Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας! Ανακάλυψα πριν λίγο το cafe σας! Ανήκουμε κι εμείς στην ομάδα σας! Ο μπέμπης μας είναι το πρώτο μας μωράκι και μας έχει ξετρελάνει! Προσπαθούμε σιγά σιγά να αποθηλάσουμε και αρχικά να σταματήσουμε να κοιμόμαστε στο στήθος της μαμάς;) Χωρίς αυτό, κάποια μεσημέρια που δοκιμάσαμε, κοιμηθήκαμε με πολύ γκρίνια!! Εσείς θηλάζετε; Αποθηλάσατε; Μπορεί να τα έχετε ξαναπεί αλλά είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλα όσα έχετε πει!

Καλώς σας βρήκαμε:D


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ανακάλυψα πριν λίγο το cafe σας! Ανήκουμε κι εμείς στην ομάδα σας! Ο μπέμπης μας είναι το πρώτο μας μωράκι και μας έχει ξετρελάνει! Προσπαθούμε σιγά σιγά να αποθηλάσουμε και αρχικά να σταματήσουμε να κοιμόμαστε στο στήθος της μαμάς;) Χωρίς αυτό, κάποια μεσημέρια που δοκιμάσαμε, κοιμηθήκαμε με πολύ γκρίνια!! Εσείς θηλάζετε; Αποθηλάσατε; Μπορεί να τα έχετε ξαναπεί αλλά είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλα όσα έχετε πει!

Καλώς σας βρήκαμε:D[/QU

Καλωσόρισες! Bear συνήθως είμαστε πολύ ομιλητικές αλλά τις τελευταίες μέρες κάπου έχουν χαθει οι περισσότερες. Λοιπόν...τον μικρό μου τον λένε Chris και είναι σκέτη γλύκα. Γεννήθηκε την Καθαρά Δευτέρα. Τον θήλασα για 5 μήνες αλλά εμφάνησε αλλεργία στις πρωτείνες το γάλακτος και αναγκάστηκα να σταματήσω. Είμαι καθηγήτρια-βιολόγος και δοκιμαστικά έχουμε μετακομίσει στην Αγγλία λόγω ανεργίας. Αυτά τα λίγα για εμάς για αρχή!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες. Να ειστε όλες καλά και να χαίρεστε τα μωρακια σας. Η μικρουλα μου σηκωνεται στο παρκο και στην κουνια γιαλίγη ώρα και μετα πεφτει. Ακομα θηλάζω και εχω αγχωθει που επιστρεφω στη δουλεια (μετα απο 2,5 χρονια).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Bear καλωσήρθες στην παρέα μας! Τα μωρά μαςείναι γεννημένα την ίδια μέρα! Στελλίτσα μου χρόνια σου πολλά! Να σαι πάντα καλά με υγεία και χαρά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Κορίτσια, η μπεμπού μου είναι το πιο μικρό μωρό του καφέ, αλλά σήμερα έκανε τα 2 πρώτα της βήματα! Μόνη της, χωρίς να κρατιέται απο πουθενά. Κρατιόταν απο το τραπεζάκι, το άφησε, έκανε 2 βήματα και πιάστηκε απο τον καναπέ! Κορίτσιαααα είναι 8 μηνων! Ελεος!!!! Ηδη τρέχαμε απο πίσω της με το μπουσουλημα. Τωρα την πατήσαμε εντελώς!

Επίσης εχθές, μετά απο 2 μηνες που έχουμε εισάγει στερεές, έφαγε όλη της την φρουτόκρεμα (μισό μηλο- μισό αχλάδι και χυμο ροδιού). Πάρτυ λέμε!!!

Απο την άλλη, έχουμε θέμα γιατι την ενοχλούν τα δόντια της και δεν κοιμόμαστε. Ολη νυχτα την είχα στο στήθος για να μπορέσουμε να κοιμηθούμε κάπως.

Bear εμείς δεν είμαστε σε φάση αποθηλασμού. Ούτε μπιμπερό παίρνει, ούτε ποτηράκι ούτε τίποτα. Ουτε νερό δεν πίνει για την ακρίβεια. Με το ζότι της δείνω 2-3 μλ με τη σύριγκα.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας! Χαίρομαι που σας γνωρίζω σιγά σιγά!

Tiramisu εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλετε. Έχουμε έρθει αρκετές φορές Αγγλία, μας αρέσει πολύ! Ήρθαμε και το καλοκαίρι με τον μπέμπη, όλα καλά πήγαν και στο ταξίδι και όσες μέρες μείναμε.

Eva Bar να τα χαιρόμαστε που γεννήθηκαν την ίδια μέρα! Εμάς μας αρέσει περισσότερο η κρέμα με τα λαχανικά και κρεατάκι, την φρουτόκρεμα την πολεμάμε! Όσο φάει βέβαια, δεν τον πιέζω. Δοντάκια δεν έχουμε βγάλει ακόμη, έχουμε ξενυχτήσει γι' αυτά αλλά ακόμη τίποτα! Πριν δυο μέρες άρχισε να μπουσουλάει μπροστά αλλά τον φοβάμαι ακόμη και τον έχω από κοντά. Σχετικά με τον αποθηλασμό τον έμαθα και πίνει γάλα από μπιμπερό, μένει να βρω τρόπο να το "μονιμοποιήσω"!!

Χρόνια πολλά κι από μένα στην Στέλλα, υγεία ευτυχία!


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βear καλως ορισες και απο εμενα. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Ναι χαιρεσαι και εσυ το μωρό σου.

Αμαν Ευα θα τρεχεις... Ο Βασιλάκης μου περπατησε κανονικα 11 μηνων. Αχ σε καταλαβαινω.... Καλό τρεξιμο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

καταρχάς στελλίτσα κοπέλα μου πολύχρονη να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου και όποιους αγαπάς!!!

bear καλως όρισες στην παρέα μας!!!

ευάκι μαζί πάνε τα ζουζούνια μας???και εμας εχτές έκανε τα πρώτα 2 βηματάκια κλασσικά από το τραπέζι στον καναπέ πολύ πλάκα είχε σαν παπάκι!!! ααα είχαμε και μια πολύ όμορφη φάση με την μαίρη και την μπέμπα!!! κράταγε η μαίρη ένα παιχνίδι την Λουίζα και την ήθελε η μπέμπα αλλά η μαίρη της έλεγε έγω την έχω θα περιμένεις αλλά όχι δεν περίμενε την άρπαξε από το χέρι της μαίρης και άρχισε να μπουσουλάει σφεντόνα από πίσω της η μαίρη μπουσουλώντας να φωνάζει έλα ρε μπέμπα εγώ το είχα δεν είναι σωστό αυτό μπαμπά μαμά...πάει ο μπαμπάς το παίρνει από την μπέμπα μαλώνοντάς την (τσαντίλα αυτή κανονικά) το δίνει στην μαίρη και παίρνει αγκαλιά την μπέμπα. μετά πό λίγο αφήνει η μαίρη την Λουίζα και παίρνει άλλο παιχνιδάκι το μπανίζει η μικρή χτυπιέται να την αφήσει κάτω ο μπαμπάς και πάει σιγά σιγά πίσω από την μαίρη αρπάζει την Λουίζα και φεύγει σφεντόνα πίσω από το σπιτάκι τους και κάθεται και παίζει με ένα ύφος "τα κατάφερα!" πολύ πλάκα είχε!!

αχχχ κορίτσια νιώθω λίγο χάλια η μικρή μου κόβει τον θηλασμό και καθόλου δεν μου αρέσει!!! πλέον που φεύγω στις 7 και γυρνάω στις 5 κάνουμε λίγους θηλασμούς και λίγο η κούραση δεν έχω πολύ γάλα και όποτε την βάζω στο στήθος πιπιλάει 1-2 λεπτά και μετά κλαίει!!! Αφού περάσαμε 3 μέρες έτσι δοκίμασα με το μπιμπερό (το οποίο ούτε να το φτύσει παλιότερα) και κατέβασε μονορούφι 60μλ γάλα και ήθελε και άλλο μου ήπιε με την πρώτη 180μλ!! το βράδυ την βάζω στο στήθος και να κλαίει και με το που είδε το μπιμπερό πέταξε την πιπίλα το έπιασε με τα χέρια της να πιεί!!! θα μου πείτε πως κάνεις έτσι σιγά αλλά ήθελα να την πάω μέχρι τα δύο ή τουλάχιστον να χρονίσει μπας και γλιτώσουμε καμμία αρρώστια!!! την μαίρη ο θηλασμός την είχε προφυλάξει και τώρα τούτο μου σταμάτησε!!! αφήστε οι ενοχές ότι δεν είμαι καλή μαμά και δεν έχω γάλα να προστατέψω το παιδί μου και θα μου αρρωσταίνει και συνέχεια στο παίδων θα είμαστε!!! αφήστε τα μαύρη κατάθλιψη!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

καταρχάς στελλίτσα κοπέλα μου πολύχρονη να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου και όποιους αγαπάς!!!

bear καλως όρισες στην παρέα μας!!!

ευάκι μαζί πάνε τα ζουζούνια μας???και εμας εχτές έκανε τα πρώτα 2 βηματάκια κλασσικά από το τραπέζι στον καναπέ πολύ πλάκα είχε σαν παπάκι!!! ααα είχαμε και μια πολύ όμορφη φάση με την μαίρη και την μπέμπα!!! κράταγε η μαίρη ένα παιχνίδι την Λουίζα και την ήθελε η μπέμπα αλλά η μαίρη της έλεγε έγω την έχω θα περιμένεις αλλά όχι δεν περίμενε την άρπαξε από το χέρι της μαίρης και άρχισε να μπουσουλάει σφεντόνα από πίσω της η μαίρη μπουσουλώντας να φωνάζει έλα ρε μπέμπα εγώ το είχα δεν είναι σωστό αυτό μπαμπά μαμά...πάει ο μπαμπάς το παίρνει από την μπέμπα μαλώνοντάς την (τσαντίλα αυτή κανονικά) το δίνει στην μαίρη και παίρνει αγκαλιά την μπέμπα. μετά πό λίγο αφήνει η μαίρη την Λουίζα και παίρνει άλλο παιχνιδάκι το μπανίζει η μικρή χτυπιέται να την αφήσει κάτω ο μπαμπάς και πάει σιγά σιγά πίσω από την μαίρη αρπάζει την Λουίζα και φεύγει σφεντόνα πίσω από το σπιτάκι τους και κάθεται και παίζει με ένα ύφος "τα κατάφερα!" πολύ πλάκα είχε!!

αχχχ κορίτσια νιώθω λίγο χάλια η μικρή μου κόβει τον θηλασμό και καθόλου δεν μου αρέσει!!! πλέον που φεύγω στις 7 και γυρνάω στις 5 κάνουμε λίγους θηλασμούς και λίγο η κούραση δεν έχω πολύ γάλα και όποτε την βάζω στο στήθος πιπιλάει 1-2 λεπτά και μετά κλαίει!!! Αφού περάσαμε 3 μέρες έτσι δοκίμασα με το μπιμπερό (το οποίο ούτε να το φτύσει παλιότερα) και κατέβασε μονορούφι 60μλ γάλα και ήθελε και άλλο μου ήπιε με την πρώτη 180μλ!! το βράδυ την βάζω στο στήθος και να κλαίει και με το που είδε το μπιμπερό πέταξε την πιπίλα το έπιασε με τα χέρια της να πιεί!!! θα μου πείτε πως κάνεις έτσι σιγά αλλά ήθελα να την πάω μέχρι τα δύο ή τουλάχιστον να χρονίσει μπας και γλιτώσουμε καμμία αρρώστια!!! την μαίρη ο θηλασμός την είχε προφυλάξει και τώρα τούτο μου σταμάτησε!!! αφήστε οι ενοχές ότι δεν είμαι καλή μαμά και δεν έχω γάλα να προστατέψω το παιδί μου και θα μου αρρωσταίνει και συνέχεια στο παίδων θα είμαστε!!! αφήστε τα μαύρη κατάθλιψη!!!

july μου

ξερεις πως ειμαι υπέρμαχος του θηλασμού, αλλά ειλικρινά, το θέμα είναι κατ αχρας τί θέλει το παιδί. Αν η ίδια αποφάσισε να αποθηλάσει, εσυ δεν μπορείς να κάνεις πολλά! Μπορείς να την βάζεις τη νυχτα να θηλάσει (αν ξυπνάει βεβαια) και να συνεχισεις να προσφέρεις όσο θέλει μέσα στη μέρα. Επίσης, αν αυτα δεν δουλέψουν, μπορεις να ξεκινήσεις αντλήσεις (νοίκιασε αν είναι νοσοκομειακό θηλαστρο). Με αντλήσσεις θα καταφερεις να δώσεις δικό σου γάλα έστω μέχρι το χρόνο.

Το μόνο σίγουρο είναι πως κάνεις το καλύτερο για το μικρό σου. Ασε τις χαζες ενοχές!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Σήμερα καταφέραμε να κοιμηθούμε χωρίς στήθος:DΉπιαμε από το μπουκάλι, κάναμε δυο λεπτά βόλτα στο σπίτι αγκαλίτσα και νανάκια! Μετά που ξύπνησε έφαγε με πολύ όρεξη από το στήθος! Οπότε πιστεύω θα μάθουμε να κοιμόμαστε χωρίς αυτό! Αυτό με νοιάζει βασικά κι όχι να αποθηλάσω, άρα όλα καλά για εμάς σήμερα:D:D

July συμφωνώ με την eva bar απόλυτα, ούτε ενοχές χρειάζονται ούτε άγχος, όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Κι εμείς που θηλάζουμε και προσέχαμε, πάθαμε ακροαστικά, αν είναι να γίνει..:-(


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ κοριτσάκια μου το ξέρω ότι οι ενοχές δεν βοηθάνε αλλά τα βλέπω τα παιδάκια μου 3 ώρες την ημέρα και πρέπει και ναμαγειρέψω και να μαζέψω γιατί μετά τις 9 είμαι κομμάτια και δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από ένα ζεστό μπάνιο και νάνι!!!

όσο για το θήλαστρο είναι νομίζω καλή λύση αλλά είμαι πάρα πολύ στριμωγμένη οικονομικά τώρα που δεν έχω για τίποτα άλλο πέραν των βασικών και έτσι δυστηχώς δεν το βλέπω!!! την θηλάζω με το που γυρίσω πριν κοιμηθεί και εννοείται όσες φορές ξυπνήσει το βράδυ πρώτα στήθος και μετά ξένο ελπίζω αυτά να μας κρατήσουν όσο γίνεται!!!

bear μου ξέρω ότι ΄θηλασμός δεν σημαίνει ότι δεν θα αρρωστήσει (έχουμε αρρωστήσει 4 φορές εκ των οποίων 2 νοσηλευτήκαμε στο παιδών!) αλλά΄έστω και μια φορά να τη γλιτώσει και να γλιτώσουμε το παίδων για μένα είναι πολύ σημαντικό!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσάκια μου το ξέρω ότι οι ενοχές δεν βοηθάνε αλλά τα βλέπω τα παιδάκια μου 3 ώρες την ημέρα και πρέπει και ναμαγειρέψω και να μαζέψω γιατί μετά τις 9 είμαι κομμάτια και δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από ένα ζεστό μπάνιο και νάνι!!!

όσο για το θήλαστρο είναι νομίζω καλή λύση αλλά είμαι πάρα πολύ στριμωγμένη οικονομικά τώρα που δεν έχω για τίποτα άλλο πέραν των βασικών και έτσι δυστηχώς δεν το βλέπω!!! την θηλάζω με το που γυρίσω πριν κοιμηθεί και εννοείται όσες φορές ξυπνήσει το βράδυ πρώτα στήθος και μετά ξένο ελπίζω αυτά να μας κρατήσουν όσο γίνεται!!!

bear μου ξέρω ότι ΄θηλασμός δεν σημαίνει ότι δεν θα αρρωστήσει (έχουμε αρρωστήσει 4 φορές εκ των οποίων 2 νοσηλευτήκαμε στο παιδών!) αλλά΄έστω και μια φορά να τη γλιτώσει και να γλιτώσουμε το παίδων για μένα είναι πολύ σημαντικό!!!

Αν δεν έχεις καθόλου θήλαστρο, μπορώ να σου στείλω το mini electric που έχω της medela. Θα χρειαστεί απλά να πάρεις μία δική σου χοάνη και τίποτα άλλο. Δεν είναι νοσοκομειακό βέβαια, αλλά για μια -δυο αντλήσεις τη μέρα είναι καλό. Εγω έχω και ένα δεύτερο, οπότε δεν θα μου λείψει. Αν το θες, πολύ ευχαρίστως θα σου το στείλω!

Αυτο που λες για τον χρόνο που έχεις για τα παιδιά, το καταλαβαίνω απόλυτα! Εδω εγω που είμαι μαζί τους απο τις 14.30 και μετά, και πάλι μετα δυσκολίας προλαβαίνω τις δουλειες και να παίξω και μαζί τους. Ειδικά η μπέμπα, είναι στον αυτόματο ρε γμτ. Μόνο με το θηλασμό νοιώθω πως έχω λίγο χρόνο μαζί της.

Bear μια χαρά τα βολέψατε! Εμένα η μικρή μου, με άλλους κοιμάται χωρίς θηλασμό. Με εμένα όμως όχι. Περιμένει οπωσήποτε ζιζί :tongue:

Εγω αυτό που θα θελα είναι να καταφέρουμε να πιει γάλα απο ποτηράκι, μπιμπερό, ποτήρι, ότι να ναι τέλος πάντων. Μπας και καταφέρω κι εγω και αποδεσμευτώ λίγο και μπορώ να πάω καμια βόλτα χωρίς άγχος.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

July σε καταλαβαίνω, κι εγώ επειδή θα πάμε σε βρεφονηπιακό αργότερα αυτό είναι το σκεπτικό μου, ότι καταφέρουμε να γλυτώσουμε:( Απλώς να μην αγχώνεσαι, ότι μπορείς κάνεις. Μην φορτώνεσαι με ενοχές.

Eva bar και σήμερα καλά πήγε, είναι συνεργάσιμος ο μικρός μου! Το έπιασε το νόημα;) Του έβαλα κι ένα κουκλάκι που του αρέσει πολύ και κοιμούνται παρέα:P Κι εμάς μας πήρε κανένα μήνα να μάθει μπιμπερό. Στην αρχή του το έδινα όχι για να φάει, σαν πρόσθετο. Το έβαζε στο στόμα, μια γουλιά και τέλος. Την άλλη μέρα δυο γουλιές και το άφηνε. Δεν τον ζόρισα. Βέβαια είναι θέμα και οι θηλές. Να βρεις ποιά τους αρέσει:wink:


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

July σε καταλαβαίνω, κι εγώ επειδή θα πάμε σε βρεφονηπιακό αργότερα αυτό είναι το σκεπτικό μου, ότι καταφέρουμε να γλυτώσουμε:( Απλώς να μην αγχώνεσαι, ότι μπορείς κάνεις. Μην φορτώνεσαι με ενοχές.

Eva bar και σήμερα καλά πήγε, είναι συνεργάσιμος ο μικρός μου! Το έπιασε το νόημα;) Του έβαλα κι ένα κουκλάκι που του αρέσει πολύ και κοιμούνται παρέα:P Κι εμάς μας πήρε κανένα μήνα να μάθει μπιμπερό. Στην αρχή του το έδινα όχι για να φάει, σαν πρόσθετο. Το έβαζε στο στόμα, μια γουλιά και τέλος. Την άλλη μέρα δυο γουλιές και το άφηνε. Δεν τον ζόρισα. Βέβαια είναι θέμα και οι θηλές. Να βρεις ποιά τους αρέσει:wink:

Να σου πω...

μέχρι τωρα έχω δοκιμάσει θηλές σιλικόνης, καουτσούκ, με διάφορες ροές και απο διαφορετικές μάρκες (nuk, avent, chicco). Μέχρι τώρα τίποτα απο αυτά δεν τα θέλει. Εκπαιδευτικά ποτηράκια έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά. Καμία τύχη. Και να φανταστείς, πως μέχρι 3.5 μηνών, όσες φορές είχε χρειαστεί να της δώσω γάλα σε μπιμπερό, το είπιε χωρίς κανένα θέμα. Μετά για ένα 2 μηνο δεν χρειάστηκε καθόλου να δώσω μπιμπερό, με αποτέλεσμα να ξεσυνηθίσει. Οταν 5.5 μηνων επέστρεψα στη δουλεια, η μικρή δεν ήθελε να πιει απο μπιμπερό με τίποτα! Ετσι αναγκάστηκα και εισήγαγα τις στερεες λίγο νωρίτερα (οχι με μεγάλη επιτυχία).

Μέχρι τώρα λοιπόν, απλά η μικρή δεν θέλει να συνεργαστεί.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις καθόλου θήλαστρο, μπορώ να σου στείλω το mini electric που έχω της medela. Θα χρειαστεί απλά να πάρεις μία δική σου χοάνη και τίποτα άλλο. Δεν είναι νοσοκομειακό βέβαια, αλλά για μια -δυο αντλήσεις τη μέρα είναι καλό. Εγω έχω και ένα δεύτερο, οπότε δεν θα μου λείψει. Αν το θες, πολύ ευχαρίστως θα σου το στείλω!

Αυτο που λες για τον χρόνο που έχεις για τα παιδιά, το καταλαβαίνω απόλυτα! Εδω εγω που είμαι μαζί τους απο τις 14.30 και μετά, και πάλι μετα δυσκολίας προλαβαίνω τις δουλειες και να παίξω και μαζί τους. Ειδικά η μπέμπα, είναι στον αυτόματο ρε γμτ. Μόνο με το θηλασμό νοιώθω πως έχω λίγο χρόνο μαζί της.

Bear μια χαρά τα βολέψατε! Εμένα η μικρή μου, με άλλους κοιμάται χωρίς θηλασμό. Με εμένα όμως όχι. Περιμένει οπωσήποτε ζιζί :tongue:

Εγω αυτό που θα θελα είναι να καταφέρουμε να πιει γάλα απο ποτηράκι, μπιμπερό, ποτήρι, ότι να ναι τέλος πάντων. Μπας και καταφέρω κι εγω και αποδεσμευτώ λίγο και μπορώ να πάω καμια βόλτα χωρίς άγχος.

ευάκι μου ταπεινός σου μούλος!!! σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά αλλά με τα θήλαστρα δεν το έχω όσες φορές προσπάθησα και με ηλεκτρικό και με χειροκίνητο ούτε σταγόνα δεν έβγαλα.

αχχχχ αυτός ο χρόνος δεν φτάνει με τίποτα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...