Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα!!!!!!!!!

καλη χρονια και χρονια μας πολλα! ευχομαι υγεια, τυχη, υπομονη και δυναμη για το 2013!

αννούλα μου με το καλο ο παιδαρός σου! ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου; πως τα πας;

Σοφακι η Ελισσαβετ σου με το ποδαρακι της πως τα παει; ο μπεμπακος; εσυ από ψυχολογια ακμαια;

Συμπεθερακι μου που εισαι εσυ; χρονια πολλα στο κοριτσακι σου εστω και καθυστερημενα! να την χαιρομαστε τη σουσουραδιτσα σου! ο μπεμπιτος κοιμαται; εισαι καλυτερα; η κουνιαδα;

Ελενιτσα μου τι ταλαιπωρια τραβηξατε και εσεις μες τις γιορτες! πω πω ... ειναι καλα ο Μαρινουλης τωρα; πως την πατησατε βρε κοριτσι ετσι; η αφυδατωση πως προηλθε;

Ζωιτσα μου εσυ που εισαι χαμενη;

Κατερινακι μου, ευμορφια ολα καλα;

Σοφακι από Κερκυρα ο Αναστασης ΚΟΥΚΛΙ και νομιζω οτι σε σενα μοιαζει 100%!

Στεβηηηηηηηηηηηηηηηηηηη... που εισαι συναδελφε; μπες μεσα να σου κλαφτω λιγο γιατι εσυ με καταλαβαινεις ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!:|

εμεις κοριτσακια μου καλα περασαμε στις γιορτες και δοξα τω θεω ειχαμε υγεια. μειναμε μια εβδομαδα αθηνα την περιοδο της Πρωτοχρονιας πηγα και στο ΓΝΑ για τα ποδια μου οπου ο γιατρος μου ειπε να κανω τριπλεξ φλεβων κατω ακρων να δουμε αν υπαρχει φλεβικη ανεπαρκεια. μαλλον μονο ευρυαγγειες μου ειπε πως εχω πραγμα που σημαινει πως το νοσοκομειο δεν αναλαμβανει επεμβασεις για κπσμητικος λογους και θα πρεπει να απευθυνθω καπου ιδιωτικα για να διορθωσω το προβλημα. θελει ομως να δει και το τριπλεξ για να μου απαντησει!

κατα τα αλλα η δουλεια χαλια, τα οικονομικα πιο χαλια και βλεπουμε! σας φιλω και περιμενω νεα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κ απο μενα!χαθηκαμε!!

μαρακι χαιρομαι που περασατε καλα στις γιορτες!σας εχει πει ο παιδιατρος ποτε θα ξεκινησετε στερεες και με τι θ αρχισετε?

η ελισαβετ καλα περασε τελειως το ποδαρακι ευτυχως εκανε η ομοιο το θαυμα της παλι....η συμπεριφορα της ομως παει απ το κακο στο χειροτερο...τα κανει πανω της συνεχεια....μου χουν σπασει τα νευρα πλεον δεν ασχολουμαι μαζι της την εχει αναλαβει εξ ολοκληρου ο πατερας της...αν εξαιρεσεις αυτο απο ψυχολογια καλα ειμαι...ο μανος ειναι τελειος πολυ ησυχο μωρο -πολυ ανυπομονος βεβαια δε θελει ουτε καθιστος να ναι ουτε ξαπλωτος μονο ορθιος χαχαχχα

πολλα φιλια σε ολες!μπειτε να μας γταψετε τα νεα σας καλε!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κορίτσια μου!!!

τι κάνετε???

εμείς εδώ....άρρωστοι....εγω μάλλον φαρυγγύτιδα, η Βαλ βηχα και ο μπέμπης λίγο βηχαλάκι...είχε και μπούκωμα αλλά το κρεμμύδι έκανε το θαύμα του!!!

κατά τα άλλα έχει ηρεμήσει αρκετά...περνάει αρκετή ωρα ξαπλωμένος στο γυμναστηριο, είναι πολύ πολύ δυνατός και δυσκολευόμαστε να τον κάνουμε μπάνιο γιατι θέλει να είναι όρθιος(!) και δυστυχως έχει πολλές πολλές βλέννες στα κακά...ξεκίνησα αποχή απο γαλακτοκομικά, το αιματάκι σταματησε αλλά οι βλέννες παραμένουν...θα δούμε...ίσως χρειαστεί να κόψω και τίποτα άλλο απο τη διατροφή μου...:?

Δυστυχώς ο παιδίατρος μάλλον δεν το "έχει" με τις αλλεργίες οπότε πάλι μόνη μου θα πρέπει να το ψάξω...

σε ευχαριστώ σύμπι μου για τις ευχές!!!

η κουνιάδα σήμερα τελικά βάζουν τις τελευταίες υπογραφές και τέλος!!!

μια χαρα τη βλέπω!

βέβαια πιστευω οτι ακόμα δεν έχει συνειδητοποιήσει ακριβώς τι έχει γίνει...

Σοφάκι μου νομίζω οτι όλη αυτη η συνπεριφορά της Έλλης δε θα βελτιωθεί αν δεν ασχοληθείς εσύ αποκλειστικά μαζί της...αν δεν ασχολείσαι, είναι σαν να της επιβεβαιώνεις οτι έχει δίκιο που ζηλέυει τον Μάνο...

γνώμη μου εννοείται έτσι???

μαγειρεύω κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες και βράζω και χόρτα...

και επειδή ήταν μεγάλο το κοτόπουλο, έβαλα και λίγο στην κατσαρόλα ριγανάτο!!!

το κορίτσι μου στο σχολείο!!!

ο μπεμπίτος νάνι....ηρεμία....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

σοφακι μου περαστικα σας!οι αλλεργιες ειναι δυσκολο κοματι καλη δυναμη ευχομαι οτι κ αν εχει ο σταυρος σας να ξεπεραστει γρηγορα!

εχεις δικιο σ αυτο που γραφεις αλλα δεν εχω τη ψυχραιμια ν ασχοληθω αποκλειστικα μαζι της χθες μου φωναξε κ ο αντρας μου γι αυτο το θεμα...δε παει αλλο ομως θ αλλαξω σταση ... η κατασταση αυτη κανει κακο σε ολους μας...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

συμπι μου περαστικα σας τι αλλο να πω. εχετε ταλαιπωρηθει πολύ αυτον τον χειμωνα και ελπιζω με το που θα ερθει η ανοιξη ολα να ειναι πολύ καλυτερα. λες να ειναι αλλεργικος ο μπεμπακος σου; μηπως πρεπει να κοψεις τα χορταρικα; τι ειναι αυτο βρε παιδι μου με τα δευτερα παιδια; και ο δικος μου ολο ορθιος θελει και να τον βολταρεις. θελει αγκαλια και βολτα. στο γυμναστηριο καθεται λιγο αλλα βαριεται το πουλακι μου. θελει να του μιλας συνεχεια και να του κρατας το χερι. εχθες το βραδυ μαλλο ειχε και θεμα με τα δοντακια. ξυπνησε 1.30 2.30 και 6 το πρωι. τις 2 πρωτες φορες κοιμηθηκε κατω από τον απορροφητηρα ! ειδες πως μοιαζουν τα παιδια μας;:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! το κλεισαμε το καφε βλεπω ε; ενταξει μικρομανες ειμαστε οι περισσοτερες οποτε δικαιολογουμαστε!

τι κανετε κοριτσια μου ολα καλα; τα μικρακια σας; εμεις δοξα τω μεγαλοδυναμο ειμαστε υγιεις, με την δουλεια τα κουτσοπαλευω προσπαθω να ανακαμψω και σε μια προσπαθεια να γλιτωσω μερικα εξοδα αποφασισα να συστεγαστω με ενα συναδελφο και φιλο δικηγορο να μοιραστουμε τα εξοδα. εχω στεναχωρηθει πολύ βεβαια διοτι θα εγκαταλειψω το επι 10 χρονια γραφειακι μου και θα μετακομισω στο δικο του. θα ειδοποιησω και τον ιδιοκτητη και ευελπιστω πως μεσα στον Φεβρουαριο θα την κανω :(... πως μας καταντησαν ετσι ρε γμτ... τεσπα... κατα τα αλλα εχθες εβαλα τον μπεμπη στο ιδιο δωματιο με τον Κων/νο. ο μικρουλης οκ φυσιολογικα δεν ειχαμε ντραβαλα πιο πολύ με προβληματιζει ο Κων/νος που ξυπναει το βραδυ και με φωναζει με αποτελεσμα να κανω και δρομολογια με τον μπεμπη (που γυρω στις 5 πινει γαλα) και με τον Κων/νο που θελει να κοιμομαστε μαζι... σημερα θα του κανω μια κουβεντα διοτι εχω εξαντληθει ο ανθρωπος δεν μπορω αλλο θελω το κρεβατακι μοουουουουου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

συμπι συστεγαση ε?

τι να κάνεις...δυσκολες εποχές...

εμεις εδώ....δεν ησυχάζουμε ποτέ!!!

το νέο μας απόκτημα απο τον παιδικό.....ψείρες!!!:shock:

ευτυχως απ'οτι δειχνουν τα πράγματα τις εξολόθρευσα!!!:D

ο μπεμπίτος μου μια χαρά!

2 ξυπνήματα το βραδυ....οκ την παλεύω...

η Βαλ πολλά νεύρα....ανυπακοή...

την καταλαβαίνω αλλά ώρες ώρες με βγάζει εκτός εαυτού...

με την αλλεργία του μικρού προβληματίζομαι...

ο παιδίατρος μας παραείναι χαλαρός νομίζω με το θέμα....

θα δω πως θα κινηθώ...

αχ τα έβαλες μαζί μωρέ????? τελεια!!! εγώ σε κανένα 3μηνο θα το δοκιμάσω μάλλον...να δω και πως θα τα πάει με τον ύπνο του ο μικρός...

κατα τα άλλα ησυχία...

κάνει και παλιόκαιρο και δε μπορούμε να βγούμε καμια βόλτα...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι κανετε?

μαρακι πως τα παει ο μπεμπης με τον κων/νο στο ιδιο δωματιο?δε ξυπναει ο ενας τον αλλο?καποια στιγμη πρεπει να τα βαλω κ εγω μαζι τα δικα μου...κατα την ανοιξη με κοβω.

ηρθε κ ο παιδιατρος σημερα για εμβολιο μας μετρησε, 6200 και 63ποντοι...καλα παμε...μου ειπε αν θελω να ξεκινησουμε φρουτα...δε ξερω μαλλον τον αλλο μηνα να κλεισει τον 5ο και μετα...εσεις κοριτσια ποτε ξεκινατε?

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γειτόνισσες! Τι κάνετε? Βλέπω ότι κι εσείς αραιώνετε σαν κι εμάς δίπλα ε? Στο τέλος μας βλέπω να μένουμε 2-3 στο ένα και 2-3 στο άλλο! Και δεν τα ενώνουμε πάλι τα καφέ να γίνουμε πολλές?? :lol: :lol: Μπήκα να δω τα νέα σας αλλά δεν βλέπω και πολλά κι από εδώ.

Μακ καλή αρχή και καλά αποτελέσματα με την επιχείρηση 'μαμά στο κρεβάτι της όλο το βράδυ!" Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να μη σηκώνομαι τις νύχτες! Τα πρώτα 10-12 χρόνια είναι δύσκολα βρε! Μετά δεν θα μας ζητάνε το βράδυ... θα ξενυχτάμε βέβαια για να ανησυχούμε για το "πού γυρίζει το σκασμένο τέτοια ώρα?!" :lol: :lol:

Και μη λέτε για απορροφητήρες μη λέτε για απορροφητήρες!!! Ποποποποπο καμένη ήμουν κι εγώ με το γιο, αφού δεν έκαψα και τον απορροφητήρα τότε!!!

Σοφία νο2 η μικρή μου 4,5 μηνών ήταν 5.970 και 63 πόντους επίσης. Θα μου πεις κορίτσι αλλά είχε γεννηθεί και μεγάλη 3.860, εσένα δε θυμάμαι πόσο γεννήθηκε. Τέλος πάντων θέλω να σου πω πως κι εμένα ήταν χαμηλά στις καμπύλες και ξεκίνησα 6 μηνών να της δίνω φαγητό, βέβαια κανονικά έφαγε 8 σχεδόν μηνών αλλά τώρα θα με φάει κι εμένα! Μην αγχώνεσαι με το βάρος, σημασία έχει να τρώει το καλύτερο το παιδάκι σου! Ωστόσο σου φαίνεται αδύνατο? Εμένα παρά το βάρος της ήταν τσουπωτή οπότε δε βιάστηκα να δώσω φαγητό που μου είχε πει κι εμένα η παιδίατρος να δώσω 5 μηνών. Ούτως ή άλλως η μικρή είχε άλλα σχέδια και έφαγε πολύ αργότερα.

Σοφία νο1 μπούκωμα διαβάζω και κρεμμύδι!!! Μόνο μη μου πεις ότι το έφαγες εσύ και τον ωφέλησε μέσω του θηλασμού γιατί θα κλάψω σαν να καθαρίζω κρεμμύδια! Δε γίνεται να κάνω επαναγαλακτισμό σε τέτοια ηλικία! :lol: Πες μου ότι έκανες κανένα κόλπο και ξεβούλωσε ο μικρός να χαρώ!!! Η μικρή έχει απίστευτες μύξες και κατά συνέπεια τρελό μπούκωμα!!! Έβαλα το οτριβίν τη νύχτα να κοιμάται το παιδί, τέλος όμως τώρα γιατί πέρασαν οι μέρες που επιτρεπόταν! Πατάω με τη σύριγγα, φυσιολογικούς ορούς, φυσιομέρ, σινομαρίν, όλη τη θάλασσα θα καταπιεί το παιδί μου μέχρι να της περάσει μου φαίνεται!

Με το θέμα αλλεργίας πάλι αποχή???? Αααααααχ πώς σε νιώθω! Να σε παρηγορήσω? Κάνεις σούπερ καλό στην υγεία σου! Σούπερ όμως! Ποιος άνθρωπος κάνει τέτοιο καλό για τον εαυτό του από μόνος του?? Εδώ άλλα κι άλλα δεν κόβουμε θα κόψουμε τέτοιο πράμα που θέλει τόσο ψάξιμο? Χώρια τη σιλουέτα! Μωρέ μήπως να ξαναρχίσω αποχή? Μόνο ένα μωρό με σώζει!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

αλό!!!

Σοφάκι μια χαρά τον βρίσκω τον μικρό!!!

μωρέ νωρίς δεν είναι για φαγητό?

εγω μόλίς κλείσει τον 6ο θα τον ξεκινήσω...

Νεκ σούπερ κόλπο....απλό και αποτελεσματικό....

δίπλα στο κρεβάτι κομμένο κρεμμύδι...

ξεμπούκωσε ο μπεμπίτος αμέσως!!!

μου το είπε μια κοπέλα η οποία το είχε εξελίξει ακόμα παραπάνω!!!

έβαζε το μωρό στο σλινγκ στη θέση του Βούδα κι εκείνη καθαριζε κρεμμύδια!!!

στο συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

εγω για να καταλάβεις το πιατάκι με το κρεμμύδι, μέσα στην κούνια το είχα!!!

καλά το δωμάτιο μου μύριζε υπέροχα!!! χαχαχαχαχα!!!

επίσης υπάρχει μια κρεμούλα τύπου βιξ για παιδιά...που πιστευω οτι ίσως βοηθησε κι αυτή...

για την αποχή άσε....

θα γραψω αργότερα γιατι πρέπει να παραλάβω τη Βαλ απο το σχολικό!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ Σοφάκι μου! Πριν λίγο έδειξε στην τιβί κάτι από την εταιρεία βιξ για παιδιά αλλά δεν το πρόλαβα, είδα σπρέυ για 6 ετών και άνω αλλά είδα και κάτι άλλο, κρέμα παιδική ήταν? δεν το πρόλαβα. νόμισα αρχικά ότι αυτό εννοούσες. έχω ένα λαδάκι της απιβίτα με αιθέρια έλαια για το κρυολόγημα αλλά είναι από 3 ετών και άνω, οπότε θα κοιτάξω αυτό της μουστέλα που μου παράθεσες. ωστόσο εσύ έχεις παραγγείλει από εκεί?? από μια ματιά που έριξα έχει καλές τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!νεκ ουτε αδυνατος ουτε χοντρος μου φαινεται, κανονικος θα ελεγα....γεννηθηκε και μικρουλης 2850...οποτε μια χαρα ειναι.για τα φρουτα σκεφτομαι να τον ξεκινησω μολις μπει στον 5ο. τον βλεπω καθε φορα που τρωμε μας κοιταει στο στομα και του τρεχουν τα σαλια τον λυπαμαι το δολιο...μηλο αχλαδι θα του δωσω και μετα στον 6ο θα τπυ δωσω και λαχανικα για μεσημερι.

αυτο το κολπο με το κρεμμυδι καπου το ειχα ξανακουσει...αφου ειναι τοσο αποτελεσματικο να το εχω κ εγω υποψη μου;)


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

νεκ το αλλο που δειχνει η τηλεοραση ειναι το βιξ οπως το ξερουμε σε balm και κανει για τποπικη χορηγηση(εντριβη) απο 2 ετων...ετσι λεει η διαφημιση δηλαδη.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...