Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα!

αννουλα λιγες μερες ακομα υπομονη ο τελευταιος μηνας μπορει να γινει βασανιστικος αλλα το αππτελεσμα θα σε κανει να τα ξεχασεις ολα αυτα!κουραγιο κ με το καλο!

σοφακι πολυ ωραια ιδεα το εργαστηρι φιλαναγνωσιας απ οτι μου περιεγραψες δεν εχω ακουσει τιποτε εδω για αθηνα θα το εχω υποψη μου παντως;)με τα εκζεματα πως πατε?υποχωρησαν καθολου?μηπως να μη του εδινες μοσχαρακι αλλα κοτοπουλο γι αρχη?

ζωιτσα πολυ χαρηκα που διαβασα νεα σου!μακαρ να γινει το καλυτερο δυνατο με τη δουλεια δυσκολες εποχες αν ειναι καλυτερες οι βαρδιες τοτε μη το σκεφτεσαι να πας στο εργαστηριο!μπραβο στο θοδωρη και στη λυδια σου μια χαρα τα καταφερατε!τι καλα που παιζουν μαζι!εμεις ειχαμε τα θεματακια μας εντονη ζηλια απο την ελλη το τελευταιο καιρο εχει φτιαξει καπως προσπθω να περναω περισσοτερο χρονο οι 2 μας πχ οταν κοιμαται ο μπεμπης,κουτσοπαιζουν μαζι,βεβαια η ελλη καταληγει τις περισσοτερες φορες να του περνει τα παιχνιδια απο το χερι αλλα οταν ειναι στις καλες τους ειναι πραγματικα χαρμα οφθαλμων.πολυ τα χαιρομαι:Pναυπλιο θα παμε τελος ιουνιου,πηγαμε 2 φορες μονοημερη να τακτοποιησουμε κ το σπιτι πιστευω θαα περασουμε σουπερ φετος κατω!περαστικα στα ζουζουνια σου!

εμεις καλα ειμαστε βολτες κ αγιος ο θεος!αυτη τη βδομαδα θα ερθει κ ο παιδιατρος να δει το μανο ,τρωει του σκασμου αυτος-νιωθω οτι περνω το αιμα μου πισω για την κακοφαγια της ελλης χαχαχα

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και παλι!!!Καλα ειναι να μην μπω...Εχω ρεπο σημερα επιτελους!!!!

ΤΑ παιδακια μου ειναι αρρωστα η Λυδια με μια απιστευτη διαρροια και ο θοδωρης μυξες βηχα και χθες εκανε πυρετο.....

Σοφακι ο μικρος σου ειναι ακομα μικρουλης ρε για να παιζουν εμεις εκεινη την ηλικια μονο ξυλο της εδινε.....:tongue::tongue::tongue:

Εσεις παλι καλα ειστε....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!τι κανετε????εχω παρα πολυ καιρο να διαβασω νεα σας:(αλλα πραγματικα μας εχουν μουντζωσει...τι να πω...

Σοφακι ο μικροσ δεν τον εχει καθολου τον υπνο ε???υπομονη...θα μεγαλωσει και αυτος!!!τι κανει η Βαλερια??ειστε καλυτερα με βηχα και ιωσεις τωρα???

Σοφια μου να σας ζησει ο Μανος!!!γεροσ να ειναι,να χαιρεται το ονοματακι του.η ελλη σου καλα???

Αννα με το καλο να ερθει το μπεμπε:D

Ζωιτσα μου πολυ χαρηκα που διαβασα νεα σας!!!σας σκεφτομουν:Dτα μικρα σου ειναι απολαυση ε???

διαβασα μονο την τελευταια σελιδα και δεν πηρε το ματι μου το Μαρακι.τι κανουν τα αγορακια της???η ελενιτσα και τα ζουζουνια της???

τα νεα μας τωρα...τα χαλια μας τα μαυρα δλδ

ο Αναστασης περασε μια πολυ δυνατη ιωση πριν ενα μηνα που ακομα ταλαιπωρουμαστε απο τα καταλοιπα της:(απο την λοιμωξη επαθε κνιδωση και ακομα δεν του εχει περασει και μπορει και να μην του περασει:(τι φαρμακα εχει παρει ειναι απιστευτο....

εγω δεν ειμαι πολυ καλα, κατεβηκαμε 2 φορες Αθηνα μεσα σε 10 μερες .17 Γεναρη κατεληξα στο νοσοκομειο με εντερικους σπασμους και αιμοραγια.παμε Αθηνα για μαγνητικη και τελικα ειναι αλλεργια σε καποιο φαγητο γιατι τα εντερα ειναι μια χαρα:?στην μαγνητικη μου δειχνει 2 ογκους στο ηπαρ οποτε την προηγουμενη εβδομαδα ξαναπηγαμε για μαγνητικη στο ηπαρ.ευτυχως απο οτι φαινεται ειναι καλοηθης.βρηκαν και μια κυστη.την Πεμπτη εχω ραντεβου με τον γιατρο για το τελικο συμπερασμα.Αντε να δουμε τωρα αν θα μπορω να κανω ευκολα 2ο παιδακι:(

αυτα τα νεα μας ..δεν σας γραφω αλλα γιατι θα μαυρισετε και δεν θελω...

φιλια σε ολες!!:D


XWF8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

ένα θα πω και ισχύει για όλους:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!

τι είναι αυτό το πράγμα....

εγω με μαστίτιδα απο χθες....ευτυχως σημερα είμαι πολύ καλύτερα αλλά χθες υπέφερα...

αφού έχω κάνει 2 καισαρικές και δεν ήπια ούτε ένα παυσίπονο και χθες απο τον πόνο ήπια ντεπόν!!!

η Βαλέρια με το φυτικό σιροπάκι που είχε προέινει η Νεκ δίπλα, μια χαρά με το βήχα!!!

ο μικρός ψιλοβήχει αλλά τον αφήνω και αν συνεχίσει θα του δωσω λίγο mucosolvan.

Σοφάκι απο Κερκυρα όλα καλά θα είναι!!!

και το 2ο παιδάκι θα έρθει όταν πρέπει!

κοίτα πρώτα να είσαι τελείως καλά και θα δεις που θα έρθει το σποράκι!

Ζωίτσα κουράγιο και σε σένα...εσύ δουλεύεις κιόλας...είναι πιο δύσκολο σαφώς!

γλύκα το Λυδιάκι ε???? δωστης ένα ρουφηχτό φιλί απο μένα!!!

κατα τα άλλα εμείς εδώ....όλο κάτι έχουμε...

ο μπέμπης δε γουστάρει το μοσχάρι...βασικά επειδή δεν αλέθεται καλά και έχει ίνες...κανένα κόλπο για να γίνει αλοιφή έχουμε???

τα φρουτάκια του τα τρώει ευτυχώς!

πάω να βάλω κανένα πλυντήριο!!!

φιλάκια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!τι κανετε?

περαστικα σ ολα τ αρρωστα μωρακια κ τις μανουλες!

ζωιτσα περασαμε κ εμεις τη φαση με τα χτυπηματα κυριως εμας χτυπαγε κ οχι τον μανο..με πολυ μπλα μπλα κ υπομονη το ξεπερασαμε ευτυχως.τωρα εκδηλωνει τη ζηλια της κανοντας κακα πανω της...στην αρχη ειχαμε καθε μερα ατυχηματα τωρα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα κ ελπιζω οσο περναει ο καιρος να γινουν ακομα καλυτερα.

σοφακι εκ κερκυρας σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες!μακαρι να πανε ολα καλα για σενα,περαστικα κ αγυριστα να ναι ολα!γρηγορα να γινεις καλα κ ευχομαι να ερθει και το 2ο μωρακι!

σοφακι για το μοσχαρι κ εμενα δε μου αλεθεται καλα...δοκιμασε να βαλεις περισσοτερο ζουμακι εμενα ετσι μου γινεται λιγο πιο αλοιφη.

ηρθε κ ο παιδιατρος σημερα για εμβολιο μια χαρα ο μανος 6900 κ 65 εκ....να δουμε κ αυτος ποσο θα χρονισει μ εχει φαει η περιεργεια..ακολουθει τα βηματα της ελλης παντως.η ελλη εχει μυξες παλι ειχαμε ησυχασει για κανα μηνα τωρα με τις αποτομες αλλαγες του καιρου παλι τα ιδια...κ ο μανος εχει λιγες αλλα οχι κατι ανησυχητικο,του βαζω ορο κ ελπιζω να μη κολλησει απ την ελλη καμια καινουργια ιωσουλα.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια μου......τι μου κανετε?ολα καλα? λοιπον εγω ειμαι απιστευτα κουρασμενη και ταλαιπωρημενη καθως στην δουλεια μου πλεον εχω γινει αποθηκαριος !!!πολλα τα βαρη αλλα τα λεφτα και το ωραριο πολυ λιγα!!εχω αλλαξει και λουκ θα εχετε δει φωτο μου στο φεις θελω να πιστευω......τα παιδακια μου ειναι καλα....τα μεγαλα διαβασμα και ο μικρος ανακατοσουρας!!!δεν προλαβαινω ποτε να σας διαβασω...δεν προλαβαινω ουτε να ξεκουραστω καλα καλα........μακαρι να μπορω να μπαινω πιο συχνα......εσεις πως ειστε? εχετε εξαφανιστει και εσεις......περιμενω νεα σας......ευχαριστω και οσες μου εστειλαν ευχες για τα γενεθλια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

Σοφάκι μου να χαίρεσαι την Έλλη σου!!! πάντα γερή και χαρούμενη να είναι και να την καμαρώνετε!!!

εμείς εδώ....

η Βαλ άρρωστη...39,4 την Κυριακή και βηχα...τωρα μας έχει μείνει μόνο ο βήχας...

ο μπεμπίτος καλά. δεν έχει αλλάξει κάτι....ανα μια ωρα ξυπνήματα, στο τσακίρ κέφι κοιμόμαστε 2ωρο σερί!

τρώει το φαγάκι του...

ειδικά χθες που του έβαλα και στη φρουτόκρεμα και στο φαγητό, ωμό αβοκάντο, έφαγε μια χαρά!!!

λίγη δυσκοιλιότητα έχουμε αλλά του βραζω ξερό δαμασκηνο και ρίχνω το ζουμάκι στη φρουτόκρεμα και φαίνεται να κάνει δουλειά!

εγω κουρασμένη πολύ...είχα σκοπό να κάνω δουλειές στο σπίτι αυτη την εβδομάδα για να είμαι οκ για το Πάσχα αλλά με τη Βαλ σπίτι δε γίνεται τίποτα...

τα απογεύματα πάλι δε γίνεται...

ρημαδιό το σπίτι!!!

τα βασικά κάνω κάθε μέρα και παλι καλά λέω...

Ελενάκι κουράγιο!!!

3 παιδιά και δουλειά δύσκολη...ηρωίδα!

εγω δεν έχω δει φωτό σου....θα μπω αν δω...

γενικά λίγο μπαίνω ιντερνετ, απο το κινητό κιόλας...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι κανετε?

ευχαριστω πολυ για τις ευχες για το κοριτσι μου!

σοφακι περαστικα στη βαλ και καλη δυναμη με τον μικρο σταυρο..που θα παει καποτε(ελπιζω συντομα) θα φτιαξει ο υπνος του!

ελενιτσα ειδα τις φωτο στοπ φεις πολυ ωραιο το λουκ σου,σου πανε πολυ οι αφελειες!κουραγιο με τη δουλεια!

εμεις ολοι καλα χθες καναμε την αιτηση για επαννεγγραφη της ελλης στο σταθμο(τελευταια χρονια η επομενη μετα νηπιαγωγειο ποσο γρηγορα μεγαλωσε!),γραψαμε κ το μανο θα ξεκινησει απο σεπτεμβρη κ αυτος καλως εχοντων των πραγματων.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σοφάκι θα την ξαναγράψεις σταθμό την Έλλη?

εγώ έλεγα να τη γράψω προνήπιο και αν ξαναβγει το ΕΣΠΑ, θα κάνω και τα χαρτιά μου για παιδικό γιατί παίζει να μην την παρουν στο προνήπιο αν καταληφθούν όλες οι θέσεις απο τα νήπια...

θα ήθελα να μπορούσα να την ξαναστείλω στον ιδιωτικό που πάει, γιατί πέρα απο το φαγητό που έχω παράπονα, κατά τα άλλα κάνουν πολλή καλή δουλειά! αν βέβαια παραμείνει ανοιχτός ο ιδιωτικός γιατί τον πουλάνε για να μεταναστευσουν στην Αυστραλία... :(

ο μικρός Σταύρος με παιδεύει είναι η αλήθεια αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι...οπότε υπομονή...

γιατι δεν είναι μόνο που δεν κοιμάται αλλά και όταν είναι ξύπνιος θέλει συνέχεια αγκαλιά...και τωρα πρέπει να έχει φτασει και γυρω στα 8,5 κιλά οπότε καταλαβαίνεις τι τραβάω...

και μέσα σε όλα μου ξύπνησε και με βηχα σημερα...πάμε γιατρό το απόγευμα...

ήθελα να κάνω γενική....στα όνειρα μου όμως...

είναι κατόρθωμα το να βάλω σκούπα...:rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι την εγραψα στον ιδιο που παει,σκεφτηκα κ εγω να τη γραψω προνηπιο σε καποιο νηπιαγωγειο της γειτονιας αλλα ειναι πολυ δυσκολο να τη παρουνε οποτε θα συνεχισει εκει που ξεκινησε να μην αλλαξει κ περιβαλλον,θ αλλαξει μια κ καλη στο νηπιο.με το μανο εχω ενα θεμα θα προτιμουσα να ξεκινησει απ την αρχη στη περιοχη μας κ να μην αλλαξει του παραχρονου αλλα δε τον παιρνουνε εδω που μενουμε μαλλον(θα κανω βεβαια αιτηση) οποτε κ αυτος θα παει για μια χρονια στο σταθμο της ελλης κ του παραχρονου βλεπουμε.(βασικα θα προτιμουσα να μη παει καθολου απο σεπτεμβρη κ να ξεκινησει στα 2 η 3 του χρονια μιας κ η μαμα μου βγαινει στη συνταξη αλλα αυτο ειναι αλλο πονεμενο θεμα)

μακαρι να ξαναβγει κ εσπα κ να τη γραψεις στον ιδιο που παει(βασικα μακαρι ν αναβληθει κ η μεταναστευση για ενα χρονο να τελειωσει εκει το παιδικο η βαλ)!

για την αγκαλια σε νιωθω...κ μανος δε θελει να καθεται πουθενα ουτε για λιγο...μονο αγκαλια κ βολτες γυρω γυρω...ευτυχως που εχει καλο καιρο απο δω κ περα κ θα μπορω να τον βγαζω εξω να χαζευει...η μονη περιπτωση να κατσει λιγο να παιξει ειναι μαζι με την ελλη στο κρεβατι της...κατι ειναι κ αυτο.:P

περαστικα και στο σταυρο περιμενουμε νεα απ το γιατρο!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Σοφάκι (Καλαμάτα) διάβασα κάτι σχετικό που έγραψες για το μοσχάρι στην σούπα του νικρού σου κάποια κοπέλα είχε γράψει οτι για να λιώνεται καλύτερα το μοσχάρι πρέπει να το κάνουμε με ραβδομπλέντερ...το είχα κάνει και εγώ τότε που πρωτο ξεκίνησα τις στερεές του Λ και είχε διαφορετική υφή απο όταν το έλιωνα στο μούλτι...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

χριστος ανεστη,χρονια πολλα!!καλο πασχα να εχουμε με υγεια για ολους!!

ζωιτσα να τα εκατοστησεις κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!χρονια σου πολλα!

να περασετε ολες τελεια!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!!!!!!!! γεννησαμε κ μεις....3050 ο μικρος κ 48 ποντους...με το θηλασμο δεν τα παμε κ τοσο καλα κ δινω κ συμπληρωμα, αλλα δε με νοιαζει, δε θελω να πειναει...η Ειρηνη το προσπαθει, χθες γυρισαμε απο μαιευτηριο, θα προσαρμοστει σιγα σιγα, αλλα μου λειπει το κοριτσακι μου, ακομα κ μαζι μου λειπουν αυτα που καναμε, γιατι ο μπεμπης ειναι γκρινιαρης κ δεν ησυχαζει κ ειμαι συνεχεια εκει κ νιωθω οτι την παραμελω κ ψιλοαχρηστη μανα...ειναι φυσιολογικο αυτο που νιωθω βρε κοριτσια-δευτερομανουλες;;;; τεσπα σας φιλω...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Χριστός Ανέστη με υγεία σας εύχομαι και να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Άννα να σου ζήσει το αγοράκι σου! Τις καλύτερες ευχές μου για υγεία και χαρά στη ζωή του και καλή ανάρρωση και κουράγιο σε εσένα! Μην ανησυχείς για τα συναισθήματα αυτά που περιγράφεις, είναι φυσιολογικό να σε στεναχωρεί το ότι δεν έχεις χρόνο για τη μεγάλη σου, αλλά είναι κάτι που θα περάσει σύντομα και θα τα ξεχάσεις όλα σύντομα! Όλες τα ίδια γράφαμε τον πρώτο καιρό. Οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες, σιγά-σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας και θα τα προλαβαίνεις όλα και θα βρίσκεις χρόνο και για την ζουζούνα σου!

Link to comment
Share on other sites

αννουλα να σας ζησει ο μπεμπης!!καλο σαραντισμο κ καλη ανατροφη!ειναι φυσιολογικο αυτο που περιγραφεις ολες τα περασαμε το μωρο απαιτει ολη τη προσοχη σου κ εκει θα τη δωσεις...σιγα σιγα θα βρειτε ολοι τις ισσοροπιες σας...ειναι μεγαλο το σοκ για την ειρηνη αλλα σιγα σιγα θα συνηθισει τη νεα κατασταση θελει χρονο!

να σας ζησει κ παλι!!

νεκ χρονια πολλα για το γιωργη σου!να χαιρεσαι κ τα 2 σου κουκλακια!

χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες για τη γιορτη της μητερας!ειστε ολες καλα?

εμεις καλα...μετα απο 2 βδομαδες διακοπων απο το παιδικο επιτρεψαμε σημερα στις συνηθειες μας...αχ κ ειχα συνηθισει να σηκωνομαι μαζι με την ελλη μετα τις 9..:) θα συνηθισουμε ομως παλι!

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...