Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Καλη Χρονιά κορίτσια με Υγεία, Χαρά και Αγάπη!

...όλα τα άλλα αν έχουμε αυτά θα τα καταφέρουμε...

εμείς εδώ καλά, πλέον στο δικό μας σπιτάκι και το απολαμβάνω όσο δε λέγεται. δεν έχω ακόμα σύνδεση και γι'αυτό έχω χαθεί...θα επανέλθω δριμύτερη σε κανένα 10ημερο.

μεχρί τότε φιλάκια σε όλες τις μανούλες και σε όλα τα μωράκια!!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη Χρονιά κορίτσια με Υγεία, Χαρά και Αγάπη!

...όλα τα άλλα αν έχουμε αυτά θα τα καταφέρουμε...

εμείς εδώ καλά, πλέον στο δικό μας σπιτάκι και το απολαμβάνω όσο δε λέγεται. δεν έχω ακόμα σύνδεση και γι'αυτό έχω χαθεί...θα επανέλθω δριμύτερη σε κανένα 10ημερο.

μεχρί τότε φιλάκια σε όλες τις μανούλες και σε όλα τα μωράκια!!

Μάναααα

και έλεγα πού χάθηκε αυτο το κορίτσι; Χαίρομαι που στρώνουν τα πράγματα. Οι τολμηροι τελικά δικαιώνονται! Να στε καλά και θα περιμένουμε νέα σου!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά κι από εμάς!! Υγεία στις οικογένειες μας!!

Εμείς οικογενειακά περάσαμε και ευτυχώς χωρίς κρυώματα και μυξούλες!! Του έτυχε και το φλουρί και τον καημένο τον τρομάξαμε γιατί όλοι ενθουσιαστήκαμε και φωνάζαμε!:P

Κατά τα άλλα, τώρα θηλάζουμε μόνο το βράδυ. Κι άμα δεν τον ενοχλεί κάτι ξυπνάει μόνο κανά δυο φορές:tongue: Δεν περπατάμε ακόμη αλλά σηκωνόμαστε στο άψε σβήσε! Και φωνές χαμός! Όλη η πολυκατοικία μας ακούει όταν είμαστε στην κουζίνα:cool:

Φάγαμε και ψαράκι. Δεν τρελάθηκε βέβαια αλλά τουλάχιστον δεν τον πείραξε.

July κι εμείς τελικά με παραμυθάκι κοιμόμαστε!

Evabar πως πήγε η εκπαίδευση τελικά; Προλάβατε με τις προετοιμασίες της βάπτισης;


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις τελικά δεν κάναμε καμια απολύτως εκπαίδευση καθ ότι δεν είμασταν σπίτι μας και έτσι όλες οι φιλοδοξίες μου πήγαν περίπατο.

Επίσης η βάπτισή μας ακυρώθηκε! Ο πεθερός μου είναι άρρωστος και δεν θα μπορούσε να έρθει και έτσι τελευταία στιγμή αναγκαστήκαμε να ακυρώσουμε τα βαφτίσια. Θα δούμε πότε θα τα κάνουμε. Αν ο πεθερός μου αναρώσει γρηγορα, θα τα κάνουμε στα γεννέθλια της μπέμπας 24 Μαρτίου. Αν δεν αναρώσει γρήγορα ο πεθερός μου, θα τα κάνουμε το καλοκαίρι. Θα δούμε....

Ολα πάντως ήταν έτοιμα. Δεν είχαμε εκρεμότητες.

Η δικιά μου πάντως κορίτσια, θηλάζει 4 φορές την ημέρα (το λιγότερο) και προσπαθώ να τρώει και στερεές 3 φορές τη μέρα. Απλά φανταστειτε πως δεν τρώει ποσότητες. Επίσης, δεν τρώει σχεδόν καθόλου αλεσμένα. Τα περισσότερα φρούτα τα τρώει κομμάτια. Τα λαχανικά μόνο σε κομμάτια και το κρέας αν είναι μαλακό το τρώει επίσης σε κομμάτια. Και δεν έχει ούτε ένα δόντι! Ολα αυτά όμως τα τρώει με όρεξη σε μικρές ποσότητες. Το μόνο που τρώει σε ικανοποιητική ποσότητα, είναι το γιαούρτι.

Ενα ακόμα θετικό είναι πως δεν έχει απορύψει τίποτα απο αυτα που της έχουμε προσφέρει.

Για μένα πάντως ο αποθηλασμός,είναι πολύ μακρινός ακόμα.

Στέλλα μου για πες και εσυ πως τα πας με το θηλασμό και το φαί. Μόνο η δικιά μου είναι τόσο κολλημένη στο ζιζί;


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Evabar εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον πεθερό σου και να κάνετε την βάπτιση σας όλοι μαζί!

Νομίζω ότι είναι καλό που της αρέσει να μασάει και να τα τρώει όλα, φαντάσου να βγάλει και δοντάκια:P Κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του να κόψει το ζιζί οπότε υπομονή, αυτά αποφασίζουν!

Εμένα τώρα όταν ξυπνάει το βράδυ πρώτα στρογγυλοκάθεται και μετά με φωνάζει:tongue:Οπότε θέλει λίγη παραπάνω ώρα να τον κοιμήσω πάλι γιατί ξυπνάει για τα καλά:-( Τι τραβάμε!!!!


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε όλες. Χρονια πολλά και καλή χρονια σε σας και στα παιδακια σας! Ευχομαι υγεια και δουλεια σε όλους.

Δυστυχως δεν μπορώ να μπαινω πιο συχνα. Ξεκινησα δουλεια και δεν έχω καθολου χρόνο. Θα διαβασω και τα νεα σας.

Η μικρουλα μου μια χαρά. Περπαταει αν της κρατησω το χερακι και γυρω απο την κουνια και το πάρκο. Δεν βιάζομαι βέβαια να περπατησει. χιχιχι

Απο λεξουλες εκτος απο μαμα που λεει αρκετο καιρό (αφου την επριξα) λεει μπαμπαμπα κοιτα ενταξει και γεια. Δεν νομιζω βεβαια να ξερει καμια τι συμαινει. Τις τα εχει μάθει ο αδερφός της.

Ελπιζω να ειστε όλες καλά. Θα προσπαθησω να μπαινω συχνότερα.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω τα φώτα σας!

όπως ξέρετε είμαι στην Αγγλία και δεν ξερω τι να κάνω με τη διατροφή του μικρού μιας και εδώ είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα.

είναι πλέον 10 μηνών, είναι ακόμη αλλεργικός στο γάλα και επειδή μας φιλοξενούσαν και είχε φασαρία του έχει κολλήσει η κακή συνήθεια να κοιμάται μόνο με γάλα.

το πρόγραμμα φαγητού έχει ως εξής:

γύρω στισ 5-6.30 το πρωί ξυπνάει κλαίγοντας και ξανακοιμάται μόνο με γάλα

9.00 φρουτόκρεμα

11.00 γάλα-'υπνος

14.00 φαγητό (κρεατόσουπα-χορτόσουπα)

16.00 γάλα-ύπνος

18.30-19.00 κρέμα

21.00 γάλα-ύπνος

είναι καλά λέτε; τις τελευταίες μέρες δεν τρώει φαγητό αλλά μόνο αυτό, αν εκείνη την ώρα του δώσω κρέμα ή μπανάνα θα την τσακίσει. επίσης δεν έχει βγάλει ακόμα κανενα δοντάκι, πώς πρέπει να δίνω το φαγητό: τελείως αλεσμένο, λίγο αλεσμένο;; ψωμάκι τους δίνετε;

απο φαγητό του έχω δώσει: μοσχάρι, κοτόπουλο, πατατα, γλυκοπατάτα,καρότο, μπρόκολο, αρακά, μαιντανό, άνιθο, κρεμμύδι, ρύζι, μακαρόνια, αχλάδι, μήλο, μπανάνα, πορτοκάλι, μανταρίνι

τι άλλο μπορώ να του δώσω;

σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί είμαι να σκάσω!!!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θέλω τα φώτα σας!

όπως ξέρετε είμαι στην Αγγλία και δεν ξερω τι να κάνω με τη διατροφή του μικρού μιας και εδώ είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα.

είναι πλέον 10 μηνών, είναι ακόμη αλλεργικός στο γάλα και επειδή μας φιλοξενούσαν και είχε φασαρία του έχει κολλήσει η κακή συνήθεια να κοιμάται μόνο με γάλα.

το πρόγραμμα φαγητού έχει ως εξής:

γύρω στισ 5-6.30 το πρωί ξυπνάει κλαίγοντας και ξανακοιμάται μόνο με γάλα

9.00 φρουτόκρεμα

11.00 γάλα-'υπνος

14.00 φαγητό (κρεατόσουπα-χορτόσουπα)

16.00 γάλα-ύπνος

18.30-19.00 κρέμα

21.00 γάλα-ύπνος

είναι καλά λέτε; τις τελευταίες μέρες δεν τρώει φαγητό αλλά μόνο αυτό, αν εκείνη την ώρα του δώσω κρέμα ή μπανάνα θα την τσακίσει. επίσης δεν έχει βγάλει ακόμα κανενα δοντάκι, πώς πρέπει να δίνω το φαγητό: τελείως αλεσμένο, λίγο αλεσμένο;; ψωμάκι τους δίνετε;

απο φαγητό του έχω δώσει: μοσχάρι, κοτόπουλο, πατατα, γλυκοπατάτα,καρότο, μπρόκολο, αρακά, μαιντανό, άνιθο, κρεμμύδι, ρύζι, μακαρόνια, αχλάδι, μήλο, μπανάνα, πορτοκάλι, μανταρίνι

τι άλλο μπορώ να του δώσω;

σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί είμαι να σκάσω!!!

Μπορείς να του εισάγεις και τις παρακάτω τροφές:

σπανάκι, πατζαρια, οσπρια (σε μικρες ποσότητες), αρνι (απαχο), αβοκαντο, κολοκυθι, κολοκυθα κοκκινη. Κατα τα άλλα το προγραμμα ειναι μια χαρα. Επίσης γιαουρτι και κροκο αυγου.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του εισάγεις και τις παρακάτω τροφές:

σπανάκι, πατζαρια, οσπρια (σε μικρες ποσότητες), αρνι (απαχο), αβοκαντο, κολοκυθι, κολοκυθα κοκκινη. Κατα τα άλλα το προγραμμα ειναι μια χαρα. Επίσης γιαουρτι και κροκο αυγου.

ευχαριστώ!

ξέχασα να γράψω ότι του δίνω και φακές στη χορτόσουπα.

γιαούρτι δεν μπορώ λόγω αλλεργίας και αυγό πάλι λόγω αλλεργίας θα του δώσω μετά τον χρόνο.

όλα τα υπόλοιπα όμως θα τα δοκιμάσω!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!

ξέχασα να γράψω ότι του δίνω και φακές στη χορτόσουπα.

γιαούρτι δεν μπορώ λόγω αλλεργίας και αυγό πάλι λόγω αλλεργίας θα του δώσω μετά τον χρόνο.

όλα τα υπόλοιπα όμως θα τα δοκιμάσω!

καλημέρα κοριτσάκι τι κάνετε καλέ!!! πως πάνε τα πράγματα στην αγγλία ο άντρας σου όλα καλά με τη δουλειά???

κοίτα με το φαγητό καλά είναι αν θες μπορείς να του δίνεις διπλό φαί δηλαδή να τρώει ξανά φαί και να συμπληρώνει με το γάλα και μετά να κοιμάται το απόγευμα. ακόμη εμείς γαλακτοκομικά δηλ γιαούρτι κτλ δεν έχουμε ξεκινήσει η γιατρός μας λέει μετά το χρόνο γιαούρτι κτλ αλλά τώρα που έκλεισε τον 10ο θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά ψαράκι.΄ψωμάκι και βέβαια να του δίνεις τρελένονται εμείς μόνο έτσι τρώμε. γενικώς όμως εγώ έχω αρχίσει και της δίνω διάφορα να δοκιμάσει από λίγο. τις προάλλες είχα κοτόπουλο κοκκινιστό και της έδωσα λίγο ή κιμά από κανελόνια ή μακαρόνια που φτιάχνω για εμάς. τα φαγητά της τα αλέθω αλλά παρατήρησα δίνοντάς της διάφορα πολύ πολύ ψιλοκομένα ότι τα τρώει και ας μην έχει ούτε ένα δόντι ακόμα αρκει να είναι ψιλοκομένα μην πνιγεί κιόλας!!! αααα και κορν φλέικς!!! τρελένεται για κορν φλέικς!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Να σου ζήσει η μικρούλα. Ήθελα να σε ρωτήσω....

Ψωμί.... δεν φοβάσαι μήπως κόψει μεγάλα κομμάτια??? Όσο για τα κορν φλέικς, πως της τα δίνεις? τα μουσκεύεις πρώτα ή έτσι τα τρώει?

Εμείς ακόμα δεν έχουμε αρχίσει να τους δίνουμε μη αλεσμένα, μόνο στον μεγάλο μου προχθές του έδωσα κάτι μπισκοτάκια ειδικά για μωρά.... Ε... καλά πήγε. Μια φορά έκανε πως πήγε να πνιγεί αλλά τα κατάφερε. Στον μικρό μου όμως, φοβάμαι να δοκιμάσω.

Έχεις κάποια συμβουλη να μου μεταφέρεις??? Εγώ δεν ξέρω καν πως θα ξέρω πότε θα είναι τα αγόρια έτοιμα για αυτό το βήμα, φοβάμαι λίγο κιόλας........ άστα να πάνε.

καλημέρα κοριτσάκι τι κάνετε καλέ!!! πως πάνε τα πράγματα στην αγγλία ο άντρας σου όλα καλά με τη δουλειά???

κοίτα με το φαγητό καλά είναι αν θες μπορείς να του δίνεις διπλό φαί δηλαδή να τρώει ξανά φαί και να συμπληρώνει με το γάλα και μετά να κοιμάται το απόγευμα. ακόμη εμείς γαλακτοκομικά δηλ γιαούρτι κτλ δεν έχουμε ξεκινήσει η γιατρός μας λέει μετά το χρόνο γιαούρτι κτλ αλλά τώρα που έκλεισε τον 10ο θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά ψαράκι.΄ψωμάκι και βέβαια να του δίνεις τρελένονται εμείς μόνο έτσι τρώμε. γενικώς όμως εγώ έχω αρχίσει και της δίνω διάφορα να δοκιμάσει από λίγο. τις προάλλες είχα κοτόπουλο κοκκινιστό και της έδωσα λίγο ή κιμά από κανελόνια ή μακαρόνια που φτιάχνω για εμάς. τα φαγητά της τα αλέθω αλλά παρατήρησα δίνοντάς της διάφορα πολύ πολύ ψιλοκομένα ότι τα τρώει και ας μην έχει ούτε ένα δόντι ακόμα αρκει να είναι ψιλοκομένα μην πνιγεί κιόλας!!! αααα και κορν φλέικς!!! τρελένεται για κορν φλέικς!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το αβοκάντο το επεξεργάσεσαι πριν το δώσεις (πχ βράσιμο??????? - δεν έχω ακούσει ποτέ αβοκάντο βραστό!!!!)?

Πως το δίνεις? Το αλέθεις έτσι μαζί με τα υπόλοιπα στη σούπα?

Μου αρέσει το αβοκάντο και έχει πολλές βιταμίνες. Δεν ξέρω όμως πως να τους το δώσω.

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σου

Μπορείς να του εισάγεις και τις παρακάτω τροφές:

σπανάκι, πατζαρια, οσπρια (σε μικρες ποσότητες), αρνι (απαχο), αβοκαντο, κολοκυθι, κολοκυθα κοκκινη. Κατα τα άλλα το προγραμμα ειναι μια χαρα. Επίσης γιαουρτι και κροκο αυγου.


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Να σου ζήσει η μικρούλα. Ήθελα να σε ρωτήσω....

Ψωμί.... δεν φοβάσαι μήπως κόψει μεγάλα κομμάτια??? Όσο για τα κορν φλέικς, πως της τα δίνεις? τα μουσκεύεις πρώτα ή έτσι τα τρώει?

Εμείς ακόμα δεν έχουμε αρχίσει να τους δίνουμε μη αλεσμένα, μόνο στον μεγάλο μου προχθές του έδωσα κάτι μπισκοτάκια ειδικά για μωρά.... Ε... καλά πήγε. Μια φορά έκανε πως πήγε να πνιγεί αλλά τα κατάφερε. Στον μικρό μου όμως, φοβάμαι να δοκιμάσω.

Έχεις κάποια συμβουλη να μου μεταφέρεις??? Εγώ δεν ξέρω καν πως θα ξέρω πότε θα είναι τα αγόρια έτοιμα για αυτό το βήμα, φοβάμαι λίγο κιόλας........ άστα να πάνε.

συνήθως της δίνω την γωνία που είναι σκληρή. γενικώς της δίνω το σκληρό κομμάτι αφαιρώντας την ψίχα και πάντα υπό επίλβεψη. κάποια κομμάτια που μένουν στο τέλος με το που δει το καινούργιο κομμάτι ψωμί τα πετάει και έτσι δεν έχω φοβο:tongue: τώρα τα κορν φλέικς της τα δίνω ή όπως είναι αν είναι μικρούρικα (πιο μικρά από το μικρό μας νύχι) διαφορετικά της τα "σπάω" να είναι μικρά και τα πιάνει ένα ένα και τα τρώει!!! μπορεί με 10 κορν φλέικς να κάνει πόση ώρα να τα φάει!!! η πλάκα είναι που ταίζει και εμάς!!!!

καλό θα είναι να αποφεύγεις τα μπισκότα κτλ που έχουν ζάχαρη μπορείς να τους δίνεις δοκιμαστικά ρυζογκοφρέτες (καλό θα είναι αφού βγάλουν κανα δοντάκι) ψωμάκι παξιμάδι κτλ κτλ δεν ξέρουν το γλυκό για να το ζητάνε και όσο πιο αργά τόσο καλύτερα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το αβοκάντο το επεξεργάσεσαι πριν το δώσεις (πχ βράσιμο??????? - δεν έχω ακούσει ποτέ αβοκάντο βραστό!!!!)?

Πως το δίνεις? Το αλέθεις έτσι μαζί με τα υπόλοιπα στη σούπα?

Μου αρέσει το αβοκάντο και έχει πολλές βιταμίνες. Δεν ξέρω όμως πως να τους το δώσω.

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σου

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο αβοκαντο. Η κουμπαρα μου ομως εδεινε σε αυτη τηυ φαση. Οσο για το ψωμι, εγω της εδωσα 6 μηνων. Κορα με λιγη ψιχα. Τωρα τρωει ολο το κομματι που θα της δωσεις. Δεν παιρνεις ουτε ψιχουλο πισω :P

Ειμαι σιγουρη πως με επιβλεψη μια χαρα θα το φανε το ψωμακι τα μικρα σου


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...