Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Το διαπίστωσα...πολλά αγόρια!

Αύριο το απογευματάκι-βραδάκι θα έχω απαντήσεις, οπότε θα σας ενημερώσω κ εγώ για το τι παίζει! Προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι γτ είμαι πολύ αγχώδης κ οι σφυγμοί χτυπάνε κόκκινο! Με το παραμικρό, ταχυκαρδία!

Κάτι άσχετο, λέω σιγά-σιγά να αρχίσω το πλύσιμο των μωρουδιακών...Τι απορρυπαντικό να πάρω? :?

tfQvp2.png


qSDMp3.png

SRy9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η αποστείρωση είναι τουλάχιστον 10 λεπτά υπό βρασμό.

Αυτό ισχύει είτε αποστειρώνεις τις θηλές,πιπίλες μπιμπερό κτλ σε κατσαρόλα, είτε όταν αποστειρώνεις το νερό για το γάλα του μωρού

Σε ευχαριστω πολύ Νταιζάκι για τις συμβουλες.

¨ωρα με την ώρα καλυτερεύω αλλά αρρώστησε τώρα ο μικρός μου!!!

Τη γκαντεμια είναι αυτή?

Το απόγευμα έκανε ένα ωραίο 39,5 και τον κάναμε μπάνιο για 45 λέπτα μέχρι να του πέσει..

Ευτυχώς μετά συνήλθε αλλά πρίν λίγο έκανε πάλι εμετό από τον βήχα στον ύπνο του.

Άντε να περάσει και αυτό δεν αντέχω άλλο....

Αντί να ετοιμάζομαι και να ηρεμώ λιγάκι, παλεύω με τις ιώσεις.....

Κάνε κουράγιο κοπελάρα μου όσο μπορείς. Θα περάσει. Τουλάχιστον να έιστε καλά όταν θα γεννήσεις.

Καλημέρα...είμαι νέα εδώ (στο cafe) παρόλο που μέλος στο parents.gr είμαι από τον Μάιο του '10!

Είμαι μία από σας...του Μαρτίου, εκτός κ αν ο μπέμπης βιαστεί κ βγει προς τα τέλη Φλεβάρη! Θα δείξει... :tongue:

Να είμαστε όλες καλά κ με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στις αγκαλιές μας!

tfQvp2.png

Καλως ηρθες venia!!! Με το καλό τα παιδάκια μας!

Καλημερα!!!

Εγω σημερα εχω ραντεβου στην γυναικολογο, μιας κ σημερα μπηκα στον "μηνα μου", αλλα αγχωθηκα γιατι το ραντεβου ειναι στις 4 κ ο Γιωργος δεν μπορει να φυγει λιγο νωριτερα απο την δουλεια του κ προεκυψε μολις χθες απεργια στο μετρο, κατι που δεν υπολογιζαμε... Καλεσα λοιπον ραδιοταξι, αλλα στενοχωριεμαι που δεν θα ειναι μαζι μου, γιατι αυτο το ραντεβου επιτελους ειναι ραντεβου ρουτινας μετα απο τοοοοοοσα που περασαμε κ ηθελα πολυ να το ευχαριστηθουμε μαζι....

Mariadi μου μη στεναχωριέσαι. Καταλαβαίνω τι λες και σίγουρα τον θες μαζί σου. Αλλά σημασία έχει ότι το μπεμπακι είναι καλά και είναι ακόμα μέσα!!! Να μας πεις το βράδυ τι σου είπε ο γιατρός.

Φιλια

εγώ πάλι πρώτη φορά την βλέπω...:?

Δεν είχες καθόλου εκεί στον 5ο με 6ο μήνα βλέννα?

Καλημέρα μανούλες!

Εγώ βλέννα δε νομίζω ότι έχω δει αλλά από συσπάσεις και πόνο καλά πάμε. Χτες πρώτη φορά άκουσα αυστηρό τον γιατρό μου στο τηλέφωνο:"Το ξέρεις ότι είναι συσπάσεις αυτά ε; Και δε θέλουμε να έρθει ο μικρός ακόμα οπότε πρόσεχε λίγο!!!''

ουπς!

αλλά τι να κάνω, πρέπει να συνεχίσω τη δουλειά για 2 εβδομάδες ακόμα να τους βγάλω την ύλη και να τους ξεκινήσω με τις επαναλήψεις για να είμαι ήσυχη...

όσον αφορά τις αγκαλιές τώρα...σκοπεύω να είμαι αυστηρή και να έχω την ίδια αντιμετώπιση απέναντι σε όλους για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, δηλαδή ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ακουμπάει το μωρό στο μαιευτήριο και στο σπίτι όταν και εφόσον νιώσουμε ότι θέλουμε ΕΜΕΙΣ! Άντε γιατί (ευτυχώς) όλοι μακριά είναι αλλά ήδη μας έχουν πρήξει (τηλεφωνικώς) και ΟΛΟΙ σκοπεύουν να έρθουν στη γέννα (ΒΟΗΘΕΙΑ).

Tiramissou δεν μπορεις να την κάνεις την δουλεια από το σπίτι έστω?? Πρέπει να προσέχεις τώρα.

Τιραμισου, εμεις οταν ανακοινωσαμε την εγκυμοσύνη μου, ειπαν ολοι μαζι με ενα στομα μια φωνη: "Ωραια, θα κατεβουμε οοοοοοολοιιιι στην Κρητη απο τα μεσα του Φλεβάρη για να ειμαστε εκει στη γεννα!!!" :shock::shock::shock:

Εκεινη την ωρα αυθορμητα μου βγηκε ενα ηχηρο:"Οχι!!! Δεν θα ρθει κανεις!!!"

Και τους ειπα και οτι δεν προκειτε να τους ενημερώσουμε οτι γενναω. Αφου γεννησω θα τους παρουμε να τους το ανακοινωσουμε!!! (Με παιρνει και λογω απόστασης...)

Καλα, πεθερος και πεθερα, μαλλι καγκελο!!!:shock::shock::shock::shock:

Οι γονεις μου δεν εχουν προβλημα γιατι και η μαμα μου ετσι μας γεννησε, δεν ειπε τιποτα σε κανεναν!

Φαντάζομαι το πρόσωπό σου όταν το άκουσες αυτό...

Εγώ έχω ήδη ξεκαθαρίσει όπως και η μαμά σου, ότι θα ενημερωθούν αφού γεννήσω. Ούτε λεπτό ποιο νωρίς. Και η μάνα μου μου λέει: εγώ θέλω να σε πιάσουν οι πόνοι και ο Κώστας να μην είναι κοντά και να αναγκαστεις να με πάρεις τηλέφωνο......

Και μετά γελάσαμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Λοιπόν, ΠΗΤ κανονικά έχω στις 15/03, αλλά επειδή θα κάνω καισαρική, ο γιατρός μ έχει πει να πάω στις 8 Μαρτίου..Περιμένω μπέμπη κ θα γεννήσω στο ΡΕΑ.

Τώρα, αναφορικά με το πρωινό θέμα της βλέννας...το έχω παρατηρήσει κ εγώ τις τελευταίες μέρες! Χθες το βράδυ, μόλις ξάπλωσα είχα κάτι πόνους χαμηλά κ πετρώματα, αλλά όταν άλλαζα θέση περνούσαν...Αύριο που θα πάω στο γιατρό θα τα αναφέρω όλα αυτά κ θα δω τι θα μ πει! :?

Προφανώς όλα αυτά μας προετοιμάζουν για το ευχάριστο γεγονός! :tongue:

tfQvp2.png

Α!!! ωραία και εγώ στο Ρέα θα γεννήσω. Εγώ έχω ΠΗΤ 9/3/2011 αλλά με βλεπω για πολύ ποιο νωρίς!!!!! Λές να έχουμε και τον ίδιο γιατρό!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το διαπίστωσα...πολλά αγόρια!

Αύριο το απογευματάκι-βραδάκι θα έχω απαντήσεις, οπότε θα σας ενημερώσω κ εγώ για το τι παίζει! Προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι γτ είμαι πολύ αγχώδης κ οι σφυγμοί χτυπάνε κόκκινο! Με το παραμικρό, ταχυκαρδία!

Κάτι άσχετο, λέω σιγά-σιγά να αρχίσω το πλύσιμο των μωρουδιακών...Τι απορρυπαντικό να πάρω? :?

tfQvp2.png

εγω πηρα το proderm. Μυρίζει και πάρα πολύ ωραία!!!!! Υπάρχει και το αρκάδι που είναι πράσινο σαπούνι, αλλά φοβάμαι μήπως μπουκώσει το πλυντήριο. Σε αυτό να μας πει κάποια άλλη κοπέλα αν το έχει δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα και τώρα που θυμήκα κάτι λίγο αηδιαστικό. τα πρώτα κακάκια του μωρού δηλ το μηκώνιο είναι ένα πράγμα πράσινο σα βλέννα. μην τρομάξετε άν τύχει και το δείτε είναι απολύτως φυσιολογικό καθαρίζει το εντεράκι τους. όπως είναι φυσιολογικό για όσες έχετε κοριτσάκια ότι τα κοριτσάκια μπορεί να κάνουν ψευτοπερίοδο για 1-2 μέρες. μην τρομάξετε και αυτό είναι φυσιολογικό.μμμμ τι άλλο βρε ρωτήστε τώρα που μπορείτε.....τώρα που γυρνάει....


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

NIK-16.............1/02/2011.......Aγόρι..........ΛΗΤΩ................Κ.Τ.

July.................14/02/2011.......Koριτσι........Αλεξανδρας

Νταιζάκι............24/02/2011.......Κορίτσι........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

chris83.............01/03/2011.......Aγόρι.........Γεν. κλ. Τσεπέτη(Χανιά)

mariadi.............02/03/2011.......Αγορι.........Αλεξανδρας

Sophiep............02/03/2011.......Αγόρι.........Αλεξάνδρας

zaki..................06/03/2011.........?.............Μητερα

SoHappy...........07/03/2011.......Αγόρι.........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

Venia_13..........08/03/2011.......Αγόρι...........ΡΕΑ

Evib..................08/03/2011......Κορίτσι........Αττικό

Aliki1983............09/03/2011.......Αγόρι.........ΡΕΑ

pontiagr............11/03/2011.......Αγόρι.........Γενικο Νοσοκομειο Λαρισας

Mariapap82........13/03/2011.......Κορίτσι........Ιασώ

elizabeth_th.......15/03/2011.........?.............Γενικό Νοσοκομείο Σερρών

festar...............15/03/2011.......Αγόρι..........Ιπποκράτειο

kouklitsa. ..........15/03/2011.......Αγόρι.........Ιασώ..................... ...............το αργότερο 03/03/2011

Tinna................16/03/2011.......Αγόρι..........ΕΛΕΝΑ

tiramisu.............16/03/2011.......Αγόρι..........Μητέρα

Silviamammy.......17/03/2011....... Κορίτσι.......Αττικό

maraki1610.........21/03/2011......Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

EvaBar...............25/03/2011......Κορίτσι........Αρεταίειο

stellitsa1978.......29/03/2011... ..Koρίτσι.........Ιασώ

Katerin @...........31/03/2011 .....Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

maraki 83...........05/04/2011......Κορίτσι.........ΡΕΑ

Maliv.................06/04/2011.......Αγόρι..........ΛΗΤΩ


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..κ μένα για πιο νωρίς με βλέπω...Το μωρό μεγαλώνει πολύ γρήγορα κ ήδη είναι μια βδομάδα μπροστά στην ανάπτυξη..

Που ξέρεις, μπορεί να είμαστε κ στο ίδιο δωμάτιο..χεχε!

Και μένα ο άντρας μ δν θα έρθει αύριο στο γιατρό μαζί μου, γτ έπιασε νέα δουλειά κ επειδή είναι η πρώτη βδομάδα πάει νωρίτερα. Θα με συνοδεύσει η μητέρα μου!


qSDMp3.png

SRy9p2.png

Link to comment
Share on other sites

aliki, δυστυχώς είμαι καθηγήτρια και πρέπει να πηγαίνω τουλάχιστον στο φροντιστήριο. για τα ιδιαίτερα αν τα βρω σκούρα μπορεί να κανονίσω να έρθουν τα παιδιά για μάθημα σπίτι μου αλλά και αυτό δεν είναι εύκολο γιατί οι αποστάσεις είναι μεγάλες στην Αθήνα και τα κακόμοιρα τα παιδάκια έχουν απανωτά μαθήματα οπότε για καθημερινή είναι δύσκολο να έρθουν εκείνα.

το σκέφτομαι για σαββατοκύριακο όμως και να τα πάει και να τα φέρει ο άντρας μου για να μην έχω και θέμα με τους γονείς.


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω july κοντεύεις ......

Άντε με το καλό η μπέμπα!!!!!!

ναι βρε αλικάκη μου κοντεύω αλλά τούτη δεν λέει να μου κάνει την χάρη να βγει λίγο νωρίτερα πως θα το γεννήσω αυτό το παιδί αν την προηγούμενη εβδομάδα μου την υπολόγιζαν 3500 κιλά???που περιμένει να φτάσει για να βγει?????στα 4:shock:

τώρα για το αρκάδι εγώ το χρησιμοποιώ αλλά κάνω το εξής βάζω νεράκι και διαλύω την σκόνη και την χρησιμοποιώ σαν υγρό απορρυπαντικό και έτσι δεν φοβάμαι για το πλυντήριο;)


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ Νταιζάκι για τις συμβουλες.

Φαντάζομαι το πρόσωπό σου όταν το άκουσες αυτό...

Εγώ έχω ήδη ξεκαθαρίσει όπως και η μαμά σου, ότι θα ενημερωθούν αφού γεννήσω. Ούτε λεπτό ποιο νωρίς. Και η μάνα μου μου λέει: εγώ θέλω να σε πιάσουν οι πόνοι και ο Κώστας να μην είναι κοντά και να αναγκαστεις να με πάρεις τηλέφωνο......

Και μετά γελάσαμε......

Χα χα... δικια μου εισαι συ... :lol:


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

aliki, δυστυχώς είμαι καθηγήτρια και πρέπει να πηγαίνω τουλάχιστον στο φροντιστήριο. για τα ιδιαίτερα αν τα βρω σκούρα μπορεί να κανονίσω να έρθουν τα παιδιά για μάθημα σπίτι μου αλλά και αυτό δεν είναι εύκολο γιατί οι αποστάσεις είναι μεγάλες στην Αθήνα και τα κακόμοιρα τα παιδάκια έχουν απανωτά μαθήματα οπότε για καθημερινή είναι δύσκολο να έρθουν εκείνα.

το σκέφτομαι για σαββατοκύριακο όμως και να τα πάει και να τα φέρει ο άντρας μου για να μην έχω και θέμα με τους γονείς.

Καταλαβαίνω αλλά πρέπει με κάποιο τρόπο να προσέχεις. Εγω είχα συσπάσεις από την 27η εβδομάδα, οπότε ξέρω πώς είναι να κερδίζεις κάθε εβδομάδα.

Βέβαια είσαι κοντά, αλλά τουλάχιστον όσο μπορείς να είσαι σπίτι και να είσαι ξαπλωμένη....

Όχι καθιστη στο σπίτι. Δεν ηρεμεί η μήτρα. Πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Σου έδωσε κανένα χαπάκι?

Link to comment
Share on other sites

Χα χα... δικια μου εισαι συ... :lol:

Μα δεν είναι τρομερό???? Να θες να είσαι αυτόνομος και να κρατάς του άλλους έξω και να σε κάνουν να νιώθεις λες και κάνεις κάτι κακό!!!!!!

Άμα δεις τα ζόρια (και δεν έχω γεννήσει) πάρεμε τηλέφωνο να ερθω κάτω να καθαρίσω!!!!! Ευκαιρία να δω και την Κρήτη, αν και δεν στο κρύβω είμαι φανατικιά της Θεσσαλονίκης!!! Θα έμενα άνετα εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε αλικάκη μου κοντεύω αλλά τούτη δεν λέει να μου κάνει την χάρη να βγει λίγο νωρίτερα πως θα το γεννήσω αυτό το παιδί αν την προηγούμενη εβδομάδα μου την υπολόγιζαν 3500 κιλά???που περιμένει να φτάσει για να βγει?????στα 4:shock:

τώρα για το αρκάδι εγώ το χρησιμοποιώ αλλά κάνω το εξής βάζω νεράκι και διαλύω την σκόνη και την χρησιμοποιώ σαν υγρό απορρυπαντικό και έτσι δεν φοβάμαι για το πλυντήριο;)

july θυμησε μου, για φυσιολογικό πας???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...