Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημερα!Βλεπω η λιστα λαγκαρντ ειναι ετοιμη!

Αν ειμαστε εδω και γρφουμε ,ολο και καποιες θα εμφανιστουν σιγα σιγα.

Ο Μανος ειναι 4/1 ,σωστα!!

Καλα γενεθλια στα παιδακια μας ,με υγεια πανω απο ολα!!:)

Ελεναδα,ουτε η δικη μου πεθερα μου αρεσει ,ουτε η δικη σου...Καλα ,μεση λυση δεν υπαρχει στην ηλικια τους...??Εγω κουραστηκα,και δεν απαντω ουτε στα τηλεφωνα....Χασιμο χρονου...

Κι εμεις εχουμε αλλαξει τελειως ωρες υπνου....Κοιμουνται αργα,μετα τις 22.30(καμια φορα παει και 23.30,και ξυπνανε 9 με 10 το πρωι.Και εχουν κοψει πια και τον μεσημεριανο υπνο..Παει κι αυτο,που οντως με ξεκουραζε το μεσημερακι.

Σημερα,εχω ορεξη για βολτες αλλα δεν εχω το αυτοκινητο...Οποτε,θα πηξουμε μαλλον εδω μεσα.Τον Ιουλιο θα γινω κι εγω κουμπαρα!!!Παντρευεται μια καλη φιλη που μενει Γερμανια..Θα ερθουν Αθηνα για το γαμο φυσικα!Και πρεπει να φτιαξω και τις μπομπο του γαμου και εχω αγχωθει...!Καλοκαιρινο θεμα ,αλλα τι??πρεπει να σκεφτω........καμια βοηθεια??

φιλιααααα σε ολες

καλημερα!

κι εγω με την πεθερα τα εχω παρει με διαφορα που κανει

και δεν την πηγαινω καθολου την μικρη.

οχι οτι κι η μικρη τρελαινεται,τελευταια βαριεται.

κι ετσι ερχεται μιση ωρα σπιτι μου,

βλεπει την μικρη και φευγει.

λοιπον,θα γινεις κουμπαρα,ε?με το καλο!

καλοκαιρινο θεμα,συνηθως ειναι το ναυτικο θεμα,μπλε σκουρο,καραβακια,κτλ.

ή το αγαπημενο μου,τιρκουαζ χρωμα και κοχυλια,αστεριες,κτλ.

οσο για τα παρτυ,η μικρη θελει τουρτα Αριελ,τη γοργονα,εφτιαξα και προσκληση στο picasa και τις εστειλα μεσω e-mail ή facebook,καθε χρονο ετσι το κανω,ετσι κι αλλιως οι προσκλησεις ειναι τυπικες,και τετοιες μερες αλλοι λειπουν,αλλοι πανε επισκεψεις,δεν προλαβαινω κι εγω να τις παω,και μ'εχει βολεψει.οταν παει νηπιο ή σχολειο που θα καλει και συμμαθητες θα στελνω προσκλησεις.

αν και καλεσαμε 4 παιδακια αγαπημενα απο το σχολειο που μιλαμε και με τις μαμαδες τους.

θα σας στειλω στο facebook να την δειτε.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαιρομαι που μαζευτηκαμε..

οχι αλλα προεδριλικια miamama αυτα μας εφαγαν...

ποσο μου αρεσει να διαβαζω τα νεα σας απο τη νεα σας ζωη...μπραβο και απο εδω..

σαν χθες ηταν που σας λεγαμε οτι ολα θα πανε καλα..και σαφως πανε..

elenada οι κορες μας ειναι μεγαλες φιρμες, η δικια σου βεβαια πιο καπατσα.. εμενα ειναι πολυ σκεφτικη και ανασφαλης ωρες ωρες..στροφαρει βεβαια συνεχως το ανησυχο μυαλο της..

εγω εχω μεθαυριο να κανω δυο βασιλοπιτες (κλασικα οπως καθε χρονο) μια τουρτα για ανημερα και φρικασε κατσικακι, χοιρινο, γαλοπουλα και ορεκτικα..συν να μαζευτει παλι το χαος..

και σερνομαι με δεκατα..

εμεις 5/1 εχουμε παρτυ σε παιδοτοπο για τα γενεθλια της μικρης ασχετα που ανημερα θα κανω παλι τουρτα..

βεβαια με τα λεφτα του παιδοτοπου θα χαμε παει Βιεννη αλλα ας το κανω γαργαρα πια..

προσπ,το σαββατο δηλαδη θα κανετε το παρτυ σε παιδοτοπο φετος,ε?

κι εγω το σκεφτηκα για το σαββατο,γιατι καθε χρονο ειναι οι αργιες στη μεση και τρεχω και δεν φτανω,αλλα τελικα την τεταρτη θα το κανουμε.

πως τα προλαβαινεις ολα με 2 παιδια ρε συ,αξια!

εγω θα κανω κατι απλο την πρωτοχρονια,γιατι τα χριστουγεννα εκανα πολλα,φτανει.ετσι κι αλλιως οι 3 μας θα ειμαστε παλι,αντε και τα πεθερικα.

τις βασιλοπιτες τις κανει η πεθερα μου καθε χρονο,κι επειδη τις φτιαχνει ωραιες,με εχει βολεψει,αφου εγω κανω γενικο στο σπιτι τετοιες μερες..

για τις κορες μας τι να πρωτοπω,θα μας παρει σελιδες!κι εμενα παντως εχει ηρεμησει και δεν ειναι τοσο καπατσα,δηλαδη δυναμικη.τωρα ειναι ευγενικη,ευαισθητη,γλωσσου οπως παντα και πολυ κοινωνικη!τα δυο τελευταια δεν αλλαζουν!:tongue:


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

elenada γελαω με τις δικες μας γιατι τα ιδια μυαλα εχουν..

και εμενα τουρτα με την Αριελ ζητησε!!!!!!!! και αυριο θα παω να τη παραγγελω.. ολο μου ελεγε Μερλια στην αρχη, μετα χιονατη και τελικα θελει λεει Αριελ..

εντωμεταξυ επειδη θα της κανω και μια μικρη τουρτα στο σπιτι για ανημερα μου χε πει να της κανω Χιονατη αλλα επειδη δεν προλαβα να παω στον προμηθευτη των ζαχαροπλαστειων να παρω τα σχετικα διακοσμητικα και ο jumbo δεν ειχε μικρογραφια τελικα αγορασα ενα Playmobil με ενα μικρο πριγκιπικο καστρο (την προσοψη δηλαδη) μια πριγκιπισα και δυο μικρα αλογακια μονοκεροι και θα βαλω αυτα ως διακοσμηση και θα της μεινει και το παιχνιδι!

δεν εχω δοκιμασει να κανω ζαχαροπαστα και ετσι θα κανω κρεμα ζαχαροπλαστικης και θα ριξω χρωμα για να βγει ροζ..

ελπιζω να της αρεσει αν και την εχω ικανη την καλομαθημενη να μου κανει σκηνη που δεν ειναι χιονατη...αν το κανει ξερει και που θα βρεθει η τουρτα βεβαια.. εγω δε μασαω με αυτα... ειναι πολυ ιδιοτροπη...και εγω πολυ αμεσα δραστικη :tongue::tongue::tongue:

οσο για το παιδοτοπο ηθελα και εγω να της κανουμε παρτυ εκει αλλα δεν πετουσα τη σκουφια μου γιατι ενα 400αρι θα μας παει και το θεωρω πεταμενα λεφτα και χιλιες φορες να τα χα δωσει οταν επρεπε να κλεισω εισητηρια για Βιεννη που ηθελα να παμε Μαρτιο και αρνηθηκε ο ανδρας μου..μετα απο αυτο το σκηνικο πηρα την αποφαση για τετοια θεματα να μην ξαναζητησω την αδεια του γιατι ειναι οτυπος που ποτε απο μονος του δεν προκειται να προτεινει η να ενθαρρυνει την ιδεα ενος ταξιδιου αναψυχης..και εγω θεωρω δικαιωμα μου να παω ενα ταξιδι εντος η εκτος Ελλαδος για να ξεφυγω λιγο.

το μονο θετικο ειναι οτι δεν θα ασχοληθει το σπιτι φετος με το παρτυ γιατι ηδη τα χω παιξει κιολας ΑΦΟΥ αρρωστησα κιολας...σημερα, αυριο, μεθαυριο θα ψοφησω λεμε απο δουλειες και μαγειρεματα..μονο το σιδερωμα φθανει.. εχω βαλει και δυο θεατρα στο ενδιαμεσο κλεισμενα καιρο τωρα και ολα τα χε η Μαριορη που λενε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσπ,το σαββατο δηλαδη θα κανετε το παρτυ σε παιδοτοπο φετος,ε?

κι εγω το σκεφτηκα για το σαββατο,γιατι καθε χρονο ειναι οι αργιες στη μεση και τρεχω και δεν φτανω,αλλα τελικα την τεταρτη θα το κανουμε.

πως τα προλαβαινεις ολα με 2 παιδια ρε συ,αξια!

εγω θα κανω κατι απλο την πρωτοχρονια,γιατι τα χριστουγεννα εκανα πολλα,φτανει.ετσι κι αλλιως οι 3 μας θα ειμαστε παλι,αντε και τα πεθερικα.

τις βασιλοπιτες τις κανει η πεθερα μου καθε χρονο,κι επειδη τις φτιαχνει ωραιες,με εχει βολεψει,αφου εγω κανω γενικο στο σπιτι τετοιες μερες..

για τις κορες μας τι να πρωτοπω,θα μας παρει σελιδες!κι εμενα παντως εχει ηρεμησει και δεν ειναι τοσο καπατσα,δηλαδη δυναμικη.τωρα ειναι ευγενικη,ευαισθητη,γλωσσου οπως παντα και πολυ κοινωνικη!τα δυο τελευταια δεν αλλαζουν!:tongue:

κοιτα εμενα η κορη μου βλεπω οτι οταν ειναι με αλλα παιδακια ειναι μαζεμενη.. δεν ειναι αρχηγικη αν και εχει την θεληση και την ταση..την βλεπω οτι νοιωθει ανασφαλεια αν και συντομα παιζει μαζι τους και ας ειναι αγνωστα κατα τ αλλα ειναι αρκετα δημιουργικη (παρα ειναι δηλαδη!!), πολυλοου του κερατα και εχει γονιδια απο ολες τις πλευρες, κοκετα του κερατα επισης, θελει να κυριαρχει στον χωρο αλλα βλεπω οτι οσο μεγαλωνει ειανι ευαισθητη πχ σκεφτεται τον αλλο καποιες φορες

αυτο που θελω να μην ειναι και καμια φορα νομιζω οτι της βγαινει ειναι να μην νοιωθει ενοχες..δεν θελω να ειναι ενοχικη..τα κοριτσια ειδικα τα παραφορτωνουμε με πρεπει και επιταγες κοινωνικης φυσης..

αυτο που δεν μου αρεσει καθολου και το δουλευω ειναι η γκρινιααααα..ωρε ςωρες πολυ γκρινιααααααααααααααααα

προσπαθω να της μιλαω.. βεβαια δεν της αφιερωνω εδω και καιρο σωστο ποιοτικο χρονο αφου ασχολουμαι με τα παντα και κυριως δεν προλαβαινω να την καληνυχτησω επειδη παραλληλα κοιμαται και ο μικρος..

ομολογω βεβαια οτι τους τελευταιους δυο μηνες εχει μαλλον τελειωσει η περιοδος προσαρμογης της λογω ολων των αλλαγων που υπεστει την τελευται διετια και εχει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ (ΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δηλαδη ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΑΛΛΟ???) με τον υπνο και λιγο με την επιθετικοτητα της

οσο για τον υπνο εμενα σταθερα και τα δυο παιδια πανε για υπνο 8-9μμ σπανια να φθασει 10 και παντα ξυπνανε πρωι 7 σπανια 8..εχω βεβαια παρατηρησει οτι και πιο αργα να χουν κοιμηθει παλι πρωι ξυπνανε..

δεν θα αντεχα να κοιμοντουσαν πολυ πιο αργα και βεβαια ακολουθουν καποια ρουτινα που την εχουν εμπεδωσει.. ο μικρος παει μονος του στο μπανιο και κανει οτι παει να μπει και στη μπανιερα.χαχαχα:tongue: εννοειται οτι δεν τον αφηνω απλα το λεω για να δειξω ποσο το χει καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εμενα η κορη μου βλεπω οτι οταν ειναι με αλλα παιδακια ειναι μαζεμενη.. δεν ειναι αρχηγικη αν και εχει την θεληση και την ταση..την βλεπω οτι νοιωθει ανασφαλεια αν και συντομα παιζει μαζι τους και ας ειναι αγνωστα κατα τ αλλα ειναι αρκετα δημιουργικη (παρα ειναι δηλαδη!!), πολυλοου του κερατα και εχει γονιδια απο ολες τις πλευρες, κοκετα του κερατα επισης, θελει να κυριαρχει στον χωρο αλλα βλεπω οτι οσο μεγαλωνει ειανι ευαισθητη πχ σκεφτεται τον αλλο καποιες φορες

αυτο που θελω να μην ειναι και καμια φορα νομιζω οτι της βγαινει ειναι να μην νοιωθει ενοχες..δεν θελω να ειναι ενοχικη..τα κοριτσια ειδικα τα παραφορτωνουμε με πρεπει και επιταγες κοινωνικης φυσης..εδω συμφωνω απολυτα!πιστευω οτι απο τα κοριτσια μας εχουμε πολλες απαιτησεις!

αυτο που δεν μου αρεσει καθολου και το δουλευω ειναι η γκρινιααααα..ωρε ςωρες πολυ γκρινιααααααααααααααααα

προσπαθω να της μιλαω.. βεβαια δεν της αφιερωνω εδω και καιρο σωστο ποιοτικο χρονο αφου ασχολουμαι με τα παντα και κυριως δεν προλαβαινω να την καληνυχτησω επειδη παραλληλα κοιμαται και ο μικρος..τωρα κοιμαται μοη της?εμενα ακομα..

ομολογω βεβαια οτι τους τελευταιους δυο μηνες εχει μαλλον τελειωσει η περιοδος προσαρμογης της λογω ολων των αλλαγων που υπεστει την τελευται διετια και εχει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ (ΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δηλαδη ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΑΛΛΟ???) με τον υπνο και λιγο με την επιθετικοτητα της

οσο για τον υπνο εμενα σταθερα και τα δυο παιδια πανε για υπνο 8-9μμ σπανια να φθασει 10 και παντα ξυπνανε πρωι 7 σπανια 8..εχω βεβαια παρατηρησει οτι και πιο αργα να χουν κοιμηθει παλι πρωι ξυπνανε..

δεν θα αντεχα να κοιμοντουσαν πολυ πιο αργα και βεβαια ακολουθουν καποια ρουτινα που την εχουν εμπεδωσει.. ο μικρος παει μονος του στο μπανιο και κανει οτι παει να μπει και στη μπανιερα.χαχαχα:tongue: εννοειται οτι δεν τον αφηνω απλα το λεω για να δειξω ποσο το χει καταλαβει.

καλο αυτο με τη ρουτινα.εμεις ακομα δεν το εχουμε καταφερει,μονο οταν παει παιδικο.αλλα φετος εχουν απεργια,ηταν κι η μικρη αρρωστη και βγηκαμε απο το προγραμμα μας..

οσο για την γκρινια,νομιζω ειναι χαρακτηριστικο των γυναικων..οποτε..υπομονη!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

elenada γελαω με τις δικες μας γιατι τα ιδια μυαλα εχουν..

και εμενα τουρτα με την Αριελ ζητησε!!!!!!!! και αυριο θα παω να τη παραγγελω.. ολο μου ελεγε Μερλια στην αρχη, μετα χιονατη και τελικα θελει λεει Αριελ..

εντωμεταξυ επειδη θα της κανω και μια μικρη τουρτα στο σπιτι για ανημερα μου χε πει να της κανω Χιονατη αλλα επειδη δεν προλαβα να παω στον προμηθευτη των ζαχαροπλαστειων να παρω τα σχετικα διακοσμητικα και ο jumbo δεν ειχε μικρογραφια τελικα αγορασα ενα Playmobil με ενα μικρο πριγκιπικο καστρο (την προσοψη δηλαδη) μια πριγκιπισα και δυο μικρα αλογακια μονοκεροι και θα βαλω αυτα ως διακοσμηση και θα της μεινει και το παιχνιδι!

δεν εχω δοκιμασει να κανω ζαχαροπαστα και ετσι θα κανω κρεμα ζαχαροπλαστικης και θα ριξω χρωμα για να βγει ροζ..

ελπιζω να της αρεσει αν και την εχω ικανη την καλομαθημενη να μου κανει σκηνη που δεν ειναι χιονατη...αν το κανει ξερει και που θα βρεθει η τουρτα βεβαια.. εγω δε μασαω με αυτα... ειναι πολυ ιδιοτροπη...και εγω πολυ αμεσα δραστικη :tongue::tongue::tongue:

οσο για το παιδοτοπο ηθελα και εγω να της κανουμε παρτυ εκει αλλα δεν πετουσα τη σκουφια μου γιατι ενα 400αρι θα μας παει και το θεωρω πεταμενα λεφτα και χιλιες φορες να τα χα δωσει οταν επρεπε να κλεισω εισητηρια για Βιεννη που ηθελα να παμε Μαρτιο και αρνηθηκε ο ανδρας μου..μετα απο αυτο το σκηνικο πηρα την αποφαση για τετοια θεματα να μην ξαναζητησω την αδεια του γιατι ειναι οτυπος που ποτε απο μονος του δεν προκειται να προτεινει η να ενθαρρυνει την ιδεα ενος ταξιδιου αναψυχης..και εγω θεωρω δικαιωμα μου να παω ενα ταξιδι εντος η εκτος Ελλαδος για να ξεφυγω λιγο.

το μονο θετικο ειναι οτι δεν θα ασχοληθει το σπιτι φετος με το παρτυ γιατι ηδη τα χω παιξει κιολας ΑΦΟΥ αρρωστησα κιολας...σημερα, αυριο, μεθαυριο θα ψοφησω λεμε απο δουλειες και μαγειρεματα..μονο το σιδερωμα φθανει.. εχω βαλει και δυο θεατρα στο ενδιαμεσο κλεισμενα καιρο τωρα και ολα τα χε η Μαριορη που λενε...

πολυ τρεξιμο,προσπ.καλυτερα σε παιδοτοπο τοτε.

για το ταξιδι που λες κι εγω περσι,που ηρθαμε αθηνα,εγω το κανονισα,

ο αντρας μου δεν κανονιζει ποτε τιποτα..

οποτε κι εσυ κανονισε το και μην περιμενεις απο τον αντρουλη.

κι εσενα αριελ ζητησε η μικρη?χαχα!

εμενα ειχε ζητησει την ροζετα,την φιλη της tinkerbell,αλλα δεν υπαρχει παρα μονο σε κουκλα,οποτε καλυτερα η αριελ!κι εμενα ειναι πολυ ιδιοτροπη,αλλα κι εγω δεν την αφηνω να της περασει,οταν πω οχι,ειναι οχι,κι ας χτυπιεται κατω..


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλο αυτο με τη ρουτινα.εμεις ακομα δεν το εχουμε καταφερει,μονο οταν παει παιδικο.αλλα φετος εχουν απεργια,ηταν κι η μικρη αρρωστη και βγηκαμε απο το προγραμμα μας..

οσο για την γκρινια,νομιζω ειναι χαρακτηριστικο των γυναικων..οποτε..υπομονη!

η κορη κοιμαται μονη της στο παιδικο απο 2 ετων.. το προβλημα ηταν οτι ξυπνουσε και εκανε υστεριες καθε βραδυ τοοοσα χρονια.. ειναι δυο μηνες που ηρεμησε.. καμια φορα τη πιανει αλλα πολυυυ σπανια...σχεδον αμελητεα..

και σκεφτομαι οταν συγκατοικηση με τον μικρο θα βγει παλι απο το προγραμμα της αλλα διαφορετικα δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Merry-Christmas-Happy-New-Year-2013-1.png

Χρόνια πολλά κορίτσια και καλή χρονιά να έχουμε!! Υγεία κι ευτυχία σε κάθε σπιτικό!!!φιλάκια

Δεσποινάκι να χαίρεσαι κι από εδώ το Μελινάκι !!!!!!!

Τα λέμε κορίτσια του χρόνου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...