Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

5 λεπτακια απο τη στιγμη που θα βρασει ειναι οκ....

την θηκη της πιπιλας την βραζεις και αυτη?

βοηθατε μανουλες τις πρωτάρες γιατί καήκαμε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι τη θηκη. Καλό πλυσιμο και περνα την λίγο απο καυτο νερο στο εσωτερικο. Θα χαλάσει αν τη βρασεις.

σε ευχαριστω πάρα πολύ stellitsa για τις συμβουλές σου :tongue:.

μπορω ομως να την βάλω σο αποστειρωτη ετσι?

και παλι ευχαριστω πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πάρα πολύ stellitsa για τις συμβουλές σου :tongue:.

μπορω ομως να την βάλω σο αποστειρωτη ετσι?

και παλι ευχαριστω πολυ πολυ

Εγω τις έβαζα κανονικά στον αποστειρωτη τις θήκες.

Καλησπέρα και απο εμένα. Σήμερα, μετά από Οδύσσεια 3 εβδομάδων κατάφερα να βγάλω την άδεια κύησης! Οεοοοοοο! Και πληρώθηκα κιόλας! Αυτό κι αν είναι.... :mrgreen: Κατά τα άλλα έχωτον μικρό ψιλοάρρωστο, αλλά την παλαύουμε.

Για μένα οι πόνοι χαμηλά, δεν αποτελούν σύμπτωμα τοκετού γιατί πολύ απλά τους έχω καιρό. Βέβαια τώρα ειναι πιο έντονοι (ειδικά όταν κουράζομαι). Σύμφωνα με το γιατρό μου λοιπόν θα γεννήσω 24/3 (Κ.Τ). Ακριβώς την προηγούμενη της γιορτής μου δηλαδή. Ο δε γιός μου, γεννήθηκε 3 μέρες μετά τα γεννέθλιά μου :tongue: Οσο για ετιμασίες, θα περιμένω να μπεί ο Μάρτης και τότε θα ασχοληθώ.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευα εγω εστειλα το χαρτι στη δουλεια να το υπογραψουν και περιμενω να μου το ξαναστειλουν για να πάω να πληρωθω,,,,

Τα πονακια εχεις δικιο. Θα τα εχουμε μεχρι να γεννησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και γω που νόμιζα ότι ήταν το μωρό που πιέζει!!!! Αλλα όπως το λές σουβλιές είναι... Δεν εχω ετοιμάσει ακόμα βαλίτσα... πιστεύω όμως ότι είναι λίγο νωρίς.. και παίρνω και τα yutopar ακόμα που αναστέλλουν τις συσπάσεις... μας βλέπω για την 36+ Μαράκι μου... lets keep in touch!

Θα κάνεις rooming in?

Αχ μακαρι αυτη τη φορα να μη μπει θερμοκοιτιδα το μωρο και τοτε οχι μονο rooming in ολη την ωρα πανω μου θα το χω :) Περιμενω τωρα το αυριανο ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει ειδικα αμα ειναι ηδη 3κιλα ε τοτε με βλεπω παλι εκει στο 36+


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν εχουμε αγορασει πιπιλες και δε σκοπευουμε... Από μπιμπερο εχουμε ενα που ηταν δωρο σε ενα βαλιτσακι που μας εδωσε ο γιατρος. Εχω σκοπο να το πολεμισω πολυ με το θηλασμο...


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κρις. και εγω το ιδιο ειχα κάνει. 1 μπιμπερο και δενειχα πάρει αποστειρωτη. Να εισαι προετοιμασμενη για βλακειες που θα ακουσεις απο τον περιγυρο σχετικα με τον θηλασμο. Θα υπάρξουν και ανθρωποι που θα σε αποτρεψουν...

Η πιπιλα δεν ειναι κακο πάντως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η πιπιλα δεν ειναι κακο πάντως...

Πιπίλα δεν παιρνω γιατι η Πατσουρου στο βιβλίο της λεει οτι καλό ειναι να μην δωσουμε μεχρι να γινουν 3 μηνων γιατι μπορει να παθουν συγχυση θηλών.

Δες και το παρακάτω

http://www.perithilasmou.gr/articles/breastfeeding-basic-information/384-pote-na-doso-pipila.html


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω να μπω καιρό. Μου είχε απαγορεύσει ο αντρουλης μου να μπαίνω γιατί είχα διαβάσει κάποια πράγματα και είχα επηρεαστεί Πόλυ, τώρα όμως που πλησιάζει ο καιρός αποφάσισα να γυρίσω. Εξάλλου μου έλειψε Πόλυ η παρέα σας...δυστυχώς βλέπω έχασα και τη συνάντηση...τα νέα μου μιας και ελειψα τόσο καιρο είναι ότι είδαμε ότι είναι οριστικά κοριτσάκι, την Πέμπτη που μας πέρασε έκανα το ντόπλερ και το γλυκουλι μου ήταν 2,5 κιλά. Το Σάββατο βαψΑμε το δωμάτιο ροζουλι και έχουμε καταλήξει και για τα έπιπλα και θα τα παραγγειλουμε το Σάββατο. Προβληματιζομαι Πόλυ για το καρότσι, αν θα πάρουμε μακλαρεν η πεγκ περεγκο...καμία γνώμη? κατα τα αλλά έχω αρχίσει να φτιαχνω το βαλιτσακι για το μαιευτήριο. Αγχωνομαι όμως γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τα απαραίτητα για το μπεμπακι, νιώθω ότι θα έπρεπε να έχω κάνει μαθήματα με μαια κ δεν έχω κάνει τίποτα κ δεν έχω προετοιμαστεί καθόλου για τον τοκετο.. Επίσης δεν έχω ιδέα τι ενέργειες πρέπει να κάνω εκ των προτέρων για τα βλαστοκυτταρα... Κατα τα αλλά όπως καταλάβατε δεν έχω κανένα άγχος...χε χε!!!

Αυτά, άντε τώρα να δούμε σιγά σιγά τα μπεμπακια μας να μας σκάνε μύτη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκοπευω να το παλεψω οσο μπορω για τον θυλασμο. Απλα τα αγόρασα προκαταβολικα μήπως και χρειαστούν ή μήπως χρειαστει χαμομήλι οπότε πάλι σε μπιμπερο θα παω.

Και εγω όσον αφορα το rooming in ο μόνος λόγος που δεν το θέλω είναι γιατί δεν θέλω να έρχονται να το πασπατευουν.

Επίσης σκέφτομαι να μην το δώσω σε κανέναν αγκαλια στο νοσοκομειο. Μόνο στον μπαμπα. Πιστεύεται ότι είναι υπερβολικό?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκοπευω να το παλεψω οσο μπορω για τον θυλασμο. Απλα τα αγόρασα προκαταβολικα μήπως και χρειαστούν ή μήπως χρειαστει χαμομήλι οπότε πάλι σε μπιμπερο θα παω.

Και εγω όσον αφορα το rooming in ο μόνος λόγος που δεν το θέλω είναι γιατί δεν θέλω να έρχονται να το πασπατευουν.

Επίσης σκέφτομαι να μην το δώσω σε κανέναν αγκαλια στο νοσοκομειο. Μόνο στον μπαμπα. Πιστεύεται ότι είναι υπερβολικό?

Οχι βεβαια να το απαιτησεις..... κανεις δεν θα πιασει το μωρο στο μαιευτηριο..... Μπορεις να πάρεις και μια πανα μαζι αν βρεθει κανενας να το παρει χωρις να σε ρωτησει σαν την πεθερα μου.... γκρρρρρρρρ:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Πιπίλα δεν παιρνω γιατι η Πατσουρου στο βιβλίο της λεει οτι καλό ειναι να μην δωσουμε μεχρι να γινουν 3 μηνων γιατι μπορει να παθουν συγχυση θηλών.

Δες και το παρακάτω

http://www.perithilasmou.gr/articles/breastfeeding-basic-information/384-pote-na-doso-pipila.html

Τα διαβασα. Τα θεωρω υπερβολικα....

Καμια αλλη μανουλα να μς πει τη γνωμη της...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...