Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Angot said:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημερα!!

προσπερους,θα παρω και δευτερη γνωμη αλλα θα αφησω να περασει λιγος καιρος!Θα το συζητησω και με την παιδιατρο ,και βλεπουμε..

Ξεκινησαμε και τα τρεξιματα σε σχεση με το μαγαζακι,πηραμε γνωμη απο λογιστη,και τωρα μενει να βρεθει ο καταλληλος χωρος.Απο χρηματα για εναρξεις κλ,δεν θα χρειαστουμε σχεδον τιποτα,μονο τα του μαγαζιου θα βαλουμε.Και τρεχει και ενα προγραμμα στον οαεδ ,που αν καταφερουμε να τα παρουμε αυτα τα λεφτα θα ειναι χαρας ευαγγελιο!

Η μικρη μου ειναι ακομα με το βηχα--αυτο που δεν ξερουν να φτυνουν--τα διατηρει αρρωστα για παρα πολυ καιρο....Ο Μ.ειναι τελειως καλα και εχω να πω πως εχει ψηλωσει αρκετα τους τελευταιους μηνες.Κατα τα αλλα,βροχη,συννεφια και υγρασια!!!Λιγο ηλιο θελω!!

και φτου φτου μη μας ματιασω,χθες ειμαστε ολοι η οικογενεια ξαπλωμενη στο διπλο κρεβατι και ειχανε μια τρελη χαρα στο βλεμμα τα μικρα!!δεν ξερω τι λετε εσεις,παντως εχουν τρελη αναγκη τα παιδια και απο τους 2 γονεις..Εγω μπορει να ειμαι ολη μερα μαζι τους και να τα φροντιζω,αλλα βλεπουν τον μπαμπα 1 ωρα την ημερα και κατι παθαινουν!!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

GES2826-KALI.preview.jpg

Μαεστρία μου να χαίρεσαι τον Γιαννάκη σου, γερό και τυχερό να είναι στην ζωή του!! φιλάκια στα μαγουλάκια!

Κι εγώ εδώ γύρω κορίτσια...μαθήματα, το παιδί πηγαινοφέρνω κάθε μέρα σχολείο. Χιόνισε την Δευτέρα πάλι κι έχουμε ξελογιαστεί!! περιμένουμε τα γενέθλια μας με χαρά!! Θέλει ροζ τούρτα το κορίτσι μου, ευτυχώς είναι εύκολη...γιατί δεν μπορώ να κάνω και πολλά!! Δεν είμαι Παρλιάρος!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώωωωωωωωωωωωωωω!

Να κεράσω;

5757270246_fd974f8318.jpg

Σήμερα ο μικρός πήγε με τον πατέρα του να πάρουν τούρτα για να πάνε στον παιδικό. Φώναζε μου είπε μέσα στο ζαχαροπλαστείο "Γιορτάζω, γιορτάζω, έχω τούρτα!"!!!

Τι χαρά σου δίνουν τα μικρά! Μας έχει φτιάξει τη μέρα!

Γερά και χαρούμενα να 'ναι τα μικρά μας πάντα!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα και για την Ανδρεινα σημερα.

Ειστε ολες καλα?? ξανακλεισε το μαγαζι?εμας παλι (εννοειται) αρρωστα τα μικρα

και εγω διαβαζω για τα παντα πια..χαχα

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα Ανδρεινα!

εεεελα ρε ,πως και ειστε παλι αρρωστοι?

γιατι κι εμεις ειμαστε μια απο τα ιδια ,φτου κι απο την αρχη,ξανα πυρετο και τα δυο,σημερα μυξα-βηχας-μπουκωμα,και φυσικα τα ιδια εχω κι εγω!!

Τι γινεται ρε κοριτσια φετος?ουτε παιδικο να τα εστελνα δλδ...

Τα δικα σας εχουν αρχισει και βριζουν μηπως??

Εγω λεω και καμια βρισια(απο μικρη με 2 αγορια μεγαλυτερα στο σπιτι και ενα μπαμπα που την Παναγια του την ειχε ψωμοτυρι),αλλα ο συζυγος τα εχει με την που...την Ευα!Με αποτελεσμα χθες ο μικρος μου ειπε

-αν δν μου βαλεις να δω τα αυτοκινητακια,εισαι πουτ.... Νευας!!!!!

πως σας φαινεται?????


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα Ανδρεινα!

εεεελα ρε ,πως και ειστε παλι αρρωστοι?

γιατι κι εμεις ειμαστε μια απο τα ιδια ,φτου κι απο την αρχη,ξανα πυρετο και τα δυο,σημερα μυξα-βηχας-μπουκωμα,και φυσικα τα ιδια εχω κι εγω!!

Τι γινεται ρε κοριτσια φετος?ουτε παιδικο να τα εστελνα δλδ...

Τα δικα σας εχουν αρχισει και βριζουν μηπως??

Εγω λεω και καμια βρισια(απο μικρη με 2 αγορια μεγαλυτερα στο σπιτι και ενα μπαμπα που την Παναγια του την ειχε ψωμοτυρι),αλλα ο συζυγος τα εχει με την που...την Ευα!Με αποτελεσμα χθες ο μικρος μου ειπε

-αν δν μου βαλεις να δω τα αυτοκινητακια,εισαι πουτ.... Νευας!!!!!

πως σας φαινεται?????

αααααα εις ανωτερα!!

εγω βριζω πιο πολυ αλλα σπανια μεσα στο σπιτι..ο ανδρας μου δε βριζει και οταν κατι μου ξεφευγει με τσιτωνει..και καλα κανει αλλα ενταξει..δεν μπορεις να αποστειρωνεις τα παιδια μια ζωη.. βεβαια αν τα ακουν απ εξω τουλαχιστον αν δεν τα ακουν μεσα στο σπιτι θα ξεπερασουν τη φαση αυτη πιο ευκολα θεωρω.. εμενα με τοσα καντηλια που εριχναν στο δικο μας σπιτι μεσα δεν εβριζα και εξω το στομα χαβουζα..και ειδικα απο τοτε που εμπλεξα με τη δουλεια που κανω..η καλυτερη μου..βεβαια η μικρη σπανια εχει αναπαραγει βρισιες και ακομη απο το σχολειο δεν εχει κουβαλησει κατι ενω τα εχω ακουσει εκει τα αλλα που βριζουν..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας!!!:oops:

Εχω χασει πολλα επεισοδια.. Πρωτα να πω ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ εστω κ καθυστερημενα.. Κ βεβαια να χαιρομαστε τα παιδακια μας που ειναι πια 4!! :P :p :P

Εμεις εδω κ λιγο καιρο ειμαστε στη Γερμανια οικογενειακως. Ηταν πολυ δυσκολη η αποφαση κ ακομα πιο δυσκολη η υλοποιηση της. Δεν ξερω αν θα μας βγει σε καλο η οχι αλλα ξερω οτι στην Ελλαδα τα πραγματα δεν πηγαιναν καθολου καλα. Προς το παρον προσαρμοζομαστε, σε καποια πραγματα πολυ ευκολα κ σε καποια οχι κ τοσο. Αλλος τοπος, αλλες νοοτροπιες. Ακομα κ για μενα που μιλαω τη γλωσσα κ εχω ξαναρθει.

Πολλα φιλια σε ολες..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλη τυχη στη Γερμανια!!!Αλλη μια οικογενεια που μεταναστευει...Ελπιζω και ευχομαι συντομα να συνηθισετε την καινουργια πολη ,σιγουρα ειναι πολυ ομορφα εκει,τουλαχιστον σε θεματα φυσικου καλλους ,και οργανωσης κρατους...Τι να πω.Ειναι δυσαρεστο να αναγκαζεται καποιος να παει σε αλλη χωρα,αλλα απο την αλλη μερια ,ειναι και μια νεα αρχη!Οποτε ,καλη σας τυχη και αερα στα πανια σας!!!Σε ποια πολη μενετε?

Εμεις καλα,ψαχνω μαγαζι και δεν βρισκω κοριτσια....

Αυτα που βρισκω ειναι ολα,λιγο εξω απο το κεντρο και φοβαμαι να ρισκαρω ,μηπως και δεν εχουν αρκετη περατζαδα.Ακομη ειμαστε σε αναμμενα καρβουνα.Βρηκα ενα καλο,αλλα μας κρεμασε τελευταια στιγμη και το νοικιασε σε αλλους.Αλλα δεν πτοουμαι...!Ο,τι ειναι να γινει θα γινει...

Εσεις τι κανετε????

μιαμαμα,προσπερους,ελεναδιτσα.......και ολες οι υπολοιπες???εγω εβαλα να με ειδοποιει το γιαχου καθε φορα που ερχεται νεο μηνυμα ,μην και χασω κανενα μηνυμα σας.....χαχαχα

Καλη Κυριακη!!!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι καλη αρχη εκει που πηγατε.. ειμαι βεβαιη οτι ολα θα πανε καλα..υπομονη και ψυχραιμια χρειαζεται!!

cristin ουτε στο fcb σε πετυχαινω... ψαχνεις ε? αντε...I cross my fingers Να βρεθει κατι καλο!!!!

εμεις τα ιδια.. αρρωστοι συνεχεια και εγω κλασικα.. δουλεια, σπιτι, μαθηματα γερμανικων, οδηγηση.. και παρολα αυτα

Π Λ Η Τ Τ Ω απιστευτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εδω κ λιγο καιρο ειμαστε στη Γερμανια οικογενειακως. .

KAΛΗ ΤΥΧΗ κοριτσάκι και καλή αρχή!!!! Μ' αρέσει η Γερμανία - εκεί γεννήθηκα - αλλά σίγουρα η προσαρμογή είναι δύσκολη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κι από δουλειά και με τη μικρή! :D

Εμεις καλα,ψαχνω μαγαζι και δεν βρισκω κοριτσια....

Το ψιλιάστηκα ότι θέλεις ν' ανοίξεις, αλλά δεν είχα δει να το γράφεις κάπου, δε θυμόμουν δηλαδή, οπότε δεν ήμουν σίγουρη.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :D

Τι μαγαζί; Με τα κοσμήματα που φτιάχνεις;!

Εγώ δουλειά, σπίτι, μικρά, ΠΟΛΥ κούραση!!!! Αλλά και πάλι το προτιμώ χίλιες φορές! Να δω τι θα κάνω απ' το καλοκαίρι ξανά άνεργη.

Όου γουέλ, θα δούμε όταν θα 'ρθει η ώρα! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Να δω τι θα κάνω


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Σημερα μετα απο πολλες μερες, ξυπνησαμε με ηλιο.. ;)

Κριστιν καλη επιτυχια κ απο μενα.. Οτι κ να θες να ανοιξεις να το ψαξεις πολυ καλα, ειδικα η τοποθεσια ειναι το Α κ το Ω!

Προσπ κοπελα μου καλη συνεχεια στις δραστηριοτητες σου..Τα ακουω μονο κ κουραζομαι, αλλα τελικα ετσι πρεπει. Να κανουμε οτι μπορουμε για τον εαυτο μας. Πως τα πας στα γερμανικα σου;;;

Μαεστρια πολλα φιλακια κ ξερω..εισαι κλασικη Υδροχοος,γκρινιαζεις αλλα σου αρεσει..

Μακαρι να πανε ολα καλα,δεν ξερω πραγματικα τι ειναι σωστο κ τι οχι. Μου λειπουν πολλα πραγματα εδω,κυριως οι γονεις μου.. Η μικρη ευτυχως ειναι μεσα στην καλη χαρα, αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλη αλλαγη για αυτην. Κατι ασχετο: τα εχετε ακομα κ κοιμουνται με καγκελο; Εμεις χτες το βγαλαμε πρωτη φορα..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σημερα μετα απο πολλες μερες, ξυπνησαμε με ηλιο.. ;)

Κριστιν καλη επιτυχια κ απο μενα.. Οτι κ να θες να ανοιξεις να το ψαξεις πολυ καλα, ειδικα η τοποθεσια ειναι το Α κ το Ω!

Προσπ κοπελα μου καλη συνεχεια στις δραστηριοτητες σου..Τα ακουω μονο κ κουραζομαι, αλλα τελικα ετσι πρεπει. Να κανουμε οτι μπορουμε για τον εαυτο μας. Πως τα πας στα γερμανικα σου;;;

Μαεστρια πολλα φιλακια κ ξερω..εισαι κλασικη Υδροχοος,γκρινιαζεις αλλα σου αρεσει..

Μακαρι να πανε ολα καλα,δεν ξερω πραγματικα τι ειναι σωστο κ τι οχι. Μου λειπουν πολλα πραγματα εδω,κυριως οι γονεις μου.. Η μικρη ευτυχως ειναι μεσα στην καλη χαρα, αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλη αλλαγη για αυτην. Κατι ασχετο: τα εχετε ακομα κ κοιμουνται με καγκελο; Εμεις χτες το βγαλαμε πρωτη φορα..

δεν τολμαω να σου πω οτι τα παω καλα.. βεβαια κανω ιδιαιτερο και η κοπελα δηλωνει πολυ ευχαριστημενη και οτι θυμαμαι το λεξιλογιο πολυ καλα κανοντας συγκριση οτι εχει ατομα δευτερης ταξης που δεν θυμουνται ουτε τα μισα.. εννοειται το συντακτικο με δυσκολευει αλλα το παν ειναι η εξασκηση..και επειδη δεν εχω πολλες ευκαιριες να ακουω και να μιλαω τη γλωσσα δυσκολευομαι να τα προφερω.

εμενα το καγκελο εχει μεινει διακοσμητικο..πλεον δεν το χρειαζεται..

σιγα σιγα θα προσαρμοστειτε..ολα στην αρχη ειναι καπως..και δεν παυει να ειναι μεγαλη αλλαγη..

αντε χριστινακι καλη αρχη μαναρι στην επιχειρηση!!

ΜΙΑΜΑΜΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ναι κοριτσια ,μαγαζακι με τα δικα μου πραγματα αλλα οχι μονο με αυτα...Το θεμα ειναι το σημειο,εχεις πολυ δικιο...αλλα ευελπιστουμε σε ενα μεροκαματο,και αυτο ελπιζω να βγαινει....Θα δειξει.Ο,τι και να γινει ,τουλαχιστον θα ξερω πως το προσπαθησα..

Ασχετο,εχω να δηλωσω πως τα παιδια μου ειναι ετοιμα για παιδικο σταθμο!!!Το πιστευω παρα πολυ,εχουν αρχισει και βαριουνται εδω μεσα...Βεβαια,ο Μ.τονΣεπτεμβρη παει παιδικο....αν ειχα τωρα τα λεφτα,θα πηγαινα αυριο να τα γραψωωωω!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο: τα εχετε ακομα κ κοιμουνται με καγκελο; Εμεις χτες το βγαλαμε πρωτη φορα..

Όχι παιδί μου, από πέρσι τον έχω σε κρεβάτι. Έχει ένα μικρό κάγκελο στο μισό μήκος του κρεβατιού βέβαια, αλλά τόσο που στριφογυρνάει ο δικός μου, έχει πέσει άπειρες φορές. Έχω πάντα μαξιλάρες μπροστά στο κρεβάτι. :mrgreen:

Να σου πω σε ζηλεύω λίγο, θα 'θελα να ζήσω έξω, βαρέθηκα εδώ. Βέβαια, είναι δύσκολο ν' αφήσεις τους δικούς σου πίσω!

Σήμερα έχει γενέθλια το Ελλάκι; Και μι' ανηψιά μου επίσης.

Να τη χαίρεσαι Χριστίνα! :D

405867_3d.jpg?x=1360143081


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδί μου, από πέρσι τον έχω σε κρεβάτι. Έχει ένα μικρό κάγκελο στο μισό μήκος του κρεβατιού βέβαια, αλλά τόσο που στριφογυρνάει ο δικός μου, έχει πέσει άπειρες φορές. Έχω πάντα μαξιλάρες μπροστά στο κρεβάτι. :mrgreen:

Να σου πω σε ζηλεύω λίγο, θα 'θελα να ζήσω έξω, βαρέθηκα εδώ. Βέβαια, είναι δύσκολο ν' αφήσεις τους δικούς σου πίσω!

Σήμερα έχει γενέθλια το Ελλάκι; Και μι' ανηψιά μου επίσης.

Να τη χαίρεσαι Χριστίνα! :D

405867_3d.jpg?x=1360143081

Εμεις προς το παρον δεν εχουμε πεσει.. Αντε να δουμε..

Να μην ζηλευεις.. Αλλο ειναι να τα λες κ να τα σκεφτεσαι κ αλλο να τα κανεις ορισμενα πραγματα.. :cry:

Ειναι δυσκολη η προσαρμογη. Ελπιζουμε ομως σε κατι καλυτερο, καποια στιγμη. Αυτο με κραταει..

Προσπ μια χαρα θα τα πας, μην αγχωνεσαι. Κ μενα μαθαινει ο αντρας μου τωρα, αναγκαστικα..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...