Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ευχαριστώ...

τώρα περιμένουμε να μάθουμε αν επηρεάζει και του γύρω και πόσο...γιατί θα μπει σε καραντίνα για 2 μέρες και δεν πρέπει να βρεθεί με παιδιά και εγκύους...

πως μου αρέσει αυτή η ηλικία...που είναι μπεμπουδάκια...και μοσχοβολάνε μωρουδίλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

από την κούραση θα είναι μαέστρο μου...

εγώ σήμερα ξεκινάω ενέσεις βολταρέν για μέση και πόδι,ευτυχώς που έχουμε φίλο γιατρό και τον πήρα τηλ...εξέταση δια τηλ...

γιατί πως θα κάνω μετακόμιση και θα βρω δουλειά στη σουηδία?κουτσαίνοντας???

ανάπηρη θα με περάσουν!

Link to comment
Share on other sites

από την κούραση θα είναι μαέστρο μου...

εγώ σήμερα ξεκινάω ενέσεις βολταρέν για μέση και πόδι,ευτυχώς που έχουμε φίλο γιατρό και τον πήρα τηλ...εξέταση δια τηλ...

γιατί πως θα κάνω μετακόμιση και θα βρω δουλειά στη σουηδία?κουτσαίνοντας???

ανάπηρη θα με περάσουν!

καλέ μην μασάς , εκεί θα σε πληρώνουν και για την ''αναπηρία''.

Βασικά η μέση θα είναι το κύριο πρόβλημα και χτυπάει στο πόδι. Αν είναι δυσκοκοίλη κάποιο κακκαλάκι ακουμπάει στο νεύρο και γι'αυτό χτυπάει στο ποδι. Ο άντρας μου ξεπέρασε τέτοιους πόνους με γλουταμίνη και ασκήσεις. είχε πάει σε έναν καλό αθλήατρο τον οποίο είχαν συστήσει κάποιοι φίλοι απο τα ΟΠΚΕ που πήγαιναν σε αυτόν.


Link to comment
Share on other sites

για αρχή θέλω οποιαδήποτε δουλειά...οπότε μετά βλέπουμε...

κάτι τέτοιο πρέπει να είναι,οι σπόνδυλοι φταίνε ή δισκοκοίλη...

τι είναι η γλουταμίνη?

θα πήγαινα για φυσιοθεραπείες αλλά δεν παίζει ευρώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ διάβασα ότι είναι για αθλητές...

έχω να αθληθώ εγώ από το σχολείο...

το ''μυστικό'' με τη μέση είναι η άθληση για να δυναμώσουν οι μύες και να στηρίζονται καλύτερα οι σπόνδυλοι. Μάλλον η γλουταμίνη βοηθάει στην ενδυνάμωση των μυών. Ο άντρας μου έκανε ασκήσεις στο σπίτι που του υπέδειξε ο γιατρός. Μην φανταστείς με τις ώρες...εκεί που καθόταν ξάπλωνε στο πάτωμα και έκανε κάποιες κινήσεις με τα πόδια νομίζω 10-20 φορές, απλά αρκετές φορές την ημέρα. Απ'ότι θυμάμαι τότε μου είχε πει οτι είναι κάτι σαν βιταμίνες η γλουταμίνη.


Link to comment
Share on other sites

ναι είναι συμπλήρωμα διατροφής...

αυτό μου λένε όλοι,γυμναστική...θα το κάνω κι αυτό..στη σουηδία...

εδώ θες και 50Ε τον μήνα...εκεί με 10Ε,ίσως και τσάμπα πας γυμναστήριο,αν δεν έχει η πολυκατοικία σου δωρεάν...όπως και πλυντήρια-στεγνωτήρια...

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι συμπλήρωμα διατροφής...

αυτό μου λένε όλοι,γυμναστική...θα το κάνω κι αυτό..στη σουηδία...

εδώ θες και 50Ε τον μήνα...εκεί με 10Ε,ίσως και τσάμπα πας γυμναστήριο,αν δεν έχει η πολυκατοικία σου δωρεάν...όπως και πλυντήρια-στεγνωτήρια...

Πρέπει να ενημερώσεις όμως να σου υποδείξουν τις κατάλληλες. Συνήθως στα γυμναστήρια κοιλιακούς και ραχιαίους σου προτείνουν για την μέση.


Link to comment
Share on other sites

τελικα με νικησε η..επιστημη..

ο μπεμπης εχει ξανα 14 ικτερο και η παιδιατρος μου πε να κοψω το θηλασμο για 3 μερες αφου δεν μπορει να γινει επιτυχης φωτοθεραπεια στο σπιτι με την ειδικη λαμπα μετα λεει απο την Παρασκευη μπορω λεει να ξαναθηλασω αφοβα (ετσι απλα λεει αυτη)..

απο την αλλη ζουμε τρομερες υστεριες με τη μικρη

ειμαι απλα πολυ χαλια ψυχολογικα

τι να πω για τη μαμα σου βρε miamama.. καλη επιτυχια με οτι κανετε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελικα με νικησε η..επιστημη..

ο μπεμπης εχει ξανα 14 ικτερο και η παιδιατρος μου πε να κοψω το θηλασμο για 3 μερες αφου δεν μπορει να γινει επιτυχης φωτοθεραπεια στο σπιτι με την ειδικη λαμπα μετα λεει απο την Παρασκευη μπορω λεει να ξαναθηλασω αφοβα (ετσι απλα λεει αυτη)..

απο την αλλη ζουμε τρομερες υστεριες με τη μικρη

ειμαι απλα πολυ χαλια ψυχολογικα

τι να πω για τη μαμα σου βρε miamama.. καλη επιτυχια με οτι κανετε..

prosp, μην ανησυχείς, πολλές μανούλες το βιώσανε ... απλώς μην πάιρνεις κατάκαρδα και την διακοπή θηλασμού για αυτό το τριήμερο. συνεχίζεις μετά, δεν θα πάθει τίποτα ο μπέμπης...όσο για την μικρή υπομονή και ανεκτικότητα χρειάζεται...


Link to comment
Share on other sites

Προσπ ΨΥΧΡΙΑΜΙΑ ειναι ΠΟΛΥ ΑΡΧΗ ακομα καλε.. Θα συνηθισει η μικρη.. οσο για τον θηλασμο μην τρελαινεσαι δεν παθαινει κατι το παιδι με 3 μερες.. Φιλακια στα πατουσακια!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΖΕΛΙΝΟΥΛΑ ΜΑΣ!!! Κ οτι επιθυμειτε κοριτσακια!!!


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

βαζω τους αλλους να το ταιζουν με μπιμπερο, εγω αντλω αναλογη ποσοτητα συν κατι παραπανω (δεν το κραταω δυστυχως για την ωρα αν και θα το φυλαξω μαλλον απο αυριο στην καταψυξη) και αφου τον ταισουν μετα τον βαζω λιγο στο στηθος και πιπιλαει ενα-δυο λεπτα (οχι για να φαει) και θα τον εχω μαζι μου καποιες στιγμες δερμα με δερμα για να με μυριζει τις ημερες που δεν θα θηλασει..

προεχει η υγεια του για αυτο και το κανω αν εντελει ειναι η μονη σιγουρη μεθοδος για να πεσει ο ικτερος αλλα το να τον θηλασω ειναι για μενα κατι φυσικο και απαραιτητο οπως το εκανα και με τη μικρη..θα προσπαθησω και ελπιζω οτι θα το καταφερω..

επισης σημερα εζησα και μια απιστευτη στιγμη με τη μικρη που δυσκολα μπορω να σας την μεταδωσω..

πανω σε μια κριση της πηγε να με χτυπησει προτασοντας απειλητικα, σε αποσταση αναπνοης το χερι της στο προσωπο μου και το κρατουσε με μανια στο υφος της ετοιμη να με χτυπησει..αφου την κοιταξα βαθια στα ματια με βλεμμα "δεν θα το κανεις" για μερικα δευτερολεπτα, ξαφνικα κατερρευσε βαζοντας τα κλαμματα, με πηρε αγκαλια και μου ειπε μαμα μου σε αγαπω..

εκει καπου κατερρευσα και εγω...ειμαι και στη λοχεια, ποναω και στα ραμματα και ειμαι ενα ματσο χαλια..

Link to comment
Share on other sites

προσπ υπομονή...

πρέπει να σε βοηθήσουν και οι υπόλοιποι του σπιτιού...

ας αναλάβουν λίγο το μωρό και να είσαι αποκλειστικά με την μικρή για λίγο...

θα περάσει κι αυτό.

και πως θα κατέβει τελικά ο ίκτερος?

θα το πάτε νοσοκομείο στις λάμπες?

ευχαριστώ για τις ευχές για την μαμά μου.αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

προσπ υπομονή...

πρέπει να σε βοηθήσουν και οι υπόλοιποι του σπιτιού...

ας αναλάβουν λίγο το μωρό και να είσαι αποκλειστικά με την μικρή για λίγο...

θα περάσει κι αυτό.

και πως θα κατέβει τελικά ο ίκτερος?

θα το πάτε νοσοκομείο στις λάμπες?

ευχαριστώ για τις ευχές για την μαμά μου.αναμένουμε.

οχι λαμπες, στο σπιτι να το βαζω σε φως δηλαδη οταν εχει ηλιο σε κανενα παραθυρο αλλα ειναι αναποτελεσματικο καθως δεν εχω συνεχως ηλιο, δεν μπορω να χω τις κουρτινες διαπλατα ανοιχτες αφου μας βλεπουν ολοι απο το δρομο σαν ισογειο που ειμαστε και δεν μπορω να χω το μωρο διαρκως γυμνο..στο τελος φοβαμαι μην αρρωστησει..

η παιδιατρος επικεντρωνει στο διατροφικο.. δηλαδη 3 μερες να μην λαβει μητρικο γαλα..

βεβαια εγω τον βαζω λιγο στο στηθος αλλα ισα για να θηλασει, οχι για να φαει.. το κακο ειναι οτι πινει το ξενο γαλα αλλα ξεραινεται στον υπνο στο dt..και περνουν 3-4 ωρες και παντα εγω τον ξυπναω για να φαει.. δεν εχει καθολου ζωηραδα ο καημενος...θα δω πως θα ειναι αυριο.. μεχρι την Παρασκευη εχω να κανω 25 αντλησεις!!! και να δωσω 25 γευματα.. αν ξαναθηλασει γραφτε μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...