Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

δεν προλαβαίνω να μπω άλλη ώρα λόγω των καλεσμένων....

όλο βόλτες είμαστε....

βεβαια απο χθες έπαθα μια ωραιότατη φαρυγγίτιδα και δε μπορώ να μιλήσω....

τεσπα....θα την παλέψω!!!

δεν το χάνω το κέφι μου!!!:D

Λιάκι και Ζωίτσα δύσκολη η ζωή με τα 2 εεε???

εύχομαι σύντομα τα "μεγάλα" σας να το πάρουν πιο ψύχραιμα το θέμα!

υπνόσακο πήρα αυτόν:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005BIEXTA

μια χαρα είναι αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι τις τελευταίες 2 μέρες η Βαλ τον βγάζει...θα της τον βάλω ανάποδα σημερα να μη μπορεί να τον ξεκουμπώσει!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σοφάκι μεγεια το μαλλί!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δύσκολα Σοφάκι..είπαμε αν δεν έχεις λίγη βοήθεια είναι παλουκι.. Ακόμη κ ένα φαγητο να σου κάνουν είναι βοήθεια μεγάλη!!

Ζωη Εμένα με στεναχωρεί κ το γεγονός ότι δεν έχω χρόνο με την μεγάλη.. Να την πάρω να πάμε σεμια παιδική χαρΑ.. Σούπερ μάρκετ.. Πράγματα που τα κάναμε παλαιότερα κ περνούσε ευχαριστΑ.. Τώρα έχει κολλήσει στον άντρα μου κ εμένα δεν μου δίνει σημασία.. Όταν την παίρνει για βόλτα την ρωτάω να έρθει κ η μαμα;;και λέει οχι.. Μαμα Σπιτι μπεμπα ρούχα.. Δηλαδή να κάτσω με την μπεμπα κ να σηδερωσω..προχθές έβλεπε στο τηλ ένα βίντεο που την είχα στην παιδική χαρΑ και έρχεται τρέχοντας μέσα που σιδερωμα κ μου ζήτησε αγκαλια.. Δάκρυσα.. Το κοριτσάκι μου μ αγκαλιάζει κ με χαϊδεύει το πρόσωπο.. Νομίζω πως καταλαβαίνει τα πάντα!!!

Εγω την αφήνω να συμμετέχει παντού.. Ακόμη κ αγκαλια την δίνω για να δώσει στην μπεμπα τσάι.. Βάζει κρέμα στον πόπο της.. Στο μπανιο μαζί.. Τι άλλο να κάνω;;


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα Σοφάκι..είπαμε αν δεν έχεις λίγη βοήθεια είναι παλουκι.. Ακόμη κ ένα φαγητο να σου κάνουν είναι βοήθεια μεγάλη!!

Ζωη Εμένα με στεναχωρεί κ το γεγονός ότι δεν έχω χρόνο με την μεγάλη.. Να την πάρω να πάμε σεμια παιδική χαρΑ.. Σούπερ μάρκετ.. Πράγματα που τα κάναμε παλαιότερα κ περνούσε ευχαριστΑ.. Τώρα έχει κολλήσει στον άντρα μου κ εμένα δεν μου δίνει σημασία.. Όταν την παίρνει για βόλτα την ρωτάω να έρθει κ η μαμα;;και λέει οχι.. Μαμα Σπιτι μπεμπα ρούχα.. Δηλαδή να κάτσω με την μπεμπα κ να σηδερωσω..προχθές έβλεπε στο τηλ ένα βίντεο που την είχα στην παιδική χαρΑ και έρχεται τρέχοντας μέσα που σιδερωμα κ μου ζήτησε αγκαλια.. Δάκρυσα.. Το κοριτσάκι μου μ αγκαλιάζει κ με χαϊδεύει το πρόσωπο.. Νομίζω πως καταλαβαίνει τα πάντα!!!

Εγω την αφήνω να συμμετέχει παντού.. Ακόμη κ αγκαλια την δίνω για να δώσει στην μπεμπα τσάι.. Βάζει κρέμα στον πόπο της.. Στο μπανιο μαζί.. Τι άλλο να κάνω;;

ΚΑλημερα Κοριτσακια!!!Πως ειστε Σημερα?Σοφια Νο3 Αντε τελευταια μερα στη δουλεια και μετα Βολτουλες Ετσι?

Η ΕΛενιτσα οντως εχει πολυ καιρο να μπει.....

ΕΜεις εδω ολη μαλλον καλα...Εχουμε ανεβασει την θερμοκρασια στο σπιτι για να ζεσταινεταιι το δωματιο του μικρου μια και ειναι το πιο κρυο δωματιο και σε ολο το υπολοιπο σπιτι γινεται σαουνα!!!!Αντε να δουμε ποσο θα μας βγει το πετρελαιο...ΠΑντως απο χθες ειδαμε μια μικρη βελτιωση οποτε μαλλον καλο του κανει η ζεστη...

Η μικρη απο εχθες εχει ανακλαυψει τις τσιριδες και τωρα οποιον βλεπει αρχιζει και τσιριζει!!!!Μιλαμε πανικος γινεται στο σπιτι...ΔΕν τολμαμε να περασουμε απο διπλα της.....

Λιακι δεν σου κρυβω οτι εγω στην αρχη εκλαιγα γιατι πλεον δεν εχω χρονο με τον Θοδωρακη....Τωρα το συνηθισα... Αν και συνεχιζει να με πειραζει πολυ απλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι.....Ειχα κανει καποιες προσπαθειες να παμε οι δυο μας μια βολτα στην αρχη....Δεν φανηκε να τον ενθουσιαζει οποτε το αφησα....Τωρα πια τον εγραψα σε ενα εργαστηρι δημιουργικης απασχολησης οπου συμμετεχω και εγω στα παιχνιδια και ειναι η δικη μας ωρα μαζι...ΨΑξε και εσυ να βρεις κατι τετοιο...ΘΑ σας κανει καλο και τις δυο.....

Επισης οταν βγαινουμε ολοι μαζι βολτα αφηνω τν μικρη στον Κοσμα και εγω ασχολουμαι μονο με τον μεγαλο!!!ΚΑι αυτο του αρεσει πολυ...Εννοειτε οτι ακομα μου λεει να αφησω την Λυδια και να παρω αυτον αγκαλια και τετοια...ΚΑι παντα προσπαθω να του εξγησω γιατι δεν γινεται.....Οχιι οτι καταλαβαινει αλλα κουβεντα να γινεται....ΚΑλα πρεπει να φυγω η μικρη τσιριζει σαν παλαβη...Θα μου ξυπνησει τον αλλο

Θα μπω πιο μετα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!τι κανετε?

εγω καλα ηρθα στη δουλεια σε κανα 3 ωρο θα φυγω ομως:Pθα ερθει ο αντωνης με τη μικρη να με παρουν και θα παμε για φαγητο.κανονισαμε σημερα το απογευμα να παμε θεατρο με τη μικρη..ελπιζω να της αρεσει.

ζωιτσα και λιακι μην αγχωνεστε μια χαρα τα καταφερνετε θα μεγαλωσουν τα μωρακια σας κ ολα θα ναι πιο ευκολα;)

σοφακι ευχαριστω για τις ευχες!δεν ειμαι των μεγαλων αλλαγων αλλα αμα το παρω αποφαση κανω οτι μου ρθει στο κεφαλι:tongue:

τι θα κανετε για πρωτοχρονια?θα βγειτε?θα κανετε τραπεζι?σοφακι εσυ που το χεις για πες καμια συνταγη να κανω τη κυριακη...κατα προτιμηση ευκολη και γρηγορη!

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο την.....μουγγή!!!

μετά βίας καταφέρνω να ψιθυρίσω πλέον....ουφ....πολύ σπαστικό....

και η Βαλ νομίζει οτι το κάνω για πλάκα και μου ψιθυρίζει κι αυτή!!!:D

αργότερα θα φύγουν οι επισκέψεις μας και παρόλο που σκόπευα να παω αύριο στην αδερφη μου να κάνουμε Πρωτοχρονιά, τώρα δεν το κουνάω απο εδώ!!!

κουράστηκα λίγο συν την παλιοφαρυγγίτιδα....:(

Σοφάκι3 τι συνταγη θες???

θα σου πω τι έφτιαξα χθες που η κολλητη μου ενθουσιάστηκε και δεν υπάρχει και πιο απλό φαγητό απο αυτό!!!

έκανα χοιρινές μπουκιές με χυμό πορτοκάλι και μουστάρδα!

τέλειο, πεντανόστιμο και πανεύκολο!!!

τσιγαρίζεις τις χοιρινές μπουκιές (μπορείς να χρησιμοποιήσεις και μπουκιές κοτόπουλου αν θες), ρίχνεις μέσα 1 ποτήρι χυμό πορτοκάλι,1 στυμένο λεμόνι, λίγο νεράκι(τα υγρά να σκεπάζουν το κρέας) και αλάτι,το σκεπάζεις και το αφηνεις να σιγοβράσει...μόλις τσιμπήσεις το κρέας και είναι έτοιμο το σβήνεις. 10 λεπτά πριν το σερβίρεις, διαλύεις σε λίγο νεράκι 2 κουταλιές της σουπας μουστάρδα (αναλογα με τα γουστα σας) και το ρίχνεις μέσα στις μπουκιές....το βάζεις σε δυνατή φωτιά μέχρι να πήξει η σαλτσούλα και έτοιμο!!! σερβίρεις με ρυζάκι κάνεις και μια πατατοσαλάτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/kria-patatosalata.html και είσαι τζετ!!!

εξτρα συμβουλές:

-αν το φτιάξεις, να προσέξεις μόλις το σβήσεις να έχει τουλάχιστον τα μισά υγρά απο τα αρχικά...αν τα έχει πιεί, πρόσθεσε λίγο νεράκι...

-αν σας αρέσει το λεμόνι, μπορείς να βάλεις παραπάνω απο ένα...

-στο τέλος που το έχεις σε δυνατη φωτιά για να δεσει η σάλτσα, ανάλογα με το πως προτιμάς την πυκνότητα της, το σβηνεις εσυ οποτε θες! αν δεις οτι δε δένει μέσα σε 6-7 λεπτά, πρόσθεσε λίγη μουστάρδα ακόμα...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σοφακι thanks για τη συνταγη!ωραια φαινεται θα τη δοκιμασω μαλλον.

κρυωμενη εισαι?περαστικα!!

βαριεμαι σας το πα?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φαρυγγυτιδα έχω....και μετά βίας ακούγεται η φωνή μου....ο ψίθυρος μου για την ακριβεια....

και καναμε και βόλτα μέσα στο κρύο χθες....

που θα πάει....θα περάσει!!!!

λέω να κάτσω το μεσημέρι να κάνω τη βασιλόπιτα....να μην την έχω για αυριο....να το ρίξουμε στις βόλτες!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια με τη βασιλοπιτα!κ εγω λεω να την κανω αυριο...θα κανεις κεικ η τσουρεκι?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλα ειμαι!ναι εδω στη δουλεια για καμια ωρα ακομα!εσυ εχεις αδεια ε?τυχερουλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

ναι αδεια εχω χτες και σημερα!!!χτες εκανα δουλειες και σημερα παλι δουλειες αλλα πιο ωραιες....

αααα δεν σας ειπα!βγαλαμε πανα!εδω και 13 ημερες!πριν 2 σαββατα ετσι στα ξαφνικα μου λεει ζε σελω παμπες σελω βακακι....\καλα της λεω αγαπη μου ελα να βαλουμε βρακακι....αυτο ηταν....συνολικα μεχρι σημερα 4-5 ατυχηματα....και αυτο γιατι ξεχαστηκα κ δεν την πηγα στην ωρα της κ εκεινη επαιζε κ ξεχαστηκε....τωρα βεβαια τα λεει μονη της κ παει μονη της τουαλετα κατεβαζει παντελονι βρακακι κανει μετα σκουπιζετε πεταει χαρτακι στο καλαθακι(της αρεσει πολυ αυτο μην με ρωτησετε γιατι δεν ξερω)κ μετα τραβαει κ καζανακι!!!!α πλενει κ χερια μετα για να ειναι καθαουτσικα λεει.


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για την πανα!!μπραβο σας!εμεις ξεκινησαμε οταν ηταν 19 μηνων εντατικες προσπαθειες και μ ετη βοηθεια του παιδικου την κοψαμε τελειως στους 21 μηνες!που και που εχουμε ατυχηματακια αλλα φταιμε εμεις που ξεχναμε να την παμε εγκαιρως στη λεκανη.εννοειται φοραμε βραδινη πανα ακομα αλλα ευελπιστουμε απ το πασχα και μετα να τη κοψουμε κ αυτη.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Κέικ θα την κάνω τη βασιλόπιτα....δε μου αρέσει το τσουρέκι!!!

Τατιανάκι έτοιμη η δικιά σου???

μπράβο στο Ραφελάκι για την πάνα!!!

εγω είμαι μάλλον αμελής...μου ζητάει η Βαλ να πηγαίνει αλλά λέω μετά τις γιορτές να την ξεκινήσω εντατικά....νομίζω οτι είναι καλύτερα...θα δείξει!!!

έφυγαν οι επισκέψεις και έχω ένα σωρό δουλειές να κάνω αλλά με τα χάλια του λαιμού μου, δεν έχω όρεξη....θα μαζέψω το μεσημέρι που θα κοιμηθεί η Βαλ....Πρέπει να της τυλίξω και τα δωρα του Οτίλη!!! θα της τα βάλω μέσα σε κόκκινο σάκο!!!

της πήρε η μαμά μου κάτι τέλειες κόκκινες μποτούλες Lelli Kelly!

ξετρελλάθηκε η κοκέτα η κόρη μου!!! δεν τις βγάζει απο τα πόδια της!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...