Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα

τι κανετε? μαγειρεματα διαβαζω, υπνους και αγιος ο Θεος..

και εμεις καλα.. μυξουλες, βηχαλακια, αρρωστο μπαμπα, μαλλον αρρωστη και η μαμα.. δουλεια, βολτες και ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα με ηλιο σημερα!

προσπ,περαστικα σας!

μαεστρια,σε καταλαβαινω,κι εγω ηθελα μια οικιακη βοηθο οσο δουλευα,φανταζομαι εσυ με δυο παιδια.

να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!

περαστικα στην μικρουλα σου!

τελικα εφτιαξα μπαμιες με πατατες εχθες κι εχουν μεινει και για σημερα

αλλα η μικρη δεν τις τρωει,μονο τις πατατες.

εχθες βαψαμε χριστουγεννιατικα στολιδια απο ζυμαρι που ειχαμε φτιαξει προχθες,να μπαινουμε στο κλιμα σιγα-σιγα.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

τελικα εφτιαξα μπαμιες με πατατες εχθες κι εχουν μεινει και για σημερα αλλα η μικρη δεν τις τρωει,μονο τις πατατες.

Tην καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ, ούτε εγώ τις τρώω τις μπάμιες! :tongue:

Καλημέρα. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τι εγινε τσουπρες? τον σχολασαμε τον γαμο?

ολες καλα?

εγω για μερες ημουν σε βαρυα ιωση.. τωρα ειμαι καλυτερα παροτι ποναω φοβερα απο την ιγμορριτιδα κατα τ αλλα ολα ιδια και απαραλλαχτα μεχρι την Δευτερα που θα χειρουργηθει η θεια και θα αλλαξει η καθημερινοτητα μας σε διαφορα πλαισια.. με τη χαρα περιμενω δε λεγεται :tongue::tongue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

προσπ περαστικά! ύπουλος αυτός ο καιρός!

Εμείς μια απο τα ίδια. παλιά έλεγα σπίτι - δουλειά, πλέον σκέτο σπίτι . ή μάλλον δεν είναι σπίτι αυτό...το γιοφύρι της Άρτας είναι! ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν. όλη μέρα τακτοποιώ. θα γυρίσει η κόρη θα βγάλει ρούχα, παπόυτσια, μπουφάν, τσάντα, τα τάπερ με το φαγητό της, τις εργασίες απο το σχολείο της....άντε τακτοποίησέ τα! μετά θα γεμίσει τον τόπο παιχνίδια. άντε φώναζε να τα συμαζέψει. θα έρθει ο άντρας του σπιτιού. θα βγάλει μπουφάν, ρούχα, φωνάζω εγώ...δεν σου είπα να τα κρεμάς στην κρεμάστρα και όχι πάνω στην συρταριέρα????? θα αδειάσει τις τσέπες του πάνω στον πάγκο, κινητά, λεφτά, κλειδιά σπιτιού, αυτοκινήτου, υπηρεσιακού αυτοκινήτου, δίπλωμα, χαρτιά, στυλό κλπ, θα μου παρκάρει κάπου και την τσάντα με τα εργαλεία του:evil::evil::evil:και μετά εγώ φταίω που φωνάζω δεν αντέχωωωωωωω!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!

προσπ περαστικά! ύπουλος αυτός ο καιρός!

Εμείς μια απο τα ίδια. παλιά έλεγα σπίτι - δουλειά, πλέον σκέτο σπίτι . ή μάλλον δεν είναι σπίτι αυτό...το γιοφύρι της Άρτας είναι! ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν. όλη μέρα τακτοποιώ. θα γυρίσει η κόρη θα βγάλει ρούχα, παπόυτσια, μπουφάν, τσάντα, τα τάπερ με το φαγητό της, τις εργασίες απο το σχολείο της....άντε τακτοποίησέ τα! μετά θα γεμίσει τον τόπο παιχνίδια. άντε φώναζε να τα συμαζέψει. θα έρθει ο άντρας του σπιτιού. θα βγάλει μπουφάν, ρούχα, φωνάζω εγώ...δεν σου είπα να τα κρεμάς στην κρεμάστρα και όχι πάνω στην συρταριέρα????? θα αδειάσει τις τσέπες του πάνω στον πάγκο, κινητά, λεφτά, κλειδιά σπιτιού, αυτοκινήτου, υπηρεσιακού αυτοκινήτου, δίπλωμα, χαρτιά, στυλό κλπ, θα μου παρκάρει κάπου και την τσάντα με τα εργαλεία του:evil::evil::evil:και μετά εγώ φταίω που φωνάζω δεν αντέχωωωωωωω!!!

κοπελιαααααααααααααααα... περιγραφεις το δικο μου σπιτι μαλλον..

εγω εχω ΚΑΙ τον Γιαννη που απο ΟΠΟΥ περναει σκορπαει παιχνιδια.. ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑ...

Δες περιγραφη:

ανοιγεις την πορτα μπαινεις μπουφαν στις κρεμαστρες και παπουτσια στη παπουτσοθηκη και καπου εκει κρυμμενα παιχνιδια.. στο τραπεζακι διπλα οοοτι αχρηστο εχει βρει ο ανδρας μου απλωμενο σα σταφιδα.. η βιβλιοθηκη ΜΟΝΙΜΑ ανω κατω στα ραφια που φθανει ο μικρος ενω τα πιο ψηλα περαν των μονιμων εκθεματων περιτρυγυριζονται απο λογης λογη χαρτακια, αντικειμενα που μαζευτηκαν απο το πατωμα να μη πιασει ο μικρος και βαλει στο στομα..ασχετα που αφηνει παλι ο συζυγος..

ειδικα την επομενη μερα βρισκεις καλτσες του παντου..

σημερα με ρωτησε οταν του πα να βαλει στα απλυτα ενα ρουχο του μικρου που ειναι τα απλυτα τους... λες και δεν ξερει!!!

το υπολοιπο σπιτι ειναι μονιμα ανω κατω.. αν κατσω Σαββατο πρωι να μαζψω ειναι ζητημα μιας ωρας να ξαναγινει ανω κατω..

εχω πιασει τον εαυτο μου να σταματαω και να λεω "τι σκοτιζομαι"

τα δε παιχνιδια τα βρισκω ΠΑΝΤΟΥ σε ολα τα δωματια, σε ολα τα επιπλα, πανω, κατω, γυρω, μεσα (ειδικα απο παζλ και αντικειμενα μικρα δεν το συζηταμε)

δεν υπαρχει γιατρεια..χαχα

κανω τις δουλειες καθαριοτητας (σκουπισματα, ξεσκονισματα) και ολα τα αλλα απλα οποτε εχω ορεξη τα μαζευω.. αλλα αν κανει να ρθει ανθρωπος απροειδοποιητα σπιτι μου μιλαμε για τσαντιρι κανονικο..

διοτι δεν ειναι μονο τα παιχνιδια αλλα ειναι και τα αααααααπειρα ρουχα των παιδιων που αλλαζουν ξανα και ξανα δεκα φορες την ημερα οπως και του συζυγου που παντα τα πεταει σα πατσαβουρια..

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ, βρήκα παρηγοριά δηλαδή!

Μα , κυριολεκτικά το σπίτι μου είναι άλλο το πρωί άλλο το βράδυ. αφού τους λέω με το που γυρνάτε εσείς οι δύο μπάχαλο το κάνατε εδώ μέσα. Και πάνω που σκεφτόμουν πού να βγάλει πόδια και ο μικρός... με πρόλαβες προσπ. Συμπλήρωσες την εικόνα που μου έλειπε!


Link to comment
Share on other sites

Εμείς μια απο τα ίδια. παλιά έλεγα σπίτι - δουλειά, πλέον σκέτο σπίτι . ή μάλλον δεν είναι σπίτι αυτό...το γιοφύρι της Άρτας είναι! ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν. όλη μέρα τακτοποιώ. θα γυρίσει η κόρη θα βγάλει ρούχα, παπόυτσια, μπουφάν, τσάντα, τα τάπερ με το φαγητό της, τις εργασίες απο το σχολείο της....άντε τακτοποίησέ τα! μετά θα γεμίσει τον τόπο παιχνίδια. άντε φώναζε να τα συμαζέψει. θα έρθει ο άντρας του σπιτιού. θα βγάλει μπουφάν, ρούχα, φωνάζω εγώ...δεν σου είπα να τα κρεμάς στην κρεμάστρα και όχι πάνω στην συρταριέρα????? θα αδειάσει τις τσέπες του πάνω στον πάγκο, κινητά, λεφτά, κλειδιά σπιτιού, αυτοκινήτου, υπηρεσιακού αυτοκινήτου, δίπλωμα, χαρτιά, στυλό κλπ, θα μου παρκάρει κάπου και την τσάντα με τα εργαλεία του:evil::evil::evil:και μετά εγώ φταίω που φωνάζω δεν αντέχωωωωωωω!!!

Koριτσάκι περιγράφεις την απλή, ρουτινιάρικη καθημερινότητα όλων μας δηλαδή. (με την εξαίρεση της τσάντας με τα εργαλεία :tongue:)

Η μικρή μου σχεδόν περπατάει, αλλά ΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΝ βιάζομαι, άστην λάου λάου. Τα Χριστούγεννα θα γίνεται εδώ μέσα της πιο μουρλής απ' ότι ήδη γίνεται.

Εγώ ως συνήθως το Σάββατο προσπαθώ δύο πράγματα: (α) να συνέλθω λίγο απ' την νταλίκα που με τράκαρε (την εργάσιμη εβδομάδα δηλαδή) και (β) να βάλω σε μια τάξη το σπίτι.

Τώρα κάθομαι και δουλεύω απομαγνητοφωνήσεις βράδυ Σαββάτου, γιατί δεν βρήκα άλλη ώρα να τα κάνω κι αυτά. :mrgreen:

Καλό σ/κ.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα..

χρονια πολλα στην μικρη της miamama για το δευτερο ονοματακι της ΚΑΙ απο εδω!

εμας γιορταζε η κουνιαδα αλλα ηταν σε ρυθμο προετοιμασιων για την επεμβαση της, σημερα εκανε εισαγωγη και εξετασεις και περιμενουμε να μαθουμε αν θα κανει την επεμβαση αυριο μεθαυριο η οποτε της πει.. βασικα αντε να τελειωνουμε γιατι το επομενο μανικι θα ειναι η αναρρωση της..

εγω εχω αδεια και κραταω τον μικρο, μια χαρα τα περναω τελικα και βλεπω αλλιως το θεμα με τις δουλειες.. περασαμε και αποκλειστικα ενα σκ εγω και τα παιδια στο εξοχικο και ετσι πηρα τη φορα μου..καλο το εξοχικο αλλα τιποτε αλλο σα το σπιτακι μας.. εδω και να μου ρθει αν δεν βρεχει παω με τον μικρο η και με τα δυο μια βολτα ενω στο εξοχικο εκτος του οτι δεν οδηγω που ειναι σοβαρο μειον για την τοποθεσια κατα τ αλλα μια βολτα με πολυυυ κουραση την πηγαμε στην παραλια και στην παιδικη λεσχη οπου εκατσα και στολισα την εισοδο με ευχες για τα παιδια που θα περασουν μια βολτα μεχρι τις γιορτες.. ορεξη τρελλη λεμε παλι!!

τωρα περιμενω εγκριση απο τον παιδικο σταθμο για να μου ζωγραφισουν τα παιδια του προνηπιου τις ευχετηριες καρτες που ετοιμαζω για να αποστειλλω τον Δεκεμβρη στα μελη της λεσχης μας..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Πού χαθήκατε καλέ????

Εσύ Σουηδεζούλα θα φας πολύ ξύλο που έριξες μαύρη πέτρα...

Εμείς το Σάββατο πήγαμε με τη μεγάλη και ένα φιλικό ζευγάρι με το κοριτσάκι τους στην πλατεία Αριστουτέλους. Γράψαμε γράμμα στον Αϊ Βασίλη, του το δώσαμε, βγήκαμε φωτογραφία μαζί του, κάναμε τρενάκι, καρουζέλ κλπ, πήραμε και μπαλόνι το οποίο μου έκοψε το αίμα νυχτιάτικα που είδα φάντι μπαστούνι μπροστά μου, στολίσαμε και το σπιτάκι μας χθες και κατα τ'άλλα τα ίδια....ο μικρός ξετρελάθηκε με τα φωτάκια. τα έβλεπε και κουνούσε χέρια πόδια και γελούσε. Αχ...τρελειώνουν οι γιορτές, τελειώνει και η άδειά μου...καλοέμαθα μου φαίνεται στο ''καθισιό''.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


hallo!

εμας η θεια εκανε επεμβαση, εμεινα μια εβδομαδα σπιτι με full time baby sitting και απο σημερα εχω νεο ωραριο στο γραφειο για να καλυψω τις αναγκες του σπιτιου και ολα καλαααααααααα..

και του χρονου Viki και εγω στολιζα επι 3 μερες σε δοσεις το σπιτι.. και εχει μεινει η αυλη να την κανει ο ανδρας μου..

εγω ηδη σκεφτομαι το ξεστολισμα..:tongue::tongue:

ο μικρος ολο πειραζει την κατω σειρα απο τις μπαλες αλλα συντομα θα το βαρεθει..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Πού χαθήκατε καλέ????

Εσύ Σουηδεζούλα θα φας πολύ ξύλο που έριξες μαύρη πέτρα...

Εμείς το Σάββατο πήγαμε με τη μεγάλη και ένα φιλικό ζευγάρι με το κοριτσάκι τους στην πλατεία Αριστουτέλους. Γράψαμε γράμμα στον Αϊ Βασίλη, του το δώσαμε, βγήκαμε φωτογραφία μαζί του, κάναμε τρενάκι, καρουζέλ κλπ, πήραμε και μπαλόνι το οποίο μου έκοψε το αίμα νυχτιάτικα που είδα φάντι μπαστούνι μπροστά μου, στολίσαμε και το σπιτάκι μας χθες και κατα τ'άλλα τα ίδια....ο μικρός ξετρελάθηκε με τα φωτάκια. τα έβλεπε και κουνούσε χέρια πόδια και γελούσε. Αχ...τρελειώνουν οι γιορτές, τελειώνει και η άδειά μου...καλοέμαθα μου φαίνεται στο ''καθισιό''.

Και του χρόνου!

Εγώ ακόμα δεν στόλισα. Το σ/κ κάναμε δουλειές, καθάρισα τουλάχιστον αν και με τον αέρα αυτές τις μέρες, το μπαλκόνι πάλι χάλια είναι.

Καθημερινή δε προλάβαμε, αλλά Παρασκευή απόγευμα ή Σάββατο θα στολίσουμε κι εμείς, ο ΓΙάννης όλο ρωτάει.

Κατά τ' άλλα, πολύ κούραση. :?


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

τι κανετε?

προσπ,τι νεα?

εγω σπιτι με την μικρη γιατι εχει γαστρεντεριτιδα.

και την προηγουμενη βδομαδα ειχε 2 μερες.

παντως μην την ματιασω,

φετος ειναι καλυτερα προς το παρον απο περσι

που καθε βδομαδα ηταν αρρωστη.

κατα τ'αλλα ησυχα περναμε,

παμε σε μια γειτονισσα και παιζουνε τα παιδια μας μαζι,

κανουμε πολλες κατασκευες και γλυκα,

και γενικα εχει ηρεμησει πολυ η μικρη.

δεν εχω και το αμαξι ακομα και βαριεμαι,κι ολο κατι θελω να κανω..

φτιαξαμε καρτουλες μαζι,στολιδια απο ζυμαρι,κι εγω εφτιαξα 2 γουρια για να τα κανω δωρο στους κουμπαρους,και κατι δεντρακια απο περιοδικα.

αυτα!

για πειτε,τι δωρο ζητησαν τα παιδια σας απο τον αη βασιλη και τι θα τους παρετε τελικα?

εμενα στην αρχη ελεγε θελει μια μπαλαρινα κουκλα,εχει κολλημα τελευταια με τις μπαλαρινες.εχει μπαλαρινα barbie αλλα θελει λεει μεγαλη μπαλαρινα κουκλα.:rolleyes:

μετα που πηγαμε jumbo ειδε ενα κουτι γεματο με ρουχα και αξεσουαρ της barbie κι επειδη εχει η φιλη της πολλα τετοια,ηθελε αυτα.

εγω σκεφτομαι κανενα επιτραπεζιο..


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς ζητήσαμε ένα ροζ πατίνι και ένα πάζλ. Της αρέσουν πολύ τα παζλ.50 κομμάτια τα φτιάχνει σε 15 λεπτά. της πήρε ο πατέρας της ένα hallo kitty με 100 κομμάτια για ηλικία 7+ και πεδεύτηκε ένα 2ωρο αλλά το έκανε. Επομένως θα της πάρουμε αυτά που ζήτησε.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...