Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Κι εμείς μέχρι 3μηνών έπινε από μπιμπερό κανένα χαμομηλάκι. Μετά που τελείωσαν οι κολικοί, δεν του ξαναέδωσα και ξέμαθε:P Τι να σου πω, εμείς πάντως έτσι κάναμε, με πολύ υπομονή. Της nuk μας βοήθησαν γιατί είναι πιο πλατιές και ίσως θυμίζουν πιο πολύ στήθος. Τώρα πίνει από όλες. Δεν έχω κάποιο άλλο "κόλπο" να σου πω! Είναι και στο παιδί! Υπομονή, αυτοί οι μήνες δεν θα ξαναέρθουν, σκέψου το έτσι:wink:

Κατά τα άλλα εμείς μπουσουλάμε και θέλουμε ότι πιο βαρύ εντοπίσουμε γύρω μας:lol: Χθες φάγαμε και γιαουρτάκι, το 1/3 δηλαδή, και μας άρεσε! Το μοσχάρι δεν μας ενθουσίασε αλλά σιγά σιγά κάτι φάγαμε.

Α και κάτι ακόμα, εσάς πίσω στο κεφαλάκι είναι πιο αραιά τα μαλλάκια από την τριβή; Εμείς δεν γεννηθήκαμε με πολλά και τώρα βγαίνουν πιο πολλά, μόνο εκεί ειναι αραιά.


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!

Κι εμείς μέχρι 3μηνών έπινε από μπιμπερό κανένα χαμομηλάκι. Μετά που τελείωσαν οι κολικοί, δεν του ξαναέδωσα και ξέμαθε:P Τι να σου πω, εμείς πάντως έτσι κάναμε, με πολύ υπομονή. Της nuk μας βοήθησαν γιατί είναι πιο πλατιές και ίσως θυμίζουν πιο πολύ στήθος. Τώρα πίνει από όλες. Δεν έχω κάποιο άλλο "κόλπο" να σου πω! Είναι και στο παιδί! Υπομονή, αυτοί οι μήνες δεν θα ξαναέρθουν, σκέψου το έτσι:wink:

Κατά τα άλλα εμείς μπουσουλάμε και θέλουμε ότι πιο βαρύ εντοπίσουμε γύρω μας:lol: Χθες φάγαμε και γιαουρτάκι, το 1/3 δηλαδή, και μας άρεσε! Το μοσχάρι δεν μας ενθουσίασε αλλά σιγά σιγά κάτι φάγαμε.

Α και κάτι ακόμα, εσάς πίσω στο κεφαλάκι είναι πιο αραιά τα μαλλάκια από την τριβή; Εμείς δεν γεννηθήκαμε με πολλά και τώρα βγαίνουν πιο πολλά, μόνο εκεί ειναι αραιά.

καλημέρα!!!

μου αρέσει η αισιοδοξία σου μπράβο;) έτσι είναι οι μέρες που ζούμε φεύγουν και πίσω δε γυρνάνε ας τις απολάυσουμε λοιπόν!!!

καλέ που είστε όλες οι υπόλοιπες???

γιατί χαθήκατε όλες???

τιννάκι σε έπαιρνα τηλ αλλά δεν σε βρήκα θα ξαναπροσπαθήσω πάλι σήμερα και είδωμεν!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Κι εμείς μέχρι 3μηνών έπινε από μπιμπερό κανένα χαμομηλάκι. Μετά που τελείωσαν οι κολικοί, δεν του ξαναέδωσα και ξέμαθε:P Τι να σου πω, εμείς πάντως έτσι κάναμε, με πολύ υπομονή. Της nuk μας βοήθησαν γιατί είναι πιο πλατιές και ίσως θυμίζουν πιο πολύ στήθος. Τώρα πίνει από όλες. Δεν έχω κάποιο άλλο "κόλπο" να σου πω! Είναι και στο παιδί! Υπομονή, αυτοί οι μήνες δεν θα ξαναέρθουν, σκέψου το έτσι:wink:

Κατά τα άλλα εμείς μπουσουλάμε και θέλουμε ότι πιο βαρύ εντοπίσουμε γύρω μας:lol: Χθες φάγαμε και γιαουρτάκι, το 1/3 δηλαδή, και μας άρεσε! Το μοσχάρι δεν μας ενθουσίασε αλλά σιγά σιγά κάτι φάγαμε.

Α και κάτι ακόμα, εσάς πίσω στο κεφαλάκι είναι πιο αραιά τα μαλλάκια από την τριβή; Εμείς δεν γεννηθήκαμε με πολλά και τώρα βγαίνουν πιο πολλά, μόνο εκεί ειναι αραιά.

Θα ξαναδοκιμάσω σιγα σιγα τώρα. Ισως τωρα που είναι πιο μεγάλη λίγο να είναι πιο δεκτική (λέμε τώρα....). Οσο για το κενό πίσω στο κεφαλάκι,είχε ο γιος μου. Η μπέμπα όμως δεν έχει κάνει. Αλλά πως να κάνει, αφού απο 4.5 μηνών δεν έχει κάτσει για πάνω απο 10 λεπτά ξάπλα ανάσκελα μέσα στη μέρα. Τη νύχτα μετά τους 4 μήνες γύρναγε στο πλάι και την βόλευε πιο πολύ. Πολλά μαλλια δεν έχουμε βέβαια, αλλά τώρα έχουν αρχίσει να πυκνώνουν


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ξενύχτι χθες και για ξενύχτι πάμε πάλι απόψε:(

Χθες μπούκωμα, να μην θέλει κιόλας να του βάλω ορό μέσα στη νύχτα με τίποτα! Κλάμα και τελικά κουράστηκα πήγαινε-έλα (ανά μισάωρο πεταγόταν:() και τον πήρα μαζί μας κατά τις 3, τελικά ξυπνησε 6:30:sad:

Όλη μέρα γκρίνια, κλάματα και καθόλου όρεξη, μόνο από το στήθος θέλει. Έχει και πολλά σάλια, να υποθέσω ότι ο συνδιασμός όλων δείχνει δόντια; Πυρετό δεν έχει ευτυχώς. Εσείς έχετε βγάλει; Τουλάχιστον να βγει κανένα μετά από τόσο ξενύχτι..


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες. Εμενα τώρα εβγαλε 2 δοντακια κατω. Ισα ισα που φαινονται.

Σε 1 μηνα επιστρεφω στη δουλεια... Αχ θα με ξεχασουν τα παιδακια μου. Τι θα κανω με τους θηλασμους?

Εσεις τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. Εμείς έχουμε 2 δοντάκαι κάτω , 2 πάνω και ετοιμάζονται άλλα δύο.

Γκρίνιαζε πολύ αλλά τώρα είναι μια χαρά νομίζω πονάει λιγότερο!

έχει πλάκα όμως γιατί καμιά φορά ξεχνιέται και δαγκώνεται και ουρλιάζει..

πήρα στο supermarket μπισκοτα της Nutricia για να αρχίσει να μασαέι.. εσείς τους δίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες. Εμενα τώρα εβγαλε 2 δοντακια κατω. Ισα ισα που φαινονται.

Σε 1 μηνα επιστρεφω στη δουλεια... Αχ θα με ξεχασουν τα παιδακια μου. Τι θα κανω με τους θηλασμους?

Εσεις τι κανετε?

Καλημέρα κορίτσια

Πήγε εχθες παιδίατρο η μπέμπα και έκανε το αντιγριπικό και άλλο ένα εμβόλιο. Την μέτρησε λοιπόν η γιατρός και είναι 69εκ και 7700γρμ. Σε ένα μήνα πήρε δηλαδή 200 γρμ όλα κι όλα. Η γιατρός είπε να τη ζυγησουμε πάλι σε καμια βδομαδα να δούμε πως πάει. Βεβαια απ ότι είδα στις καμπύλες, μια χαρά είναι, οπότε δεν αγχώνομαι.

Στέλλα... καταλαβαινω π[ως νοιωθεις, γιατι κι εγω που κατα γενική ομολογία είναι ψυχραιμος άνθρωπος, μόλις πήγε η Μπου βρεφηκο, σκεφτόμουν πως θα με ξεχάσει. Βεβαια, δεν έγινε κάτι τέτοιο. Ισα ισα, κάθε μεσημέρι που με βλέπει, μου χαρίζει 'ενα τεράαααστιο χαμόγελο!

Με το θηλασμό τί πρόβλημα να έχεις? Πόσες φορές θηλάζει η μικρή τώρα? Εγω έχω βάλει όλα τα γεύματα το πρωί που λείπω και μετά ελεύθερος θηλασμός και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόνο αν θηλάσει πολύ κανα βράδυ έχω θέμα, γιατι αυξάνεται το γάλα το πρωί και με ενοχλεί στη δουλεια.

Εμείς ταλαιποριόμαστε με τα δόντια. Δεν έχουμε βγάλει ακόμα κανένα, αλλά τα 2 επάνω ετοιμάζονται. Το τί κλάμα, το τί αγρυπνία, δεν μπορώ να σας περιγράψω! Εχθες ειδικά, χάλια! Εγω ένα ζόμπι όλη νυχτα να πηγαίνω απο το ένα δωμάτιο στο άλλο. Στο τέλος την κράτησα στο κρεβάτι μας, αλλά και πάλι ήταν πολύ ανησυχη.

Εν το μεταξυ, η μικρή

φαίνεται πως μάλλον έχει δυσανεξία στο κοτόπουλο! Μα το έχετε ξανακούσει; Κι όμως δεν υπάρχει άλλη εξυγηση. Στο σχολείο κάθε Πέμπτη που τρώνε κοτόπουλο, 2 το μεσημέρι κάνει εμετό. Μετά είναι μια χαρά! Ειμαστε ακόμα στη φάση της διερεύνησης. Σπίτι έχω καιρό να της δώσω κοτόπουλο, αλλά θα δοκιμάσω αυριο και βλέπουμε.

Η γιατρός μας είπε πως μπορούμε να φάμε και γιαουρτι πλέον. Θα δοκιμάσω να της δώσω λίγο το απόγευμα ίσως.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς!

Εμάς το κρύωμα σιγά σιγά υποχωρεί.. Δεν θέλει να βλέπει ορούς ούτε ζωγραφιστούς:P Στεναχωρήθηκα γιατί από εμένα πρέπει να κόλλησε:( Άλλη φορά και λίγο συνάχι να έχω μασκούλα θα φοράω. Κρίμα το παιδάκι μου τόση μύξα.. Αν με δει με μάσκα βέβαια θα θέλει να την πάρει αλλά θα δούμε!

Κι εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμη κανένα δοντάκι, αν κρίνω από την γκρίνια, τα σάλια και το μασούλημα κοντεύουμε! Εγώ του έδωσα μπισκοτάκι, το γλύφει και τελευταία φορά του κόπηκε κομμάτι στο στόμα κι αντί να το φτύσει όπως συνήθιζε, το μασούλησε κι άλλο και το κατάπιε:lol: Του έδωσα και γιαουρτάκι (επιδόρπιο δηλαδή) advanced, θα ρωτήσω την παιδίατρο αυτήν την εβδομάδα ποιό άλλο μπορώ.

Α κι όσο για το μεγάλο βήμα που κάναμε να κοιμόμαστε την ημέρα χωρίς το βυζί της μαμάς, ξαναγυρίσαμε πίσω:( Λόγω κρυώματος απαιτούμε το στήθος της μαμάς:lol: Αχ, ότι θέλουν μας κάνουν!!

Πάντως δεν νομίζω να μας ξεχάσουν τα μωράκια μας, αλλά εμάς θα μας φάνε οι τύψεις... Μακάρι να είχαμε άλλες επιλογές.. Ας σκεφτόμαστε θετικά λοιπόν :tongue:


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς!

Εμάς το κρύωμα σιγά σιγά υποχωρεί.. Δεν θέλει να βλέπει ορούς ούτε ζωγραφιστούς:P Στεναχωρήθηκα γιατί από εμένα πρέπει να κόλλησε:( Άλλη φορά και λίγο συνάχι να έχω μασκούλα θα φοράω. Κρίμα το παιδάκι μου τόση μύξα.. Αν με δει με μάσκα βέβαια θα θέλει να την πάρει αλλά θα δούμε!

Κι εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμη κανένα δοντάκι, αν κρίνω από την γκρίνια, τα σάλια και το μασούλημα κοντεύουμε! Εγώ του έδωσα μπισκοτάκι, το γλύφει και τελευταία φορά του κόπηκε κομμάτι στο στόμα κι αντί να το φτύσει όπως συνήθιζε, το μασούλησε κι άλλο και το κατάπιε:lol: Του έδωσα και γιαουρτάκι (επιδόρπιο δηλαδή) advanced, θα ρωτήσω την παιδίατρο αυτήν την εβδομάδα ποιό άλλο μπορώ.

Α κι όσο για το μεγάλο βήμα που κάναμε να κοιμόμαστε την ημέρα χωρίς το βυζί της μαμάς, ξαναγυρίσαμε πίσω:( Λόγω κρυώματος απαιτούμε το στήθος της μαμάς:lol: Αχ, ότι θέλουν μας κάνουν!!

Πάντως δεν νομίζω να μας ξεχάσουν τα μωράκια μας, αλλά εμάς θα μας φάνε οι τύψεις... Μακάρι να είχαμε άλλες επιλογές.. Ας σκεφτόμαστε θετικά λοιπόν :tongue:

Αχ αυτα τα δόντια! Θα μας ξεκάνουν! Πού να κοιμηθεί η δικιά μου... Κάνω το ζόμπι μέσα στη μαύρη νύχτα. Απο το ένα δωμάτιο στο άλλο. Απο τις πολλές φορές που ξυπνάει η μικρή, ξυπνάει και ο Ιωνας και γίνεται πανιγύρι!

Πάντως προχθές, είπε πρώτη φορά μαμά και το εννοούσε! Το είπε με πολύ παράπονο...


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς!

Αρχικά να πω ότι ανυπομονώ να πει την πρώτη του λεξούλα που θα την εννοεί κιόλας:P Είναι που με έχει τρελάνει, πάει μετά, θα το χάσω τελείως:P:p

Εμείς κρυωμένοι ακόμη φυσικά αλλά ευτυχώς όχι μπουκωμένοι, οπότε κοιμάται το βράδυ. Ένα άλλο θεματάκι έχουμε κι ήθελα να σας ρωτήσω, δεν θέλει το καθισματάκι του αυτοκινήτου! Σήμερα έγινε χαμός! Κάθομαι δίπλα και τον ξεγελάω με παιχνιδάκια αλλά όχι πάντα με επιτυχία..!!! Εσάς κάθονται;;;


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια!!!!

τι κάνετε καλά είστε???

οι άρρωστοι αναρρώσατε??? πωπω αυτές οι μύξες εγώ απορούσα που χωράνε τόσες μύξες σε τόσο μικρό κεφαλάκι???

εμείς όλοι καλά ευτηχώς!!! η μικρή έκοψε τελείως τον θηλασμό με το ζόρι την βάζω μέχρι να σταματήσει η παραγωγή μην πάθω τίποτα και έχουμε άλλα!!! κατα τα υπόλοιπα ησυχία!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!!

τι κάνετε καλά είστε???

οι άρρωστοι αναρρώσατε??? πωπω αυτές οι μύξες εγώ απορούσα που χωράνε τόσες μύξες σε τόσο μικρό κεφαλάκι???

εμείς όλοι καλά ευτηχώς!!! η μικρή έκοψε τελείως τον θηλασμό με το ζόρι την βάζω μέχρι να σταματήσει η παραγωγή μην πάθω τίποτα και έχουμε άλλα!!! κατα τα υπόλοιπα ησυχία!

Σταμάτησε από μόνη της;;; Καλά αυτό ανοίκει στη σφαίρα της φαντασίας για εμάς. Εδω λέμε να μειωσουμε κανα βραδυνό θηλασμό μπας και κοιμηθούμε λίγο, αλλά δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα. Σημερα μου έκανε τη χάρη και ξύπνησε μόνο 2 φορές και κοιμήθηκα αρκετά καλά θα έλεγα. Σιγά σιγά θα προσπαθήσω να της δώσω πάλι να δοκιμάσει να πιει γάλα μου απο μπιμπερό ή ποτηράκι μπας και μάθει έστω αυτό.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε από μόνη της;;; Καλά αυτό ανοίκει στη σφαίρα της φαντασίας για εμάς. Εδω λέμε να μειωσουμε κανα βραδυνό θηλασμό μπας και κοιμηθούμε λίγο, αλλά δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα. Σημερα μου έκανε τη χάρη και ξύπνησε μόνο 2 φορές και κοιμήθηκα αρκετά καλά θα έλεγα. Σιγά σιγά θα προσπαθήσω να της δώσω πάλι να δοκιμάσει να πιει γάλα μου απο μπιμπερό ή ποτηράκι μπας και μάθει έστω αυτό.

το σταμάτησε αλλά μην νομίζεις ότι δεν ξυπνάει το βράδυ!!! κανονικότατα ανά 3-4 ώρες ξυπνάει να φάει και με το που βλέπει το μπουκάλι πετάει την πιπίλα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

το σταμάτησε αλλά μην νομίζεις ότι δεν ξυπνάει το βράδυ!!! κανονικότατα ανά 3-4 ώρες ξυπνάει να φάει και με το που βλέπει το μπουκάλι πετάει την πιπίλα!!!

Είχατε αρχίσει να τρώτε με μπιμπερό καιρό; Πώς την νανουρίζεις;


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες. Ευα μιλαμε για ΤΟ αγχος που θα λειπω τοσες ώρες. Θηλάζω πρωι βραδυ και το μεσημερι. Και καμια μεσα στην ημερα. Τωρα το μεσημεριανο θα το κάνω απογευμα. Θα τα βολέψω. Ακομα δεν τις εχω δώσει αλλο γαλα. Θα δώσω νουλακ εβαπορε πάντως ΑΝ χρειαστει. Απο δόντια δεν εχει γκρινια προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...