Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μωρέ μήπως δεν χορταίνει το παιδί; Εσύ δεν θα πας στην εκδρομή με τα κορίτσια;

Έχουμε κανένα νέο από το Μαράκι;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Παντως το παιδακι αυτο επιμενω..δεν ειναι βαρεων εκτος και ειναι πολυ κοντουλι...να σας βαλω φωτο του Γρηγορη στο χρονο να τον δειτε?Κομψοτατος.

Βρε Μαργαριτα ο Γρηγόρης ηταν ανεπτυγμένος απο οταν γεννηθηκε και στα κιλά και στο ύψος. Πάντα φαινοταν μεγαλύτερος. Μη συγκρίνεις με τον γιό σου...

Πάντως κ εγώ που ειχα δει στο χωριό το μωρό μιας θειας μου ηταν ετοιμο να εκραγει. Ηταν 9 μηνών και ηταν 10 κιλά.:shock: Δεν ξερω τί υψος είχε, φαινοταν ομως χοντρο. Βέβαια πρεπει να παιζει και η κληρονομικότητα, όλη η οικογενεια ειναι αφρατούλα.

Φωτεινη που εισαι? Πες μας τα νεα σου!

Πετρουλα μου ελπιζω να στρωσει γρηγορα το ωραριο του μπεμπη.

Απο τη Μαρία δεν εχω νεα. Εστειλα μνμ βεβαια μη τη ενοχλω συνεχεια, ευχομαι να ειναι σπιτι της και να κοιμαται με την Ευα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο Μαρακι!!Αντε να βγει και να μη ξαναμπεί πλέον..να μπει ξανα οταν βγει ο τελειομηνος μπέμπης!!!

Ιωαννα δεν ειναι οτι δε χορταίνει, εξαλλου δεν προλαβαίνω να αλλάζω pampers..κι ο Αναστασης καθε τριωρο ετρωγε μερα νυχτα μεχρι 10 μηνών που του το εκοψα, ήλπιζα οτι αυτος θα κοιμαται το βραδυ!Ελπίδες όμως γιατι τα παιδια μου λίγο κοιμούνται και πολύ τρωνε!!!

Στην εκδρομη ναι , λέμε εκτος απροόπτου να πάμε..

Κωνκων μπααα το εχω πάρει απόφαση οτι θα ξυπναει κι αυτος για φαγητό..Πάνω στο θηλασμό βεβαια κοιμαται και νομιζω πως δεν τρωει ικανοποιητικα για να τον κρατησει με αποτελεσμα πολλές φορες να ξυπναει πριν το 3ωρο.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ χαρηκα!!Αντε σε 3 μηνες να ξαναπαει τωρα κατευθειαν για γεννα.

Μαρινα ξεχασα...για πες πιο μαγαζι?Εχουμε μαγαζι με γαρυφαλλα στην περιοχη?χαχα(εχω καναδυο υποψιν μου αλλα τα εχω κοψει και ειμαι ντεφορμε)

Κων κων μου ναι ο Γρηγορης οντως ηταν ψηλος στο χρονο 86 ποντους και 12,200 ομως και ο Χρηστακος και η μικρη της φιλης μου που ηταν στα ιδια κιλα απλα λιγο πιο κοντα δεν τα εβλεπα χοντρουτσικα ισως απλα πιο αφρατουλικα.Απαντησα οχι για να συγκρινω τα παιδια απλα επειδη ειπες οτι δεν ειναι καλο και αυτο...συμφωνω αλλα επειδη κι εμεις τοσο ημασταν και αλλα παιδακια που ξερω δεν συνετρεχε κανενας λογος ανησυχιας ισα ισα.

Και ναι και εμεις 9 μηνων ημασταν 10 κιλα. Τεσπα ο καθε ανθρωπος εχει το σκαρι του.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως πετρουλα λογικο μου ακουγεται το οτι ξυπναει 2 φορες για να φαει τη νυχτα οσο κουραστικο και να ειναι.Εμενα ο Γρηγορης ξυπνουσε μεχρι τους 3,5-4 μηνες περιπου μια στις 2 και μια στις 5μιση 6 το πρωι.Μετα εκοψε το ενδιαμεσο στις 2 και μετα στο χρονο εκοψε το πρωινο(το 5μιση -6) και ξυπνουσε κατευθειαν στις 8.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μαρινα τι ανοιγεις τετοιες κουβεντες;;; Στο σπιτι του κραμασμενου μιλανε για σχοινί;;; Περα απο τη πλακα εγω ποια ειναι παρα πολύ ευχαριστημενη απο το φαγητό του Παναγιωτη. Τρωει πολύ καλα και τα παντα. Ειναι αδυνατος βεβαια ακομα, αλλα νομιζω οτι δε με ενοχλει πια.

Ριτα θελω σε παρακαλω συνταγη για cookies εγγυημενη!!!! Εκανα το σαββατο μια απο το μασα αλλα δεν μου αρεσαν καθολου.

Πετρουλα βαστα γερα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα α ρε συμπεθέρα, άμα δεν ταιριαζανε....:lol:

Η Φωτεινή τουλάχιστο τα τρώει?

τα τρωει με για μας τυρι, ετσι λεει το la vache quirit!!!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ντινα τι cookies ψαχνεις?Εξηγησε μου λιγο τι θες, γιατι το θεμα cookies ειναι λιγο παραξενο...μαλακα?τριφτα?βανιλια? σοκολατα?

Εγω εδωσα τις πραλλες κατι cookies βρωμης με κομματακια σοκολατας και μαυρη ζαχαρη.τα θες αυτα?Για τα παιδια υγιεινα ειναι και του αρεσαν του Γρηγορη πολυ...

Εσυ πες ομως τι ψαχνεις διοτι υποπτευομαι οτι ψαχνεις μπισκοτο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα χαχα ολοι το ιδιο ψαχνουμε..ειπα θα μου λυσει το προβλημα η Ιωαννα δια του συζυγου αλλα.. τζιφος τα φτιαχνουν σε υποκαταστημα...χαχα

κατσε κατι εχω υποψιν μου να σας το γραψω αλλα ακομα δεν τα εκανα...

Ντινα πες και εσυ τι ψαχνεις.

Μπισκοτα ομως καλα ειναι και αυτα.

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=4337&Itemid=49

και τα βρωμης ειναι αυτα

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5206&Itemid=49


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

απο αυριο και παλι στη δουλεια....για οσες δεν το ξερετε ηδη θα ειμαι εκει(εντελως τυχαια)για 4 μηνες.οποτε τερμα η μαγειρικη και παλι(μεγαλη χαρα αυτο)πανω που μου εφερε η μαμα μου δωρο εναν κοφτη πατατας κρεμμυδιων κτλ και ειχα γλιτωσει απο το κλαμα του κρεμμυδιου.

αν με ρωτατε για το αν χαιρομαι που ξανα παω στη δουλεια,σας απαντω απο τωρα.ΟΧΙ

ειχα σχεδια τα οποια εμποδιζονται τωρα.και πρωτα απο ολα οι τουρτες.

τα πραγματα ενω ηταν ζεστα και τελειωνα με εφοριες κτλ τωρα αν προκειψουν παραγγελιες δεν θα μπορω να τις ετοιμαζω αμεσως.

δεν ειναι βεβαια μονο αυτο.ειναι οτι θα πηγαινα σε σεμιναρια του οαεδ προκειμενου να οργανωθω καλα και φυσικα τωρα χωρις καρτα ανεργιας δεν γινεται.θα βγουν προκυρηξεις μεσω ασεπ που η ανεργια ειναι μεγαλο "προσον"και δεν θα το εχω.ετσι θα παω για 4 μηνες και θα χασω ευκαιρια για 8 η και περισσοτερους μηνες

και ενα αλλο ειναι οτι το ικα με βολευει.και τωρα θα με βαλουν τεβε.θα πληρωνω τεβε συν παρακρατηση 20 %,τι σκ@τ@ θα μενει?ε?οεο?

δεν μπορω να αρνηθω την δουλεια για καποιους σημαντικους λογους που δεν μπορω να τους αναφερω εδω.

καταλαβαινετε οτι ειμαι στις μαυρες μου.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Υλικά (μπισκότα φυστικοβούτυρου)

135 βούτυρο

135 φυστικοβούτυρο

90 ζαχαρη

90 μαυρη ζαχαρη

1 αυγό

180 αλευρι

3 γρ μπεικιν παουντερ

Υλικά (Μπισκότα μαυρης σοκολάτας)

225γρ βούτυρο

365γρ μαυρης σοκολάτας

7γρ αλάτι

2 αυγά

330γρ αλευρι

180γρ ψιλοκομμένα φουντούκια

360γρ δάκρυα σοκολάτας

Υλικά (μπισκότα λευκής σοκολάτας)

340γρ βούτυρο

420γρ ζάχαρη λευκή

10γρ αλάτι

3 αυγά

520 αλευρι

270 καρύδια ψιλοκομμένα

400 δακρυα λευκής σοκολάτας

Υλικά (μπισκότα quacker και σταφίδας)

180 βούτυρο

180 μαυρη ζάχαρη

2 αλάτι

1 αυγό

135 αλευρι

100 quacker

90 σταφίδες

6γρ μπεικιν πάουντερ

Εκτελεση (για ολα τα ειδη μπισκότων)

Χτυπαμε βούτυρο και αλάτι. Προσθέτουμε ζάχαρη και χτυπάμε μεχρι να αφρατεψουν. Προσθέτουμε αυγό. Βγάζουμε τον κάδο απο το μίξερ και προσθέτουμε όλα τα υπόλοιπα με μια κουτάλα.Ανακτευουμε φτιαχνουμε ενα μπαστουνι το τυλιγουμε σε λαδοκολα και το βαζουμε στο ψυγειο.Μετα το βγαζουμε κοβουμε σε φετακια τα στρωνουμε σε λαδοκολλα και ψηνουμε 5-7 λεπτα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο Μαράκι και στον ζόρικο που κυοφορεί...

Άντε να ηρεμήσει λίγο ο μικρός για να ηρεμήσει και η μαμά του...

Και η επόμενη είσοδός τους στο μαιευτήριο να είναι το Πάσχα!!! (για να κάνουν Ανάσταση!!!):-)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...