Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αχ γελάω με το ποσό ξανθια είμαι! 😆 ...ναι το είδα...το δικό μου το clearblue ολόιδιο...θα ανεβάσω το predictor...μισο 

      Ανέβασα 

      Ξεκάθαρα θετικό!!! Εσένα είναι και πιο έντονο,οπότε μάλλον θα έχεις και πιο μεγάλη χοριακη.Σημερα το έκανες? Πριν πόσες μέρες έβαλες είπαμε το εμβρυακι?

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τις μπατονέτες νόμιζα τις θέλαμε για το αυτάκι εξωτερικά ενοείται.ούτε αυτό δεν κάνει; να μην αγοράσω;

εξωτερικά εννοείς το πτερύγιο του αυτιού???Εκεί δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα :tongue::tongue::tongue:

Αλλά μέσα στο αυτί απαγορεύεται!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικ ελπίζω να έχεις ήδη πάρει το μπεμπε σου αγκαλιά!! Περιμένουμε νέα σου!

Αυτό το μήνα θα έχουμε πολλά γεννητούρια!!!!!!! Τι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

July να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος! Σε βλέπω να είσαι η επόμενη.

Chris άντε με το καλό!!!

Όσον αφορά το ξύρισμα, εγώ ξυρίζομαι μόνη μου κάθε εβδομάδα (αν το κάνω ποιο συχνα είναι σαν να σφάζεις κόκκορα) και με βοηθάει και ο καλός μου όταν έχω δυσκολία. Δεν θέλω με τίποτα να με ξυρίσουν στο μαιευτήριο.

Για πείτε μου γι αυτά τα πονάκια. Και εγώ χτες είχα το βράδυ κάτι πονάκια χαμηλά. Τι ακριβώς είναι?

Επίσης έχω μία απορία. Χτες πλύναμε τα μπιμπερο και τις πιπίλες για να είναι πλυμένα σε περίπτωση που τα χρειαστούμε και να είναι μόνο για αποστείρωση. Όμως όταν έπλεινα τις πιπίλες που βάζει στο στόμα, όχι του μπιμπερο, γεμίσαν σαπουνάδα μέσα και δεν μπορουσα να τις ξεβγάλω καλά και φοβάμαι τώρα να τις δώσω στο μωράκι μου. Αυτές εσείς πώς τις πλένετε και αποστειρώνετε? Και επίσης την θήκη που φυλάμε τις πιπίλες, την αποστειρώνετε?

Αχ πείτε μου γιατί έχω πελαγώσει.

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: ευτυχώς τα έπλυνα όλα και μου έμεινε μόνο το σίδερο!

για τα κιλά δεν το ήξερα...ευτυχώς γεννήθηκα 3100

stellitsa1978 τι καλλυντικά να πάρουμε για τα μωρά?

Αφρολουτρο, σαμπουαν κρεμα σωματος και κρεμουλα μονο οταν συγκαιγεται. Καλο ειναι στην αρχη να ειναι μαζι σαμπουαν-αφρολουτρο γιατι θα εχουμε μονο 1 χερι ελευθερο. Επισης κολυριο τομπρεξ αν κανει τσιμπλιτσες.

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

να σας ρωτήσω!τι σαμπουάν και κρέμα σώματος να πάρω στο μικρούλη?

Εγω του ψωνιζω απο εδω:

http://www.ecofamily.gr/index.php?target=categories&category_id=181

Τα φερνουν σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια στην αρχη αποφυγετε τα φυτικα καλλυντικα γιατι μπορει το μωρο να εχει αλλεργια! Εδω αφρολουτρο chicco που μου δωσανε στο μαιευτηριο και το χρησιμοποιησα την πρωτη μερα το παιδι πεταξε καντηλες! Το proderm για νεογεννητα που εχει το σουπερ μαρκετ ειναι μια χαρα!

Και εγω το ειχα κικο. Χαλια. Κοκκινισε το παιδακι μου. Ουτε απο σουπερ μαρκετ. Εχουν παραμπενς..... Αν δεν θελετε σε καταστημα με βιολογικα τοτε στο φαρμακειο.

Link to comment
Share on other sites

Τις μπατονέτες νόμιζα τις θέλαμε για το αυτάκι εξωτερικά ενοείται.ούτε αυτό δεν κάνει; να μην αγοράσω;

Να παρεις και να του κανεις εξωτερικα και γυρω γυρω το αυτακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικ ελπίζω να έχεις ήδη πάρει το μπεμπε σου αγκαλιά!! Περιμένουμε νέα σου!

Αυτό το μήνα θα έχουμε πολλά γεννητούρια!!!!!!! Τι καλά!!!!!!!!!!!!!!!

July να μας πεις τι σου ειπε ο γιατρος! Σε βλέπω να είσαι η επόμενη.

Chris άντε με το καλό!!!

Όσον αφορά το ξύρισμα, εγώ ξυρίζομαι μόνη μου κάθε εβδομάδα (αν το κάνω ποιο συχνα είναι σαν να σφάζεις κόκκορα) και με βοηθάει και ο καλός μου όταν έχω δυσκολία. Δεν θέλω με τίποτα να με ξυρίσουν στο μαιευτήριο.

Για πείτε μου γι αυτά τα πονάκια. Και εγώ χτες είχα το βράδυ κάτι πονάκια χαμηλά. Τι ακριβώς είναι?

Επίσης έχω μία απορία. Χτες πλύναμε τα μπιμπερο και τις πιπίλες για να είναι πλυμένα σε περίπτωση που τα χρειαστούμε και να είναι μόνο για αποστείρωση. Όμως όταν έπλεινα τις πιπίλες που βάζει στο στόμα, όχι του μπιμπερο, γεμίσαν σαπουνάδα μέσα και δεν μπορουσα να τις ξεβγάλω καλά και φοβάμαι τώρα να τις δώσω στο μωράκι μου. Αυτές εσείς πώς τις πλένετε και αποστειρώνετε? Και επίσης την θήκη που φυλάμε τις πιπίλες, την αποστειρώνετε?

Αχ πείτε μου γιατί έχω πελαγώσει.

Να παρεις το προδερμ για τα πιατα. Δεν κανει αφρο. Πρωτα τις πλενεις και μετα τις αποστειρωνεις. Εγω τις βραζω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=30286

Το συστηνω! Το βαζω στον Βασιλακη 7 μηνες. Φανταστικο. Δεν εχει αρωμα και δεν κάνει πολύ αφρο! Δειτε και τα συστατικα. Μονο φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις το προδερμ για τα πιατα. Δεν κανει αφρο. Πρωτα τις πλενεις και μετα τις αποστειρωνεις. Εγω τις βραζω.

αυτο εχω πάρει και όντως δεν κάνει πολύ αφρο. απλά μου γεμισε η πιπιλα μέσα σαπουναδα και τώρα φοβαμαι να την βάλω στο παιδι. Αν τις βρασω 2-3 φορές θα φύγει τελείως απο μέσα, έτσι δεν είναι???

και όσον αφορα τα σαμπουαν και εγω εχω πάρει chicco αλλά με αυτά που διαβάζω θα πάρω αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με παιδιατρο τι έχετε κάνει? δεν πρεπει να ερθει στο σπίτι όταν θα βγούμε από το μαιευτηριο?

Δεν ξερω πώς θα βρω. Δεν θελω να πάω στην τύχη.

Εσύ Kouklitsa έχεις βρει παιδιατρο, μιας και μένουμε κοντά?

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις το προδερμ για τα πιατα. Δεν κανει αφρο. Πρωτα τις πλενεις και μετα τις αποστειρωνεις. Εγω τις βραζω.

επισης stellitsa πόση ώρα τις αφήνεις να βράζουν? εχω ακούσει κάτι για μερικά λεπτά σε βρασμο. ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

με παιδιατρο τι έχετε κάνει? δεν πρεπει να ερθει στο σπίτι όταν θα βγούμε από το μαιευτηριο?

Δεν ξερω πώς θα βρω. Δεν θελω να πάω στην τύχη.

Εσύ Kouklitsa έχεις βρει παιδιατρο, μιας και μένουμε κοντά?

Να βρειτε καποιον ναειναι και στο ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...