Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σουπερ η χοριακη μαρακι!!μπραβο!!τον πρωτο υπερηχο ποτε θα τον κανεις?

και η καλλιεργεια μια χαρα θα βγει θα δεις;)


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ντούπερ η χοριακή Μαράκι:) Πόση καθυστέρηση έχεις καλέ?

Πυοσφαίρια και λοιπά ευρήματα είναι φυσιολογικά στην εγκυμοσύνη.

δεν ξερεις ποσο ευχομαι να εχεις δικιο Ελευθερια μου! τι ταλαιπωρια εχω τραβηξει με την ουρολοιμωξη δεν λεγεται :-(

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Μακ!!!

ΑΝτε περιμενουμε και τα νεα απο το γιατρο!!!

Για τα πυοσφαιρια μην ανησυχεις καθολου!!!!Εγω στην Λυδια ειχα απο την ωρα που εμεινα εγκυος μεχρι που γεννησα νιτρωδη!!!Συνεχεια και τα ουρα μου βρωμουσαν!!!Εκανα συνεχεια εξετασεις για να μην την πατησω οπως στον Θοδωρη και ποτε δεν ειχα ουρολοιμωξη!!!!Οπως ηρθε η Λυδια ετσι εξαφανιστηκαν και ολα αυτα....:tongue::tongue:

Και εγω ρε γμτ σκεφομαι να παω στο γιατρο τα μικρα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη...ο μικρος εχει μυξα και βηχα και η μικρη μονο μυξα...Δεν ξερω τι να κανω.....:confused::confused:

Φοβαμαι μην ειναι χαζο να τρεχω στο γιατρο χωρις σοβαρο λογο....Δεν εχουν και πολυ σοβαρα συμπτωματα απλα ειναι που δεν περνανε......:confused::confused:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια κ χρόνια Πολλά !

Μαράκι μου, τι ευχαρίστα κ γιορτινά (βεβαίως βεβαίως :tongue:) νέα είναι αυτά ? Θες συγκρατημένα , άντε συγκρατημένα λοιπόν συγχαρητήρια κοριτσαρα μου ,

όλα θα είναι μια χαρά , στο λέω κ εγώ που πήρα κ amoxil κ procef αν θυμάμαι καλά στην εγκυμοσύνη μου γιατί 5 στους 9 μήνες ήμουν με ουρολοίμωξη.

Μόλις δώσεις το οκ, θα σου ευχηθούμε μη συγκρατημένα εντάξει ???? ;)

Περαστικά στα αρρωστακια , κ εμείς με μύξες είμαστε . Ή από τις ξαδέρφες του κόλλησε προχθές ή από το σπίτι «βόρειος πόλος» που πήγαμε εχτες,

ρε κορίτσια ένα τεράστιο σπίτι με κεντρική θέρμανση η οποία ήταν κλειστή, καλά που του είχα πάρει ζακετουλα μαζί αλλιώς θα φορούσε το μπουφάν του καθολη τη διάρκεια της επίσκεψης

– εγώ δεν είχα ζακέτα κ ήμουν με το παλτό – τουρτούριζα λέμε, ας οψετε ότι δε μπορούσα να φύγω αλλιώς …

Ζωή πάρε ένα τηλ το γιατρό, κ εκείνος θα σου πει αν πρέπει να πας η όχι.

Επίσης το ένα ματάκι μας είναι μαυρισμένο, λες κ έχει φάει μπουνιά είναι το αγοράκι μου, ανέβηκε στη καρέκλα της τραπεζαρίας του σπιτιού που ήμασταν χτες κρατούσε κ ένα μεταλλικό αυτοκινητάκι ,

κι όπως κάνει να κρατηθεί από το τραπέζι παρτον κάτω, δε πρόλαβα να κάνω τπτ. Μου έφυγε ζωή μέχρι να δω ότι το ματάκι μας ήταν εντάξει. Τον κοιτάζω έτσι όπως είναι η μουριτσα μου κ μου έρχεται να βάλω τα κλάματα :-(:-(:-(

Σήμερα πήγα κ του πήρα κουδουνάκι , αχ μεγάλη ιστορία το κουδουνάκι. Έχετε δει πολικό εξπρές ? Όσες το έχετε δει ξέρετε γιατί μιλαω.

Το Νικολιο μου το λατρεύει το συγκεκριμένο έργο και όπου βρίσκει κουδουνάκια τα χτυπάει και λέει «πιστεύω»:D ε έψαξα και βρήκα ένα παρόμοιο σαν τη ταινίας , θα του το βάλουμε στο δέντρο για τη πρωτοχρονιά . Το πόσο μας έχει τρελάνει αυτό που κάνει δε λέγετε.


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ευχαριστω πολύ Ζωούλα και Κατερινα για τις ευχες σας! να ειστε καλα!

Κατερινακι μου η amoxil και η procef δεν υπαρχει προβλημα οταν χορηγουνται στην εγκυμοσυνη ειναι ακινδυνες, η δικη μου αντιβιωση ομως ηταν αλλο πραγμα. τεπα δεν το πολυσκαλιζω θα δειξει! ο υπερηχος που εκανα χθες ηταν πολύ καλος, βρηκαμε ενδομητριο σακουλακι του οποιου οι διαστασεις συμφωνουν με τις εβδομαδες κυησης μου οποτε οκ. περιεχομενο δεν ειδαμε γιατι ειναι πολύ νωρις. σημερα θα παρω τηλ να κλεισω και για υπερηχο στον γυναικολογο.

πήγα και τον Κων/νο εχθες στον παιδιατρο. Ακροαστικά ειναι καθαρός αλλα αυτα που του περιεγραψα του γιατρου δεν του πολυ αρεσαν και ετσι ξεκινησαμε προληπτικα αγωγή για αλλεργικο ασθμα. επί ενα μηνα θα κανει εισπνοες seretide και μεχρι το Πασχα θα πινει καθε βραδυ μια σκονιτσα singulair. στεναχωρηθηκα πολύ να σας πω αλλα ο γιατρος μου ειπε πως μεχρι την ηλικια των 12 ετων το πολύ αυτα τα συμπτωματα εξαφανιζονται στο 95% των παιδιων. εννοειται βεβαια πως τον παιδικο σταθμο τον ξεχναω για του χρονου διοτι θα μου ειναι συνεχεια αρρωστο συν του οτι αν εχω και το μικρό θα ειναι πολύ επικινδυνες οι ιωσεις και για αυτο.

αυτα τα νεα μας!

Ζωούλα παρε τον παιδιατρο βρε ενα τηλεφωνακι και ρωτα τον. υποψιαζομαι οτι μπορει να μην βοηθαει στην αναρρωση τους και η υγρασια που υπαρχει στην περιοχη που μενετε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κ χρόνια Πολλά !

Επίσης το ένα ματάκι μας είναι μαυρισμένο, λες κ έχει φάει μπουνιά είναι το αγοράκι μου, ανέβηκε στη καρέκλα της τραπεζαρίας του σπιτιού που ήμασταν χτες κρατούσε κ ένα μεταλλικό αυτοκινητάκι ,

κι όπως κάνει να κρατηθεί από το τραπέζι παρτον κάτω, δε πρόλαβα να κάνω τπτ. Μου έφυγε ζωή μέχρι να δω ότι το ματάκι μας ήταν εντάξει. Τον κοιτάζω έτσι όπως είναι η μουριτσα μου κ μου έρχεται να βάλω τα κλάματα :-(:-(:-(

Σήμερα πήγα κ του πήρα κουδουνάκι , αχ μεγάλη ιστορία το κουδουνάκι. Έχετε δει πολικό εξπρές ? Όσες το έχετε δει ξέρετε γιατί μιλαω.

Το Νικολιο μου το λατρεύει το συγκεκριμένο έργο και όπου βρίσκει κουδουνάκια τα χτυπάει και λέει «πιστεύω»:D ε έψαξα και βρήκα ένα παρόμοιο σαν τη ταινίας , θα του το βάλουμε στο δέντρο για τη πρωτοχρονιά . Το πόσο μας έχει τρελάνει αυτό που κάνει δε λέγετε.

αχ μωρε ο ζουζουνος! μαυρισμενο ματακι ε; πες οτι εμπλεξε σε καυγα αν σε ρωτησουν χα χα χα χα.... χωρις πλακα παντως από το τιποτα μπορει να παθουν ζημια τα σκαθαρια. και ο δικος μου χοροπηδαγε στο κρεβατι τις προαλλες, ακουω ενα "μπααααμμμμμ", μου κοπηκε το αιμα, βαζω μια φωνή, μπηγει τα κλαματα, μπαινω στο δωματιο και τον βρισκω στο πατωμα σφηνωμενο μεταξυ κομοδινου και κρεβατιου. αποτελεσμα; μια μελανια στον δεξι κροταφο. αποφυγαμε τα χειροτερα!

αυτο με το πολαρ εξπρες δεν το εχω δει αλλα φανταζομαι το Νικολακη να λεει "πιστευω"!:tongue::tongue::tongue::P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη καλημέρα απο μένα καθότι έχω καλεσμένους!!!!

μπήκα να δω τα νέα της σύμπι μου!!!

μια χαρά Μαράκι μου!!!

άντε με το καλό να δείτε και το σποράκι!!!!:D:D:D

γκλιτεράκια κλπ θα βάλω όταν μου δωσεις το οκ!!!!;)

πολλές τούμπες εεε???????

και η Βαλ χθες το βραδυ έπεσε στο χαλί με το κεφάλι απο τον καναπέ....

ευτυχως δεν το παίρνει βαρέως....βάζουμε λίγο νεράκι και μετά πάμε για άλλα!!!!:D:D:D:D

αυτα στα γρηγορα....

Φιλάκια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

κατερινακι χτυπησε ο νικολακης ε?ευτυχως δεν ηταν τιποτε...δε τα προλαβαινεις ρε γμτ η δικια μου το χει και σκαρφαλωνει στο τραπεζι της κουζινας..ποτε θα γκρεμοτσακιστει δε ξερω..

μακμαρακι ποσων εβδομαδων εισαι καλε?βαλε ενα τικερακι να ξερουμε:Pαντε στον επομενο υπερηχο θ ακουσετε και καρδουλα!οσο για τον κωνσταντινο κ εγω εχω ακουσει οτι το αλλεργικο ασθμα εξαφανιζεται στις περισσοτερες περιπτωσεις μεχρι τα 12...υπομονη θα περασει κ αυτο!

ζωιτσα πηρες το γιατρο?ολα καλα?

εγω ειμαι στη δουλεια εδψ χαζολογαμε δεν εχει πολυ δουλεια σημερα αυριο εχει μονο...και μετα απο βδομαδα...μια χαρα...θα κατσω και τη δευτερα και παρασκευη που ειναι των φωτων και μετα μπαινουμε σε κανονικους ρυθμους!

πηγα και κομμωτηριο χθες...ειχα πολυ καιρο να παω...εκανα ανταυγιες...δεν εχει και πολυ μεγαλη διαφορα...2 τονους πιο ανοιχτες απ το φυσικο μου τις εκανα...ωραια ειναι παντως απ οτι μου λενε εδω οι συναδελφοι.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι μουυυυυυυ συγχαρητήρια κορίτσαρα μου... Τρέλαθηκα μόλις διάβασα τα νεακια σου..μπράβο ρε θηρίο,ήταν να μην το πεις πως θέλεις κ άλλο μπεμπε! Εύχομαι όλα να πανε καλα κ να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!! Να πω πως σε ζηλεύω;; Ναι όσο παράξενο κ αν ακούγεται χαχαχα.. Η μπουμπου σου ερχεεταιιιιι!!

Χρόνια πολλα φίλες μου.. Δεν μπήκα καθόλου αυτές τις μέρες γιατι ήμασταν στις βόλτες!

Να ευχηθώ στην ελευθερία με το καλο να πάρει στην αγκάλιτσα της την μπεμπουλα.. Με έναν πόνο φίλη μας.. Όπως εγω που γεννησα μέσα σε μια ωριτσα :):)

Ρε σοφάκι κ Λονδίνο εξήγηθηκες;;ποσες μέρες;; Οι δυο σας πήγατε η με φίλους;; Εγω μάλλον στα 50 θα αρχίσω ταξίδια.. Μονη!ως τότε με τα παιδιά μέχρι την Σέρρες κ πολυ μου είναι.

Κατερινακι ευτυχώς δεν έπαθε τπτ.. Η δικια μου όταν χτυπαει πιο πολυ τρομάζει κ κλαίει απο την αντίδραση την δική μου.. Ιιιιιιιιιιιι... Γερα να είναι κ τα ψιλό χτυπήματα θα τα χουμεεε..φιλακια στο ματακι του να περάσει :):)

Σοφάκι έχεις το πιο παλαβο κ όμορφο παιδι.. Να το φοράς κανένα ματακι μέσα απο τα ρουχάκια του.. Τελικα όλα του Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν κ μιλάνε κανονικά.. Μέχρι πριν 2 μηνες στεναχοριομασταν.. Και η δικια μου δεν βάζει γλώσσα μέσα.. Πλέον προσέχουμε τι λέμε γιατι αν μας ξεφύγει κανένα μ@@@ κα το επαναλαμβάνει ολη μερα!αντε περιμένουμε σύντομα κ δικές σου ανακοινώσεις ναιιιιιιιιιιι;;

Ζώιτσα περαστικά σας φίλη μου.. Εγω 4 μέρες μετα που γεννησα κρυωσε η μεγάλη κ είμασταν σε επιφυλακή.. 2 μπουκάλια οινόπνευμα σε 5- 6 μέρες.. Ευτυχώς την γλιτώσαμε.. Κάτι με είχες ρωτήσει αλλα δεν θυμάμαι.. Θα παω πίσω να διαβάσω κ θα σου απαντήσω

Εμείς όλα καλα.. Η μπουμπου χτυπαει 5 ώρα 6 ώρα το βράδυ.. Τουμπανιαζουν τα στήθη μου.. Σήμερα κλείνουμε 2 μηνες κ αύριο θα έρθει η Παιδιατρος για το πρωτο εμβολιο.. Το πρόβλημα είναι η μεγάλη γιατι μέχρι τώρα την έχει χτυπήσει αρκετές φορες.. Ενώ την αγκαλιάζει την φιλαειι.. Γενικά είναι τρυφερή,, στα ξαφνικά την ορμαει.. Δεν μπορω να την αφήσω στο ριλαξ γιατι δεν ξέρω τι θα κανει.. Ξύπνησαν κ τα δυο


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!!

Τι κανετε?

Λιακι πολυ χαρηκα που σε ακουσα ξανα!!!!!

ΑΝτε με το καινουριο ετος να μας γραφεις πιο συχνα!!!!

Να σου ζησει και η μπουμπουκα σου Λιακι!!!ΑΛηθεια πως τα καταφερνεις τωρα?

ΚΑταλαβαινω το τρεξιμο σου!!!

Εγω εδω καποιες μερες τα καταφερνω αλλες παλι τα παω χαλια ...Με τις μερες μου ειμαι...

Αυτο ομως που δεναντεχω καθολου και μου συμβαινει σχεδον ξαθε μερα ειναι οταν θηλαζω την Λυδια ο μικρος παντα θυμαται οτι θελει να παει τουαλετα!!!Και ειμαι εγω με το ενα χερι να κραταω την Λυδια στο βυζι για να φαει και με το αλλο να προσπαθω να ξεντυσω τον μικρο για να παει τουαλετα!!!!ΕΥτυχως κοψαμε και το γιογιο και τα κανει απευθειας στην λεκανη γιατι δεν θα μπορουσα να τρεχω κιολας για να τα πλυνω...ΚΑι αφου τελειωσει πρεπει παλι με το ενα χερι να τον ντυσω ή να τρεχω να παρω βρακι να τον αλλαξω γιατι σχεδον παντα του ξεφευγει λιγο απο τα τσισα του και βρεχει το βρακακι του...Ε αυτη η κατασταση με κανει να νιοθω πολυ χαλια!!!

Οπως καταλαβατε λοιπον περναω μια χαλια μερα!!!!!ΕΥτυχως ηρθε ο Κοσμας για καμια ωρα να τα κρατησει και εκατσα λιγο και εγω....

Θελω να κανω και μια ερωτηση...Ο μικρος ηταν αρρωστος Πεμπτη ΠΑρασκευη Σαββατο και τωρα πια εχουμε μονο μυξα ...και ενα ελαφρυ βηχα...Τωρα υπαρχει περιπτωση να κολλησει κανενα παιδακι?Θελω να τον παω αυριο σε αυτο το εργαστηρι που γραφτηκαμε αλλα φοβαμαι μην κανω κανενα παιδακι να περασει μαυρα Χριστουγεννα.........

ΜΑααααααααακ Αντε το καινουριο ετος να σε βρει χωρις ουρολοιμωξη και με τις προσσπαθειες σου να καρποφορουν!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφακι Κατι τετοια ακουω και τρελλαινομαι....Αν βλεπανε μονο πως ειναι το δικο μας σαλονι αυτη τη στιγμη...............Το εγκεφαλικο θα το ειχαν σιγουρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφια!!!!!!!!!!Θελω μια ερευνα αγορας γι αυτο το χαλακι!!!!!!!!!

http://www.welovetoys.gr/?gclid=CM3TuIL9kq0CFYuIfAod8UKRng#/product/vrefika/3785h-vrefiko-chali-drastiriotiton-peiratiko-nisaki

Οπως βλεπεις ειναι πανακριβο αλλα τοσο τελειο!!!!Εψαξα λιγο αλλα δεν το βρηκα πουθενα πιο φθηνα....Δεν εχω και χρονο να το ψαξω γι αυτο αν μπορεις να κανεις κατι για την απογοητευμενη φιλη σου.........:-(:sad::-(

Σαν να γράφω εγω Ζώιτσα .. Όλο μοναχή και εγω απο το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα.. Εκτός απο Τρίτη Πέμπτη πρωινά αλλα κ εκείνα τα εκμεταλλεύομαι να κάνω γενική το Σπιτι να σηδερωσω.. Η χρυσοβαλαντου οπότε την θηλαζω η θα κάθεται σε μια γωνία του καναπέ στεναχώρημενη να με κοιτάει η θα έχει βγάλει όλες τις κατσαρολες κ ότι υπάρχει στα κάτω ντουλάπια συρτάρια.. Τα μαχαίροπιρουνα τα πλένω κάθε βράδυ που βάζω πλυντήριο.. Ολη μερα με αυτά λέει τα κάλαντα.. Στο δωματιο τησ ολα τα παιχνιδια εξω,στο μπανιο ολα τα απλυτα στο πλυντηριο.. Οπωσ καταλαβαινεισ ολη μερα μαζευω, αφου για να σκουπησω κανω μιση ωρα πρωτα να σημαζεψω τα πεταμενα.. Εχουμε κ γυρω στα 100 στρουμφακια εκει να δεισ αν ρουφηξει η σκουπα κανενα παπαστρουμφ τι χαμοσ γινεται.. Αντε να το βγαλεισ απο την σακουλα...Τι να το κάνω;; το μαλωνα πολυ κ κάθε βράδυ που πήγαινα για υπνο τα σκεφτομουνα κ ένιωθα τύψεις.. Τα κανει επίτηδες το ξέρω αλλα κ πάλι βαριεται το καυμενο ολη μερα Σπιτι..

Τελευταία άρχισε να χτυπαει την μπεμπουλα στο κεφάλι η στο πρόσωπο.. Δεν την προλαβαίνω και το κανει αμέσως μετα μόλις την φιλήσει.. Κακο παιδι μπαμπούλα λέει.. Την έδωσα δυο μπάτσεσ ως τώρα αλλα βλέπω πως τα κάνω χειρότερα.. Τώρα απλά είμαι σε ετοιμότητα.. Δεν αφήνω ποτε το μωρο μόνο και αυτο μου κανει την μερα ποιο δύσκολη..

Εμείς πανα φοράμε ακόμη κ θα συνεχίσω μέχρι το καλοκαίρι.. Που χρόνος να ασχοληθώ κ με αυτο.. Εδω ξεχνώ να την αλλάξω μερικές φορες..

Τι να πω.. Παράπονιεμαι κ μετα στεναχωριεμαι..


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σαν να γράφω εγω Ζώιτσα .. Όλο μοναχή και εγω απο το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα.. Εκτός απο Τρίτη Πέμπτη πρωινά αλλα κ εκείνα τα εκμεταλλεύομαι να κάνω γενική το Σπιτι να σηδερωσω.. Η χρυσοβαλαντου οπότε την θηλαζω η θα κάθεται σε μια γωνία του καναπέ στεναχώρημενη να με κοιτάει η θα έχει βγάλει όλες τις κατσαρολες κ ότι υπάρχει στα κάτω ντουλάπια συρτάρια.. Τα μαχαίροπιρουνα τα πλένω κάθε βράδυ που βάζω πλυντήριο.. Ολη μερα με αυτά λέει τα κάλαντα.. Στο δωματιο τησ ολα τα παιχνιδια εξω,στο μπανιο ολα τα απλυτα στο πλυντηριο.. Οπωσ καταλαβαινεισ ολη μερα μαζευω, αφου για να σκουπησω κανω μιση ωρα πρωτα να σημαζεψω τα πεταμενα.. Εχουμε κ γυρω στα 100 στρουμφακια εκει να δεισ αν ρουφηξει η σκουπα κανενα παπαστρουμφ τι χαμοσ γινεται.. Αντε να το βγαλεισ απο την σακουλα...Τι να το κάνω;; το μαλωνα πολυ κ κάθε βράδυ που πήγαινα για υπνο τα σκεφτομουνα κ ένιωθα τύψεις.. Τα κανει επίτηδες το ξέρω αλλα κ πάλι βαριεται το καυμενο ολη μερα Σπιτι..

Τελευταία άρχισε να χτυπαει την μπεμπουλα στο κεφάλι η στο πρόσωπο.. Δεν την προλαβαίνω και το κανει αμέσως μετα μόλις την φιλήσει.. Κακο παιδι μπαμπούλα λέει.. Την έδωσα δυο μπάτσεσ ως τώρα αλλα βλέπω πως τα κάνω χειρότερα.. Τώρα απλά είμαι σε ετοιμότητα.. Δεν αφήνω ποτε το μωρο μόνο και αυτο μου κανει την μερα ποιο δύσκολη..

Εμείς πανα φοράμε ακόμη κ θα συνεχίσω μέχρι το καλοκαίρι.. Που χρόνος να ασχοληθώ κ με αυτο.. Εδω ξεχνώ να την αλλάξω μερικές φορες..

Τι να πω.. Παράπονιεμαι κ μετα στεναχωριεμαι..

Λιακι Χαρηκα καταρχην πολυ που διαβασα νεα σου!!!!!ΝΑ μπαινεις Πιο συχνα ρεεεεεεεεεε............

Και εμεις εδω σε αυτη τη φαση ειμαστε παντως....Εκει που ο θοδωρης την εχει στις αγκαλιες και σα φιλια ξαφνικα τσακ τις δινει και απο καμια.....ΕΓω προσπαθω να μην του φωναξω...Αν και καμια φορα ειναι δυσκολο γιατι με πιανει απροετοιμαστη αλλα συνηθως τον ρωταω με πολυ ηρεμο τροπο γιατθ το εκανε αυτο?Μηπως του αρεσει να κανει την Λυδια να κλαιει?και μετα του λεω οτι και αυτη ειναι ανθρωπος σαν και αυτον και ποναει και τετοια....Οχι οτι εχουμε δει βελτιωση απλα νομιζω οτι την βλεπει σαν παιχνιδι και πειραματιζεται περισσοτερο πανω της παρα γιατι θελει να της κανει κακο...ΑΝ δε αγανακτησω καμια φορα με τν μικρη αι της πω κανενα "ε ρε Λυδακι τι εγινε τωρα?"Ε εκει παταει κατι φωνες στην Λυδια σαν να την Μαλωνει.....Αφου το καημενο τρομαζει καμια φορα......Ε και εκει παλι του λεω με σοβαρο υφος οτι αυτο δεν θα το κανει ποτε...Μονο η μαμα και ο μπαμπας εχουν δικαιωμα να φωναζουν στην Λυδια και τετοια....ΑΛλα και παλι τιποτα δεν γινεται....Γενικα οπως και εσυ εχω συνεχεια ο νου μου...Δεν τους αφηνω ποτε μονους....Εχω προσπαθησσει επισης να τον κανω να συμμετεχει στην αλλαγη της πανας ή να την ντυνουμε μαζι και τετοια αλλα συντομα χαθηκε το ενδιαφερον του...Τωρα οπως και εσυ καθε φορα που θα προσπαθω να την κοιμισω ή να την ταισω φερνει ολο το σπιτι αναποδα...και μετα εγω μαζευω απο πισω....ΘΑ πρεπει να εχει πολλα κεφια για να κατσει να παιξει μονος του....ΚΑθεται κατω και γκρινιαζει μεχρι να την αφησω.....ΤΕλοσπαντων...κουτσα στραβα βγαινει η μερα...Εχω διαβασει καπου οτι τα παιδια οταν φερνεις ενα καινουριο μωρο νιωθουν οπως θα ενιωθες εσυ αν σου εφερνε ο αντρας σου την ερωμενη του σπιτι.....Φρικτο!!!!!

ΚΑτα τα αλλα πηρα την παιδιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να μην ανησυχω ο βηχας και η μυξα αργουν να φυγουν....ΠΙνουμε τωρα ενα σιροπακι και πρεπει να αγορασω εναν υπνοσακο να του βαζω για να μην κρυωνει το βραδυ.....Εχει καμια σας ιδεα απο που να παρω ενα?

ΚΑι θα ανησυχησω μονο αν τον δω να μην εχει διαθεση πραγμα που μεχρι τωρα δεν συμβαινει....Παντως πρωτη φορα μας κραταει τοσο πολυ....ΝΑ σκεφτειτε οτι ακομα και εγω δεν εχω καθαρισει εντελως απο την αρρωστια.....Τι ιος ηταν αυτος δεν ξερω......

Κατερινακι μου ευτυχως δεν παθατε κατι σοβαρο !!!Ειναι ηλικια που ολο και κατι θα κανουν ολο και καπου θα χτυπησουν......ΠΕραστικα να ειναι ολα μονο....Εγω συνεχεια αυτο λεω....

ΜΑρακι Ωραια νεα ειναι αυτα!!!!Αντε συντομα να δειτε και το μικρο σας σπορακι!!!!!

Αυταααααααααα

ΑΝτε ΚΑλημερα!!!!!!

Σημερα εχει ρεπο ο ΚΟσμας και λεω να ριξω κανενα shopping therapy......:tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

λιακι πολυ χαρηκα που διαβασα νεα σου!ναι λονδινο πηγαμε οι 2 μας τη μικρη την αφησαμε στους γονεις μου...ωραια περασαμε!

ζωιτσα αφου σου ειπε η παιδιατρος να μην ανησυχεις υπομονη θα περασει...οσο για τον υπνοσακο εχει πολυ ωραιους στα mothercare...βεβαια δε ξερω απο τιμες τι παιζει...εγω της πηρα απο λονδινο 9 λιρες...γαι 3-4 χρονων το ειχε προσφορα...θα το κρατησω για του χρονου.

η ελενιτσα εχει καιρο να γραψει η μου φαινεται?ελπιζω να ναι καλα!

εγω εδω στη δουλεια τελειωσα χθες και με τη μεταφραση...ευτυχως εφυγε απο πανω μου κ αυτο!σημερα θα χουμε λιγη δουλιτσα ευτυχως να περασει και η ωρα...αυριο θα φερω και τη μικρη και θα φυγουμε νωρις...εχω να παω να παρω και τα τελη του αυτοκινητου...τελευταια στιγμη το αφησα ελπιζω να πληρωθουμε νωρις το πρωι αυριο να παω πρωι πρωι να τα παρω.

αυτα τα νεα μου...φιλια πολλα και να εχετε μια ομορφη μερα ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...