Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρααααα!

good-morning-i-think-ah1.gif

μιας που άνοιξε το θέμα με το εμβόλιο της νέας γρίπης, τι έχετε ακούσει; πρέπει να το κάνουμε εμείς; τα μπεμπάκια μας; έχω ακούσει τόσα που έχω μπερδευτεί


uE9Mp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

τι εννοείς "κανένα"; εσύ ή η μικρή σου; της νέας γρίπης ή και τα άλλα;

εμείς μετά από οδηγίες του νοσοκομείου που γέννησα, κάναμε το εμβόλιο της κοινής γρίπης. όταν λέω εμείς εννοώ εμένα και τον μπαμπά μας. για το άλλο της νέας που τους ρώτησα δεν μας έδωσαν απάντηση. αυτά βέβαια τον Αύγουστο. τώρα δεν ξέρω τι θα πρότειναν. πάντως περιμένω να πάμε και στην παιδίατρο για να κάνω την συζήτηση.


uE9Mp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανένα, και η μικρή μου θα κάνει αυτά που είναι να κάνει στο βιβλιάριο. Τίποτα έξτρα. Εξάλλου για μωρά χωρίς χρόνια νοσήματα δε συστήνεται να γίνεται το εμβόλιο της νέας γρίππης. Οπως και να χει εγώ προσωπικά δεν είμαι υπέρ....


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς λέμε να το ψάξουμε αρκετά το θέμα του εμβολίου. προς το παρόν είμαστε εντάξει. αργότερα φοβάμαι λίγο που θα ξεκινήσω δουλειά και θα κυκλοφορώ με το λεωφορείο. θα προσέχω βέβαια όσο μπορώ. α ρε dettol που θα παίξει!!!


uE9Mp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Δεν υπαρχει περιπτωση να το κανουμε το εμβόλιο..δε θα γίνουμε και πειραματόζωα!

Ρε κοριτσια αυτο το μωρο...τι να πω...λες και οταν λειπει ο πατερας της, το καταλαβαινει,λες και της μεταδιδω το φοβο που αισθάνομαι και δε κοιμαται καλα..

Καθε φορα που εχει υπηρεσία ο άντρας μου το ίδιο συμβαίνει, ξυπνάει καθε 2-3 ωρες..

Εχθες κοιμηθηκε 9,30 και ξπυνησε 2-4-6-7-9 τι να πω!!!!!!!!! Βεβαια στις 4 & 6 της ρουμπωσα την πιπιλα και ξανακοιμηθηκε μετα απο 10λεπτο κουνημα,το χερι μου ακομη πονάει!

Δασκαλίτσα..αν σου πω οτι τα κανονικά μου κιλά ειναι 50 τι θα μου πεις??!!!

Ειμαι μινιον..τι να κανω..

Τα 3 τα ειχα παρει περυσι το καλοκαιρι που σταματησα να καπνιζω (και ετρωγα σα γουρουνάκι) και το 1 επιπλέον ειναι απο την εγκυμοσυνη..

Ναι,θα ηθελα να ξαναφτασω 50 (μεχρι το Πάσχα ίσως?) αλλά δε θα σκάσω κιολας..πιο πολυ θελω να γυμναστώ για να σφίξω.

Απο καιρό πως πάτε, εδω φυσάει του σκοτωμου..

Τι θα φτιαξετε σημερα για μαμ? Εγω ειναι κάποιες μέρες που νομιζω οτι στερεύω απο εμπνευση..λεω να κανω αρακα με πατατες και κανα μπιφτέκι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ πιστεύω πως και να κολλήσουμε οκ δε θα γίνει και τίποτα, αν η υγεία ας είναι καλή βέβαια ε, το πρόβλημα είναι τα μωράκια, ε αν γίνει θα απομονωθώ, θα πάω στη μαμά μου μεχρι να συνέλθω και θα τη φροντίζει κάποιος άλλος. Το θεωρώ αντιμετωπίσιμο, ελπίζω να μη κάνω λάθος....:confused:


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μας!!!

Θα κατσω να τα λεμε εδω μιας και ολες οι φιλες μου ειστα εδω.

Αν και ανοιξα καφε οπως στο παρεντς για να μην μπερδευτουμε αλλα δεν πειραζει.

Εμας ο παιδιατρος μας ειπε να μην κανουμε ουτε το εμβολιο της κοινης γριπης.

Μας ειπε οτι τα παρουσιαζουν ετσι στην τηλεοραση που τρομοκρατουν τον κοσμο.

Αφηστε που το καινουργιο εμβολιο εχει παρενεργειες.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ Αγγελικούλα.....εγώ έχω σούπερ έμπνευση σήμερα, μακαρόνια κόκκινη σάλτσα. Καλό ε?? Καλέ πονάω ούτε να κουνηθώ, και έχω 3 πλυντήρια....

Και γω 50-51 κιλά ήμουν...καλά δε λέω για παλιότερα με τη λυρική που ήμουν 46....άστο... Και τώρα 57! Ξεκινησα εγκυμοσύνη 54, πήγα 65, ξαναγινα 56, κόλλησα εκεί κανα μήνα και τωρα πήρα και ένα κιλό!! Αχου τι να κάνω?? Βαριέμαι γυμναστική και πως να γίνει κιόλας, όλη μέρα μόνη με τη μπέμπα, ο μπαμπάς γυρνάει 6-6.30 και γω τότε είμαι off σιγά μη κάνω τίποτα τότε. Λεφτά για όργανο γυμναστικής δε δίνω, θα γίνει κρεμάστρα....


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ Αγγελικούλα.....εγώ έχω σούπερ έμπνευση σήμερα, μακαρόνια κόκκινη σάλτσα. Καλό ε?? Καλέ πονάω ούτε να κουνηθώ, και έχω 3 πλυντήρια....

Και γω 50-51 κιλά ήμουν...καλά δε λέω για παλιότερα με τη λυρική που ήμουν 46....άστο... Και τώρα 57! Ξεκινησα εγκυμοσύνη 54, πήγα 65, ξαναγινα 56, κόλλησα εκεί κανα μήνα και τωρα πήρα και ένα κιλό!! Αχου τι να κάνω?? Βαριέμαι γυμναστική και πως να γίνει κιόλας, όλη μέρα μόνη με τη μπέμπα, ο μπαμπάς γυρνάει 6-6.30 και γω τότε είμαι off σιγά μη κάνω τίποτα τότε. Λεφτά για όργανο γυμναστικής δε δίνω, θα γίνει κρεμάστρα....

xaxaxa!!

ηταν η επομενη επιλογη μου! Αλλα μιας και το Σ/Κ τρωγαμε 2 μερες παστίτσιο ειπα να μην φάμε αλλα μακαρόνια τόσο σύντομα!!!!!!!

46 ε??!!! ποπο πετσι και κοκκαλο ρε παιδι μου πως ζουνε ετσι μερικες!

Εδω εβλεπα εχθες τα μοντέλα καλε,και ηταν 2 που ηταν 59 και 57 αντιστοιχα!!!! Θεες ειμαστε αγαπη μου εμεις!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εγώ από φαγητό έχω μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα που έφτιαξα χθες το βράδυ. γύρισε ο σύζυξ πτώμα από τη δουλειά και είχε όρεξη για μακαρονάδα. βρε η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά :P

πάντως για να διευκρινίζω δεν φοβάμαι για την δική μας υγεία σε περίπτωση που κολλήσουμε την γρίπη. τέλος πάντων είμαι πολύ επιφυλακτική με το θέμα. είδομεν...


uE9Mp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το σ/κ λέω να φτιάξω το υγρό κεικ καφέ/σοκολάτας που έφτιαξε ο παρλιάρος προχθές...σλουρπ σλουρπ το είδατε;;;

Ρε Μαρακι κι εμενα μ'αρεσε παρα πολυ αυτο το κεικ.Αφου οταν το εβλεπα μου ετρεχαν τα σαλια.Θα ηθελα κι εγω να το κανω.Κανει ομως να φαμε?Αφου εχει καφε

zoi ολα τα μωρακια ετσι ειναι κ η δικια μου τα ιδια κανει ειδικα αν ξυπνησει και δε με δει διπλα της μας ακουει ολη η γειτονια!βαριουνται κ αυτα μωρε μονα τους στη κουνια η στο ρελαξ και θελουν αγκαλιες και βολτες!

eleanax πολυ αδικο αυτο που σου συνεβη ελπιζω να βρεις συντομα κατι αλλο.

mar28 κ εγω ανησυχω μ αυτη τη κολογριππη και την αυξηση κρουσματων, διαβασα οτι νοσηλευονται πλεον και παιδακια...ο παιδιατρος μας ειπε σημερα οτι αν υπαρξει επιδημια μαλλον θα εμβολιαστουν και τα βρεφη...τι να πω δε θελω να σκεφτω κατι τετοιο μ ολα αυτα που ακουγονται για το εμβολιο και τις παρενεργιες του.

κοριτσια τα μωρακια σας τα εχετε μαζι στο δικο σας δωματιο?ποτε σκεφτεστε να τα μεταφερετε στο δικο τους?

καληνυχτα σε ολες!

Ελισαβετ κι εγω μαζι μου τον κοιμιζω στην καλαθουνα.Ακομη τον χωραει γιατι ειναι μεγαλη.Σε κανενα μηνα δεν βλεπω να τον χωραει και αναγκαστικα θα τον παω στο δωματιο του.Ο δικος μου δεν ξυπναει την νυχτα αλλα αλλιως ειναι να τον εχεις διπλα σου και να τον τσεκαρεις ανα πασα στιγμη.Θα δουμε.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς προς το παρόν έχουμε πολύ μικρό σπίτι-δυαράκι οπότε δεν έχουμε την επιλογή να βγάλουμε τον μικρό από το δωμάτιο. αν είχε πάντως δικό του δωμάτιο δεν νομίζω ότι θα τον πήγαινα τόσο μικρό εκεί. κοιμάται όλο το βράδυ από τις 22.00 έως τις 08.30 αλλά κάπως μου φαίνεται το ενδεχόμενο να κοιμάται σε άλλο δωμάτιο. δεν είναι πολύ μικρά ακόμη;


uE9Mp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς την έχουμε στο δωμάτιό της από 45 ημερών περίπου, με ενδοεπικοινωνία κ κάμερα βέβαια, που απότι βλέπω δε χρειάζονται, σα να ναι δίπλα μου την ακούω!


dIZLp2.pngtgMcp2.png

ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΙΚΕΡ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...