Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα!

συμπεθερακι πως ξημερωθηκατε; αγκαλια με τον παππουκα η Βαλ κοιμηθηκε; :P για τον παιδικο σου ειπα μηπως τον σταματουσες μονο και μονο για τις αρρωστιες. το καταλαβαινω οτι και σενα ησυχαζει το κεφαλι σου αλλα αν ειναι καθε τρεις και λιγο να ειναι αρρωστη με πυρετο... πφφφ δεν ξερω στο εχω ξαναπει οτι τον πυρετο τον τρεμω! καλα εχθες ακουσα κατι και φρικαρα. οτι κατω των 3 μηνων τα παιδακια που αρρωσταινουν μπορει να παθουν σηψαιμια.... απα πααα... δεν ηξερα οτι ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα. ευτυχως που περασε το πρωτο τριμηνο δηλαδη :shock:

με το Βελουδακι βρισκοσαστε καθολου; τι κανει; η κουνιαδα την παλευει;

οι υπολοιπες που ειστε καλε; εξαφανιστηκατε! ελπιζω τουλαχιστον να περνατε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

συμπεθερακι πως ξημερωθηκατε; αγκαλια με τον παππουκα η Βαλ κοιμηθηκε; :P για τον παιδικο σου ειπα μηπως τον σταματουσες μονο και μονο για τις αρρωστιες. το καταλαβαινω οτι και σενα ησυχαζει το κεφαλι σου αλλα αν ειναι καθε τρεις και λιγο να ειναι αρρωστη με πυρετο... πφφφ δεν ξερω στο εχω ξαναπει οτι τον πυρετο τον τρεμω! καλα εχθες ακουσα κατι και φρικαρα. οτι κατω των 3 μηνων τα παιδακια που αρρωσταινουν μπορει να παθουν σηψαιμια.... απα πααα... δεν ηξερα οτι ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα. ευτυχως που περασε το πρωτο τριμηνο δηλαδη :shock:

με το Βελουδακι βρισκοσαστε καθολου; τι κανει; η κουνιαδα την παλευει;

οι υπολοιπες που ειστε καλε; εξαφανιστηκατε! ελπιζω τουλαχιστον να περνατε καλα!

Καλησπέρα!!!

ναι η Βαλ με τον παππού αγκαλίτσα!!! αφού πρωτα τον τρέλανε εννοείται!!! του τραβούσε μυτη, αυτιά!!! χαχαχα!!!

ο μπεμπίτος κοιμηθηκε μεχρι τις 5 σερί αλλά μετά ανα μια ωρα, όλο κάτι ήθελε!!!

τεσπα...αυτό δε με κουράζει τόσο, όσο το οτι με θέλει συνεχεια όλη τη μερα κοντά του...κάνω τις πολύ βασικές δουλειές και αυτές για να τις κάνω, τον αφηνω να κλαίει και λίγο...όσο κι αν δεν το θέλω να κλαίει, δε γίνεται να τον έχω συνεχεια αγκαλιά...

θέλω να καθαρίσω τα ντουλάπια της κουζίνας και κάτι άλλες δουλίτσες και δε μπορώ...

μου σκάει και τα χαμογελάκια του ο σκατούλης μου και λιώνω!!!

τωρα για τον παιδικό...πραγματικά δεν την παλεύω να σταματησει συν οτι θα στεναχωρηθεί πολύ!

εγω πιο πολύ φοβάμαι τα φάρμακα παρά τον πυρετό!!!:rolleyes:

με το Βελουδάκι πιο πολύ μιλάμε τηλεφωνικά γιατι έτσι όπως το παέι η Βαλ με τις αρρωστιες, δεν μπορούμε να βρεθούμε δυστυχως...

η κουνιαδα τωρα έχει ραντεβού στον δικηγόρο για να τους πει ο άντρας της αν συμφωνεί με το ποσό της διατροφής που του πρότειναν και να δουν τι θα κάνουν...

αλλά αυτή δεν το μπορεί που γινονται όλα πολιτισμένα...έχει το ξεκατίνιασμα στο dna της και δεν το αντεχει ρε παιδί μου να μην τσακωνονται!!!

τελικά τη μικρη δε θα την πάει σε παιδοψυχολόγο γιατι κατέληξε οτι δεν χρειαζεται...ειναι μια χαρα λέει το παιδί της...:evil:

δεν ξέρω τι να πω...

απλά λυπάμαι το παιδάκι...

οι λοιπές εξαφανισμένες, μπείτε βρε για μια καλησπέρα!!!;)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι μου κανετε; εδω κρυο και βροχή. αυριο διαβασα θα εχει ηλιοφανεια. μακαρι γιατι βαρεθηκα αυτον τον καιρο. το κρυο δε με νοιαζει 9ευτυχως εχουμε καλη θερμανση) αλλα τη βροχη δεν την παλευω αλλο.

ελπιζω να εχει μονο καλο καιρο οταν θα ανεβουμε αθηνα γιατι αγχωνομαι υπερβολικα οταν βρεχει και εχουμε τα πιτσιρικια στο αυτοκινητο. κατα τα αλλα τα ιδια και τα ιδια, ευτυχως τουλαχιστον υγιαινουμε.

Ελενακι που εισαι; εμπλεξες με τη δουλεια; ε βεβαια... δουλεια, τρια παιδια... με το σπιτι τι κανετε μετακομισατε; απο ανοιξη θα ψαξουμε και εμεις για σπιτι και θελω να βρω ενα με τρια υπνοδωματι. σκεφτομαι να μεταφερω το γραφειο στο σπιτι γιατι ετσι οπως γιναμε δε μπορω να συντηρησω το γραφειακι μου...:cry:θα με πιασει καταθλιψη το ξερω αλλα τουλαχιστον ας ειμαστε υγιεις και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

μολις γυρισαμε απ το παιδων πηγαμε στον ενδοκρινολογο...καλα παμε σταθερα εκτος καμπυλων...τη μετρησε 86,5εκ και 11600...σε 9 μηνες εβαλε 5,5 ποντους...θα μας ξαναδει το σεπτεμβρη τωρα.

αυριο θα παμε και στο δερματολογο..πηγαμε σε ιδιωτη μας ειπε ειναι μυκητες αλλα δε μας εδωσε θεραπεια...μας ειπε να κανουμε μια καλλιεργεια πρωτα.

κατα τ αλλα ολοι καλα περιμενουμε τα χριστουγεννα και τα δωρα του αη βασιλη!

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Χρόνια πολλά!!!

Με το καλό να μπει και ο καινούριος χρόνος!!!

εμείς εδώ σταθερά στα ξενύχτια μας...

πήγαμε και παιδίατρο χθες. 6120γρμ και 65 πόντους ο μπεμπίτος!!!

μια χαρά είναι το καμάρι μου!

αν κοιμόταν και λίγο καλύτερα το βράδυ...:rolleyes:

η Βαλ εδω καλά...αν και λειτουργεί ο παιδικός, δεν την έστειλα...ας πάει με τον καινούριο χρόνο...μη μας βρει άρρωστους η Πρωτοχρονιά!!!

αν και ο άντρας μου άρρωστος είναι...

κι εγώ δεν πάω πίσω...κάτι δεν πάει καλά με την αριστερή πλευρά του σώματος μου!!!

το αριστερό δάχτυλο του ποδιού ακόμα βγάζει πύον και δε μπορώ να βάλω παπούτσι...η μέση μου με πονάει αριστερα και ο πόνος χτυπάει σε όλο το πόδι...και το κερασάκι....μια άφθα στο εσωτερικό πάνω χείλος...αριστερά!!!

χαχαχαχαχαχα!!!

τεσπα...τα παιδια να είναι καλά κι εμείς την παλεύουμε!!!

πως περασατε Χριστούγεννα?

εμεις εδω οικογενειακά! μεταξύ μας...και λίγες βολτίτσες...καλά ήταν...ηρεμα...

σήμερα θα πα΄με στην αδερφη μου...έχει το απόγευμα αναγνωση παραμυθιών σε ένα πολυ όμορφο μέρος...στη μέση τζάκι και τα παιδια γυρω γυρω σε φλοκάτες με χαμηλωμένα φώτα, να ακούνε τα παραμύθια απο την κυρία που έχει το θεατρικό εργαστηρι που παέι η ανιψιά μου...

και οι γονείς να απολαμβάνουν το καφεδάκι τους!!!!;)

ρε συ σύμπι πόσο γρήγορα βγαίνουν πια τα διαζύγια?????

της κουνιάδας αμέσως!!!

4/12 έφυγε ο άντρας της...στις 23 υπέγραφαν στο δικαστηριο!

το παπαδόσημο μένει μόνο και τέλειωσαν...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!!καλες γιορτες να εχουμε ολες με υγεια!!

εμεις εδω οικογενειακα χριστουγεννα καναμε στη μαμα μου και πρωτοχρονια παλι εκει:P

πολλα φιλια και καλα να περασουμε:P


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε!!!

είμαι απίστευτα κουρασμένη....ο μπέμπης δεν κοιμάται καθόλου καλά το βράδυ πλέον...ζητημα να καταφερα να κοιμηθω 2 ωρες απόψε και αυτες εννοείται όχι συνεχόμενα...τελειώνουν οι δυνάμεις μου...

ουφ....

'αντε βρε καλό μου 2013....φέρε μας πολύ πολύ ύπνο!!!

(Σοφάκι απο Κέρκυρα τι έγινε με τον Αναστάση τελικά??? όλο θέλω να σε ρωτησω κι όλο το ξεχνάω!)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

λατρεμενες μου φιλεναδιτσες τι κανετε?Χρονια πολλα να σας πω...για τις ημερες....Καλη πρωτοχρονια να εχετε.....

εμεις περα απ την δουλεια που τρεχουμε συνεχεια....περασαμε μια απιστευτη ταλαιπωρια με τον Μαρινακο μου...ο οποιος νοσηλευτηκε τις ημερες των Χριστουγεννων στο νοσοκομειο απο στοματιτιδα και αφυδατωση...την οποια θα σας εξηγησω τις επομενες μερες ....βεβαια το παιδακι μου ειναι μια χαρα τωρα αλλα ταλαιπωρουμαστε εγω με την Ευη.....αυτο επηρεαζει πολυ τα ουλα και τον λαιμο......ημουν αρρωστη τα Χριστουγεννα με 39,5.....πηγα στην δουλεια σερνοντας παραμονες...και ευτυχως οι ανθρωποι μου ειπαν να φυγω....!!!!Παρεπιπτοντως εχει ερθει και το αδερφακι μου παλι και ειμαι με στην χαρα με αυτο.....τωρα ετοιμαζω βασιλοπιτα....μετα θα κανω κατι τελευταια ψωνια και 4 με 8 δουλευω!!!!!

Ευχομαι σε ολες να περασετε καλα....να σας φερει το 2013 υγεια, χαμογελα και αγαπη!!!!!και φυσικα οτι επιθυμει η καθεμια ξεχωριστα........να στε παντα καλα....μου λειπετε πολυ.......σας αγαπω!!!!!θα τα πουμε πολυ συντομα παλι......φιλια στα παιδακια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!!!!!! καλη χρονια να εχουμε!!!!!! να χαιρομαστε τα παιδακια μας κ να εχουμε υγεια πανω απο ολα!!!!!!!!!!! εμεις εδω καλα, οικογενειακα τα περασαμε...πολλες βολτες με τη μικρη, πολυ φαι δυστυχως αλλα απο αυριο τελος οι κραιπαλες...αγορακι τελικα περιμενω κ γω...φιλια σε ολες!!!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια!!!

πως περάσατε???

εμείς εδω ήσυχα....

ξεκίνησα αποχή απο γαλακτοκομικά γιατί ο μπεμπίτος είχε συνεχόμενα αίμα στα κακά...:rolleyes:

Σήμερα είμαι λίγο κρυωμένη....όχι τιποτα σοβαρό αλλά με κάνει να αβριέμαι τρελά να κάνω δουλειές!!!

που είστε όλες καλέεεε??????????????????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια, καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !

Ήσυχα και οικογενειακά περάσαμε τις γιορτές .

Σοφακι να χαίρεσαι το κορίτσι σου που γιόρταζε , να έχει υγεία και όλα τα καλά η τσαπερδόνα σου!

Για το μικρό , έχει λες αλλεργία ?

Άντε καλό ΣΚ, καλά να περνάτε


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!!καλη χρονια σε ολες!

σοφακι να χαιρεσαι το βαλεριακι σου!

αννα με το καλο να αγκαλιασεις το αγορακι σου!

εμεις ολοι καλα περασαμε οικογενειακα τις γιορτες ολα μια χαρα.

πολλα φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

που ειστε καλε ολες;;; εξαφανιστηκατε....πώς παει το κρυο;;;;; εμεις σημερα ανοιξαμε στο σχολειο αλλα 10 φυγαμε καθως ειναι σε χωριο κ εριχνε πολυ χιονι!!!!!!!!!!! τωρα περιμενω το κοριτσι μου να ερθει να ζεσταθουμε μαζι...μπειτε καλε να πειτε κανενα νεο...Σοφακι τι κανει το Σταυρακι σου;;;;; φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...