Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι μανούλα Ιουλίου 2015. Πέρισυ σχεδόν τέτοιο καιρό κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος και τώρα έχω δίπλα μου το αγοράκι μου! Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες, πιο πάνω όμως και από αυτά υγιή μωρά!! Το καλοκαίρι θα κρατάτε τα μωράκια σας αγκαλιά, θα κάνετε ό,τι θέλετε και δεν θα έχετε κοιλιά :tongue::tongue::tongue:!!

Καλή σας συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι μελος και εκει!! Το θελω πολυ το ειπα και στην γυνναικολογο στο νοσοκομειο και ηταν θετικη κ αυτη!!

μπράβο...εύχομαι όλα να γίνουν όπως τα έχεις ονειρευτεί!!! κι εγώ είχα ψάξει πληροφορίες πριν μείνω έγκυος και έτσι όταν ήρθε το σποράκι πήγα κατευθείαν σε υποστηρικτικό γιατρό ο οποίος μου είπε οτι αν πάνε όλα καλά μέχρι τέλος οι πιθανότητες μου για επιτυχημένο vbac είναι πάνω απο 80% :P:p:p:p


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναγουλααααα εμετοιιιιι....δεν αντεχω!

υπομονή κορίτσι μου...δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο...να σκέφτεσαι μόνο οτι το σποράκι σου μεγαλώνει!!!;) να κάνεις μικρά και συχνά γέυματα και να μην μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί αυτό επιβαρύνει την κατάσταση. Αν εργάζεσαι ζήτα από το γιατρό σου να σου γράψει άδεια να μείνεις λίγο σπίτι να ηρεμήσεις...αλήθεια κορίτσια εργάζεστε;


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι μανούλα Ιουλίου 2015. Πέρισυ σχεδόν τέτοιο καιρό κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος και τώρα έχω δίπλα μου το αγοράκι μου! Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες, πιο πάνω όμως και από αυτά υγιή μωρά!! Το καλοκαίρι θα κρατάτε τα μωράκια σας αγκαλιά, θα κάνετε ό,τι θέλετε και δεν θα έχετε κοιλιά :tongue::tongue::tongue:!!

Καλή σας συνέχεια!!!

σε ευχαριστούμε πολύ και εσύ να χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!! αχ εγώ ανυπομονώ να κάτσω σπίτι να χαρώ και τα δύο μου παιδάκια...


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα κορίτσια να σας πω και τα δικά μου....κοντεύω να σκάσω....δεν περνάνε οι μέρες για να πάμε στο γιατρό...ουφ τουλάχιστον σήμερα είναι Παρασκευή, το Σ/Κ με τις δουλειές θα περάσει γρήγορα και τσουπ θα ρθει κι η Δευτέρα να πάμε επιτέλους να ακούσουμε την καρδούλα μας να κάνει τικ-τακ τικ-τακ...maribell εσύ πότε έχεις υπέρηχο;


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

spirou πως βγαλατε τις πιθανοντητες? Ας πουμε το 80% ειναι για ολες τις περιπτωσεις η ειδικα για την δικη σου? Εγω περιμενα πολυ καιρο να με αποδεχτουν στο γκρουπ και ειμαι λιγο αδιαβαστη. Το μονο που ξερω μεχρι στιγμης ειναι οτι το νοσοκομειο που θα γεννησω με το καλο εχει κανει αρκετες γεννες vbac βεβαια το υπογραφεις οτι το θελεις να γινει αυτο δεν ειναι οδηγια γιατρου. Οσες πηγαν με σιγουρια και πεισμα τα καταφεραν.

Εγω δουλευω σε σουπερ μαρκετ!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα τωρα ειδα οτι εχει και τριτη σελιδα!

spirou μην αγχωνεσαι και μου αγχωνεις και το σπορακι!!

Εμεις σημερα εχουμε τα bday μας!! Περασε κ ολας ενας χρονος με το μπεμπακι μου!!

Αναπολω τα περσινα μου συναισθηματα την εμπειρια....


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου να τα εκατοστήσει το αγοράκι σου!!! να είναι γερό και καλότυχο....

πωπω φαντάζομαι θα είναι δύσκολα στο s/m έχει πολλή ορθοστασία ε;

τώρα για τις πιθανότητες από οτι ξέρω τα στατιστικά λένε οτι όσες πάνε για vbac έχουν ποσοστά επιτυχίας όσο και οι πρωτότοκες περίπου...εμένα μου είπε οτι είμαστε πάνε από 80% γιατί στην πρώτη μου γέννα είχα αυτόματη έναρξη γιατί μου σπάσανε τα νερά στις 38+4 και έφτασα μέχρι διαστολή 5 οπότε αυτά αυξάνουν τις πιθανότητες γιατί το σώμα "μπήκε" λίγο σε φάση τοκετό και θυμάται τη διαδικασία...μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς και όσες γυναίκες προσπαθούν vbac...


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


M-er σε ευχαριστούμε για τα γλυκά σου λόγια!

Spirou με το καλό να ακούσετε καρδούλα!

Chrissaki να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Να είναι πάντα γερό και καλοτυχο!

εγω είμαι με άδεια κ κανω εμετό συνέχεια....

Παρε άδεια κοπέλα μου (chrissaki)αν δε φοβάσαι για τη δουλίτσα σου. Τι να πω.εγω δεν θα αντεχα...

Θα γεννήσει καποια κοπελα Αθηνα;


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι υπεροχες ευχες!! Σας ευχαριστουμε πολυ!!

Το καλο ειναι οτι εγω δουλευω 5αωρα συνηθως οποτε δεν νιωθω την ορθοστασια. Δεν ειναι σταθερη η δουλεια μου κ ειναι λιγεςφορες την εβδομαδα οποτε μεχρι οσο αντεχω θελω να κατσω για τα ενσημα που μου χρειαζονται για επιδοματα καρτα νοσηλειας κλπ....

το ειπα σε εναν υπευθυνο οποτε δεν με βαζει να σηκωνω βαρη και τετοια..οσο αντεξω κερδος ειναι

χαρηκα που ειναι υψηλο το ποσοστο για ολες γιατι εγω μπηκα προγραμματισμενη καισαρικη και δεν ξερω πως σπαζουν τα νερα. Το μονο που ξερω ειναι οι συσπασεις γιατι ειχα προωρες 100αρες κ εμενα μεσα στο νοσοκομειο :-)


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καίγονται τα σωθηκά μου!!!!!!!!!!!!!Πολύ καούρα βρε κορίτσια!!!! Trap σε καταλαβαίνω...έτσι ήμουν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Υπέρηχος την Τετάρτη, μέχρι τότε ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εδώ είμαι κι εγώ!! Με ένα μωράκι 10 μηνών στην αγκαλιά κι ένα σποράκι στην κοιλιά :))) 09/07 ΠΗΤ! Εύχομαι να πορευτούμε όλες μαζί μέχρι το καλοκαιράκι και να μοιραζόμαστε τις στιγμές που έρχονται!!

Με το καλό!!!!!!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...