Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

μια χαρα βικη,το παζλ για δωρο.

μπραβο στην γεωργιτσα,που τα φτιαχνει και της αρεσει!

εμενα δεν της αρεσουν πολυ.

πιο πολυ της αρεσει η ζωγραφικη και η πλαστελινη.

το πατινι της αρεσει?2 κοριτσακια εχουν,φιλες της μικρης,και νομιζω δεν ειναι ακομα για τις ηλικιες τους,γιατι δεν πολυασχολουνται,ενω το ειχαν ζητησει κι αυτες απο τον αη βασιλη τα περσινα χριστουγεννα.

εγω επειδη πεφτουν τα γενεθλια της κοντα και παιρνει πολλα παιχνιδια,

συνηθως της κανω ρουχα για δωρο,στα γενεθλια της κι οικονομικα παιχνιδια τα χριστουγεννα.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το πατινι της αρεσει?2 κοριτσακια εχουν,φιλες της μικρης,και νομιζω δεν ειναι ακομα για τις ηλικιες τους,γιατι δεν πολυασχολουνται,ενω το ειχαν ζητησει κι αυτες απο τον αη βασιλη τα περσινα χριστουγεννα.

εγω επειδη πεφτουν τα γενεθλια της κοντα και παιρνει πολλα παιχνιδια,

συνηθως της κανω ρουχα για δωρο,στα γενεθλια της κι οικονομικα παιχνιδια τα χριστουγεννα.

έχει ο ξάδερφός της και γίνεται μάχη για το ποιός θα πρωτοκάνει, επομένως θα πιάσει τόπο. Αλλά ρε συ, ότι μα ότι κι αν ζητήσουν, ακόμα και μήνες να το ανειρεύονται κάθε βράδυ στα όνειρα τους, την τρίτη - τέταρτη μέρα θα βρεθεί στα ''αζήτητα'' μαζί με τα άλλα παιχνίδια. Αυτό τουλάχιστον θα είναι εκτός σπιτιού και όποτε κατεβαίνει στην αυλή θα το πιάνει μια και δεν έχει πολλές επιλογές εκεί.

Εγώ στα γενέθλια δεν της παίρνω δώρο. τόσα παίρνει απο τους άλλους. Η τούρτα μόνο κοστίζει ένα 50αρικο. πιατάκια , κουταλάκια και λοιπές βλακειούλες το φτάνουν το κατοστάρικο.


Link to comment
Share on other sites

εμεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ αρρωστοι με τον παιδικο..

την εχει καταλυπηθει η ψυχη μου.. τωρα ειναι αυτες τις ημερες βαρυα με βρογχικο ασθμα και παιρνει ΤΗΝ χημεια.. απο σημερα ξεκινησε εισπνοες αλλα χειροτερα την βλεπω.

περιττο να πω οτι δεν προλαβαινω να κανω καμια δουλεια αφου εχω φουλ ταιμ το σπιτι και τα παιδια.. ελπιζω να μη μας κατσει καμια στραβη για νοσοκομειο διοτι εκει θα την εχω κατσει τη βαρκα.

για τα δωρα παροτι ασχολειται συνεχεια με χειροτεχνιες και παιχνιδια επιτραπεζια και παζλ επιμενει να ζηταει Barbie γιατι παροτι εχει γυρω στις 5 στη ντουλαπα μαζεμενες τις εχει στερηθει (τις εχω κρυμμενες γιατι δεν τις προσεχε και μια την ειχε περσι ξεχαρβαλωσει) και ετσι μιας και ανημερα χριστουγεννων εχει γιορτη θα της παρω ενα ρουχο, Πρωτοχρονια ο Αγιος Βασιλης θα της φερει μια Barbie γοργονα και στον μικρο ενα παιχνιδι με ηχους οικονομικο καθως αδιαφορει εντελως για τα παιχνιδια του και ενα βιβλιο απο τη μαμα και το μπαμπα..επισης εχω ακομη στην αποθηκη παιχνιδια απο δωρα που της ειχαν κανει τα προηγουμενα ετη αλλα αναφερονταν σε μεγαλυτερες ηλικιες οπως ενα cd της Ντορας που μαθαινει αγγλικα στα παιδια και λεω να της το βγαλω και αυτο..

μεταξυ μας τωρα οχι οτι τους μενει και τιποτε.. αθελα τους αχαριστα ειναι πλεον αλλα τελος παντων να λεμε δοξα τον Θεο που μπορουμε ακομη να προσφερουμε και τη χαζομαρα..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

προσπ περαστικά!!!! Ευχομαι να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω αλλά πρόσεχε πολύ! Μιας γνωστής η μικρή απο τονΑύγουστο νοσηλεύτηκε 2 φορές με βροχικό και τη 2η με οξυγόνο στο αίμα 90% με αποτέλεσμα να χρειάζεται να της παρέχεται επι 24ωρου βάσης και πάλι στο 100% δεν ανέβηκε. Τώρα ακόμα με κορτιζόνες την έχουν. Σαφώς και δεν συγκρίνω τις 2 περιπτώσεις απλώς σου υπενθιμίζω πόσο ύπουλο είναι...Αν δεις και δεν υποχωρεί ο βήχας νοσοκομείο ασπευθείας...Και πάλι περαστικά να είναι και μέχρι τις γιορτές περδίκι!

Οι υπόλοιπες πού είστε καλέ???


Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

περαστικα στην χριστουλα,προσπ.

αχ,η πρωτη χρονια στο παιδικο ειναι δυσκολη,ευχομαι να της περασει γρηγορα.

ο ευκαλυπτος κανει πολυ καλο,παντως,αν τον βρασεις και τον εισπνεει.

εμεις το αερολιν και το flixotide περσι το χρησιμοποιουσαμε συχνα.

για τα παιχνιδια που λετε,οτι δεν τα παιζουν,

εμενα το τελευταιο διμηνο που κοψαμε τις πολλες βολτες,

καθεται και παιζει τα πιο πολλα παιχνιδια της,

ειδικα το κουκλοσπιτο το πλαστικο που ειχατε παρει εσεις πρωτα βικη,

αυτο τρελαινονται ολα τα παιδακια που ερχονται να το παιζουν.

και παιζει και πολυ ωρα μονη της ενω παλια ηθελε κι εμενα οπωσδηποτε.

αυτα που δεν παιζει καθολου ειναι τα λουτρινα που εχω πολλα απο την αδερφουλα μου.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ τα λούτρινα τα εξαφάνισα όλα. μόνο χώρο πιάνανε και μάλιστα πολλή. Η δικιά μου αν παίξει μόνη της θα παίξει με barbie ή πάζλ. Τελευταία της αρέσει να ντύνει κούκλες on line. και κάνει πολύ ωραίους συνδιασμούς. έχει μάθει τί ταιριάζει με τί και μετά με φωνάζει και μου δείχνει τις δημιουργίες της.


Link to comment
Share on other sites

εγώ τα λούτρινα τα εξαφάνισα όλα. μόνο χώρο πιάνανε και μάλιστα πολλή. Η δικιά μου αν παίξει μόνη της θα παίξει με barbie ή πάζλ. Τελευταία της αρέσει να ντύνει κούκλες on line. και κάνει πολύ ωραίους συνδιασμούς. έχει μάθει τί ταιριάζει με τί και μετά με φωνάζει και μου δείχνει τις δημιουργίες της.

ααα,αυτα τα παιχνιδια online τα παιζουμε κι εμεις,αλλα πρεπει να τα κανω εγω ολα και βαριεμαι,και το αποφευγω.στο youtube εχει μαθει να βαζει βιντεακια μονη της,αλλα επειδη δεν ξεκολλαει μετα,παλι το αποφευγω..

κι εκει που ελεγα οτι δεν βλεπει τα εργα της barbie, τελευταια της αρεσουν πολυ, ειδικα τα μαλλια κουβαρια.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

ααα,αυτα τα παιχνιδια online τα παιζουμε κι εμεις,αλλα πρεπει να τα κανω εγω ολα και βαριεμαι,και το αποφευγω.στο youtube εχει μαθει να βαζει βιντεακια μονη της,αλλα επειδη δεν ξεκολλαει μετα,παλι το αποφευγω..

κι εκει που ελεγα οτι δεν βλεπει τα εργα της barbie, τελευταια της αρεσουν πολυ, ειδικα τα μαλλια κουβαρια.

εγώ της έχω περάσει το ''σλόγκαν'' : όποιος προσπαθεί καταφέρνει, όποιος δεν προσπαθεί δεν καταφέρνει ποτέ και την πεισμώνω. Έτσι την άφησα μόνη της μέχρι που τα κατάφερε και πλέον δεν ασχολούμαι. Μόνο στην σελίδα την βάζω και μετά τα κάνει μόνη της. Και παραδόξως άρχισε να βλέπει και η δικιά μου barbie. έχουμε έναν εξωτερικό σκληρό γεμάτο κινούμενα, και απο την εποχή μας, τις προάλλες ήθελα να της βάλω φρουτοπία αλλά τελικά ασχολήθηκε με κάτι άλλο, που εν πάση περιπτώση εκτός των άλλων έχει και όλες τις ταινίες της μπάρμπι.


Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εγω τα on line κανω οτι δεν υπαρχουν.. ακομη τα αγνοει αλλωστε και περιμενω ποτε θα τις βαλουν ιδεες αλλα παιδια..

εμεις κανα Μικυ Μαους στο Youtube βλεπουμε και αν..

κατα τ αλλα παιζει μονη της γενικοτερα με οτι της ερθει..

ο μικρος δεν καθεται ουτε μια στιγμη..βαριεται ευκολα..

ευχαριστουμε και για τις ευχες..παω στη δουλεια ειμαι απογευμα σημερα..λεω να παρω το ποδηλατο κιολας μιας και εχει καλο καιρο

Link to comment
Share on other sites

Και ναι κορίτσια είμαι πίσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στρώστε χαλιά, βάλτε τα γιορτινά σας!!!!!Καταστρέψατε το καφενέ μας, αράχνιασε!!!:D

Ντροπή σας τσούπρες!!!! :) Μου λείψατε πολύ!!!

54746951691989002_Fxct6H1Q_c.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και συνεχίζω, περαστικά στα αρρωστούλικα! Προσπ γιατί έτσι η μικρή? ο γιατρός τι λέει, ευτυχώς τώρα πέφτουν οι γιορτές να ξεκοκουραστεί ο μικρός!!

Εμείς φτου φτου, τίποτα ακόμα και κοντεύουμε 3 μήνες στον παιδικό!! Προχθές μόνο είχαμε οικογενειακώς λίγο μύτη, λίγο λαιμό!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και λίγο τα νέα μας, από υγεία καλά, από τον Σεπτέμβρη ένα σωρό μετακομίσεις και από τον Δεκέμβρη επιτέλους μπήκαμε σε σπίτι με συμβόλαιο αορίστου χρόνου. Παλιό, δεν είναι και στα καλύτερα του, αλλά θα το κάνουμε σπίτι...κάποια στιγμή...για την ώρα είμαστε με δανεικό καναπέ και τραπέζι!! Από όταν μπήκε ο Δεκέβρης είχαμε χιόνι κάθε μέρα, προχθές έλιωσαν!!! Ήταν πολύ ωραία, η μικρή σχεδόν κάθε μέρα, έκανε έλκυθρο από ένα λόφο εδώ στην γειτονιά, δοκίμασα κι εγώ...α παπα απορώ πως δεν φοβάται!!! Κατά τα άλλα σταμάτησα το ποδήλατο από το Νοέμβρη, πολύ κρύο πια, ο καλός μου ακόμα το παίρνει. Εμείς λεωφορείο, αλλά είναι δύσκολα να περπατάς πάνω στο χιόνι, στον πάγο κάθε μέρα με ένα παιδί!

Η μικρή τρελή χαρά με το σχολείο, ξυπνάει από τις 6 και λέει "πάμε σχολείο"... αχχχχ

Link to comment
Share on other sites

καλως τη κολωνα του καφε μας!!!!!

εδω στη Ψωροκωσταινα ειναι συνηθες το φαινομενο την πρωτη χρονια στν παιδικο να ειναι μονιμα αρρωστα,, βεβαια ειναι κα στο παιδι αλλα η πλειοψηφια υποφερει

τι αλλα? πες κανενα νεο

Link to comment
Share on other sites

66709638202141535_NhNbGiP5_c.jpg

Στολίσατε κορίτσια? Εμείς το πρώτο πράγμα ήταν αυτό, το δεντράκι μας!! Έφτιαξα και μελομακάρονα-κουραμπιέδες!!! Θεικούς!!!! Πρώτη φορά τέτοια επιτυχία!!!!!! αυτά είναι!!

SweetsCollage.jpg

Link to comment
Share on other sites

1015758bdl1bosmta.gif"]http://1015758bdl1bosmta.gif[/url]

καλως ηρθες χριστινακι!πες μας τα νεα σου!

εμενα ειναι αρρωστη η μικρη απο την δευτερα με πυρετο και βηχα.

κατα τ'αλλα τα ιδια.ησυχια και κλεισουρα..


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...