Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      • Ευχή 1

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λέτε για δωράκια, λοιπόν εμείς της πήραμε κι έχουμε κρύψει φυσικά κουζίνα ξύλινη, της την χρωστούσαμε από πέρσι, από 15 μηνών με κατσαρολικά παίζει. την παλιά δεν την έχουμε, οπότε της πήραμε...εμείς είχαμε ξεκινήσει..."τι θέλεις να σου φέρει ο άγιος Βασίλης?"

"Δεν ξέρω, δώρο" της βάλαμε την ιδέα για κουζίνα και πιατάκια, ποτηράκια και τώρα αυτό ζητάει!!!! οπότε μια χαρά!!!

γενικά δεν έχει παιχνίδια πολλά, τα περισσότερα είναι παλιά, ε ακόμα με αυτά παίζει!! το λάπτοπ της, ένα ηλεκρονικό βιβλίο τον μίκυ, κουζινικά, παζλ και πολύ με τα lego!! είναι τα αγαπημένα της, ζωγραφίζει πολύ!!!!

τα παραμυθάκια της, με το περιοδικό με μίκυ και ντόναλντ που της πήραμε από το σούπερ, κοιμάται μαζί του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας πω και λίγο τα νέα μας, από υγεία καλά, από τον Σεπτέμβρη ένα σωρό μετακομίσεις και από τον Δεκέμβρη επιτέλους μπήκαμε σε σπίτι με συμβόλαιο αορίστου χρόνου. Παλιό, δεν είναι και στα καλύτερα του, αλλά θα το κάνουμε σπίτι...κάποια στιγμή...για την ώρα είμαστε με δανεικό καναπέ και τραπέζι!! Από όταν μπήκε ο Δεκέβρης είχαμε χιόνι κάθε μέρα, προχθές έλιωσαν!!! Ήταν πολύ ωραία, η μικρή σχεδόν κάθε μέρα, έκανε έλκυθρο από ένα λόφο εδώ στην γειτονιά, δοκίμασα κι εγώ...α παπα απορώ πως δεν φοβάται!!! Κατά τα άλλα σταμάτησα το ποδήλατο από το Νοέμβρη, πολύ κρύο πια, ο καλός μου ακόμα το παίρνει. Εμείς λεωφορείο, αλλά είναι δύσκολα να περπατάς πάνω στο χιόνι, στον πάγο κάθε μέρα με ένα παιδί!

Η μικρή τρελή χαρά με το σχολείο, ξυπνάει από τις 6 και λέει "πάμε σχολείο"... αχχχχ

καλα νεα,μπραβο!σιγα-σιγα θα το φτιαξετε το σπιτακι σας!

τι ωρα πατε σχολειο,και ξυπναει απο τις 6 η ελλη?κι ειναι μακρια ο παιδικος?

εχει ξετρελαθει η ελλη με τα χιονια,ε?


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

σχολείο πάμε 9-15.00. φεύγουμε 8.30 περίπου. ακούει τον πατέρα της πολλές φορές.

είναι μακρυά το σχολείο, ελπίζω από Σεπτέμβρη να αλλάξουμε, από την μία δεν θέλω πάλι προσαρμογή, αλλά θέλω εδώ γειτονιά, δεν μπορώ τα πάνω κάτω. είναι 2.5 χμ με το ποδήλατο. με λεωφορείο και περπάτημα θέλω μισή ώρα κάθε φορά, συν την κάρτα του λεωφορείου!!

έπαιζε κάθε μέρα με τα χιόνια...σπίτι και στο σχολείο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς youtube σπάνια, για τραγούδι να χορέψει ναι...παιδικά κοπήκαν κι αυτά με το σχολείο, πλέον κάθε σκ και δεν τα ζητάει κιόλας!! της βάζω όμως κι ελληνικά να μην ξεχνάει!

έχει ηρεμήσει πολύ με το σχολείο, με τις μετακομίσεις είχαμε λίγο νεύρα, σκανταλιές, τώρα μια χαρά!! έχει κάνει κολλητή στο σχολείο ένα κοριτσάκι και παίζει στο σπίτι με αυτήν στο μυαλό της, μέχρι και στον ύπνο της, την φωνάζει!

Link to comment
Share on other sites

σχολείο πάμε 9-15.00. φεύγουμε 8.30 περίπου. ακούει τον πατέρα της πολλές φορές.

είναι μακρυά το σχολείο, ελπίζω από Σεπτέμβρη να αλλάξουμε, από την μία δεν θέλω πάλι προσαρμογή, αλλά θέλω εδώ γειτονιά, δεν μπορώ τα πάνω κάτω. είναι 2.5 χμ με το ποδήλατο. με λεωφορείο και περπάτημα θέλω μισή ώρα κάθε φορά, συν την κάρτα του λεωφορείου!!

έπαιζε κάθε μέρα με τα χιόνια...σπίτι και στο σχολείο!!

πολυ ωραια φαινονται τα γλυκακια σου,εχεις βαλει και συνταγες?

ταλαιπωρια καθε πρωι δηλαδη και το μεσημερι,ε?συνηθιζεις ομως..

κι εμενα τοσο μακρια περιπου ειναι ο παιδικος.αλλα εδω εχουμε καλο καιρο.ηλιο καθε πρωι και το απογευμα βροχη.εμενα δεν τρελαινεται να πηγαινει στον παιδικο..


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω βάλει, δοκίμασε τα!! Απίθανα! τα έχω φτιάξει από τις 7 δεκ....τα πήγα σε ένα πάρτυ!! πολύ άρεσαν! αν δεν έχεις αυτοκίνητο με παιδί είναι δύσκολο, αλλά τι να κάνεις... το πρωί θέλουμε μισή ώρα μόνο να ντυθούμε, στολή για το κρύο, κασκόλ, γάντια!!

κάνουν ένα σωρό πράγματα, έχει παιδάκια και μεγαλύτερα από την δική μου και ανάλογα την δραστηριότητα, τα χωρίζουν, έφτιαξαν κεράκι ρεσώ-αστέρι, μπισκότο-στολίδι, κάρτες, κορνίζα κι έβαλαν φώτο των παιδιών! και πόσα άλλα που δεν τα βλέπω, γιατί δεν μου τα λέει το παιδί....γενικά δεν μου λέει πολλά για το σχολείο, την ακούω να σιγοτραγουδάει τραγουδάκια διάφορα που τα μαθαίνουν εκεί!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς youtube σπάνια, για τραγούδι να χορέψει ναι...παιδικά κοπήκαν κι αυτά με το σχολείο, πλέον κάθε σκ και δεν τα ζητάει κιόλας!! της βάζω όμως κι ελληνικά να μην ξεχνάει!

έχει ηρεμήσει πολύ με το σχολείο, με τις μετακομίσεις είχαμε λίγο νεύρα, σκανταλιές, τώρα μια χαρά!! έχει κάνει κολλητή στο σχολείο ένα κοριτσάκι και παίζει στο σπίτι με αυτήν στο μυαλό της, μέχρι και στον ύπνο της, την φωνάζει!

μπραβο το κοριτσι σου!λογικο με τις μετακομισεις να ειχε νευρα..

ηρεμησατε δηλαδη,πολυ χαιρομαι.τα μαθηματα πως πανε τα σουηδικα?

κι εμενα τα κανει αυτα στο σπιτι.εχει κι εναν φανταστικο φιλο τον χρηστο και συνεχεια τον βαζει τιμωρια..:rolleyes:

τωρα μου ζηταει να της βαλω της φιλη της bo.. bo on the go δηλαδη..


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι έχω βάλει, δοκίμασε τα!! Απίθανα! τα έχω φτιάξει από τις 7 δεκ....τα πήγα σε ένα πάρτυ!! πολύ άρεσαν! αν δεν έχεις αυτοκίνητο με παιδί είναι δύσκολο, αλλά τι να κάνεις... το πρωί θέλουμε μισή ώρα μόνο να ντυθούμε, στολή για το κρύο, κασκόλ, γάντια!!

κάνουν ένα σωρό πράγματα, έχει παιδάκια και μεγαλύτερα από την δική μου και ανάλογα την δραστηριότητα, τα χωρίζουν, έφτιαξαν κεράκι ρεσώ-αστέρι, μπισκότο-στολίδι, κάρτες, κορνίζα κι έβαλαν φώτο των παιδιών! και πόσα άλλα που δεν τα βλέπω, γιατί δεν μου τα λέει το παιδί....γενικά δεν μου λέει πολλά για το σχολείο, την ακούω να σιγοτραγουδάει τραγουδάκια διάφορα που τα μαθαίνουν εκεί!!

οκ,θα τα δοκιμασω,δεν εχω κανει ακομα,ελεγα αυτη τη βδομαδα,αλλα με την αρρωστουλα δεν μπορεσα ακομα.

ολα τα παιδακια τελικα το κανουν αυτο,δεν μιλανε για το σχολειο,τα λενε σε ασχετο χρονο αυτα που κανουν ή που μαθαινουν..δεν ξερω γιατι..

μπραβο,κανουν πολλα πραγματα.κι εγω περιμενω πολλα πραγματακια να μου δωσουν οταν θα παμε στον παιδικο,αλλα την μια απεργουν,την αλλη ειναι αρρωστη η μικρη.ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα η μικρη,γιατι εχουν γιορτη και μαλλον κλεινουν κιολας.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

elenaditsa γεια σου!!

εμενα κοριτσια παιζει μονη στο σπιτι και μου λεει "μιλαω στα φαντασματακια μου μαμα"

της πηρε η νονα της ΑΛΛΗ μια Barbie δωρο (η 9η??? -- η μαλλον κατι τυπου Barbie αλλα ολες εκτος απο την καινουργια και αλλη μια που την εχω στο εξοχικο τις εχω μαζεψει στο παταρι γιατι δεν τις προσεχε) και ειπα να ειμαι καλη μαζι της και εβγαλα απο το παταρι αλλη μια και ενα Κεν και ολα τα ρουχαλακια που ειχε και εχει ξετρελαθει..

συγκεκριμενα σημερα εκατσα και εφτιαξα οοολη τη βιβλιοθηκη της και ολα τα κουτια παιχνιδιων και μαζεψα (εκρυψα δηλαδη) τα παζλ ανω των 20 κομματιων και μικρης διαστασης γιατι τα βρισκω παντου μεσα στο σπιτι και ολα τα σκισμενα χαρτια, περιοδικα, παραμυθια συν οτι ειχε γινει μπαχαλο το θεμα με τα παιχνιδια γιατι ο μικρος της τα ανακατευει συνεχεια..και εκεινη βεβαια δεν παει πισω.. και ετσι μπηκε μια ταξη..

τωρα θα ρθουν και αααααααααααλλα παιχνιδια εν οψη γιορτης της κορης, γενεθλιων της κορης, πρωτοχρονιας και γιορτης γιου.. της τρελλης θα γινει παλι..

οποιος με ρωτησει θα πω ρουχο καθημερινο, τζινακια κατα προτιμηση η καμια φορμα για το σχολειο για 5 ετων να χω να μαζευω.. δε λεει...

Link to comment
Share on other sites

hello!τι κανετε?

miamama,ακομα χουχουλιαζεις στον καναπε?

εμεις σπιτι,ησυχα.

η μικρη ακομα με βηχα,ηθελα να την παω καμμια βολτα,

αλλα κανει κρυυυυυοοοο!

προσπ,εχεις δικιο,με τα παιχνιδια.

κι εγω για τα γενεθλια της,ρουχα θα πω,αν με ρωτησουν,ή μποτες ή γαλοτσες που δεν εχει.

εσενα εχει φιλους φαντασματακια?χαχα!

ολα τα λεφτα!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...