Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Bonjour!!!

δηλαδη βρε συμπι, αν βγω έξω στο κρυο με κοντομάνικο δε θα αρρωστησω??? θα πρέπει να κολλλησω κάτι???

υπάρχει και το απλό κρύωμα πιστευω...

Παρολαυτα τελικα η Βαλ δε τη γλίτωσε....με βηχα είναι....αλλά το πρωί ξύπνησε ανένδοτη να παέι σχολείο....την έστειλα μια και βηχει μόνο οταν είναι ξαπλωμένη...

όσο για τη μηνιγγίτιδα....3 παιδια 16 χρονών μέσα σε μια εβδομάδα...άσε.....

συμπι και Σοφάκι πως κάνετε μπάνιο τα νινάκια σας?

εγω ενω τη Βαλ την έκανα μόνη μου μπάνιο στη μπανιερίτσα της, με τον μπέμπη δεν παίζει!!!

νεύροοοο!!!!

δεν κάθεται ήσυχος!!!

ενώ του αρέσει το νερό!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!!

σοφια για το κρυολογημα συμφωνω με το μαρακι κ ο δικος μας παιδιατρος το ιδιο μου χει πει.οσο για το μπανιο τον κανουμε σε μπανακι με τη βοηθεια του μπαμπα μας...συνηθως τον κανω τα πρωινα που λειπει η ελλη στο σταθμο να χουμε την ησυχια μας...του αρεσει μπορω να πω λιγο στο λουσιμο κλαιει καμια φορα...καθεται ομως ευτυχως στην αναγκη τον κανω μονη μου.

περαστικα και στη βαλ!

εμεις καλα η ελλη εχει τσιμπλιασμενα ματακια,ειχε κ ο μανος πριν λιγες μερες ιωσουλα ειναι τα καθαριζω με ορο αλλα αμεσως ξαναμαζευονται...θα περασει δεν ανησυχω.

μπηκαμε κ εμεις στο ενιαιο μισθολογιο...ακομα δε ξερουμε τι μειωσεις θα εχουμε μας καθυστερουν τη μισθοδοσια στις 22 ειπανε...ωρε θα κλαψουνε μανουλες:cry:

πολλα φιλια σε ολες!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

5ωρο σερί λέμεεεεεεεεεεεεεε!!!!

πετάω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σοφάκι ελπίζω να είναι η ελάχιστη δυνατη η μείωση που θα σου κάνουν....

σκατ@ τα έχουν κάνει όλα.....

σύμπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!

παρουσιάσου!!!!!!!!!!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

να¨μαι και εγω! καλημερες πολλες επιτελους με ηλιο! εχουμε σαπισει στο νερο και δεν την παλευω! χαλιεμαι απιστευτα! τεσπα! κατα τα αλλα ολα καλα! το μικρουλι μου κλεινει σημερα τον 6ο μηνα και οπου να ναι ξεκιναμε τροφες! για φαγανο τον βλεπω! μας κοιταει στο στομα και θελει να βουτηξει το πιατο οποτε τρωμε. για να δουμε χα χα χα... αγχωνομαι λιγακι να σας πω με την εισαγωγη των στερεων! παραλαβαμε και γαλατα από γερμανια το νουμερο 2 πια διοτι μεγαλωσαμε ;) ξερετε τι παρατηρησα; στα γερμανικα γαλατα αν και ειναι ακριβως η ιδια εταιρεια με την εδω (humana) στην ελλαδα εχουν προσθεσει και ταυρινη !!!! από τα γερμανικα αντιστοιχα βρεφικα γαλατα λειπει! κατι θα ξερουν οι γερμανοι!!!! τι αλλα! από υγεια ειμαστε μια χαρα φτου φτου φτου! συμπι και εις ανωτερα βρε! λες να στρωσει ο γιος σου; το ευχομαι ολοψυχα! Σοφακι μου περαστικα και σε εσας και οσο για το ενιαιο μισθολογιο τι να πω; δυσκολα τα πραγματα!:|

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!!

σοφακι 5ωρες σερι υπνο μπραβο!!και εις ανωτερα:D

μαρακι χαρουμενα μηνογενεθλια!!καλη αρχη με τις στερεες!!

εχει ωραια μερα κ εδω...επιτελους ηλιος!!:P


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!!!

κι άλλο 5ωρο απόψε!!!

όνειρο ζω μη με ξυπνάτεεεεεεεεεε!!!:D:D:D

χαχαχαχαχαχα!!!!

έβγαλε και ήλιο!!! τέλεια!!!!

μουχλιάσαμε τόσες μέρες με τη βροχή!!!

συμπι μου χαρούμενα μηνογενέθλια στο κουκλάκι σου!!!

με το καλό να ξεκινήσει και τις στερεές!!!

καλά για το γάλα τι να πω...Ελλαδάρα με τις μ@λακίες σου...:evil:

η Βαλ δεν ξεκολλάει απο το να ντυθεί Άγιος Βασίλης!!!

τι θα την κάνω????????????????

θα γελάει ο κόσμος!!!

μας είπαν και απο τον παιδικό οτι θα κάνουν γκρουπ στο καρναβάλι αλλά δεν τη στέλνω...τρέμω μη γίνει τίποτα και τη χάσουμε μέσα στον κόσμο...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!

σοφακι πως παει ο μπεμπης με τον υπνο?ελπιζω αυτα τα 5ωρα να συνεχιζονται!

εμενα οι αντρεσ μου ειναι αρρωστοι...βηχα και καταρροη...εγω κ η ελλη κραταμε ακομη!

πληρωθηκαμε τη παρασκευη 140ευρω μειον το μηνα...μας εχουν φτασει σε σημειο να λεμε παλι καλα που δεν χανουμε περισσοτερα...ξεφτιλα τι να πεις:evil:

το σκ βγηκαμε τις βολτες μας ειχε πολυ καλο καιρο ευτυχως!

εσεις τι κανετε?

φιλια πολλα!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

εμείς εδω άρρωστοι οικογενειακώς!!!

ο μπέμπης ευτυχως έχει μόνο λίγες μυξούλες....η Βαλ μου παραπονέθηκε χθες οτι την πονάει και το αυτί της...

αυριο παιδιατρο!

δυστυχως Σοφάκι τα 5ωρα δεν κράτησαν....επιστρέψαμε στα 2ωρα!!!

τεσπα....συνηθισα!!!

χαχαχαχαχα!!!

δεν ξέρω αν ειδατε και το στάτους μου στο φέις....διασημη η Βαλ!!!

αμέεεεε!!!!!!!!!!

σήμερα έχουμε μηνογεννέθλια και εμείς!!! πότε έγινε 5 μηνών βρε παιδιά???????

να σας πω....τα δικά σας τι κάνουν κινητικά...

γυρνάνε μπρούμυτα-ανασκελα και τέτοια? εμένα όχι ακόμα!

αλλά είναι και χοντρούλης και δυσκολεύεται το καμάρι μου!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σοφακι!

περαστικα σ ολη την οικογενεια!και χαρουμενα μηνογενεθλια για τον σταυρο!

δυστυχως δε μου ανοιγει το λινκ στο φεις να καμαρωσω τη βαλ:(

οσον αφορα τα κινητικα ουτε ο δικος μου γυριζει...κανει την κινηση απο ανασκελα να γυρισει μπρουμυτα αλλα μενει στη μεση χαχαχχα δε γυρναει ολοκληρος...κατα τ αλλα καθεται κ ετσι μπορω να τον εχω για λιγη ωρα να παιζει με τα παιχνιδια του.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!

Συμπι μου περαστικα σας! την αρπαξατε παλι την ιωσουλα τελικα! ο παιδιατρος τι ειπε;ελπιζω να ειναι κατι ελαφρυ!

εμενα ο γιοκας ο μεγαλος ειναι βολτα με τον μπαμπα του αθηνα και εχω μεινει στο σπιτι με τον μικρο και τη μαμα μου για βοηθεια! ολα καλα! μου λειπειο κων-νος αλλα αυτος φαινεται οτι περναει σουπερ γιατι και στο τηλ δεν μου μιλαει πανω από 20 δευτερολεπτα το σκατουλι :-P

κατα τα αλλα εχθες ξεκινησαμε αχλαδακι, εφαγε μια κουταλια και ξετρελαθηκε, ηθελε κι αλλο! σημερα θα φαει 2 κουταλιτσες κ.ο.κ. ο μπεμπακος γυρναει σβουρα αλλα ξεκινησε μολις εκλεισε το 6ο αρα μαλλον το δικο σου συμπι ειναι πολύ μικρουλι και εσενα σοφακι οπου να ναι θα ξεκινησει! το κακο ειναι πως κοιμαται πλεον μπρουμυτα και αυτο με αγχωνει παααραααα πολυ! τον γυρναω ποσες φορες τη νυχτα ανασκελα αλλα αυτος γυρναει στο καπακι μπρουμυτα. ο κων-νος δεν μου τα εκανε αυτα με τιποτα! ειναι πιο ζωηρουλης. επίσης θελει συνεχεια αγκαλια και κουβεντα, μουρμουριζει οταν τον εχεις ξαπλωμενο και κανει συνεχεια κινηση να σηκωθει. το ερωτημα ειναι πού θελει να παει; δοντια εχει ακομα εκεινα τα δυο που εβγαλε πριν 2 μηνες αλλα τα ουλα του ειναι σαν δαντελα από το πρηξιμο! θελει συνεχεια την πιπιλα να μασαει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοπελιες, τι κάνετε?!!!

Μαράκι και ο δικος μου που ειναι και πιο μικρος κοιμαται μπρουμυτα απο οταν

ηταν 1-1,5 μηνος!

Δε ηθελε καθολου ανασκελα ή στο πλάι, μολις τον εβαζα ετσι αμεσως ξυπνουσε ενω μπρουμυτα ξεραινοταν κανονικα.Αργησα να το αντιληφθω και ειχα κατασκάσει γιατι νομιζα οτι κάτι ειχε και δεν κοιμοταν!

Ειχα και γω αγχος στην αρχη και τον κοιτουσα συνεχεια αλλά ολα οκ..ξέρουν αυτα.

Τον εχεις ακομη στο δωμάτιό σου?

Να πω και συγχαρητηρια στο καφε για την 3η εγκυμοσυνη της genuine!

Γιωτα εμφανίσουυυυυυ!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μου τον εχω ηδη παει στο ιδιο δωματιο με τον κων-νο. κοιμαται εκει για πανω από μηνα τωρα!

ααα σημερα εχει και απιστευτη γκρινια γιατι επιτελους εσκασε και το 3ο δοντακι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!τι κανετε?

μαρακι αφου γυριζει απο μονος του μπρουμυτα μηνανυσυχεις!ο παιδιατρος μου εχει πει σε οτι κανει το μωρο απο μονο του να μν επεμβαινουμε.μπορει να τον βολευει να κοιμαται ετσι.μεγεια και το 3οδοντακι σιδερενιο!

γιωτα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!με το καλο το νεο μελος!

εγω δεν ειμαι καλα...εχει μια βδομαδα που με ποναει το δοντι μου,εχει σπασει κιολας,χθες δε με πιαναν τα παυσιπονα...απο φοβο αναβαλω την επισκεψη στην οδοντιατρο αλλα μου φαινεται δε το γλιτωνω...θα παω σημερα.

πολλα φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

η Βαλ τελικά ξεκίνησε αντιβίωση...

ο μπέμπης δυστυχως βλέπω οτι χειροτερεύει...θα τον δω και σημερα και αυριο τηλ τον παιδιατρο. ελπίζω να μη χρειαστεί κι αυτός αντιβίωση...

μωρε συμπι ας κοιμόταν ο δικός μου κι ας βολευόταν όπως ήθελε!!!

χθες ειχαμε καλό βραδυ...μόνο στις 3:30 ξύπνησε και εμτα πάλι στις 8...

αλλά προχθές με τρέλανε πάλι!!!

έχω αρχίσει και πιστευω οτι τον ενοχλώ εγώ!!!

χαχαχαχαχαχα!!!!

προχθες που σας ρωτησα τι κάνουν κινητικά, μετα απο 2 ωρες μου έκανε ο μπεμπίτος την πρώτη τούμπα του! απο ανασκελα μπρούμυτα και μετα πάλι ανασκελα! δεν το έχει ξανακάνει όμως!!! χαχαχαχα!!!

έχει γέλιο που μπαμπαλίζει τρελά!!!

γλωσσοκοπάνα νούμερο 2 νομίζω οτι θα είναι ο μικρός!!!

θα τσακώνονται με τη Βαλ για το ποιός θα πρωτομιλήσει!

προχθες ο παιδιατρος μου χτύπησε καμπανάκι για την αναπτυξη της Βαλ...

οτι έχει μείνει πίσω...και αν το κοιτάξουμε λίγο αν και δεν ανησυχεί λέει...

εγώ παραδόξως δεν ανησυχω καθόλου!!!

και εγώ και ο άντρας μου, ψηλώσαμε μόλις τελειώσαμε το λυκειο!!!

θα τις κάνω τις ορμονικές εξετασεις που μου ζητησε ο ντοκ εννοείται αλλά είμαι πραγματικά χαλαρή.

την μέτρησε 92 πόντους +2-3 εκατοστά λέει...

και βάρος 13,700 γρμ!

ενταξει οτι είναι μικροκαμωμένη το ξέρω αλλά τι να κάνουμε!!!

Κατά τα άλλα όμως είναι αστέρι!!!

όσο πάει γίνεται και πιο κοινωνική (πόσο ακόμα άραγε!) αλλά πλεον είναι επιλέκτική...μιλάει σε όποιον θέλει....τους υπόλοιπους....τους αγνοεί!!!

εννοείται οτι όποιος κάτσει και κάνει παιχνιδάκια,κλπ στον μπέμπη έχει μπει στη μαύρη λίστα!!!

παρολαυτα με τον μπέμπη ειναι μια χαρα!!!

την καταλαβαίνω πότε ζηλεύει αλλά τουλάχιστον δεν είναι επιθετική μαζί του...

3 δοντάκια το αστέρι σύμπι??????

μπράβο!!!

έφαγε και το αχλαδάκι του....σούπερ!!!

εμεις τέλος του μήνα ξεκινάμε!!!

βεβαια μόνη μου θα κάνω πρόγραμμα εισαγωγης στερεων γιατι σε αυτό τον τομέα διαφωνούμε οριζοντίως και καθέτως με τον ντοκ!

τον εμπιστευομαι για τις αρρωστιες αλλά στη διατροφή μου τα χαλάει!!!

πολύ ετοιματζίδικη κρέμα προτείνει και δε μου αρέσει....η Βαλ δεν έφαγε ποτέ τίποτα συσκευασμένο...και ούτε ο μπέμπης πρόκειται!

ωχ Σοφάκι ελπίζω να τελειώσεις με τον οδοντίατρο ανωδυνα!!!

Γιώταααα!!!!

έλα καλέ απο δω να μας πεις λετπομέρειες γιατί σε λίγο καιρό με τα 3 ούτε απο το φέις δε θα μαθαίνουμε τα νέα σου!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

σοφακι περαστικα στα παιδακια σου!

για την αναπτυξη της βαλ καλα κανεις κ εισαι χαλαρη αλλωστε 92ποντους δεν τους λες λιγους για την ηλικια της...εμεις τελευταια μετρηση το δεκεμβρη ηταν 87(αχχχχχ) και τα κιλα της μια χαρα επισης!καλα αποτελεσματα στις εξετασεις αφου ειναι κ κληρονομικο ολα καλα θα ναι!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...