Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Και μενα η παιδιατρος ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι σκληρα δε ειναι δυσκοιλιος, ασχετα που κανει μερα παρα μερα......

Σημερα τα παιξα , ηρθε η αδερφη μου να κρατησει το μικρο και εκανα γενικη το σπιτι.... Οποτε βολτα γιοκ σημερα, αυριο τωρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επιτελους πήγε για υπνο! ουφ!!!! Σημερα πολύ γκρινιαρης, το πρωι ηταν καλος και πηγαμε στο σουπερ μαρκετ αλλα μετα ηθελα να τον ξαναβγαλω και δεν τα καταφερα. Μεχρι ενα παρκακι εδω πιο κατω πηγαμε και αναγκαστηκα να τον βγαλω απο το καροτσι γιατι εκλαιγε. Οποτε επιστρεψαμε σπιτι, δεν ηταν για πιο μακρια.

καλημερα κουκλες

χριστινακι μου συμπασχουσες βλεπω οσων αφορα τον θηλασμο και τα γαλατα .... και εμενα με το χαμομιλη μονο μια φορα την ημερα εκανε γι αυτο αλλαξαμε τελικα γαλα..μην νομιζεις και η δικη μας παιδιατρος την πιστη μου εβγαλε για να πει τελικα το οκ γιατι ελεγε οτι δεν ειναι αναγκη και δεν θεωρειται δυσκοιλιο το παιδι επειδη ζοριζεται κτλ...ομως την επριξα και μου προτεινε τελικα το κομφορτ για δοκιμη...να σε ρωτησω μιας και δινεις και εσυ ξενο τι υφη εχουν τα δικα σας κακα(σορρυ κιολας) εμας εξακολουθουν να ειναι υδαρη καμια φορα ειναι περισσοτερο !!!!

Κι εμας οπως και πριν ειναι η υφη περίπου, μονο που επειδη κανει μια φορα τη μερα ειναι τεραστια η ποσοτητα!

Σαντυ καλη ξεκουραση τώρα! κι εγώ θα βρεθω με τη σιστερ το Σ/Κ, αλλα γενικη ευτυχως εκανε η μαμα μου αυτες τις μερες που ηταν εδω.

Σημερα εχω γυναικολογο, για να δουμε τι θα πει. Νομιζα πως μου ειχε ερθει περιοδος πριν μια εβδομαδα αλλα ηταν πολυ λιγο το αιμα, σταγονες. θελω να τον ρωτησω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσιααα

μην αγχωνεστε για τα κακακια τους....τα μωρα δεν θεωρουνται δυσκοιλια μεχρι να περασουν 5 μερες για να κανουν κακακια.....τον δικο μου στην αρχη τον θηλαζα και του εδινα και ξενο και εκανα κακακια καθε 3-4 μερες....(ηταν ομως μπολικα γινοταν χαμος χιχιχιχι)...οταν ηταν 2 μηνων σταματησα το μπουκαλι και τον θηλαζα αποκλειστικα και εκει εκανε καθε 2 μερες....με το που ξεκινησαμε τις στερεες τροφες εκανε κακακια πανω απο 2-3 φορες την ημερα και ετσι συνεχιζει μεχρι και σημερα.......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

περασα να πω ενα γρηγορο γειααααααααααααα!!!!!!

Σκ@Τοσυζυτηση πιασατε ε??? ειναι το τοπικ αυτης της περιοδου!χαχαχα οταν τα μωρα γινονται 2 με 3 μηνων μιας πιανει ολες ενας πανικος με το προιον του εντερου τους! χαχαχα κι εγω τα ιδια! κρατουσαμε τις πανες για να τις κοιταξουμε στο φως πιο αναλυτικα...μια μερα ειδαμε και αιματακι μεσα στα κακα και ειπαμε αμαν να ξημερωσει ο θεος την μερα να ρωτησουμε τον παιδιατρο! χαχα

τεσπα!! μην αγχωνεστε κοριτσια!!! δοκιμαστε μασαζακι στην κοιλια. και ο γλυκανισος κανει θαυματα επισης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Τι μου κάνετε; Κορίτσια εμένα κάνει κακα της σε κάθε γεύμα!με έχει ξετιναξει στο αλλαγμα και με έχει φαλυρισει απο την αγορά πανων!!!!αχαχαχς είναι επειδή θηλαζω μάλλον ε;

Αχ παιδιά είχα παει εκδρομουλα χτες και γύρισα σήμερα!έκανα και δυο ώρες μασάζ!!! !!!! Τέλεια!!!!!! Μιλάμε ξεπιαστηκα με είχε ξετιναξει το χριστινακι πέντε μήνες!!!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

οντως σκ@τοσυζητηση πιασαμε...αν θηλαζεις αποκλειστικα λενε οτι και 5-6μερες δεν πειραζει αν δεν κανει το παιδι κακα μπορει να συμβαινει ομως και το αλλο να κανει σε καθε γευμα ολα ειναι φυσιολογικα...εμενα σημερα το πρωι ηταν λιγο σκληρα και θα παρω σε λιγο την παιδιατρο να ρωτησω...

αχ αυτο το θεμα των δουλειων στο σπιτι ειναι πονεμενη ιστορια εγω οταν ξεκιναω αυτη λες και το κανει επιτηδες ξυπναει και γκρινιαζει....τις κανω με δοσεις σκουπισμα σε 3 ωρες δλδ πλυσιμο πιατων σε 5 δοσεις χαχαχαχα τι να κανουμε ο καθενας το παλευει οπως ξερει και μπορει χαχαχα


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites

geia σας κοριτσια μου τι κανετε??Εγω ειμαι χαλια κολλησα γαστρεντεριτιδα και για 2μερες ημουν αγκαλια με την τουαλετα σημερα ειμαι καλα αλλα το στομαχι μου χαλια τρωω μονο ρυζι λαπα και πινω τσαγακι με λεμονι....


rZGap2.png an1cJTmVM2J0000MDAwMDkyZHwwNTA1NTI1MjdkYXxpIGV1dHV4aWEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!πωπω δε μπορω να σας παρακολουθησω και πολυ..που να καταλαβω εγω τωρα?ευχομαι να ειστε καλα και να περνατε ομορφα!

φιλακια στα μωρακια σας!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες μπεμπακια μελλοντική μανούλα πινακι! Τι μου κάνετε; Τα μωρακια σας; Να ύπθεσω ότι βολταρατε αυτές τις μέρες ε; Εγω κορίτσια δεν σας γράφω αλλα σας διαβάζω καθημερινά γιατί τρέχω με τα της βαπτισης!μέχρις στιγμής εχω κλείσει εκκλησία κέντρο φωτογράφο εχω χει κάτι ωραίες μπομπονιερες και προσκλήσεις αλλα θέλω να το ψάξω κι άλλο και αυτές τις μέρες ψάχνουμε με την κουκλαρα μου για σταυρο και ρούχα τα οποία σεν μας έχουν ενθουσιάσει!α την Δευτέρα πήγαμε παιδιατρο έχουμε παει 6600 και 66 πόντους(πολυ παίζει το 6 αχαχαχαχαχαχ ) το Πάσχα ξεκινάμε να τρώμε κρέμα!!!!!!είμαι πολυ ενθουσιασμενη !!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,

η χθεσινη μας μερα ηταν απιστευτη...ειχαμε γκρινια και κλαματα απο το πρωι που πηγα να σας γραψω μεεεχρι και το βραδακι που ηρθαν κατι επισκεψεις...αφου ο αντρας μου μας αφησε το πρωι που εφευγε για την δουλεια στο σαλονι αγκαλια να κοβουμε βολτες και μας βρηκε οταν επεστρεψε αργα το μεσημερι στην ιδια κατασταση...μονο που μαζι με την μπεμπα εκλαιγα και εγω....ειχα και το αγχος να συμμαζεψω το σπιτι που θα ερχοταν κοσμος και καταλαβαινετε μου ηρθε να παρω τα βουνα...σημερα ειμαστε καπως καλυτερα μπορω να πω...ελπιζω να ειναι ηρεμα τα πραγματα...ευτυχως εφτιαξε και λιγο ο καιρος και μας βλεπω καμια βολτα αργοτερα γιατι δεν την παλευωωωωωω λεμε!!!!!!


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα boukie είχατε γκρίνια ε; Ελπίζω σήμερα να είναι άλλος άνθρωπος.τα έχουν μωρε αυτα όσο είναι μικρά όσο μεγαλώνει θα στρώνει! Έχετε καλο καιρο ε; Εμείς εδω φυσάει πολυ ασε που χτες έγινε μια βλακεία με το πλυντήριο ρούχων και περιμένω τον μαστορα


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισαμε απο την βολτα μας...βεβαια ξεπατωθηκα η γυναικα γιατι μενουμε σχετικα ψηλα και ειμαστε ολο ανηφορες κατηφορες και τα ειδα ολα κανει και τρομερη ζεστη και οσο περπατας ειναι χειροτερα...ειμαι και απο την καισαρικη και υποτιθεται πρεπει να προσεχω....ευτυχως η μπουμπου κοιμοταν σ ολη την βολτα και καταφεραμε να παμε σουπερ μαρκετ να παρουμε κανα δυο πραγματα...θα γινω πετρουλακη αν το κανω αυτο κανα δυο φορες ακομη.....τι εκανες δλδ με το πλυντηριο?????τρεχει νερα???


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το πλυντήριο ε; Τίποτα απολύτως έχουν σπάσει κάποια κομμάτια και μάλλον δεν με συμφέρει η επισκευή οπότε παω για καινούριο! Περιμένω τιμη απο το μάστορα για επισκευή και βλέπω!

πηγές βολτουλα ε; Αχ τι καλα!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!

Μπουκι υπομονη!!!!!

Ροξανα τελεια, ετοιμασιες για βαφτιση, ξεκινατε και κρεμουλα και θα χαλαρωσεις και συ με τους θηλασμους!

Εμεις εχουμε αρχισει να θελουμε συνεχεια κουβεντουλα, τραγουδακια και παιχνιδακια.....το αγαπημενο μας να φτυνουμε την πιπιλα και μολις μας τη βαζει η μανουλα να τη ξαναφτυνουμε και να γελαμε χαχαχα!

Επισης πρεπει να παω να του παρω φορμακια γιατι αυτα για τριων μηνων μας ειναι ισα ισα και δεν εχω και πολλα! Κατα τ΄ αλλα θελω ν΄ αρχισουμε να βγαινουμε καμια βολτα αλλα ολο καποιος ερχεται επισκεψη να μας δει και το πρωι που κοιμαται προσπαθω να σωσω οτι μπορω απο δουλειες στο σπιτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...