Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι μια από τις μανουλες Ιουλίου του 15 (μη βλέπετε το τικερακι δεν έχω καταφέρει να το ξεκολλησω).στις 8 Ιουλίου έγινα μανουλα για δεύτερη φορά και μου θυμησατε πολύ ομορφες στιγμές!παρόλο το άγχος,όλα είναι μαγικά τελικά!σας εύχομαι όλες σας παρά πολύ καλές και ομορφες εγκυμοσυνες!!!με το καλο να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα γερα καλοκαιρινά νινακια σας!!!!σας εύχομαι τα καλύτερα!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστουμε μωλο να χαιρεσαι το νινι σου γερο και δυνατο να ναι . Ειναι πολυ αρχη ακομη κ δεν εχω καταλαβει τι ακριβως μου συμβαινει αλλα ανυπομονω να το νιωσω .

Link to comment
Share on other sites

Ευαριστουμε μωλο να χαιρεσαι το νινακι σου!!

Κοριτσια μου εκανα κι εγω τον υπερηχο σημερα και ειμαι περιπου 6βδ 6μ και ακουσαμε και την καρδουλα του πολυ αχνα. Μαλλον σημερα η χθες αρχισε να χτυπαει μ ειπε η γιατρος!!

Δημητρα 90 κ εμενα που ειναι το 2ο νιωθω επισεις μη εγκυος!! Χαχαχα βασικα μετα τις 16βδομαδες αρχιζει να κουνιεται εντονα και να το νιωθουμε!

Αληθεια το εχετε πει πουθενα? Εγω μονο στον αντρα μου και σε δυο φιλες μανουλες Δεκεμβριου!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Μπράβο για τον υπέρηχο και την καρδούλα που χτυπά!!!Εμείς κάναμε χθες τον πρώτο μας υπέρηχο.Είδαμε σακουλάκι και μια σταλίτσα κουκκιδίτσα.Ραντεβού σε 2 εβδομάδες ξανα για να ακούσουμε καρδούλα.Έχω ένα άγχος βρε κορίτσια...Κουράζομαι και πολύ,με σπίτι και παιδί.Στη δεύτερη εγκυμοσύνη όλα έιναι τελέιως διαφορετικά.Η ξεκούραση είναι πολυτέλεια.Μακάρι να τα καταφέρει το μικρό σποράκι με τόσα που τραβάει και να πάνε όλα καλά! Μας έδωσε και ΠΗΤ ο γιατρός, 17 Ιουλίου.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα90 εμενα μ εδωσε φολικο και κατι πολυβιταμινες (που μου φανηκε διαφημηση) δεν θα παρω ασυστολα χαπια αυτητην φορα... στην προηγουμενη επερνα 5 σε καποια φαση που στην ουσια δεν χρειαζονταν κ ολας.. αν εχεις σωστη διατροφη και δεν υπαρχει ελληψη γιατι να χαπακωνομαι? Γνωμη μου βεβαια

maribel μου με το καλο να ακουσεται την καρδουλα σας!! Εχεις κ δικιο για την διαφορα μεταξυ των δυο εγκυμοσυνων.. τεραστια διαφορα!! Πρωτοτοκες χαρειται την εγκυμωσυνη σας!!! Χαχαχαχα :*


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεγαλωνει το παρεακι μας οσο παει μπραβο κοριτσια . Για πείτε μας απο συμπτώματακια εχετε τιποτα ? Εγω απο χθες εχω πονους σαν τις περιόδου παλι αλλά πιο ηπιους οι οποιοι πιανουν μεχρι κ την λεκανη εχω τρομερη υπνηλια δεν μπορω να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα με τιποτα απο τις οχτω πεφτω για υπνο κ εχω κ πολυ πονο στο στηθος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...