Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερες!!!

Σοφακι πηρα το βιταμ αλλά λεει οτι εχει λεκιθινη σογιας..

δεν πειραζει να το φαω?

Τι εξετασεις καλε να κανεις στη μικρη? για πες να χουμε υποψιν μας κ μεις!

ο άντρας μου εχει λυσαξει οτι ειναι λιγο κοντουλα..της κουμπαρας μου ειναι 3 ακριβως και της ριχνει μισο κεφαλι της δικιας μας και ανησυχει ο μπαμπας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σοφακι περαστικα στα παιδακια σου!

για την αναπτυξη της βαλ καλα κανεις κ εισαι χαλαρη αλλωστε 92ποντους δεν τους λες λιγους για την ηλικια της...εμεις τελευταια μετρηση το δεκεμβρη ηταν 87(αχχχχχ) και τα κιλα της μια χαρα επισης!καλα αποτελεσματα στις εξετασεις αφου ειναι κ κληρονομικο ολα καλα θα ναι!!

ευχαριστώ Σοφάκι!!!

ο ντοκ είπε οτι ο μέσος όρος για την ηλικία της είναι οι 98 πόντοι και δεδομένου αυτού είμαστε λίγο πίσω...

βέβαια διατηρω κάποιιες επιφυλάξεις για τη μέτρηση του γιατρού, γιατι εμείς πουτη μετράμε στο σπίτι και κάνουμε χαρακιές στην ντουλάπα, βλέπουμςε οτι τσιμπάει ένα ποντάκι το μήνα!

τεσπα....δεν αγχωνομαι....απλά να κάνουμε τις εξετάσεις για να αποκλειστεί οτι είναι κάτι παθολογικό!

Καλημερες!!!

Σοφακι πηρα το βιταμ αλλά λεει οτι εχει λεκιθινη σογιας..

δεν πειραζει να το φαω?

Τι εξετασεις καλε να κανεις στη μικρη? για πες να χουμε υποψιν μας κ μεις!

ο άντρας μου εχει λυσαξει οτι ειναι λιγο κοντουλα..της κουμπαρας μου ειναι 3 ακριβως και της ριχνει μισο κεφαλι της δικιας μας και ανησυχει ο μπαμπας!

εγώ το έτρωγα βρε Αγγελική μου....μη σε πάρω όμως στο λαιμό μου....

να σου πω....αυγά και πορτοκάλι τρως???

αν ναι, να σου γραψω σούπερ ντούπερ πενταανόστιμη συνταγη για κέικ!!!

που είναι και με ελαιόλαδο!

τις εξετάσεις σημερα θα πάει ο άντρας μου στον ντοκ να τις πάρει, αλλά εκεί μας ανέφερε τη σωματομεδίνη. δεν ξέρω αν θα έχει γράψει και κάτι άλλο....

και θα της κάνω και θυρεοειδή...γιατι έχω κι εγώ....μήπως τρέχει τίποτα λόγω κληρονομικότητας...

μωρε κάθε παιδάκι έχει τη δική του αναπτυξη....

και μένα η ανιψιά μου είναι 5 μήνες μεγαλύτερη απο τη Βαλ και της ρίχνει πάνω απο ένα κεφάλι!!!

εγω το κοιτάω πρακτικά....πλέον σπάνια της ψωνίζω ρούχα!!!

βολευόμαστε με της ανιψιάς!!!

χαχαχαχαχαχα!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε Αγγελική:

(εγώ πρόσθεσα και σταγόνες κουβερτούρας!)

ΥΛΙΚΑ

1 κούπα λάδι(ελαιόλαδο)

1 κούπα ζάχαρη

4 αυγά

1 πορτοκάλι ολόκληρο(με τη φλούδα του)

1 φακ.μπέικιν

2 κούπες αλεύρι για όλες τις χρήσεις

Χτυπάμε με αυγοδάρτη-(ΟΧΙ ΜΙΞΕΡ) σε λεκάνη τη ζάχαρη με το λάδι στη συνέχεια ρίχνουμε τα αυγά.

Πλένουμε το πορτοκάλι,το κόβουμε κομάτια και το πολτοποιούμε (με τη φλούδα του) στο μούλτι.

Το προσθέτουμε κι αυτό στο μίγμα.

Τέλος ανακατεύουμε το μπέικιν με το αλεύρι και το ρίχνουμε κι αυτό στο υπόλοιπο μίγμα του κέικ.

Λαδώνουμε μια φόρμα η ταψάκι και ρίχνουμε μέσα το μίγμα μας.

Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 για 40 -45 λεπτά περίπου...

μη το φοβηθείς οτι θα πικρίσει επειδή βάζεις το πορτοκάλι με τη φλούδα!!!

καμία σχέση!!!

πεντανόστιμο!!!

χθες που το ξαναφτιαξα, επειδή είχα μόνο 2 αυγά, έβαλα 2 και πρόσθεσα άλλο ένα πορτοκάλι ολόκληρο ξεφλουδισμένο όμως!!!

πεντανόστιμο βγήκε!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω το απόγευμα Σοφάκι,δε το χω ξανακουσει να βαχεις ολοκληρο πορτοκαλι!!!

" μυριζει" ωραια παντως!!!!!!!

θα βάλω και σταφίδες που μου αρέσουν.

Εσας σταμάτησαν τα " συμπτώματα" της αλλεργίας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βγαινει πολύ νόστιμο!!!

και υγρό...εγω τουλάχιστον τα προτιμώ έτσι τα κέικ!

εμεις απο αλλεργία ευτυχως δεν εχουμ πια δειγματα...

μια δυσκοιλιότητα μόνο....δεν ξέρω όμως απο που προέρχεται....

το κουβέντιασα και με την Αγλαία αν είδες...

τελικά συμπέρασμα δεν έβγαλα!

πάντως λέω την άλλη εβδομάδα να κάνω μια δοκιμή με αιγοπρόβεια...

θα δείξει!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα...1η μερα αδειας πια κ σερφαρω...εστειλα το κοριτσακι μου στο σταθμο κ απολαμβανω το καφεδακι μου...εχω μπει στον 7ο πια, απο κιλα στα +9 κ συνεχιζουμε...να δω πώς θα τα χασω μετα. Τεσπα τι να κανουμε, χρειαζεται κ αυτο...πρεπει να αρχισω σιγα σιγα να συντονιζομαι γαι τον μπεμπη γιατι δεν εχω κανει τιποτα!!!! Εσεις τι κανετε κοριτσακια;;;; εχετε εξαφανιστει...φιλια πολλα!!!!!!!!!! κ καλη σας μερα κ παλι!!!!!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο δω!!!!

Σοφακι το εφτιαξα το κέικ και το εφαγα σε χρονο dt! xaxaxa

Πολυ ωραιο!!!! κι αυτο το κολπο με το πορτοκάλι δίνει οντως υγρασια μεσα!

Βεβαια εβαλα 2 αβγα γιατι μου φανηκαν πολλά τα 4 για τοσο αλευρι και βγηκε μια χαρα.

Τελικα δοκιμασες αιγοπροβεια εσυ?

Αννα μια χαρα ειναι τα κιλα σου...αντε ξεκινα ετοιμασίες...!

ποπο, τελικά όλες στο 2ο ειμαστε πολυ χαλαρες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο δω!!!!

Σοφακι το εφτιαξα το κέικ και το εφαγα σε χρονο dt! xaxaxa

Πολυ ωραιο!!!! κι αυτο το κολπο με το πορτοκάλι δίνει οντως υγρασια μεσα!

Βεβαια εβαλα 2 αβγα γιατι μου φανηκαν πολλά τα 4 για τοσο αλευρι και βγηκε μια χαρα.

Τελικα δοκιμασες αιγοπροβεια εσυ?

Αννα μια χαρα ειναι τα κιλα σου...αντε ξεκινα ετοιμασίες...!

ποπο, τελικά όλες στο 2ο ειμαστε πολυ χαλαρες!!!!!!

καλημερα Αγγελικη!!!!!! Πρεπει να ξεκινησω αλλα ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!! χαχαχα....οντως πολυ χαλαρωτητα στο 2ο...Περαστικα κ στο μικρουλη σου, με τις αλλεργιες του...ελπιζω συντομα να ειναι παρελθον ολο αυτο, αν κ απο ο,τι διαβαζω τα πατε ηδη καλυτερα!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

άρρωστη κι εγώ...

χάλια ο λαιμός....πρησμένο μάτι...

η φωνή μου βραχνή και αισθησιακή σαν νταλικέρη!!!

η Βελ που με άκουσε δεν πίστευε στα αυτιά της!!!

χαχαχαχαχαχα!!!!

ο μπέμπης βηχα....μάλλον αυριο θα τον παώ παιδιατρο και δε θα γλιτώσουμε την αντιβίωση...

αλλά φοβάμαι....

ένα μωρό 2 μέρες μεγαλύτερο απο τον μπέμπη νοσηλεύεται έχοντας τα ίδια με τον μπέμπη συν πυρετό...

πήρα και τις εξετάσεις μας χθες...

τα αποτελέσματα αναμικτης σημασίας...

εγώ σίδηρο....16!!!! ναι καλά διαβάσατε....:rolleyes:

ο θυρεοειδης μου μια χαρα παρόλο που δεν πίνω το χάπι μου!

της Βαλ όλες καλές εκτός απο την αυξητική ορμόνη που βγήκε χαμηλή...δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό...θα τις δείξω στον παιδιατρο να μου πει...δεν αγχωνομαι παρολαυτα! νομίζω οτι απλά ακολουθεί τα χνάρια των γονιών της στην ανάπτυξη!!!!

Σοφάκι τα φωτα σου!!!!!!!!

εσύ που έχεις κάνει στην Έλλη αντίστοιχες, έχεις καμια πληροφορία να δωσεις???

Καλημερα καλημερα...1η μερα αδειας πια κ σερφαρω...εστειλα το κοριτσακι μου στο σταθμο κ απολαμβανω το καφεδακι μου...εχω μπει στον 7ο πια, απο κιλα στα +9 κ συνεχιζουμε...να δω πώς θα τα χασω μετα. Τεσπα τι να κανουμε, χρειαζεται κ αυτο...πρεπει να αρχισω σιγα σιγα να συντονιζομαι γαι τον μπεμπη γιατι δεν εχω κανει τιποτα!!!! Εσεις τι κανετε κοριτσακια;;;; εχετε εξαφανιστει...φιλια πολλα!!!!!!!!!! κ καλη σας μερα κ παλι!!!!!!!!!!!
,

Αννούλα!!! εγκυούλα μας!!!

μια χαρα είναι βρε τα +9!!! μην αγχωνεσαι!!!

άντε ετοίμασε πράγματα για τον μπεμπούλη!!!!

λοιπόν αν δεν έχεις γνωστούς με αγοράκια για να σε προμηθεύσουν με ρουχαλάκια, μπες εδώ να ψωνίσεις για να μην ξοδεύεσαι:

www.clothingattesco.com

πολύ καλή ποιότητα και σούπερ τιμές όπως θα δεις!!!

και όχο μόνο για το μπέμπη εννοείται!!!!;)

Καλημερα κ απο δω!!!!

Σοφακι το εφτιαξα το κέικ και το εφαγα σε χρονο dt! xaxaxa

Πολυ ωραιο!!!! κι αυτο το κολπο με το πορτοκάλι δίνει οντως υγρασια μεσα!

Βεβαια εβαλα 2 αβγα γιατι μου φανηκαν πολλά τα 4 για τοσο αλευρι και βγηκε μια χαρα.

Τελικα δοκιμασες αιγοπροβεια εσυ?

Αννα μια χαρα ειναι τα κιλα σου...αντε ξεκινα ετοιμασίες...!

ποπο, τελικά όλες στο 2ο ειμαστε πολυ χαλαρες!!!!!!

άσε Αγγελική....κάνω μια φόρμα κέικ κάθε 2 μέρες!!!

και το τρωω όλο μόνη μου!!!

ζητημα αν θα φάει η Βαλ κανένα κομμάτι!!!

αιγοπρόβεια δε δοκίμασα ακόμα.

περιμένω να γίνει καλά πρώτα ο μπεμπίτος μου...

να κάνει και κακά επιτέλους....6η μέρα σημερα που δεν....

τον βλέπω για κλυσματάκι!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περαστικα σας βρε Σοφακι...ευχομαι να του περασει του μπεμπη σου εννοειται χωρις να χρειαστει νοσοκομειο!!!!! Ωραιο το σαιτ, πολυ καλο, θα το τιμησω...ευχαριστω πολυ πολυ...κ μενα η μικρη εχει τρελο μπουκωμα κ βηχα ειδικα το βραδυ οταν κοιμαται, το πρωτο μισαωρο βηχει ασταματητα κ τις εχω κ ανεβασμενο το μαξιλαρι....δεν εχει ομως ευτυχως κατι αλλο κ ετσι περιμενω...της κανω λιγο αερολιν κ της βαζω ενα μιγμα σπρευ στη μυτη που μου ειχε δωσεο ο ωρυλα που την ειχα παει κ πολυ ορο...για την αυξητικη ορμονη ελπιζω οντως να μην ειναι κατι, αλλα αν κ σεις ειχατε την ιδια αναπτυξη σαν παιδια νομιζω οτι δεν ειναι ανησυχητικο...γραψε μας τι σου ειπε ο γιατρος!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!τι κανετε?

αννα με το καλο λιγο εμεινε ακομη!για τα κιλα μη σκας με 2 παιδια θα τα χασεις γρηγορα;)

αγγελικη βγαλατε ακρη με τις αλλεργιες του μπεμπη?το αυγο τον πειραζει τελικα?

σοφακι περαστικα στο μπεμπη!η βαλ ειναι καλυτερα?για τις εξετασεις υποθετω η σωματομεδινη βγηκε χαμηλη ε?για πες τι τιμη(και τις φυσιολογικες αν δινει το εργαστηριο)...εχουν μεγαλο ευρος οι τιμες αν ειστε μεσα μη σκας καλη ειναι,απο μονη της δε λεει κατι...πες μας τι σου ειπε ο παιδιατρος.σε ποια καμπυλη υψους ειναι η βαλ?δε θ ανησυχουσα στη θεση σου παντως καθολου.

εγω ταλαιπωρουμαι με τα δοντια μου ξεκινησα απονευρωσεις-2 τον αριθμο σε διπλανα δοντια-κ εχω πεθανει στο πονο...

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Αλό!!!

τι κάνετε???

εγω πήγα τον μπεμπίτο σημερα παιδιατρο...δε μας έδωσε αντιβίωση...

έχει λίγο ερεθισμένο λαιμό αλλά με λίγη προσοχή λέει θα περάσει!

εγω ειμαι χάλια....και άρρωστη και άυπνη...

Η Βαλ ευτυχώς καλύτερα!!!

αυριο θα πάνε με τις στολές στον παιδικό και την Κυριακή έχουμε το παιδικό καρναβάλι που θα λάβει μέρος!

για τις εξετάσεις Σοφάκι οι τιμές ήταν αυτές:

αυξητική ορμόνη GH : 0,7 με φυσιολογικές τιμές 2-20 ng/ml

σωματομεδίνη C (IGF-1) : 98,0 με φυσιολογικές τιμές για 3 ετών 49-289 ng/ml

ο παιδιατρος λέει οτι θα το παρακολουθήσουμε....σε κανένα χρόνο θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις και αν συνεχίζει να υπάρχει θέμα, θα απευθυνθούμε σε παιδοενδοκρινολόγο στην Αθήνα.

Το κουφό είναι οτι μας ανέφερε ονόματα στα οποία θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε και στους 2 απο τους 3 που ανέφερε με είχαν πάει εμένα οι δικοί μου πριν 20 χρόνια!!!

χαχαχαχαχα!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

σοφακι για την gh δε ξερω να σου πω εμεις ειχαμε κανει την καμπυλη αυξητικης,ειναι χαμηλη η τιμη παντως/η σωματομεδινη ειναι οκ μια χαρα.το παρακολουθειτε κ βλεπετε.δε νομιζω οτι θα χετε κανα θεμα;)

εντιτ εχεις υπολογισει ποσα εκ παιρνει το χρονο?το τλευταιο χρονο ποσο πηρε?αν ειναι πανω απο 5 δε χρειαζεται τιποτε αλλο περα απο παρακολουθηση.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

7.5 εκατοστα πήρε τον τελευταίο χρόνο Σοφάκι.

Γενικά δεν αγχωνομαι καθόλου γιατι μου είπε οτι πρώτος παράγοντας είναι η κληρονομικότητα...

και εγώ και ο μπαμπας της είχαμε καθυστερημένη ανάπτυξη...οπότε απο που να πάρει το παιδί???????

χαχαχαχαχα!!!

εγω αδιαθέτησα στα 16,5 να καταλάβεις!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...