Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλημέρααα και από εμένα...Κατ'αρχήν καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια και γρήγορα να έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σημαντικό....Είχα 25 ωάρια και απο αυτά την Παρασκευή ο γιατρός μου τα πήρε όλα...Φυσικά πονάω πάρα πολύ...Σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 17. Ερώτηση : 1)είναι φυσιολογικό αυτό ??? και 2) πώς είναι δυνατόν το σπέρμα του αντρούλι μου που είναι αδύναμο να να γονιμοποιήσει 17 αυγουλάκια??? άν δεν ήταν δηλαδή?? θα γονιμοποιούσε και τις τηλεφωνήτριες???χα..χα...(πώς είναι δυνατόν) 3) φοβάμαι για υπερδιέγερση ωοθηκών...μήπως γνωρίζετε τι συμπτώματα εμφανίζονται και πότε??? γιατί η αλήθεια είναι ότι πονάω στην κοιλίτσα αρκετά...Πολλά φιλιά σε όλεςςςςς και καλό και γόνιμο Σεπτέμβρη εύχομαι...!!!!

:lol::lol:Καλημέρα κοριτσάκι μου...να σου πω δεν ξέρω να απαντήσω στα ερωτήματά σου μιας και είναι η πρώτη φορά που ασχολούμε με το θέμα της εξωσωματικής,αλλά νομίζω ότι απο την στιγμή που στα πήραν δεν έχεις πλέον πρόβλημα. Σκοπός είναι να μην πάθεις υπερδιέγερση μέχρι να τα πάρουν...νομίζω:roll:....αλλά είμαι σίγουρη ότι αφού έχεις τέτοιο νούμερο θα πάνε όλα καλά! Είμαι σίγουρη σου λέω!! Πότε στα βάζουν???Αύριο??Φιλάκια πολλά και καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλη την ντριμ τιμ!!!

Εύα μου έμεινα με το στόμα ανοιχτό...μιλάμε για πολλά αβγουλάκια ε!!!!:D Και γονιμοποιήθηκαν 17? Γιούχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!! Αντε με το καλό κοπέλα μου να τα δεχτείς στην κοιλίτσα σου!!!!

Τι κι αν είναι αδύνατο το σπέρμα...αν κάνατε μικρογονιμοποίηση τότε το πρόβλημα αυτό δεν υπάρχει...Οσο για την υπερδιέγερση το μόνο που ξέρω είνα πως εγώ μετά την ωοληψία πονούσα πολύ και στην εμβρυομεταφορά λόγω του ότι πονούσαν οι ωοθήκες μου δυσκολεύτηκα λιγάκι...Λογικό νομίζω είναι να πονάς γιατί είχες μεγάλο αριθμό ωαρίων και όσο και να το κάνεις ο οργανισμός σου είναι φορτισμένος...Οταν θα πας για εμβρυομεταφορά καλύτερα να ρωτήσεις και το γιατρό σου για να μην ανησυχείς...

Αλήθεια αφού έχετε τοσο μεγάλο αριθμό γονιμοποιημένων ωαρίων θα προχωρήσετε σε βλαστοκύστες;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι 15 ωαρια μου πηραν και με πηρε σημερα ο γιατρος ...ΕΧΟΥΜΕ 5 ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ!!!!!!!!!!παμε για κυριακη εμβρυομεταφορα,μακαρι ολα να πανε καλα!!Ευχομαι σε ολες μας το πολυποθητο!!!!!!!!!:P:p:pΕιναι καμια αλλη που παει κυριακη?

Καλή επιτυχία σήμεραααααααααααα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nickat .............. 2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elena74 ............3 ΘΑ ΔΟΥΜΕ

Δομνινα ....... ΧΟΡΙΑΚΗ 24/09

krok ................1 22-09 (περίπου :rolleyes:)

virgi .................2 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

elafaki ..............2 ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ

ladida

fani2006

ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2

papaki* .............2

κουκου ..............1

eya1980 ..........1 ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ

POULI ............... ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ

mema ................2.ΣΕ ΛΙΓΟ ΞΑΝΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

dinad ................1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

Mara29 .................1 ΔΙΕΓΕΡΣΗ

Babydream.............2 ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !!!!! Τι κανετε??

Να επαναφερω λιγο το θεμα της αδειας !

Το σκεπτικο μου ειναι οτι αφου δεν εχω περασει απο επιτροπη, και εχουμε περασει τα φαρμακα στο βιβλιαριο ως προκληση ωορρηξιας και αρα δεν αναφερεται πουθενα η εξωσωματικη, τοτε πως εγω να εμφανισω χαρτι εμβρυομεταφορας??? Κ αν μου ζητησουν το χαρτι απο την επιτροπη? γιατι ακομα κ αν τους πω οτι πληρωσα τα φαρμακα απ την τσεπη μου, δεν θα με πιστεψουν αφου μεσα στο βιβλιαριο φαινονται !

Σωστα??? Η τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου ???

Στο προηγουμενο κεντρο μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα μου εδινε ενα χαρτι που θα εγραφε οτι παιρνω 10 μερες αδει αγια σαλπιγγιτιδα ! δεν εγινε η εμβρυομεταφορα κ αρα δεν χρειαστηκε να μου γραψει αδεια ! Αλλα κ παλι σιγα μη μου εδιναν τοσες μερες ετσι!

Παντως αυτο με την αδεια με αγχωνει παρα πολυ γιατι πρωτα ο Θεος αν προχωρησω σε εμβρυομεταφορα θα ειναι αδυνατον να γυρισω στη δουλεια τις πρωτες 10-15 μερες !

Η δουλεια μου ειναι στο ταμειο αλλα εχει πολλα πολλα βαρη εντος κ εκτος ταμειου .... κ ειμαι κ ορθια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

babydream καλη επιτυχια !!!!θελουμε να μας πεις τα νεα σου ε??

Ευα μου λογικο ειναι να γονιμοποιουνται πολλα αν σου εχουν κανει μικρογονιμοποιηση !Αυτος ειναι κ ο σκοπος της μεθοδου αυτης ! Οπως κ να χει καλη επιτυχια στα αποτελεσματα σου !Ευχομαι μια τερααααααααααστια χοριακη σε λιγες μερες !!!

Ελαφακι μου αυριο ειναι η δικη σου μερα ε???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι δεν κοιτάει ο γιατρός του ΙΚΑ αν περασες επιτροπή... Δεν τον ενδιαφέρει!!! Μην σκας το μυαλουδακι σου με τέτοια! Αφού σου λέω ούτε εγώ πέρασα επιτροπή κ γω σαν πρόκληση τα έγραφα κ πήρα κανονικοτατα 10 μέρες άδεια μόνο με την βεβαίωση από το κέντρο πως έκανα εξωσωματικη...


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι δεν κοιτάει ο γιατρός του ΙΚΑ αν περασες επιτροπή... Δεν τον ενδιαφέρει!!! Μην σκας το μυαλουδακι σου με τέτοια! Αφού σου λέω ούτε εγώ πέρασα επιτροπή κ γω σαν πρόκληση τα έγραφα κ πήρα κανονικοτατα 10 μέρες άδεια μόνο με την βεβαίωση από το κέντρο πως έκανα εξωσωματικη...

Αρα ο Αποσ!$!&&!ς ΗΤΑΝ ΜΑΛ΄.......Σ !!!! Με το συμπαθειο !

οκ για να το λετε ετσι θα ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες τις τσούπρες, καλή βδομάδα με όμορφα και θετικά αποτελέσματα να έχουμε!

Καταρχήν να πω στο ευάκι ότι το νούμερο 34 και μετά το νούμερο 17 είναι ασύλληπτο!!! Φοβερή παραγωγή και καταπληκτικό ποσοστό γονιμοποίησης.. Κοριτσάκι ακόμα και μικρογονιμοποίηση να μην κάνατε είναι πολύ εύκολο με την εξωσωματική να γονιμοποιηθούν τα ωάρια μιας και βάζουν σε ένα τριβλίο ένα ωάριο με 100.000 σπερματοζωάρια περίπου.. Όσο αδύναμο και να είναι το σπέρμα αφού ουσιαστικά βρίσκεται δίπλα στο ωάριο και δεν έχει καμία απόσταση να διανύσει όλο και κάτι θα καταφέρει.. Μην ανησυχείς καλή μου, όλα καλά θα πάνε..

Βιργινάκι μην ανησυχείς με την άδεια.. Απλά πρέπει να προσκομίσεις χαρτί από το κέντρο που λέει ότι έκανες εμβρυομεταφορά.. Μόνο αυτό..

Ελαφάκι καλό μου με το καλό να υποδεχτείς τα ελαφάκια σου σήμερα! Και μετά θα το παίζεις Θεά Άρτεμη με τόσα ελαφάκια τριγύρω..

Κοριτσάκια 4 και μία μου μείνανε! Γιούπι!!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!!!! Καλη εβδομαδα κ ακομα καλυτερα αποτελεσματα !!!!

Δομνινακι μου σε ευχαριστω για την απαντηση, ας φτασω σε εμβρυομεταφορα πρωτα ο Θεος κ για ολα βρισκεται η λυση ! Αντε δεν σου εμεινε τιποτα καλη μου ! Πως νοιωθεις? Ελπιζω αισιοδοξη κ σιγουρη για το θετικο αποτελεσμα !!!

Ελαφακι μου καλη εμβρυομεταφορα με το καλο να τα παρεις σπιτι τα εμβρυακια σου κ να τα προσεχεις πολυ !

Κοριτσια εκανα το μπανακι μου, ετοιμαστηκα κ παω στο κεντρο να κανω υπερηχο κ να μαθω πως πανε τα αυγουλακια μου ! Ευχομαι να ξεμπερδεψω αυτη τη βδομαδα γιατι δεν μπορω αλλο ολο ποναω κ δεν βολευομαι καθολου ουτε καθιστη ουτε ορθια ουτε τιποτα !

Σας φιλω κ ομορφη μερα να εχουμε ολες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιργινάκι μου και σε εμβρυομεταφορά θα φτάσεις και σε θετική χοριακή! Είμαι σίγουρη! Εγώ καλά είμαι, αισθάνομαι μια χαρά και πολύ αισιόδοξη..

Καλή επιτυχία στον υπέρηχο κοπελάρα.. Περιμένουμε νέα σου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκια μου γλυκά!! καλημέρα και καλή εβδομάδα..!!! Έχω την εντύπωση πως η εβδομάδα αυτή είναι πολύ σημαντική για όλες μας...!!! Να ξεκινήσω στέλνοντας πολλά πολλά φιλιά στις dinad,moments,elafaki,virgi kai domnina..σας ευχαριστώ πολύ και σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου το καλύτερο!!! φυσικά και σε όλα τα κορίτσια της dream team. Moments κατά 90% πάω για βλαστοκύστες σήμερα το μεσημέρι μετά απο τις εξετάσεις θα δούν και θα μου πούν.Ελαφάκι όλα οκ με την Θεανώ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!

Πήγα πρωί πρωί και έδωσα αίμα για τις εξετάσεις...την Τετάρτη το απόγευμα θα είναι έτοιμες. Μου τρυπήσανε και το αυτί για μια εξέταση...χρόνος ροής...:confused:

Δομνίνα κοντεύεις...άντε κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!! Έχεις τίποτα ενδείξεις..?αισθάνεσαι κάτι??

Ευάκι, ελαφάκι και virgi αναμένουμε τα καλύτερα νέα!!!

Εγώ κορίτσια έχω κάνει 4 γκονάλ και ακόμη δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι κάτι...μια δυο τσιμπιές μετά την ένεση μόνο...ελπίζω να παράγει αυγά το εργοστάσιό μου...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!Εχθες στις10.30 βαλαμε 3 εμβρυακια!!!!!!!!!!!!

Ειμαι πολυ αισιοδοξη!!!!ειμαι στο κρεβατι.30 Σεπτεμβρη στα γενεθλια του

αντρουλη μου θα κανουμε χοριακη!!!Προσευχομαι να μας βοηθησει ο

Θεουλης!!!!ELAFAKI μου πως εισαι κοπελα μου???Περιμενουμε τα`νεα σου!!!

virgi εσυ?:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...