Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Και εγω σκοπευω να το παλεψω οσο μπορω για τον θυλασμο. Απλα τα αγόρασα προκαταβολικα μήπως και χρειαστούν ή μήπως χρειαστει χαμομήλι οπότε πάλι σε μπιμπερο θα παω.

Και εγω όσον αφορα το rooming in ο μόνος λόγος που δεν το θέλω είναι γιατί δεν θέλω να έρχονται να το πασπατευουν.

Επίσης σκέφτομαι να μην το δώσω σε κανέναν αγκαλια στο νοσοκομειο. Μόνο στον μπαμπα. Πιστεύεται ότι είναι υπερβολικό?

Εγω δε σκοπευω να το δωσω σε κανεναν εκτος του μπαμπα μεχρι να σαραντίσει!!! Αυτο μπορει να ειναι υπερβολικο... το δικο σου μια χαρα το βρισκω...:tongue::tongue::tongue:


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κρις εσυ δεν εχεις κοντα σου γονεις και πεθερικα... Εμενα οι γονεις του αντρα μου μενουν στην ιδια πολυκατοικια. Δυστυχως το καθημερινο δεν μπορω ν το αποφυγω. Οταν ειχα γεννησει ειχα βρει ενα κολπο που θα το ξανακανω. Μου χτυπουσαν την πορτα και δεν ανοιγα. Τους ειχα πει αν δεν ανοιγω σημαινει οτι θηλαζω. Κατι ειναι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κρις εσυ δεν εχεις κοντα σου γονεις και πεθερικα... Εμενα οι γονεις του αντρα μου μενουν στην ιδια πολυκατοικια. Δυστυχως το καθημερινο δεν μπορω ν το αποφυγω. Οταν ειχα γεννησει ειχα βρει ενα κολπο που θα το ξανακανω. Μου χτυπουσαν την πορτα και δεν ανοιγα. Τους ειχα πει αν δεν ανοιγω σημαινει οτι θηλαζω. Κατι ειναι και αυτο.

Μα θα ερθει η μανα μου τις πρωτες 20 μερες και μετα αλλαγη βαρδιας η πεθερά μου. Μεσα στο σπίτι... Ευτυχως η πεθερα ειναι προετοιμασμενη σε αυτο από το μωρο του κουνιαδου μου που ουτε αυτοι την αφησαν. Αφου απο μονη της ρωτησε τον αντρα μου αν εμεις θα αφηνουμε και της απαντησε αρνητικά. Στη μαμα μου δεν το εχω πει ακόμη αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να γκρινιαξει. Αν καποιος θα γκρινιαζε αυτος θα ηταν ο πατερας μου ο οποιος μαλλον δεν θα ερθει! Αλλιως... θα ειχαμε ματς!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαινω. να εχεις τοσο αγχος για το μωρο, να εχεις να εξηγεις. Εμενα ο άντρας μου θυμωνει αμα πω κατι στους γονεις του.....

Να λεει αυτος τοτε...

Εμεις ειχαμε εναν ξεγυρισμενο καυγα οταν ημουν καπου 5 μηνων. Κατι του ζητησα να ξεκαθαρισει με τη μαμα του και δεν ηθελε. "Να της το πεις εσυ αμα θελεις! Αμα το πω εγω, επειδη με ξερουν, θα καταλαβουν οτι εσυ μου ειπες να το πω και αυτο ειναι χειρότερο!!!" Το τι ακουσε μετα απο αυτο... το αφηνω στη φαντασια σου. Σημασια εχει πως απο τοτε δεν αφηνει εμενα να βγαζω το φιδι απο την τρυπα και απευθύνεται ο ιδιος στους γονεις του.


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα πάρει 2-3 πιπίλες τις οποίες ο μικρός ζήτημα αν τις έβαλε στο στώμα του 10 φορές για κανά 5 λεπτο. Δεν τις ήθελε με τίποτα απο μόνος του. Όσο για τον αποστειρωτή και τα μπουκάλια, μέχρι τον 3ο που δεν δούλευα δεν υπήρχε θέμα. Μετά όμως έπρεπε να αφήνω γάλα στον μικρό οπότε θήλαστρο, μπουκάλια και αποστειρωτής έγιναν η καθημερινότητά μου. Πρέπει να σας πω πως ενω λένε πως με το θήλαστρο δεν γίνεται τόσο καλή άντληση και σου μειώνεται το γάλα, εγω όχι μόνο δεν είχα τέτοιο θέμα, αλλά μπορώ να πω πως μου αυξήθηκε κιόλας. Οταν αποφάσισα να σταματήσω το θηλασμό δυσκολεύτηκα πάρα πολύ! Δεν κοβόταν με τίποτα.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω είχα πάρει 2-3 πιπίλες τις οποίες ο μικρός ζήτημα αν τις έβαλε στο στώμα του 10 φορές για κανά 5 λεπτο. Δεν τις ήθελε με τίποτα απο μόνος του. Όσο για τον αποστειρωτή και τα μπουκάλια, μέχρι τον 3ο που δεν δούλευα δεν υπήρχε θέμα. Μετά όμως έπρεπε να αφήνω γάλα στον μικρό οπότε θήλαστρο, μπουκάλια και αποστειρωτής έγιναν η καθημερινότητά μου. Πρέπει να σας πω πως ενω λένε πως με το θήλαστρο δεν γίνεται τόσο καλή άντληση και σου μειώνεται το γάλα, εγω όχι μόνο δεν είχα τέτοιο θέμα, αλλά μπορώ να πω πως μου αυξήθηκε κιόλας. Οταν αποφάσισα να σταματήσω το θηλασμό δυσκολεύτηκα πάρα πολύ! Δεν κοβόταν με τίποτα.

Εγω εχω θηλαστρο αλλα εβγαλα 1 φορα να δω πως ειναι. Ακομα στη ντουλαπα ειναι. Αν δουλευεις τι να κανεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αχ μακαρι αυτη τη φορα να μη μπει θερμοκοιτιδα το μωρο και τοτε οχι μονο rooming in ολη την ωρα πανω μου θα το χω :) Περιμενω τωρα το αυριανο ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει ειδικα αμα ειναι ηδη 3κιλα ε τοτε με βλεπω παλι εκει στο 36+

Αντε με το καλό.... και δεν θα μπει θερμοκοιτιδα!!!

Εγώ δεν το θελω διπλα μου γιατι οποιος θα έρχεται θα το πασπατευει....

Μαρια μαζι ανταλλαξαμε τηλεφωνα? Ξεχναω.....

Με μένα αντάλλαξες τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...