Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μωρέ mpiskotaki έτσι είναι, γερό να είναι γιατί με τόσα που ακούω γύρω μου έχω φρικάρει, τις προάλλες το μωρό κάτι γνωστών μας 3 τριων μηνών παρουσίασε επεισόδια επιλήψίας, το πήγαν στο νοσοκομείο του έκαναν εξετάσεις αλλα ευτυχώς η μαγνητική έδειξε ότι ΄δεν υπάρχει τίποτα κακό απλά δεν έχει αναπτυχθεί ακόμα πλήρως το νευρικό του σύστημα κ γιαυτο μέχρι να ωριμάσει τελείως κ να το ξεπεράσει θα παίρνει φάρμακο.. :(. Πολύ κρίμα το καημένο...

Καλά έχω κάτι νεύρα , ανοίξανε δίπλα στο σπίτι μου στα 100 μέτρα λούνα πάρκ κ δεν φαντάζεσται τι γίνεται κάθε απόγευμα απο τη μουσική, τραντάζεται όλο το σπίτι κ τρίζουν τα τζάμια και που να βρεις άκρη , δεν ξέρω τι να κάνω, μου λέει ο μ*λ*κ*ς ο αντιδήμαρχος να πάρω την αστυνομία κ τι κάνω δηλαδή κάθε απόγευμα αυτη τη δουλεια θα κάνω; :twisted:

το μόνο που με σώζει είναι να βρέχει κάθε μέρα κ να μην ανοίγουν πραγματικά χαίρομαι όταν πιάνει βροχή...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να τος ο 2ος αντρας αντε με το καλο το μωρουλακι κι αυτο!Αχ τρεις αντρες....μεχρι καποια ηλικια θα τους υπηρετεις μετα ομωωωως......στα ωπα ωπα θα σε εχουν!

Κι εμεις σημερα με το που ξυπνησε αρχισε λιγες μυξουλες σα νερο...μεχρι το μεσημερι το χαμε το γερο το μπουκωμα! Αφηστε δε μπορω να σας περιγραψω δε μπορει να παρει ανασα..παρολο που εφαγε πολυ σημερα, το γαλα με τιποτα δε το ηθελε! Η γκαντεμια ειναι οτι δεν ειχα δει οτι εχει ληξει ο ορος και δεν εχω ουτε αναροφητηρα ανταλακτικα, ουτε φυσιολογικο ορο! Ελπιζω να περασει σχετικα ησυχα το βραδυ μας!

Ψιλο αγχωνομαι γιατι αρχισε ο μπαμπας μας να δουλευει με τον πατερα μου τα βραδια σε καποια κεντρα διακσεδασης που εχουμε στα λογιστικα και θα μαι μονη μου μεχρι τις 7 το πρωι! Αγγαλιτσα θα κοιμηθουμε σημερα με την ψυχουλα μου!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ φιλεναδα κι εμεις ετσι απο χτες...συνεννοηθηκαν μου φαινεται! Μπουκωμα και πυρετος..ιωσουλα μαλλον γιατι πριν 5 μερες πηγαμε και σε ενα παρτυ κι ηταν πηχτρα στα μικρα οποτε καταλαβαινεται τι πλανιοταν στον αερα!!

Ολο με το φυσιολογικο και το φυσιομερ ειμαστε και δε τα θελει καθολου!!!!

Ανια μου...λουνα παρκ?? Α παπα...ουτε εγω μπορω τη φασαρια!!!! ΚΑτι να παραπονεθει η γειτονια με υπογραφες..για δειτε το λιγο! Θα φυγουνε μωρε..

Με το ιατρειο κοντευουμε...ελπιζω γιατι εχω αρχισει να βαριεμαι ΠΟΛΥ!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, καλό μήνα !!!!

Περαστικούλια στα συναχομένα μωράκια, και εμείς ακόμα μπουκωμένοι είμαστε , δοκιμάστε αυτο το θαλασσινο νερό μου φαίνεται πολυ καλό.

Ειρήνη μου και εγώ πολλα βράδια είμαι μόνη γιατι ο άντρας μου δουλεύει βάρδιες αλλα κλειδώνομαι βάζω κ τον συναγερμό κ χαλαρά. Οταν ήμουν μόνη μου δεν φοβόμουνα ποτέ τώρα με τον Άγγελο με έχει πιάσει λίγο ανασφάλεια, αλλα το ελέγχω.

Μpiskotaki εύχομαι να βρείτε σύντομα το ιατρείο που ονειρεύεσται, ξέρω είναι σπαστική η απραγία αλλα από το συμβιβαστείτε με κάτι μέτριο καλύτερα να το ψάξετε λίγο κ να βρείτε αυτο που θα σας καλύπτει απόλυτα ώστε να μπορέσετε να κάνετε όσα έχετε σκεφτεί κ να το ευχαριστηθείτε πραγματικά.

Οι υπόλοιπες μανούλες που είστε , τι κάνετε;

Τι ωραίες μέρες κάνει το έχω ευχαριστηθεί, χτες πήγαμε με το μετρό στο Ζάππειο κ ο Άγγελος είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό σε όλη τη διαδρομή , κοίταγε σαν μαγεμένος απο το παράθυρο. Ήταν πολυ ωραία κ παρα πολύ κόσμο


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχχχ τι κανετε??? Εμεις???? Αφηστε τα μη τα συζητατε μας πεθανε το μπουκωμα, παρολο που δεν εκανε πυρετο δεν εχει σταματησει το κλαμα και την γκρινια απο το Σαββατο....κλαιει κλαιει κλαιει κλαιει κλαιει...τις φωναξα τοσο πολυ γιατι αρχισε να μας χτυπαει και να χτυπαει και τη μουρι της οπου εβρισκε.... τα βραδυα παρολο που μπορει να ανασανει καθε μια ωρα κλαιει και δε ξερει τι θελει...για γαλα ουτε λογος ξαφνικα δε το θελει καθολου!

Δε ξερω τι συμβαινει συνεπεσε και τον κυνοδοντα και εχω τρελαθει δεν αντεχω αλλο! Και δε ξερω και απο που κλεινει το volume

Καλα......ποιον ορο;;;;; με τη δυναμη που σπρωχνει και με το αποτομο που κανει της γρατσουνισα το ρουθουνακι της, και να την εσφαζα τοσο πολυ δεν θα τσιριζε! Σημερα θα παρω τον παιδιατρο γιατι αρχισε και βηχαλακι! Βραζω συνεχεια ευκαλιπτο και τουλαχιστον κατι κανει κι αυτο!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

Ειρήνη , mpiskotaki πως είναι τα αγγελούδια σας; ελπίζω λίγο καλύτερα. Τι να κάνουν κ αυτά αφινιάζουν με αυτό το ρουφηχτήρι αλλα πραγματικά πρέπει να είναι απαίσιο , υπομονή!!!!

Από το πρωί έχω σπάσει τα νεύρα μου να φτιάξω τα νέα μου τικεράκια, πολύ στεναχωρήθηκα που αποχωρήστηκα το παλιό μου, αλλα τι να κάνουμε ήθελα να βλέπω κ το σποράκι μου. Άλλωστε ξέχασα να σας πω ότι ο Αγγελακος μου τον τελευταίο καιρό αραίωσε πολύ τους θηλασμούς δηλαδή μάλλον έχει αποθηλάσει (απλά δεν θέλω να το παραδεχτώ γιατί κατά βάθος με στεναχωρεί) οπότε το τικεράκι μέτραγε μόνο του....

Οσο για το λούνα παρκ φρόντισε ο μαστοράκος μου να μην με ενοχλεί τόσο , του πήραμε ένα παιχνίδι - τρυπάνει που κάνει πιο πολύ φασαρία κ από το λούνα πάρκ κ έτσι μας ζαλίζει με αυτό όλο το απόγευμα , από την ώρα που ξυπνάει φωνάζει γρρρρρρ το πιάνει κ δεν το αφήνει, το απόλυτο μουρλοκομείο... :mrgreen:


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανια μου καλα εκανες και αλλαξες...να βλεπουμε κι εμεις το σπορικο σου να μεγαλωνει!!!!!!!!! Πολυ γελασα με το γρρρρρρρρρρρρρ..........θα το κοιταγα κι εγω να το παρω αλλα σα γυναικα προτιμα να ανοιγει τα συρταρια μου να βαζει γοβες σουτιεν και κραγιον ....χτες μαζεβα βρακια απο ολο το σπιτι!!!!!!!! Και παρολο που διπλα στα δικα μου εχω του μπαμπα της.....τα δικα μου βγαζει!!!!!

Εμεις πινουμε mucosolvan σιροπι για το βηχαλακι μας καθε 12 ωρες και το βραδυ πριν τον υπνο aerius, σιροπι παλι, για τη βουλωμενη μυτη! Πλεον ομως η μυτη ειναι αρκετα καλα! Με κολλησε κι εμενα και ειμαι κομματια! Ευτυχως γλυτωσαμε τον πυρετο!

Με το γαλα εχουμε ξαφνικα ενα προβλημα μολις δει το μπιμπερο αφηνιαζει! Δε θελει καθολου.....μετα απο 4 μερες σημερα το πρωι ηπιε! Δε ξερω αν φταει το κρυωμα ή βαρεθηκε το μπιμπερο και δε το γουσταρει βρε αδερφε πια, ολοκληρη γυναικα....!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα Ανια μου δε το ηξερα οτι θηλαζες ακομα...μπραβο ρε κοριτσαρα..χιλια μπραβο!! Τωρα διαβαζω ενα βιβλιο της La Leche πανω στο θηλασμο και εχω πορωθει με το θεμα!!

Σου αρρωστησε καθολου το παιδι οσο το θηλαζες? ΕΙχες υποστηριξη απο κανενα (εννοω γιατρο..) γιατι αν το πεις σε κανενα οτι θηλαζεις 1 μιση χρονων παιδι ξερεις τι αντιδραση εχουν!!

Ειρηνη..μαθε την απο τωρα στα στριγκακια να μη θελει τα κανονικα μετα!!Αχχαχαχα!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη μου βλέπω προχωρημένη η συμπεθερα, τη θέλει σεξοβόμβα τη νύφη για το γιο :tongue::lol: . Όχι σαν την πεθερά μου που όλο μου λέει απ΄εξω απ΄εξω να φοράω τα ολόκληρα τα βαμβακερά, φοβάται μην της τον ξεκάνω τον κανακάρη :lol:

Mpiskotaki μου ναι τον θήλαζα ακόμα τον γιοκα μου κ αν δεν ήταν η εγκυμοσυνη θα συνεχιζαμε, όμως είχαν γίνει οι θηλές μου ευαίσθητες κ πονούσα κ μάλλον άλλαξε κ η σύσταση κ η γεύση του γάλακτος όπως μου είπε κ ο γιατρός κ δεν του άρεσε πια... :( . Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, ομως πραγματικα όσο θήλαζε δεν αρρώσταινε με την έννοια ότι κ να κόλλαγε τίποτα το περνούσε τόσο γρήγορα που δεν καταλαβαίναμε ότι κάτι είχε . Υποστήριξη είνια αλήθεια ότι είχα μόνο απο μια φίλη θηλάζουσα κ από το φορουμ (στην αρχη ειχα μεγάλο πρόβλημα γιατί ο Άγγελος δεν έπιανε τη θηλή για σχεδόν 2 μήνες) . Οι γνώσεις της Αγλαϊας στο φορουμ με βοήθησαν πολύ. Επίσης το βιβλίο της Πατσούρου έχει χρήσιμες πληροφορίες. Οι ομάδες θηλασμού νομίζω ότι είνια σημαντικό μέσο για την υποστήριξη κ την προωθηση του θηλασμού. Είνια καλή ιδέα στην πολη σου μιας κ θα έρχεσαι σε επαφή με πολλες μαμάδες να οργανώνεις τέτοιες συναντήσεις :wink:.

Ειρήνη εγω επειδη λόγω του θηλασμου δεν του είχα δώσει ποτέ μπιμπερό τώρα που ξεκίνησε το ξένο του το έδωσα εξ αρχής σε ποτήρι , του το βάζω σε μια ωραία κούπα με τον μικι για τον οποίο τρελένεται ή σε κάτι άλλες παιδικές που εχουμε απο βαφτίσια. Μάλιστα ήθελε να το πίνει μόνος του κ σήμερα που καθόταν στο καρεκλάκι με την μεγάλη σαλιάρα το τόλμησα να τον αφήσω κ σε πληροφορώ την σήκωνε΄,΄έπινε , την άφηνε κ δεν έχυσε ούτε σταγόνα το αντράκι μου :-D. Για δοκίμασέ το, άλλωστε μπιμπερό κ στρινγκάκι πάει ; δεν πάει ... :wink::P


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλησπερα !!!!

ΒΑΛΙΑ ΒΑΛΙΑ ΒΑΛΙΑ εισαι ολα τα ΛΕΦΤΑ !!!! Εχει πολυ γελιο η κουρουλα σου ειρηνη μου να την χαιρεσαι την ομορφουλα !!! Ακου λιγο την ανια και δεν θα χασεις , ειναι καιρος να κοψετε το μπιμπερο και ειναι ευκαιρια που δεν το θελει να της μαθεις αλλο τροπο που θα ειναι και η συνεχεια της γιατι δεν θα πινουνε μια ζωη με το μπιμπερο , εμεις το ξεκινησαμε οταν κοψαμε τον θηλασμο γιατι με το καλαμακι με κοροιδευε και δεν επινε αλλα τωρα το πινει ευχαριστα και γρηγορα το πουλαρακι μου , εγω δεν εχω θεμα με τον μικρο αλλα με τον μπαμπα μας που τα πρωινα του το δινει με μπιμπερο γιατι μου φαινετε οτι δεν μπορει να το πιστεψει οτι το αγορακι μας μεγαλωσε !!! Εμεις κοψαμε και την πιπιλα και ΝΑΙ (φτου φτου μην τον ματιαξω) κοψαμε και τα βραδυνα ξυπνηματα αφου πια δεν εχουμε λογο να ξυπναμε !!!! επισεις αυτο τον καιρο τρωει καλα παλι φτου φτου !!!!

Μπισκοτακι εμεις θηλαζαμε 14 μηνες και ναι αρρωστησαμε καποιες φορες αλλα πολυ ελαφρια και παλι φτου φτου και ναι παιζειρολοσ και ο θηλασμος αλλα οχι παντα ξερω κοριτσακι 20 μηνων που δεν θηλασε καθολου και δεν εχει αρρωστησει σχεδον ποτε !!!!

Ανια μου αντε αλλος ενας αντρας στην ζωη σου , ε μετα θα ερθει και η κορη don't worry υγεια να εχουν και τιποτα αλλο !!! Και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον αγγελο που πινει γαλατακι με την κουπα , ενα μεγαλο φιλι να του δωσεις απο μενα!!!

Και ειμαι στην ευχαριστει θελση να σας πω οτι τα χριστουγεννα θα παμε στα χιονια , ω ναι θα παμε διακοπες στην σουηδια οι πρωτες διακοπες με τον μπαμπα γιατι το καλοκαιρι πηγαμε με την γιαγια !!! και επειδη δεν εχει απευθειας πτηση για εξωτερικο απο το νησι θα ερθουμε αθηνα και θα περιμενουμε λιγεσ ωριτσες στο αεροδρομιο οποτε να κανονησουμε μια συναντηση στο αεροδρομιο οσες μπορειτε να τα πουμε θα χαρω πολυ πολυ !!!

Φιλαικια στα μπουμπυκια σας τα λεμε !!! Και μην χανεστε οπως εγω χαιρομαι να διαβαζω νεα σας!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχαχα Σωστα Ανια.....παει? Δε παει!!!!!!!!!! Και να σου πω οταν λες κουπα να φανταστω την ελαφρια την πλατικη χωρις καπακι απο πανω? Αντρακι φοβερο!

Νομιζω ηρθε ο καιρος να μεγαλωσουμε!

Πελαζι μου Σουηδια?Εδω διπλα δηλαδη? ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ αυτα ειναι......εμεις Μυτιληνη θελουμε να παμε και το σκεφτομαστε!!!!!! Να τον ντυσεις καλα, να τον αφησεις να διακσεδασει και να περασετε παρα πολυ ομορφα! Ελα εσυ με το καλο στο Ελ βενιζελος και βλεπουμε!!!

Ευουλη???? Τι κανει ο Λοης!???


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιμαται και ροχαλιζει το καημενο ....καλυτερα ειναι χωρις πυρετο.

Ανια μου...δεν αλλαζει η συσταση του γαλατος..τι σου ειπε κι αυτος ο παιδιατρος...ο,τι ναναι..απλως το παιδι δε θελει αλλο προφανως. Ισα ισα που το γαλα προσαρμοζεται στις αναγκες του παιδιου και μη ξεχναμε εχει ζωντανα κυτταρα μεσα κι οχι σκονες και αηδιες!!

Και τι ειναι αυτα που ακουω με τις κυλοττες της γιαγιας...ενιγουει,,εγω τα φοραω και δεν ακουω κανενα και σιγα μην δωσω σημασια..αλλο να σου βγαινει εξω (μανα πραμα) αλλαοχι και να τα ξεκοψουμε επιδη γιναμε μανες!! Ο,τι κοροΐδευουμε θα κουκουλωθουμε!!

Ειρηνη μη μου πνιγεις ε?

Πελαγια αντε ...και ρωτα εκει που πας αν ειχανε τον πρωθυπουργο μας εργατη πουθενα!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...