Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Blue Velvet said:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια.....

χωραω και εγω στην παρεα σας?????εμενα βεβαια ο μικρος μου ειναι λιγο μεγαλυτερος απο τα δικα σας.......

ενα θα σας πω ειναι μεγαλη ευτυχια να εισαι μαμα......ανυπομονω να κανω και δευτερο και τριτο.......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.....

χωραω και εγω στην παρεασας?????εμενα βεβαια ο μικρος μου ειναι λιγο μεγαλυτερος απο τα δικα σας.......

ενα θα σας πω ειναι μεγαλη ευτυχια να εισαι μαμα......ανυπομονω να κανω και δευτερο και τριτο.......

Καλως ηρθες λετα, φυσικα χωρας στη παρεα μας! Ειναι και μεγαλυτερο το νινι σου και θα μας λυνεις και αποριες!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...πινακι και εγω το ακουσα αυτο στην τηλεοραση τι να πω βεβαια εμενα ο γιατρους μου μου ειπε οτι απλα δεν πρεπει να γεννησω με ττπ του χρονου τετοιο καιρο δλδ αν μεινω εγκυος σε κανενα 4 μηνο ειναι καλα αλλα ακομη δεν το σκεφτομαι .... αν και να σας πω την αληθεια μου λειπει η περιοδος της εγκυμοσυνης...κουλο?????ρια καισαρικη και εσυ?

και εμενα ο γιατρός μου μου ειχε πει για 6μηνο.....αλλα ξερω και κοπελα που εμεινε εγκυος στους 4 μηνες και γεννησε απλα νωριτερα.. νομιζω με το που μπηκε στον 9ο...

καθόλου κουλο που σου λειπει η εγκυμοσυνη!! και εμενα μου λεπει! και μου λειπει και ο καιρος που περναει!

Γειααααααααααα!!!!!!τι κανετε κοριτσια?μπεμπα καλωσορισες!!!πως ειναι η εγκυμοσυνη σου?με το καλο σου ευχομαι και να σου πανε ολα σουπερ...!!!!pinaki τι καινουργιο ειναι αυτο?αν σας πω οτι σκεφτομαι πολυ εντονα για δευτερο παιδι αλλα ξερω οτι ακομα δεν κανει(μην με πειτε τρελη που θελω τοσο γρηγορα να ξανακανω παιδακι)
Jo-Jo είδες κανένα σπίτι ; Πρέπει να έχουν πέσει οι τιμές πάντως τώρα τελευταία .

Άρχισα και γυμναστήριο , είχα συμβόλαιο που το πάγωσα λόγω της εγκυμοσύνης οπότε επέστρεψα σήμερα , ωραία ήταν . Κι εγω Μονή μου πηγαίνω , καλύτερα με παρέα βέβαια αλλα δεν με πειράζει .

!

Αμ δεν εχουν πεσει οι τιμες γμτ....πανακριβου ειναι τα σπιτια αδω γυρω...αλλα τι να κανω/.μεγαλωσε ο χαζμπ εδω και δεν θελει να φυγουμε...εγω ευκολα εμενα χαλανδρι ομως!

εγω δεν βρισκω ευκολα χρονο για γυμναστ με την δουλεια.... θελει πολυ σφιχτο προγραμα για να χωρεσουν ολα....και αν ειχα παρεα σιγουρα θα ειχα περισσοτερη ορεξη!

Προσαρμοστηκαμε και ο μπεμπης μια χαρα, απλα εγω τα εχω παιξει!!! Δυσκολο πραγμα να εχεις και το σπιτι και το μωρο μονη...μ΄ εχει πιασει και η μεση μου και σε καθε κινηση υποφερω!!!!

Και γω πηγα κομμωτηριο κι εκανα ανταυγιες, ξανθια και γω φυσικη αλλα τ΄ ανοιγω.

Κι εγω μονη μου ημουν... σαββατο γυρισα απο την κλινικη..κυριακη πρωι τους εδιωξα ολουν να παμε σπιτι τους...και μετα απο μια βδομαδα που γυρισε και ο χαζμπ δουλεια...και εμεινα τελειως μονη μου ημουν ΣΟΥΠΕΡ! χαχαχαχα ενας φιλος μου ελεγε οτι νομιζω οτι η μπεμπα ειναι μονο δικια μου,,,,και θα την ονομασω γεωργια (οπως εμενα!) και θα διωξω και τον χαζμπ απο το σπιτι! χαχαχαχ

ε..μετα τις 40 μερες ..τα ειδα ολα μωβ και κιτρινα απο την κουραση..και πηρα γυναικα για το σπιτι και το σηδερομα...και ισιωσα καπως!! και τωρα που δουλευω κι ολας....αν δεν ειχα την γυναικα..δεν θα τα καταερνα!

Κορίτσια πολυ ζηλεύω που φτιαξατε τα μαλλακια σας! Θέλω κι εγω μια αλλαγη αλλα θέλω πρώτα να ρωτήσω την παιδιατρο αν επιτρέπεται λόγω θηλασμου!

Αχ ροξη μου! ποσο σε καταλαβαινω!!!!! κι εγω θελω μια αλλαγουλα ρε γμτ...να ρωτησω...εσας τα μιαλλια σας πεσανε???εμενα πριν κανα μηνα αρχισαν αν πεφτουν ασυστολλα! μιλαμε για τουφες ολοκληρες....νομιζα οτι θα μεινω φαλακρη..πραγματικα.... και τωρα εχω γεμισει φυτρες....αν τα μαζεψω κοτσο πχπεταγονται σαν φραχτης οι φυτρες... ειμαι για γιελια!

Να σας πω και τα δικα μας νεα;εχτες πρώτη φορα γύρισε η Χριστίνα νου μονη της απο ανάσκελα μπρουμητα!!!!και είναι μόλις πέντε μηνών! Σήμερα τους κλείσαμε!!!Βέβαια όπου βρεθεί και όπου σταθεί τώρα αυτο κάνει! Έχει γίνει επικίνδυνη και θέλει προσοχη αλλα χαλάλι της!!!!!!

Αχ το μωρακι μωρε!!!! εμενα το μπουλουκι μου ακομα.... ενω στεκεται ορθια...ενω κανει να αλλαξει βημα... το να γυρισει μπρουμητα δεν το μπορει! δεν το παλευει καν! δεν θελει...και αν την βαλω μπρουμυτα φωναζει για να γυρισει!

ειμαστε 5κιλα και 57 ποντοι, μας αυξησε τα γραμμαρια στα 140 και τα τσακιζουμε ολα! Κατα τ΄ αλλα εκανα το χειροτερο ξυπνημα, τον ταισα στις 11 και επειδη ειχε ζορι κοιμηθηκε στις 1 και ξυπνησε στις 7:20 εγω ειχα βαλει ξυπνητηρι στις 6 για να τον ταισω αφου μου ειπε η παιδιατρος το βραδυ μεχρι 7ωρες να τον αφηνω και δεν το ακουσα.....και πονεσε η καρδια μου που το αφησα τοσες ωρες νηστικο

Καλε μην αγχωνεσαι ! αν ηθελε αυτος να φαει θα ξυπνουσε μονος του! οι γιατροι λενε να τα ξυπναμε στο 7ωρο για να μην αφιδατωθουν...αλλα για μια ωρα παραπανω δεν πειραζει!! ξυπνησε μονος του και ζητησε να φαει! εγω την δικια μου μεχρι 1ος μηνα την σηκωνα αν φαει..μετα την αφησα να φτιαξει το προγραμμα της,...

γεια σας κοριτσια.....

χωραω και εγω στην παρεα σας?????εμενα βεβαια ο μικρος μου ειναι λιγο μεγαλυτερος απο τα δικα σας.......

ενα θα σας πω ειναι μεγαλη ευτυχια να εισαι μαμα......ανυπομονω να κανω και δευτερο και τριτο.......

λετακι! εμεις γνωριζομαστε ε???? τι κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Κατα τ΄ αλλα εκανα το χειροτερο ξυπνημα, τον ταισα στις 11 και επειδη ειχε ζορι κοιμηθηκε στις 1 και ξυπνησε στις 7:20 εγω ειχα βαλει ξυπνητηρι στις 6 για να τον ταισω αφου μου ειπε η παιδιατρος το βραδυ μεχρι 7ωρες να τον αφηνω και δεν το ακουσα.....και πονεσε η καρδια μου που το αφησα τοσες ωρες νηστικο

sandy μου και εμενα που ειμαστε πανω κατω στην ιδια ηλικια τρωωει 150γρ και καποιες φορες πιανει και τα 180γρ η παιδιατρος ειπε να της τα δινω εφοσον τα τρωει και δεν τα βγαζει μετα...δεν το ηξερα οτι δεν πρεπει να ξεπερνανε τις 7 ωρες εμενα ξυπναει στανταρ 5-6το πρωι αν εχει φαει στις 12 αλλα θα εχω το νου μου τωρα που το ειπες.....

οσο για τις δουλειες του σπιτιου δραμα....σαν την τρελη τρεχω να κανω καμια οταν κοιμαται η μικρη μαγειρευω το βραδυ οταν ειναι εδω και ο μπαμπας της για να ειμαι ησυχη...αλλα να σας πω και κατι ε δεν χαθηκε και ο κοσμος αν δεν σκουπισεις και καθε μερα...εγω δυστυχως δεν εχω κανενα εδω κοντα οποτε αναγκαστικα ολα μονη μου και μαλλον και εγω θα την παιρνω την μπεμπα παντου μαζι μου...ακομη βεβαια δεν το εχω επιχειρησει να την παω μονη μου βολτα ολο πηγαινουμε με τον μπαμπα μας μαζι...γιατι μενουμε και ψηλα και ολο ανηφορες κατηφορες ειναι εδω και διπλωμα εγω γιοκ!!!

καλημερααααααααααααααααααα ειπαμε???


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαντυ οσο για τα κακα και εμενα ειχε προβλημα η μικρη ζοριζοταν πολυ και δεν εκανε καθε μερα αλλα μερα παρα μερα...εγω δεν θηλαζω δεν θυμαμαι αν θηλαζεις εσυ....εστω και λιγο...εμεις διναμε το φριζολακ και τωρα πηραμε το φριζολακ το κομφορτ μπορω να πω πως απο τις πρωτες μερες ειχε διαφορα τωρα κανει 2-3 μπορει και 4 φορες κακα της εσυ ποιο δινεις??


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου sandy ευχαριστω για το καλοσωρισμα και φυσικα οτι θελετε εδω ειμαι.....εμεις αρχισαμε να μπουσουλαμε σιγα σιγα και εχει πολυ γελιο....

jo jo ναι γνωριζομαστε.....εισαι καλα?????


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

σαντυ οσο για τα κακα και εμενα ειχε προβλημα η μικρη ζοριζοταν πολυ και δεν εκανε καθε μερα αλλα μερα παρα μερα...εγω δεν θηλαζω δεν θυμαμαι αν θηλαζεις εσυ....εστω και λιγο...εμεις διναμε το φριζολακ και τωρα πηραμε το φριζολακ το κομφορτ μπορω να πω πως απο τις πρωτες μερες ειχε διαφορα τωρα κανει 2-3 μπορει και 4 φορες κακα της εσυ ποιο δινεις??

Δυστυχως δε θηλαζω, ο μικρος δε καθησε στο στηθος, εβγαζα με το θηλαστρο και τελικα μου κοπηκε..... Δινω το HUMANA, η γιατρος μου ειπε προς το παρον να του δινω λιγο χαμομηλακι καθε μερα, αλλα γενικοτερα δεν μπορεις να τον πεις δυσκοιλιο γιατι δε προσπαθει καθε μερα να τα κανει και οταν κανει ειναι μαλακα και πολλα μαζεμενα μου ειπε μονο αν σκληρυνουν ν΄ αλλαξουμε γαλα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σου sandy ευχαριστω για το καλοσωρισμα και φυσικα οτι θελετε εδω ειμαι.....εμεις αρχισαμε να μπουσουλαμε σιγα σιγα και εχει πολυ γελιο....

jo jo ναι γνωριζομαστε.....εισαι καλα?????

Αχ τι τελεια, μπουσουλιματα!!!!

Απο δω και περα τρεχατε ποδαρακια μου χαχαχα!

Παντως μεγαλωνουν πολυ γρηγορα....

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι τελεια, μπουσουλιματα!!!!

Απο δω και περα τρεχατε ποδαρακια μου χαχαχα!

Παντως μεγαλωνουν πολυ γρηγορα....

παρα πολυ γρηγορα...ποτε εγινε 9 μηνων δεν το καταλαβα......σε ενα μηνα εχουμε και την βαφτιση του......συγκινουμαι......:D:D:D:D:D


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχως δε θηλαζω, ο μικρος δε καθησε στο στηθος, εβγαζα με το θηλαστρο και τελικα μου κοπηκε..... Δινω το HUMANA, η γιατρος μου ειπε προς το παρον να του δινω λιγο χαμομηλακι καθε μερα, αλλα γενικοτερα δεν μπορεις να τον πεις δυσκοιλιο γιατι δε προσπαθει καθε μερα να τα κανει και οταν κανει ειναι μαλακα και πολλα μαζεμενα μου ειπε μονο αν σκληρυνουν ν΄ αλλαξουμε γαλα....

σε καταλαβαινω απολυτα...το ιδιο ακριβως εγινε και με μας..εισερχουσες θηλες δυσκολια να πιασει η μικρη το στηθος φοβιθηκα να μην κοπει αμεσως το γαλα και το εβγαζα μεχρι και πριν λιγες μερες με το θηλαστρο να της το δινω...μεχρι που κοπηκε σιγα σιγα...δεν πειραζει το προσπαθησαμε και αυτο εχει σημασια οσο πηρανε πηρανε και αυτο καλο ειναι.....

εμενα ζοριζοταν πολυ για τα κακα το χαμομιλη δεν το επινε με τπτ οταν της το εδινα και ετσι αναγκαστηκα το εβαζα μεσα στο γαλα της και δεν το καταλαβαινε ...δεν μπορω να πω βοηθησε αρκετα...εμεις πηραμε το κομφορτ και για τις γουλιες που εβγαζε μετα το φαγητο και για την δυσκοιλιοτητα...τωρα ολα καλα προς το παρον....


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Είχα baby sitter αυτές τις μέρες (τη Μαμα μου :) οπότε ευκαιρία για εξόδους · ωραία ήταν . Σήμερα ευτυχώς άνοιξε ο καιρός κ είμασταν όλη μέρα έξω με το νινι .

Κι οδικός μου είχε δυσκοιλια κ η Παιδιατρος μου έλεγε τα ίδια, να μην αλλάξω γάλα αν δεν κανει σκληρά κακά , αλλα δεν μπορούσα να τον αφήνω να πονάει κ να κλαίει . Του έδινα κ χαμομηλι και μέσα στο γάλα και Αυτό της μιλούπα και με το ζόρι έκανε μια φορα τη μέρα . Οπότε το άλλαξαν Μονη μου πριν 2 μέρες και είδα ήδη διαφορά , σήμερα έκανε 2 φορές χωρίς να ζοριστει καθόλου . Τώρα δίνω το s 26 ενώ πριν το αλμιρον.

Εγω θηλαζα αλλα έδινα κ συμπλήρωμα Γιατί δεν έφτανε, οπότε πλέον μου κόπηκε. Ακόμη τον βάζω μια φορα τη μέρα για λίγο αλλα απ΄ ότι φαίνεται θα κοπεί τελείως .

Ροξανα Μπράβο κόλπα η μικρή !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλες

χριστινακι μου συμπασχουσες βλεπω οσων αφορα τον θηλασμο και τα γαλατα .... και εμενα με το χαμομιλη μονο μια φορα την ημερα εκανε γι αυτο αλλαξαμε τελικα γαλα..μην νομιζεις και η δικη μας παιδιατρος την πιστη μου εβγαλε για να πει τελικα το οκ γιατι ελεγε οτι δεν ειναι αναγκη και δεν θεωρειται δυσκοιλιο το παιδι επειδη ζοριζεται κτλ...ομως την επριξα και μου προτεινε τελικα το κομφορτ για δοκιμη...να σε ρωτησω μιας και δινεις και εσυ ξενο τι υφη εχουν τα δικα σας κακα(σορρυ κιολας) εμας εξακολουθουν να ειναι υδαρη καμια φορα ειναι περισσοτερο !!!!


xpcZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...