Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

july,να τα χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Ναι, κι εγώ δεν το πιστεύω ότι έκλεισαν χρόνο! Κι ότι σε μια βδομάδα γυρνάω στη δουλειά! Πρέπει αυτές τις μέρες να ξεκλέψω χρόνο και να κάνω επιτέλους κάποια πράγματα για μένα, όπως να πάω κομμωτήριο, να πάω αγορά και να απολαύσω τα τελευταία απογεύματα που τα μικρά κοιμούνται κι εγώ έχω 1 ώρα ολοδικιά μου στο χαλαρό, γιατί από την άλλη Δευτέρα κομμένα όλα αυτά!

Και ναι, τα μεγάλα μας έχουν γίνει παιδάκια! Πιάνω τον εαυτό μου να σκέφεται πότε ο Θανάσης ήτανσαντη Δήμητρα και πότε η Δήμητρα έφτασε εκεί που ήταν αυτός...Αχ,πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον...η επομενη παρασταση για τα παραμυθια, που θα μπορουσαμε να βρεθουμε ολες , ειναι αυτη:

19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Αυγά Σμαραγδένια

Έχετε δε ποτέ σας δρακο-αυγά; Μήπως τα έχετα αγγίξει; Αλήθεια πως μοιάζουνε;

Ακούστε τι συνέβει κάποτε σε μια γριούλα, πολύ – πολύ παλιά, στην Κίνα.

Του Δράκου ο Γιός

Στα δρακολημέρια ένα παλικάρι χάνει το δρόμο του μες το βαθύ σκοτάδι. Και μέσα στο Δρακόσπιτο – τρανό παλάτι! – συναντά το Δράκο, τον Μεγάλο!

θα παρω ενα τηλ.να σας πω ωρα κ ποτε θα βγει αλλο προγραμμα για μετα τις 19 και για τον μαρτη, επειδη το σαιτ δεν εχει κατι ακομα.

ελά βρε εγώ δεν μπορώ στις 19 γιατί στις 18 θα τους κάνω πάρτυ για τα γεννέθλιά τους και φαντάζομαι στις 19 θα μαζέυω όλη την μέρα!!!

άλλη μέρα να έρθουμε και εμείς????


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

july μου αν και καθυστερημενα να τη χαιρεσαι τη κορούλα σου , να ναι πάντα γερη και δυνατή !!!!

αντα και σε σενα το ιδιο ! να τη καμαρωνεις τη κορουλα σου ! Ξεκινας δουλειά ? Με σταθμο τι κανατε τελικά ?? Εγω πάω σεπτεμβριο και ακομα δεν εχω αποφασίσει τι θα κάνω με τη μπέμπα...

Ειμαστε κι εμεις μέσα με τα παραμύθια . αντε να κανονισουμε !!

νεαμανουλα το χριστινακι καλά ?? Οι αλλες τι κανετε ? στο τρέξιμο φαντάζομαι ...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να μαι κι εγω!!! Αργησα αλλα τα καταφερα!!!

Να τα χαιρεστε τα κοριτσακια σας!!!! July και Αντα, πωπω! Μεγαλωσανε τα μπουμπουκια ολα!! Να τα καμαρωνετε και να ειναι παντα γερα!

Εμεις κοριτσια λιγο αρρωστιες, λιγο καλα, αντε να καλοκαιριασει να δουμε προκοπη... Προσπαθουμε να αποφασισουμε τι θα κανουμε με παιδικο σταθμο, μαλλον καταληξαμε σε ενα καλο σχολειο στο Ηρακλειο και τα διδακτρα ειναι πολυ ενταξει, οπότε, μαλλον δεν θα το ψαξουμε αλλο. Εχω ραντεβου την Πεμπτη και βλεπουμε!

Ο Γιωργακης μου εχει τα μποφορ του, ηταν αρρωστος και κλειστηκε αρκετα, συν το οτι η μικρη εχει ...μεγαλωσει, και διεκδικει κι αυτη φουλ το μεριδιο της απο παιχνιδια, αγκαλιες και ολα τα συναφη! μια παιζουν πανεμορφα και φιλιουνται και μια μαλωνουν, εχει πλακα αλλα μας παιρνουν και τα αυτια!! Το βραδυ βουιζει το κεφαλι μου!!

Τι να κανουμε, υπομονη και παλι υπομονη, η μικρη ειναι και φωνακλου!

Αυτα κοριτσακια μου, για πειτε κι αλλα νεα, Αντα πώς είναι τα πραγματα στη δουλεια? Νεαμανουλα τι κανει το Χριστινακι??


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα να μαι και εγω!!!!Κατερινακι συναντηθηκαν οι σκεψεις μας σημερα!!!!

Τι κανετε κοριτσακια??? Εμεις μια χαρα, περιμενουμε με ανυπομονησια τα γενεθλια μας, την Κυριακη εχουμε ενα μικρο παρτι σε παιδοτοπο να σβησουμε τα κερακια μας! Μεγαλωσαν τα μεγαλα μας πια, γινονται τριων! Ο μπεμπουλης ειναι μια τρελα, μια γλυκα, πολυ ησυχος προς το παρον, ο Νικολης τον λατρευει και γενικα τα παμε περιφημα! Και εμεις ανυπομωνουμε να ερθει το καλοκαιρακι περισσοτερο για να βγουμε καμια βολτα παραπανω χωρς το αγχος των ιωσεων, αν και σε γενικες γραμμες τη βγαλαμε καλα μεχρι στιγμης με κατι ψιλοπραγματα φτου φτου!

Αντα πες κανα νεο..επεστρεψες στη δουλιτσα, πως τα καταφερνεις τελικα???july εσυ ολα καλα με τις κοριτσαρες σου???

Νεαμανουλα μου μιλησαμε προχθες αντε ακουσα την προτροπη σου και ειπα να μπω στο καφε μας!!!Φιλακια στη γλωσσου Χριστινα!!!!χεχε!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ να'μαι κι εγώ.

marigia katerin@ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Είμαστε καλά όλοι μια χαρά ΤΩΡΑ γιατί κι εμείς περάσαμε αυτήν την κ@λοίωση πρώτα εγώ αρρώστηκα μετά η μικρή και η μαμά μου μετά ο μπαμπάς μου και ο σύζυγος. Με πυρετό, ρίγη, πόνο στα κόκκαλα αλλά τελικά τη βγάλαμε καθαρή χωρίς γιατρούς και φάρμακα, μόνο αντιπυρετικά εννοείται. Για να πάω στη δουλειά αυτόν τον καιρό τρελάθηκα, μέχρι στο γραφείο του άντρα μου την κουβάλησα την καυμένη τη Χριστίνα για να μπορέσω να πάω.Μια χαρά όμως όλα τελικά. Στα γεράματα κι εγώ σπουδάζω, δεν σας τα είπα ίσως κάποια άλλη φορά, και διαβάζω ,τρέχω, τρ΄λεχω και δεν φτάνω, έχω τώρα κι εξεταστική και γινεται ένας χαμός. Περιμένω να διαβάσω μετά τις 12 το βράδυ αλλά τί να κάνουμε όλα για καλό σκοπό γίνονται(νομίζω!!)

Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια που γιόρταζαν να είναι πάντα γερά και να τα χαίρονται οι μανούλες τους. Σήμερα το πρωί γέννησε μια φίλη μου και μου φάνηκε τόσο μακρινό..Τα δικά μας πάει μεγάλωσαν δεν είναι πια μωρα.Αυτόν τον μήνα γιορτάζουν τα μανάρια μας και η δικιά μου σε 2 εβδομάδες!!!!τί ωρεαία, δεν έχω κανονίσει τίποτα ακόμη!!φτουφτου!

Πεζη μου πόσο χάρηκα που με πήρες τηλ. δεν λέγεται και όπως σου είπα θαύμα ήταν ότι με βρήκες σπίτι.Καλά η Χριστινιώ άμα σε βάλει κάτω θα σε μουρλάνει στην ομιλία. Και είδες τί βροντερή φωνή που έχει, έ???:D

Λοιπόν τσούπρες αφήστε το face και τα χαζά για τις ευκολίες και γρλάφετε εδώ, άιντε μην το κλείσουμε το καφέ μας, κρίμα είναι μετά από σχεδόν 4 χρόνια(βάζω και εγκυμοσύνη μέσα)

Χάθηκα χάνομαι αλλά πάντα συχνά πυκνά μπαίνω να διαβάσω λίγο στο πάρεντς κι ας μην έχω χρόνο να γράψω πολλές φορές.

Να είστε όλες καλά και τα μωράκια μας που μεγάλωσαν!Φιλιά πάω για διάβασμα (βρε τί έπαθα στα γεράματα!!!!!!!!!!!!)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΝΔΡΙΕΛΑΚΙ!!!!

Μαρακι μου να τη χαιρεστε τη ζουζουνα σας!!!!!

Φιλακια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα αγγελουδακι ανδριελακι!!! Να εισαι παντα ευτυχισμενο καρδουλα μου και να σε χαιρονται οι γονεις σου!!!

Νεαμανουλα πόοοοοοσο σε καταλαβαινω με το διαβασμα, κι εγω μια απο τα ιδια, πριν γεννησω τη μικρη στανταρ διαβαζα μετα τις 12 για εξεταστικη, πολυ κουραση βρε παιδι μου... Και τωρα που θα γυρισω και θα χω και τα δυο να δω τι θα κανω ολε!!! Δεν ξερω, εφαρμοζω την τακτικη του όπου βρω λίγο χρόνο ρίχνω μια ματιά (στο σπίτι) και όταν ήμουν στα μαθήματα διάβαζα μέχρι και στα διαλείμματα. Τι να κάνω, δεν γινόταν αλλιώς. Με λίγη οργάνωση πάντως στο διάβασμα γίνονται θαύματα από πλευράς εξοικονομησης χρονου, αλλα και παλι πολλες φορες δεν ειναι αρκετο. Οπότε, κουραγιο!!!! Φιλια πολλα στο χριστινακι την παρλαπιπίτσα!!!

Η μικρή μου δυστυχώς ακόμα άρρωστη, πάλι σήμερα 2 φοες με 39...Πηγαμε παιδιατρο και ειπε αν μετα απο 2 μερες εχει ακομα να την ξαναπαω. Διαρροιες,μυξα, κοκκινος λαιμός, γκρινια ατελειωτη. Μονο εμετο δεν κανει,αυτο το αφησαμε απ εξω, ολα τα αλλα τα χουμε...Εχασε και βαρος,ειναι ακριβως ιδια κιλα όσο ηταν πριν 1,5 μηνα, δεν τρωει σχεδον τιποτα... Ολο της προσφερω μες στη μερα, τρωει 2 μπουκιες κι αυτο ηταν. Τελοσπάντων, θα περασει κι αυτο.

Σας φιλω κοριτσακια μου!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γίναμε κι εμεις 3ων !!! το ανδριελάκι μου , ο θησαυρος μου μεγάλωσε κι αυτός !!! Ευχαροτω για τις ευχες κορίτσια μου !

νεαμανουλα χάρηκα για τα νέα σας , και χαρά στο κουράγιο σας βρε που διαβάζετε κιολας ..ε γω κανα λογοτεχνικό και άμα .. ηρωίδες !!!

αχ αυτη την παλιοιωση την περασαμε κι εμεις και πολύ βαριά μάλιστα .. με εισπνεομενα ο σύζυγος , πυρετο οι μικρες κι εγω μαζί .. αφηστε πολύ ζόρι ... η μπεμπουλα εκανε και μια ωριαοτατη ωτιτιδα και ξεκινησαμε αντιβίωση ... αχ κορίτσια μου τα ξερναει όλα τι θα κάνω ... αυτη άλλο απο ζυζι δε ξέρει ... Σε λιγες μερες ξεκιναμε και κρεμούλα .. κ ειχα καλομάθει με τον θηλασμό , μεγάλη ευκολία ... το βαριέμαι αφάνταστα το κουτάλι ... κι απ οτι φαινεται το βαριέται κ η μπέμπα ... αντε να δουμε τι θα κάνουμε ... Η μονη που ειναι ενθουσιασμένη είναι η άνδριελα που θέλει λέει να την ταιζει εκείνη τη μπεμπουλα ...

αυτα κοριτσάρες μου και αντε να τα λέμε πιο συχνά !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΕΛΑ!!!!!!!!!!!!!

Να τη χαίρεσαι φίλη marigia να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη, για πες κάνατε κάποιο πάρτυ?Πώς τα γιορτάσατε?Αλλά αν είστε ακόμη χάλια, τί πάρτυ θα μου πεις..περαστικά και στο μωρό σου με την παλιοωτίτιδα.

katerin@ περαστικά επίσης, μην την πιέζεις να φάει, λογικό είναι. Κι η δικιά μου όταν είναι άρρωστη δεν τρώει σχεδόν τίποτα, πολλά υγρα να της δίνεις.θα αναπληρώσει το χαμένο βάρος αφού γίνει καλά, μην στενοχωριέσαι. Με το διάβασμα όντως ζόρι, αλλά τί να κάνουμε?Όσο χρόνο έχω, δεν θα πεθαίνω κιόλας. Πάντως το καλύτερο διάβασμα το έχω ρίξει μέσα στα αστικά,χεχεχε..Τελειώνω τον Ιούλιο (αν πάνε όλα καλά και περάσω τα μαθήματα) ουφουφ ουφ...

φίλη daf που είσαι?Τί κάνει η Ερατώ?

Φιλιά.........


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστουμε για τα περαστικά !!!

θα μαζευτουμε 5-6 παιδακια και οι γονεις τους το σαββατο και θα σβήσει η ανδριελα τα κερακια της . Φυσικά θα ερθουν εκτος απροοπτου οι καλοι μας φίλοι Ερατω και Γιώργος και Ευελινούλα ! Α ρε Γιωργο πάλι μεσα στις γυναικες θα σαι !!!!

η μπεμπα δυσκολευεται να πιει την αντιβίωση .. εχετε δει μωρό να κάνει γαργαρα ???? πρεπει να το δειτε για να το πιστεψετε ... της κάνω πίσω το κεφαλάκι για να το καταπιει κ το κραταει στο λαιμο και κάνει γλου γλου γλου για να μην το καταπιει , μιλάμε ειχαμε πεσει απο τα γέλια ..μας εχει τρελάνει ....

οι άλλες τι νέα? july πηγατε θεατρακι τελικά ? για λεγε εντυπώσεις !


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,βρε κορίτσια, ναζωντανέψει και λίγο το καφέ μας!

Χρόνια πολλά στα εορτάζοντα τρίχρονά μας! (αν κι εμείς αργούμε ακόμα λίγο...)

Λοιπον, τα νέα μας: ΟΛΟΙ άρρωστοι 15 μέρες, με αρχή από Θανάση με πυρετό, μύξες βήχα, ωτίτιδα, διάρροια,επιπεφυκίτιδα, μετά η μπέμπα,αν και με λιγότερα συμπτώματα, οάντρας μου, η κοπέλα που κρατάειη μικρή κι εγώ που πήγαστη δουλειά με 38,5 πυρετό, αλλάτι να έκανα, τρίτη εβδομάδα στη δουλειά κι έχω χτυπήσει ήδηάδειες για τα παιδιά,δεν τολμάω να λείψω και για μένα και αφού ορθοποδήσαμε λίγο, ξανά ο Θανάσης ωτίτιδα, ο βήχας καιτο συνάχι δε λένε ναπεράσουν, η μικρή με κινάνχη...αφήστε,λέω να περάσει ο χειμώνας, να φτιάξει ο καιρός,να συνέρθουμε! Καιπώς νακάνεις γιορτή έτσι,πώς να φέρεις κόσμο στο σπίτι;Αύριο πάμε για καλλιέργεια ούρων στο μικρό, να δούμε πώς θα τα συλλέξω που δεν έχει βγάλειακόματην πάνα...

neamanoula, τι σπουδάζεις;Χαράστο κουράγιο σου, πάντως! Εγώ δεναντέχω το ξενύχτι, αφού πρέπει να ξυπνάω πια στις 6 το πρωί, κοιμάμαι από τις 10.30 καιμε το Θανάση έτσι,ξυπνάω 1238490958485 φορές τη νύχτα,γιατί φωνάζει και κλαίει! Είμαι μονίμως με μαύρους κύκλους, ποιο κονσίλερ και μεικάπ...βαμπίρ έχω γίνει!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!! αρχίσανε τα γεννέθλια!!! χρόνια πολλά σε όλα τα μικρά που γίνανε μεγάλα πλέον!!! να είναι πάντα γερά δυνατά και καλότυχα στη ζωή τους!!!

αχχχ τι όμορφα ξαναζωντάνεψε το καφέ μας!!!

αχ βρε άντα τι τραβάτε με τις αρρώστιες τόσες μέρες εεε!!!! περαστικά μωρέ κυρίως στα παιδάκια να μην ταλαιπωρούνται έχω ένα κάτι τις με τα άρρωστα παιδάκια!! για να συλλέξεις ούρα σε αγοράκι είναι σχετικά εύκολο. αν και θα σου πρότεινα να πας στην βιοιατρική μετην επίδειξη και μόνο του βιβλιαρίου δεν χρειάζεσαι συνταγή δίνεις για γενική και καλλιέργεια ούρων περίπου 7€ και κάνουν αυτές την διαδικασία συλλογής πλένουν το παιδάκι του βάζουν το σακουλάκι και περιμένεις να κάνει τσισάκια. εμείς όσες φορές έχουμε πάει δεν έχουμε κάτσει περισσότερο από 2 ώρες και στα κοριτσάκια είναι πιο δύσκολη η όλη φάση!!! την τελευταία φορά είχε φύγει το σακουλάκι από την θέση του και με έκανε η μικρή μέσα στα τσίσα άσε ευτηχώς που μπήκανε και λίγα στο σακουλάκι!!!

marigia μου δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να πάμε θέατρο γιατί περιμένουμε να πάμε με παρέα η οποία ή θα είναι άρρωστη ή θα λείπει στο τέλος θα πάρω την μαιρούλα και θα πάμε οι δυο μας!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδες!!!

Το κοριτσάκι μου το μικρο.... μεγάλωσε!!! Αχ τέτοια ώρα πέρυσι την είχα στο πυρεξάκι δίπλα στο κρεβάτι και την κανάκευα και την έπαιρνα αγκαλίτσα, αχ!!! Αγκαλίτσες και φιλάκια και ζουπήγματα και μεγάλωσε έναν ολόκληρο χρόνο το μανάρι μου!!! Πάντα γερό να είναι και καλότυχο το καρδουλάκι!!

Βλέπω πολλή αρρώστια έχει πέσει κορίτσια... Τι ναι αυτο το πραγμα, εχουμε γονατισει ολοι... Εμείς περάσαμε ένα τέλειο ΣΚ με τα πάρτυ των φιλενάδων μας Ανδριέλας και Ερατώς, μούρλια ήταν και το καταευχαριστήθηκαν ταπαιδάκια αλλά κι εμείς βεβαίως!!! Χτες όμως πέρασα απίστευτο ζόρι, εμετπούς διάρροιες σε τρελούς ρυθμούς και πυρετό, μέχρι λιποθυμίας... Σημερα καλύτερα είμαι, αν και αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι ακόμα... Εξάντληση!!!

Χτες ούτε να μιλήσω δεν μπορούσα, αφού παραλίγο να με πάνε σηκωτη στο νοσοκομείο, και ευτυχως που ήρθε η γιατρος η νονά του Θαναση και μου εβαλε ορο και συνηλθα κάπως. Τρεμω μην κολλησουν τα παιδια, ειμαι πολυ προσεκτικη, αλλα'παναγίτσα μου, ούτε στον εχθρο μου αυτο το πραγμα...

Όπως καταλαβαίνετε σήμερα γιορτάζει η κορούλα μου και ούτε να τη φιλήσω δεν μπορώ σνιφ!!!!

Φιλιά σε όλες!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από εμενα μετα απο τοσο καιρο!!!

Πραγματι ο μηνας των γενεθλιών αυτος! Η Ανδριέλα, η Ερατώ, η Πένυ, η μικρή Ευελινα, ο Νικόλας, η Χριστινα, ο Γιαννης, ο Γιωργος, ο θανασης... Ξεχασα κανεναν;;;;

Χρονια πολλά στα παιδακια μας! Να ειναι γερά και καλότυχα!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...