Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια!

τα νέα μου... έχω πολλά νεύρα τελευταία θα γεννήσω έλεος το σώμα μου μου πάει κόντρα και αυτός ο γιατρός μου αμάν μην τυχόν και πάμε πολύ κόντρα στην φύση θα πάθει κάτι! του είπα θέλω να γεννήσω και αυτός μου είπε να περιμένεις θα γεννήσεις όταν πρέπει δεν θέλω να σε χαπακώσω για να σου κάνω το χατίρι!!!! τα νεύρα μου και όσο περίμενα για το νστ μπήκαν 2 να γεννήσουν και ζήλεψα...

τώρα για τις απορίες όσες θυμάμαι θα σας πω τη γνώμη μου,

καλλυντικά να αποφύγετε μέχρι τον χρόνο αυτά του εμπορίου και να πάρετε από φαρμακείο χωρίς παραμπενς εγώ παίρνω της sebamed αλλά υπάρχουν και άλλα ρωτηστε να σας πουν.

τώρα για την αποστείρωση εγώ δεν πήρα αποστειρωτή όταν ήταν πολλά τα έβαζα σε ένα κατσαρολάκι αμα ήταν μόνο πιπίλες τις έβαζα σε μπρικι. λοιπόν τα αποστείρωνα όλα εκτός από την πιάστρα της πιπίλας. εννοείτε ότι αποστείρωνα και την θήκη της πιπίλας αφού εκεί ακούμπαει. όσον αφορά τον αφρό στην πιπίλα κάτω από τρεχούμενο νερό να πιέζεις την θηλή να γεμίσει με καθαρό νερό και μετά κλείνεις την βρύση και την πιέζεις και τινάζεις μέχρι να αδειάσει τελείως.

όσον αφορά τις μπατονέτες εμένα η παιδίατρος μου τίς είχε συστήσει στην αρχή όχι για να καθαρίζω το αυτάκι μέσα αλλά γύρω γύρω. απλώς αφού πήγε παιδικό μου είπε να την ακουμπάω και λίγο στο αυτάκι για να προλάβουμε ωτίτιδα μιας και αν πονάει δεν θα την θέλει ενώ πάλι αν έχει υγρό στο αυτάκι θα θέλει να της καθαρίζω το αυτάκι μιας και το υγρό φέρνει φαγούρα. αλλά γενικώς δεν θέλει να της καθαρίζω το αυτάκι μέσα αλλά να ακουμπάω την μπατονέτα.

πιπίλα να πάρετε μια δυο διαφορετικής εταιρείας γιατί αν δείτε το παιδί και πάει να βάλει το δαχτυλάκι τότε είναι προτιμότερο να του ξεκινήσετε την πιπίλα ΄κόβετε πιο εύκολα διαφορετικά δεν χρειάζετε ούτε πιπίλα ούτε τίποτα. αυτά ελπίζω να έλυσα καμμιά απορία πάντα βέβαια με βάση την δική μου εμπειρία!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ αυτο με το πιαστρακι της πιπιλας... τι μου θυμισες!!! Μια γνωστη μου που εχει ΘΕΜΑ με την καθαριοτητα και την αποστειρωση, εβαλε το πιαστρακι στον αποστειρωτη... και βγηκε... κατι που θυμιζε πιαστρακι!!! Ελιωσε!!!:lol::lol::lol:

Καλα αυτη εχει μεγαλο θεμα. Το μωρο ειναι 8 μηνων και ακόμα αποστειρώνει. Πεφτει η πιπιλα κατω (αφου, ειπαμε, το πιαστρακι το αποτελείωσε...) και την αποστειρωνει για να την δωσει και ειναι 8 μηνων!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα στο γυναικολόγο,εγώ είμαι 33+1 εβδομάδων και η ζουζουνίτσα μου ζυγίζει 2500...ανυπομονώ να γεννήσω,απ'ότι βλέπω τη μπέμπα σε κανένα μήνα το πολύ θα έχω γεννήσει.


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε σκοπευω να το δωσω σε κανεναν εκτος του μπαμπα μεχρι να σαραντίσει!!! Αυτο μπορει να ειναι υπερβολικο... το δικο σου μια χαρα το βρισκω...:tongue::tongue::tongue:

πιστεψε με και εγω αυτο ήθελα να γραψω, ότι δηλαδη μεχρι να σαραντισει κανενας εκτος απο τον μπαμπα μας!!!!!!!!!! Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτο με το πιαστρακι της πιπιλας... τι μου θυμισες!!! Μια γνωστη μου που εχει ΘΕΜΑ με την καθαριοτητα και την αποστειρωση, εβαλε το πιαστρακι στον αποστειρωτη... και βγηκε... κατι που θυμιζε πιαστρακι!!! Ελιωσε!!!:lol::lol::lol:

Καλα αυτη εχει μεγαλο θεμα. Το μωρο ειναι 8 μηνων και ακόμα αποστειρώνει. Πεφτει η πιπιλα κατω (αφου, ειπαμε, το πιαστρακι το αποτελείωσε...) και την αποστειρωνει για να την δωσει και ειναι 8 μηνων!!!

χαχα γιατί νομίζεις ότι δεν αποστειρώνω την πιάστρα έτσι???? έλιωσα και εγώ μια.......ουδέν σχόλιο παρακαλώ......


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Μα θα ερθει η μανα μου τις πρωτες 20 μερες και μετα αλλαγη βαρδιας η πεθερά μου. Μεσα στο σπίτι... Ευτυχως η πεθερα ειναι προετοιμασμενη σε αυτο από το μωρο του κουνιαδου μου που ουτε αυτοι την αφησαν. Αφου απο μονη της ρωτησε τον αντρα μου αν εμεις θα αφηνουμε και της απαντησε αρνητικά. Στη μαμα μου δεν το εχω πει ακόμη αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να γκρινιαξει. Αν καποιος θα γκρινιαζε αυτος θα ηταν ο πατερας μου ο οποιος μαλλον δεν θα ερθει! Αλλιως... θα ειχαμε ματς!!!

Εγω δεν θέλω κανέναν στο σπίτι μου. Όσα χρόνια μένω με τον άντρα μου μαζί, τους έχουμε κρατήσει όλους έξω από το σπίτι μας και τώρα με το παιδί νευριαζω που βρίσκουν πάτημα το παιδί και διεκδικούν με το έτσι θέλω κάποια πράγματα. Εγώ έχω πρόβλημα με την μάνα μου. Μας βλέπω να γίνεται της κακομοίρας εκείνες τις μερες. Το σκεφτομαι απο τωρα και με πιανει αναφυλαξία.....

Link to comment
Share on other sites

επισης stellitsa πόση ώρα τις αφήνεις να βράζουν? εχω ακούσει κάτι για μερικά λεπτά σε βρασμο. ισχύει?

η αποστείρωση είναι τουλάχιστον 10 λεπτά υπό βρασμό.

Αυτό ισχύει είτε αποστειρώνεις τις θηλές,πιπίλες μπιμπερό κτλ σε κατσαρόλα, είτε όταν αποστειρώνεις το νερό για το γάλα του μωρού


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

¨ωρα με την ώρα καλυτερεύω αλλά αρρώστησε τώρα ο μικρός μου!!!

Τη γκαντεμια είναι αυτή?

Το απόγευμα έκανε ένα ωραίο 39,5 και τον κάναμε μπάνιο για 45 λέπτα μέχρι να του πέσει..

Ευτυχώς μετά συνήλθε αλλά πρίν λίγο έκανε πάλι εμετό από τον βήχα στον ύπνο του.

Άντε να περάσει και αυτό δεν αντέχω άλλο....

Αντί να ετοιμάζομαι και να ηρεμώ λιγάκι, παλεύω με τις ιώσεις.....


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


¨ωρα με την ώρα καλυτερεύω αλλά αρρώστησε τώρα ο μικρός μου!!!

Τη γκαντεμια είναι αυτή?

Το απόγευμα έκανε ένα ωραίο 39,5 και τον κάναμε μπάνιο για 45 λέπτα μέχρι να του πέσει..

Ευτυχώς μετά συνήλθε αλλά πρίν λίγο έκανε πάλι εμετό από τον βήχα στον ύπνο του.

Άντε να περάσει και αυτό δεν αντέχω άλλο....

Αντί να ετοιμάζομαι και να ηρεμώ λιγάκι, παλεύω με τις ιώσεις.....

Αμαν βρε Νταιζακι... τι ταλαιπώρια ειναι αυτη τωρα στο τελείωμα? Υπομονη και που θα παει, θα περασει!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο με το πιαστρακι της πιπιλας... τι μου θυμισες!!! Μια γνωστη μου που εχει ΘΕΜΑ με την καθαριοτητα και την αποστειρωση, εβαλε το πιαστρακι στον αποστειρωτη... και βγηκε... κατι που θυμιζε πιαστρακι!!! Ελιωσε!!!:lol::lol::lol:

Καλα αυτη εχει μεγαλο θεμα. Το μωρο ειναι 8 μηνων και ακόμα αποστειρώνει. Πεφτει η πιπιλα κατω (αφου, ειπαμε, το πιαστρακι το αποτελείωσε...) και την αποστειρωνει για να την δωσει και ειναι 8 μηνων!!!

chris83 με μια γνωστή μου γεννήσαμε με 3 μέρες διαφορά....μόνο τον αέρα που ανέπνεε το μωρό δεν είχε καταφέρει να αποσειρώσει!!!

Ήρθε κάποια στιγμή στο σπίτι όταν ήταν 10 μηνών η μικρή και δεν την άφησε από τα χέρια. Όταν της είπα να την αφήσει κάτω αν θέλει να παίξει με τον ταλιμπάν μου, έβγαλε ένα αποστειρωμένο σεντόνι, το έστρωσε στο χαλί, κάθισε η ίδια πάνω και κρατούσε το μωρό στα χέρια!!!!

Και εννοείται πως στο χαλί δεν πατάμε με τα παπούτσια και το καθαρίζω καθημερινά!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς ο γιατρός που έχουμε είναι πολύ cool και μας ταιριάζει πολύ σαν νοοτροπία, οπότε δεν με άγχωσε όταν τον πηρα τηλέφωνο και του είπα για τον πυρετό που όπως να το κάνεις μόλις δεις το μικρό σου ξερό και το θερμόμετρο να δείχνει 39,5 ένα σοκ το παθαίνεις!!!

μετά το μπάνιο και το τσιτσίδωμα μία χαρά ήταν ο κατσικούλης μου!!!

έτρεχε με τα μπουτάκια έξω και ξαναζωήρεψε...ελπίζω τώρα να κοιμηθεί καλά............


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...είμαι νέα εδώ (στο cafe) παρόλο που μέλος στο parents.gr είμαι από τον Μάιο του '10!

Είμαι μία από σας...του Μαρτίου, εκτός κ αν ο μπέμπης βιαστεί κ βγει προς τα τέλη Φλεβάρη! Θα δείξει... :tongue:

Να είμαστε όλες καλά κ με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στις αγκαλιές μας!

tfQvp2.png


qSDMp3.png

SRy9p2.png

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa! και μετά λέω πως εγώ το παρακάνω με την καθαρίοτητα! εχθές που σιδέρωνα, είδα απλωμένο το τιγράκι-κουκλάκι πυ του έχω πάρει..και πάτησα και στο αρκουδάκι μια με τον ατμο...:tongue:

νταιζάκι..περαστικά στο μικρούλη σου.!!

july μου υπομονή!!!

Venia_13 καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

αυτά , θα σας δω το πρωι..καληνυχτούλα σε όλες!!


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...