Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Τί θυμηθηκα τώρα!!!!!...

Πρέπει να μουν 5 χρονών περίπου!!

Η μητέρα μου φορούσε φακούς!!!

Κάθε φορά που τους έβαζε-έβγαζε μου έκανε τόσο εντύπωση που κάθε φορά τη ρωτούσα: "Μαμά γιατί βγάζεις τα μάτια σου;;;;".....

Ένα μεσημέρι λοιπόν που είχε ξαπλώσει, γεμάτη περιέργεια εγώ πήγα να ψαχουλέψω το κουτάκι με τους φακούς...τους πήρα στο χέρι μου και τους έβαλα στο στόμα μου- για να καταλάβω τί είναι.....μετά τους ξαναέβαλα στο κουτάκι τους και δεν είπα τίποτα...

Σηκώνεται η μάνα μου το απόγευμα και πάει να τους βάλει-συνειδητοποιεί ότι δεν βλέπει καλά...και την πιάνουν τα κλάμματα!!!(Νόμιζε ότι είχε πάθει κάτι η γυναίκα)

...Καθόμουν σε μί γωνιά και σκεφτόμουν : Να το πω- να μην το πω;;;;

...Τελικά το είπα...και εξαφανίστηκα κάτω από το κρεβάτι!!!!!!!:)))))))))))))


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Τί θυμηθηκα τώρα!!!!!...

Πρέπει να μουν 5 χρονών περίπου!!

Η μητέρα μου φορούσε φακούς!!!

Κάθε φορά που τους έβαζε-έβγαζε μου έκανε τόσο εντύπωση που κάθε φορά τη ρωτούσα: "Μαμά γιατί βγάζεις τα μάτια σου;;;;".....

Ένα μεσημέρι λοιπόν που είχε ξαπλώσει, γεμάτη περιέργεια εγώ πήγα να ψαχουλέψω το κουτάκι με τους φακούς...τους πήρα στο χέρι μου και τους έβαλα στο στόμα μου- για να καταλάβω τί είναι.....μετά τους ξαναέβαλα στο κουτάκι τους και δεν είπα τίποτα...

Σηκώνεται η μάνα μου το απόγευμα και πάει να τους βάλει-συνειδητοποιεί ότι δεν βλέπει καλά...και την πιάνουν τα κλάμματα!!!(Νόμιζε ότι είχε πάθει κάτι η γυναίκα)

...Καθόμουν σε μί γωνιά και σκεφτόμουν : Να το πω- να μην το πω;;;;

...Τελικά το είπα...και εξαφανίστηκα κάτω από το κρεβάτι!!!!!!!:)))))))))))))

καθαρματακι και εσυ :D:rolleyes: :tongue::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Τί θυμηθηκα τώρα!!!!!...

Πρέπει να μουν 5 χρονών περίπου!!

Η μητέρα μου φορούσε φακούς!!!

Κάθε φορά που τους έβαζε-έβγαζε μου έκανε τόσο εντύπωση που κάθε φορά τη ρωτούσα: "Μαμά γιατί βγάζεις τα μάτια σου;;;;".....

Ένα μεσημέρι λοιπόν που είχε ξαπλώσει, γεμάτη περιέργεια εγώ πήγα να ψαχουλέψω το κουτάκι με τους φακούς...τους πήρα στο χέρι μου και τους έβαλα στο στόμα μου- για να καταλάβω τί είναι.....μετά τους ξαναέβαλα στο κουτάκι τους και δεν είπα τίποτα...

Σηκώνεται η μάνα μου το απόγευμα και πάει να τους βάλει-συνειδητοποιεί ότι δεν βλέπει καλά...και την πιάνουν τα κλάμματα!!!(Νόμιζε ότι είχε πάθει κάτι η γυναίκα)

...Καθόμουν σε μί γωνιά και σκεφτόμουν : Να το πω- να μην το πω;;;;

...Τελικά το είπα...και εξαφανίστηκα κάτω από το κρεβάτι!!!!!!!:)))))))))))))

χαχα!!!......και εσυ ζουζουνα λοιπον!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κανω λιγο τον ταχυδρομο???

Ελπιζω να θυμαστε την Angel mammy απο το απλο parents. Λοιπον το κοριτσι εμεινε εκει, μας διαβαζει ομως, μαθαινει τα νεα μας, δισταζει (για τους δικους της λογους) να ερθει ενεργα στο κλαμπ, σας χαιρεταει ολες και ευχεται στην Mpap η ωρα η καλη.

Και οπως συμβαινειι και σε πολλες απο εμας, σε λιγο καιρο χανει τη δουλεια της.

Ευχαριστα και δυσαρεστα αυτα ειχα να μεταφερω μαζι με την αγαπη της.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

....της έχω κάνει πάρα πολλά της μάνας μου!!....

την έχω λαχταρίσει πάρα πολλές φορές τη γυναίκα!!

Μ' άρεσε πάντα να "πειράζω" τον κόσμο- και μετά γελούσα..

Δεν φταίω εγώ όμως, τώρα που το σκέφτομαι το έκανα για τον εξής λόγο- μέχρι τα 8 ήμουν μόνη -χωρίς αδερφάκι, δεν είχα κάποιον να παίξω, οπότε έπαιζα μαζί τους!

Αφού τους έλεγα "Κάντε μου ένα αδερφάκι" και θα σας αφήσω ήσυχους!!!:)))))


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αληθεια ειναι οτι τα ματια ειναι το ευαισθητο μου σημειο......μικρη ειχα χτυπησει σε μια προκα πανω στο φρυδι και μου αικανε αιματωμα στο ματι...δλδ δε φαινοτανε ματι μονο αιμα.....σιγα-σιγα επανηλθε αλλα αμα διες το ασπραδι του ματιου μου εσωτερικα εχει ακομα μαυριλα...που δε θα φυγει ποτε μου ειπε ο οφθαλμιατρος.....και ολα τυχαινουν στο ιδιο ματι.... χτυπημα...χαλαζακι...φωτοφοβια..γεννηθηκα με την ιδιομορφια της ετεροχρωμιας και αυτο..ειναι το ασθενικο μου ματι....!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κανω λιγο τον ταχυδρομο???

Ελπιζω να θυμαστε την Angel mammy απο το απλο parents. Λοιπον το κοριτσι εμεινε εκει, μας διαβαζει ομως, μαθαινει τα νεα μας, δισταζει (για τους δικους της λογους) να ερθει ενεργα στο κλαμπ, σας χαιρεταει ολες και ευχεται στην Mpap η ωρα η καλη.

Και οπως συμβαινειι και σε πολλες απο εμας, σε λιγο καιρο χανει τη δουλεια της.

Ευχαριστα και δυσαρεστα αυτα ειχα να μεταφερω μαζι με την αγαπη της.

αχ!!!μπραβο βρε γεωργια μου!!!!μπαινω και εγω καπου καπου αλλα δε πετυχα καμια!!!

οσο για την δουλιτσα της ...δυσαρεστες πολυ καταστασεις που δυστυχως οσο προχωραμε θα πλυθαινουν....υγεια να εχουμε ομως και ολα τ'αλλα θα τα βρουμε!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ντελ! Καλημέρα Γιωργία!

Μινούλα μην ξαναπείς ότι μας χαλάς την παρέα....οι φίλοι είναι και στα ευχάριστα και στα δυσάρεστα! αν έχεις διάθεση, εδώ είμαστε....με το καλό η άδεια...

Πες τα βρε Ελλη μου. Δηλαδη εμεις παντα ειμαστε με την καλυτερη διαθεση??? Σε ολες συμβαινουν διαφορα. Αλιμονο αν ξεχωριζαμε τους φιλους απο την καλη ή κακη διαθεςση.

Ολες στο χορο!!! Αντε, μπαινω πρωτη και ακολουθηστε νοητα.

Ποιον χορο να παραγγειλουμε απο την "ορχηστρα?

" Ικαριωτικο μηπως?

Ή ενα ζωναραδικο?

Αντε ενα καλαματιανο που το ξερετε ολες.

Παααααααααααααμεεεεεεεεεεε γογγονες!!!

Παντρευεται η αρχηγος!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

....της έχω κάνει πάρα πολλά της μάνας μου!!....

την έχω λαχταρίσει πάρα πολλές φορές τη γυναίκα!!

Μ' άρεσε πάντα να "πειράζω" τον κόσμο- και μετά γελούσα..

Δεν φταίω εγώ όμως, τώρα που το σκέφτομαι το έκανα για τον εξής λόγο- μέχρι τα 8 ήμουν μόνη -χωρίς αδερφάκι, δεν είχα κάποιον να παίξω, οπότε έπαιζα μαζί τους!

Αφού τους έλεγα "Κάντε μου ένα αδερφάκι" και θα σας αφήσω ήσυχους!!!:)))))

βρε η δικια μου ομως εχει αδερφακι εμενα γιατι με περναει για κουκλα της εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω λιγο τον ταχυδρομο???

Ελπιζω να θυμαστε την Angel mammy απο το απλο parents. Λοιπον το κοριτσι εμεινε εκει, μας διαβαζει ομως, μαθαινει τα νεα μας, δισταζει (για τους δικους της λογους) να ερθει ενεργα στο κλαμπ, σας χαιρεταει ολες και ευχεται στην Mpap η ωρα η καλη.

Και οπως συμβαινειι και σε πολλες απο εμας, σε λιγο καιρο χανει τη δουλεια της.

Ευχαριστα και δυσαρεστα αυτα ειχα να μεταφερω μαζι με την αγαπη της.

Γεωργία, πες στην κοπέλα να ρθει από δω!!!!

έχουμε έτοιμο καφέ!!;););)0002064D.gif

sig.asp?img=ad1


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πες τα βρε Ελλη μου. Δηλαδη εμεις παντα ειμαστε με την καλυτερη διαθεση??? Σε ολες συμβαινουν διαφορα. Αλιμονο αν ξεχωριζαμε τους φιλους απο την καλη ή κακη διαθεςση.

Ολες στο χορο!!! Αντε, μπαινω πρωτη και ακολουθηστε νοητα.

Ποιον χορο να παραγγειλουμε απο την "ορχηστρα?

" Ικαριωτικο μηπως?

Ή ενα ζωναραδικο?

Αντε ενα καλαματιανο που το ξερετε ολες.

Παααααααααααααμεεεεεεεεεεε γογγονες!!!

Παντρευεται η αρχηγος!!!

γιωργια να ερθω να σε πιασω απο το χερι βαλε καλαματιανο για να μην σκονταψω η γκαβη χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω λιγο τον ταχυδρομο???

Ελπιζω να θυμαστε την Angel mammy απο το απλο parents. Λοιπον το κοριτσι εμεινε εκει, μας διαβαζει ομως, μαθαινει τα νεα μας, δισταζει (για τους δικους της λογους) να ερθει ενεργα στο κλαμπ, σας χαιρεταει ολες και ευχεται στην Mpap η ωρα η καλη.

Και οπως συμβαινειι και σε πολλες απο εμας, σε λιγο καιρο χανει τη δουλεια της.

Ευχαριστα και δυσαρεστα αυτα ειχα να μεταφερω μαζι με την αγαπη της.

Γεωργία, πολύ καλά έκανες!:P μου΄χει λείψει η angel! την περιμένουμε πώς και πώς!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειπα κ εγω να μπω στην παρεα σας . Σας παρακολουθω απο το καλοκαιρι εισαστε πολυ ευχαριστη παρεα κ τωρα ειπα να γραφω κ εγω.

Ειμαι η Τζενη ειμαι 30 χρονων υψος 1.70 κ 59 κιλα. Πριν την εγκυμοσυνη ειχα παρει κιλα ειχα φτασει στα 67 κ καταφερα κ πηρα μονο 5 κιλα. Μετα την γεννα φυγανε αυτα μαζι κ αλλα λιγα αλλα στο τελος της αδειας του 10μηνου ξαναπηγα 68. Ετσι απο τελος Γεναρη ξεκινησα διατροφη με διαιτολογο κ τελος Ιουνιου ημουν 57. Τωρα στις διακοπες πηρα 2 κιλα κ προσπαθω σιγα σιγα να τα χασω. Κανω δουλεια γραφειου κ με τον μικρο ολη μερα τρεχω κ απο γυμναστικη γιοκ. Η διατροφη που κανω δεν ειναι αυστηρη τρωω απο ολες τισ τροφες με σωστους διατροφικα συνδιασμους κ οχι μεγαλες ποσοτητες. Κανω 5 γευματα την μερα κ πινω απειρο νερο. Ελπιζω νε με θελετε στην παρεα σας.

Να πω κ εγω με την σειρα μου με το καλο στην νυφουλα την μπαπ κ περαστικα στην Jenia για το ματι!

Για τα οσπρια που γραφετε κ εμενα μου αρεσουν παρα πολυ αλλα υποφερω κ εγω απο φουσκωμα κ πονους μετα. Αφτο που μου εχουν πει ειναι να αλλαζουμε το πρωτο νερο για να γινονται πιο ευπεπτα κ πολυ καλο βρασιμο. Με τις φακες μπορω να πω πολλες φορες πιανει αλλα με τα ρεβυθια κ φασολια ακομα δεν μπορω να βρω τροπο να μην με πειραζουν τοσο γιατι γενικα οσπριο τρωω μια φορα την βδομαδα κ δεν θελω να το κοψω.

Φιλια κ καλημερα σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...