Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 15 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια γνωρίζετε αν μετά την ετ μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο ; (Μετά από δυο τρεις μέρες ) ή μπορεί να επιρεαΣει αρνητικά τα έμβρυα ; 

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια,

τι με έχει πιάσει τελευταία έχω αϋπνίες, σήμερα έχω ξυπνήσει από της 6.30 :confused:

Ειρήνη ξεχασα να σου πω , στην αρχή αν δεν έχει ξαναπιει απο κανονικό μπορεί η Βάλια , μπορείς να της δώσεις να δοκιμάσει με καλαμάκι. Εμείς χρησιμοποιούμε τις κανονικές κούπες , τις δικές μας για το γάλα, έχει πολύ πλάκα.

Mpiskotaki , εννοείται πως δεν ακούμε πεθερά , αυτό μας έλειπε, το έγραψα για να γελάσουμε κ να δείτε τι ακούω κάθε φορά που έρχεται, φυσικά δεν την προκαλω αν κ οι ορμόνες μου τελευταία έχουν βαρέσει κόκκινο...

Για το γάλα μου το είπε ο γυναικολόγος όχι η παιδίατρος κ εννοούσε ότι αλλάζει η σύστασή του λόγω των ορμονών της εγκυμοσύνης κ όχι γιατί έχει περασει αρκετός καιρός που θηλάζω. Δεν ξέρω αν ισχύει, αν διαβάσεις κάτι σχετικό ενημέρωσέ με.

Πελαγία τι τέλεια που πάτε ταξιδάκι, εγώ θα πρότεινα να πάρεις κ τον πρωθυπουργό μαζί κ να τον αφήσεις εκεί... :D

Πότε ακριβώς πάτε; ενημέρωσε μας νωρίτερα για να κανονισούμε συνάντηση αεροδρομική, ωραία θα είναι


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α τοσο το καλυτερο...ο γυναικολογος..??!!Αχαχαχαχα...τι να ξερει κι ο γυναικολογος μωρε..

Ο Παγκοσμιος οργανισμος υγειας συστηνει μεχρι τα 2 ετη να θηλαζεται το παιδι και περισσοτερο αν γινεται..δεν εχει να κανει με το γαλα...δινεις στο παιδι σου ο,τι καλυτερο εχει μια μανουλα να δωσει!

Εγω τον κραζω τον αντρα μου για τα γαλατα!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε???σας διαβαζω αλλα που χρονος για κουβεντουλα.....

Ανια μου συγχαρητηρια καλως να μας ερθει ο αδερφος του Αγγελακου!!!(θα πηξεις στην καλτσα χι χι χι .....)

Μπισκοτακι ο Νικολης οταν νευριαζει χτυπαει το κεφαλι του με τα χερια περιμενω την γνωμη του αντρα σου!!!

Με το ιατρειο τι εγινε τακτοποιηθηκατε????

Ειρηνακι μου ολα καλα??? η νυφουλα μου τι κανει???

Ανδριανη επισκευασες το σπιτι???Το Χριστινιω μου πως τα παει??

Τα αλλα κοριτσια που χαθηκατε??

Εμεις ειμασταν αρρωστοι την προηγουμενη βδομαδα με πυρετουλη και βηχα ο πυρετος κρατησε ευτυχως 2 μερες μονο αλλα ο βηχας συνεχιζει ακαθεκτως και κανουμε μασκες !!!

Την Κυριακη τον πηγα στο ΑΤΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ περασαμε πολυ ωραια αν και η ηλικια αυτη δεν ειναι και η πιο καταλληλη ....

Ανια διαβασα για εναν παιδοτοπο που πηγες στην Κηφισια να κανονισουμε να παμε μπηκα στο ιντερνετ και τον ειδα και μου αρεσε πολυ πολυ,,,,,,,,,,,:wink:

Αντε κοπελουδια παρατεμπελιασαμε μου φαινεται κανονιστε.....

Παω να κανω μπανιο προτου ξυπνησει ο ανταρτακος μου λειπει και ο αντρας μου οποτε καταλαβατε!!!!

Πολλα πολλα πολλα φιλουσκια:P

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι καλε????? Να μου φιλησεις τον ομορφαντρα σου που τον βλεπω 24ωρες το 24ωρο στο κινητο μου λογο Βαλιας! Ασε δε που εχουμε φτασει σε σημειο να παιρνει το ασυρματο και να λεει..."Εμπος? Νικολα....ναι τατα τουτου εντατσει! Ι κανεις....καλαααα" Στειλε μας καμια αφησα του ......:D

Στο χω και σε βιντεο να του το δειχνεις αυριο μεθαυριο που θα μεγαλωσει να ξερει τι περαση εχει στα κοριτσια!:D:D

Λοιπον τσουπριτσες καντε υπομονη μια βδομαδουλα που θα ρθει και η Μαρια Αθηνα να βρεθουμε ολες μαζι...μονο που θα ερθει με την Ειρηνη τον Στεφανο θα τον αφησει στη γιαγια μας!

Απο υγεια εμεις σχετικα καλα αν εξαιρεσετε οτι μας τσιμπησε κονοπας στο μαγουλο στο κουτελο και στο χερι και σε αυτα τα σημεια πρηστικε παρα πολυ και μας εδωσε ο παιδιατρος soldesanil 18 σταγονες πρωι βραδυ! Κορτιζονη δηλαδη! Τουλαχιστον ειναι καλυτερα ψιλοξερηστικε! Πρωτη φορα τετοι πραμα.....ποτε δεν ειχε πρηστει και την εχουν φαει απειρες φορες! Αυτος ο σκατοκαιρος τα φταιει ολα που ειναι σαν Μαιος!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ποπακι...να μη του δινεις σημασια ειπε..ψαχνει να τραβηξει προσοχη!!

Βρε Ειρηνη...κορτιζόν? Τοσο πολυ φουσκωσε? Το καημενο!! Βρωμοκουνουπα!!! Κι εμενα με τσατιζουνε!!

Εμεις ακομα μπουκωμα μετα απο τοσες μερες...αλλα καλυτερα ειναι κοιμαται τουλαχιστον!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!!

Πώς είστε σήμερα????

Απ' ότι βλέπω όλα τα μωράκια μας ήταν άρρωστα...

Περαστικά σε όλους και ελπίζω να είνα όλα καλά τώρα!!

Και εμείς τα ίδια...

Είμασταν οικογενειακώς άρρωστοι...

Και έχουμε και αυτά τα κ@#*κούνουπα!!

Ειρήνη μου δεν ξέρω πότε ακριβώς θα έρθουμε, αλλά θα ήθελα πολύ να κανονίσουμε συνάντηση και να γνωρίσω και εγώ τα κορίτσια!!!

Πόπη μου θα συμφωνήσω με το Μπισκοτάκι!!

Πιστεύω πως αν τον αγνοήσεις θα το σταματήσει...

Την προσοχή σου θέλει να τραβήξει, αν εσύ δεν δώσεις σημασία, δεν θα έχει λόγο να το συνεχίσει...

Η κόρη μου (σ' αυτήν την ηλικία) χτυπούσε το κεφάλι της στο πάτωμα...

δεν της έδινα σημασία, πήγαινα σε άλλο δωμάτιο και το έκοψε...

Ανία μου πως πάει η εγκυμοσύνη??

Φούσκωσε η κοιλίτσα??

Ελπίζω να σταμάτησαν οι αυπνίες!!

Electra30 εγώ γέννησα στις 2.10 το μεσημέρι!!

Πού γέννησες??

Μόλις ξύπνησε το καμάρι μου!!

Πώς και τόσο αργά σήμερα??

Ε, αφού όλο το βράδυ δεν κοιμότανε καλά...

Πάω να τον πάρω....

Φιλιά σε όλες


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ, τι όμορφο κ τρυφερό!!! :P:p:p

Λϊλλυ μου να σου ζήσει , να είναι πάντα καλότυχος και υγειής

ευτυχώς που έχουμε κ την Μαρία κ μαθαίνουμε τα ευχάριστα


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσαρες τι μου κανετε!! Εμεις εχουμε ωραια μερα σημερα και πηγαμε στις ελιες με το παππου και τη γιαγια...μια μια τις εβαζε στο κουβαδακι το παιδι μου!!Πολυ του αρεσε!! Εμεις βεβαια δε μαζεψαμε τιποτα...μονο για φωτογραφιες πηγαμε (μεγαλα γαιδουρια βλεπετε..).

Τι κανετε οι υπολοιπες?!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΛΟΥΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ :P:p:p:p:p:p

Που χαθηκατε μανουλιτσες ολα καλα???

Εμεις ειμαστε καλα ο βηχας επιμενει βεβαια αλλα σημερα εχουμε παιδιατρο για το τελευταιο μας εμβολιο οποτε θα μας τσεκαρει γενικως:!::!::!:

Για να δουμε πηρε κανενα κιλο και ποντο???

Ο μπαμπας μας λειπει αποστολη για 20 μερες περιπου και προσπαθω να παρω αδεια να παμε και εμεις εκει μακαρι να μου δωσουν να ξεσκασουμε λιγακι!!

τα λεμε αργοτερα γιατι ειμαι δουλεια .......

Link to comment
Share on other sites

Οχι πειτε μου....πειτε μου γιατι θα τρελαθω....πειτε μου οτι κι εσασ κανουν σα τρελα μολισ τα βαλετε στη κουνια τους να κοινηθουν, οτι ουρλιαζουν να βγουν και απλωνουν χερια....οτι κλαινε με λιγμους και ξυπναμε στις 2,30 τα χαραματα.....χωρις λογο.....χωρις να πονανε χωρις να εχουν δει καποιο ονειρο....οτι τσαντιζονατι τρελα μολις τα σκεπασετε και χτυπανε το κεφαλι τους στη κουνια!

Δε ξερω τι συμβαινει....οταν ερθει η ωρα του υπνου εχει την απιστευτη γκρινια.....ποτε δεν ειχε ιδιαιτερο προβλημα με αυτο.....ομως ξυπναει το βραδυ και τα δοντια εχει και τα 16

Δε ξερω τι συμβαινει εχω βαρεσει κοκκινα.....δεν την παλευω αλλο δε ξερω τι να κανω.....ολο φωναζω μετα το μετανιωνω και στο τελος αφου απο τα κλαματα δε μπορει να παρει ανασα την παιρνω αγκαλια και κοιμαται πανω μου! Την υπολοιπη μερα ενταξει ειναι συζητηση καλη......μιλαει ζηταει ακουει καταλαβαινει....αλλα εκεινη την ωρα γιναεται του κοσσοβου!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες,

πως τα περνάτε;

εμεις γενικά καλά, το απόγευμα θα πάμε κ εμείς παιδίατρο για εμβόλιο, από τώρα τον λυπάμαι τον φουκαρά...

Πόπη μακάρι να πάρεις αδειούλα να ξεφύγετε λίγο, εμένα σημερα γύρισε ο αδελφός μου από Ρώμη κ έβλεπα φωτογραφίες κ ζήλεψα , θέλω κ εγώ ταξιδάκι

Ειρήνη αυτη την ανεξηγητη φάση με τον ύπνο την περάσαμε κ εμεις πριν λίγο καιρό, κράτησε περίπου 1 εβδομαδα, με το που ερχόταν η ώρα του ύπνου αφυνίαζε κ να φανταστείς ότι κοιμάται μαζί μου ακομα . Με το που ξαπλώναμαι ούρλιαζε κατέβαινε απο το κρεβάτι κ εφευγε. Δεν τον έκανε καλά τίποτα. Για 3 μέρες τον έπαιρνα αγκαλια , πηγαίναμε στο κομπιούτερ με το που το άνοιγα μετα απο ένα λεπτό είχε αποκοιμηθεί καθιστός. Ευτυχώς τώρα του πέρασε

Σας φιλω γιατι οπου να ναι θα ξυπνησει το ζουζουνι μου κ πεινάει γιατι δεν έφαγε μεσημεριανό πέσαμε ξεροί το μεσημερι.


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κει που νομιζα οτι ησυχασαμε και βγαλαμε ολα μας τα δοντια...ηρθε η φυση να με διαψευσει!!!!!Πανηγυρικα!

Η Βαλια βγαζει τα πισω πισω δοντια τους 2ους κατω γομφιους ΕΛΕΟΣ δηλαδη! 10 μηνων ξεκινησε και τα βγαζε ολα μαζι.....τεσσερα τεσσερα! μεσα σε 9 μηνες εβγαλε 16 δοντια και συνεχιζει ακαθεκτη!

-"Βαλια, τι εχεις γιατι κλαις ρε παιδι μου συνεχεια, γιατι δε κοιμασαι αφου κουτουλας, πες μας οτι σε ποναει κανα δοντι..... αφου τα εβγαλες ολα!"

-"Ναιιιιιιιι"

-Τι ναι βρε ψευτρακι?

-Ντοντι

-πιο δοντι καλε αυτο εδω μπροστα?(της πιανω τον κυνοδοντα τον τελευταιο που εβγαλε)

-Οκιιιιιιι

-(εχει γουστο να λεει τα πισω πισω και σοριαστω επι τοπου η δολια μανα και συγχρονως με τη σκεψη της πιανω τα μαγουλα εκει που ειναι τα πισω πισω και της λεω..)

-Πονας εδω?

-Ναιιιιιι μεχιααααα(μεσα)

-Αληθεια τωρα πονας εδω? Για ανοιξε το στομα να πιασει η μαμα τα ουλα (τα πιανω σοκαρομαι...ειναι κατασπρα... και της λεω ..)

Πονααας?

-ΜΜΜΜΜΜΜ Ναω(ποναω) μαμα! Εγιω(εδω)

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...