Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σε ιδιωτκους ναι τα περνουν γιατι οχι?

Σε δημοσιους παλι τα περνουν με πανα αλλα να ειναι βρεφονηπιακος και οχι παιδικος(εκει δεν περνουν με πανα) αλλα στην ηλικα που ειναι τωρα τα παιδια μας εγω δε θα το προτεινα...δεν κανουν τιποτα στους βρεφονηπιακους τουλαχιστον εδω που ξερω σιγουρα...

Εμας εδω στην περιοχη μας οι ιδιωτικοι παιζουν απο 300-390 ευρω.εμεις δινουμε 340 χωρις σχολικο αλλα τιποτα εξτρα ολα τα αλλα μεσα.

ευχαριστω βρε ριτακι μου.

για δημοσιους νομιζω τωρα δεν μπορω ετσι και αλλιως.αλλα για ιδιωτικους πρεπει να ασχοληθω.βασικα το λεωφορειο δεν το θελω καθολου.αλλα νομιζω πως πρεπει να αρχισω πρωτα απο το ποιοι ειναι κοντα μου!!!

θα το δω και αυτο...


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι ξεκινας απο την περιοχη αλλα μην κοιτας μονο τι ειναι πιο κοντα σου...

εγω εχω σταθμο στα 10 μετρα απο την πολυκατοικια μου...πας με την παντοφλα που λεει ο λογος και παντα ειχα στο μυαλο μου οτι θα κοιταζα πρωτα εκει και πρωτα εκει πηγα...ε ας μη σου περιγραψω καλυτερα...φρικτος!Κοιτα γενικα να παρεις μια γευση και μετα συγκρινεις.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρινα η μικρή΄περπάτησε;; Καλα εγω με τη μικρη δενθα τη βγαλω καθαρη. Χθες εκει που μαγειρευαμε με τον ανδρα μου γυρναμε και τη βλέπουμε πανω στον καναπε ορθια. Σοκ!!!!!!!! Ειχε ανοιξει το ντουλαπι ειχε παρει ενα ταπερ το ειχε κανει σκαλι και ειχε ανεβει στον καναπε. Μας κοιτουσε ολο καμαρι.

Link to comment
Share on other sites

και ο Γρηγορης τα εκανε αυτα απο πολυ μικρος συγκεκριμενα με μια λεκανη...εσερνε τη λεκανη την εβαζε αναποδα και ανεβαινε οπου ηθελε μη σου πω πριν καν περπατησει...ειναι τα ατιμα πολυ εφευρετικα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πικουλινακι μου αυτα τα σκαρφαλοματα τα φοβαμαι και εγω πολυ.

χαρηκα για την Μαρια μας...αντε κοριτακι μου τωρα η επομονη φορα να ειναι για την γεννα

αντε βρε ΒΙκουλινη μου να δεις οτι θα σε αρεσει....γιατι καθε φορα που εγω δεν θελω κατι, παντα μα ΠΑΝΤΑ περναω καλα....θα μπεις σε ρεγουλα και οπως ειπαι και η giovana μας δεν ξερεις ... η 4 μηνες μπορει να γινουν 6...8..10....κοκ

καθως σταματησες την δουλεια εγω εβαλα 4 κιλα ..αντε να μπω και εγω σε μια σειρα:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι ρε Πικουλίνα δεν περπάτησε ακόμα, φαντάσου τι έχουμε να δούμε δηλαδή! Τις τελευταίες μέρες θέλει όμως συνέχεια να την κρατάμε με το ένα χέρι και πηγαίνει, αλλά σήμερα ξεθάρρεψε ακόμα περισσότερο και πήγαινε είτε σέρνοντας καμιά καρέκλα είτε οτιδήποτε. Να και η δικιά σου η σουρλουλού από τώρα θέλει όρθια στους καναπέδες! :) :) :) Μου κάνει όμως εντύπωση ότι γενικά είναι πιο προσεχτική και φοβιτσιάρα από το Γιώργο, προσέχει ακόμα και τον τρόπο που θα πέσει! Φυσικά μόνιμα είναι πάνω στο τραπέζι του σαλονιού πια! Έχει μάθει όμως και ανεβοκαταβαίνει!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικο ειναι να μαθουν να κατεβαινουν.Εγω του ειχα μαθει απο πολυ νωρις (επειδη ανεβαινε στα τραπεζακια ενω μπουσουλουσε ακομα)να κατεβαινει με την οπισθεν.Και ετσι δεν αγχωνομουν ιδιατερα.Πιστευω οτι οταν κανουν κατι μονα τους μπορουν να το καταφερουν και το ελεγχουν.Βεβαια μεχρι τους 18 μηνες ειχα τις κεραιες ανοιχτες μετα τον αφησα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

και ο Γρηγορης τα εκανε αυτα απο πολυ μικρος συγκεκριμενα με μια λεκανη...εσερνε τη λεκανη την εβαζε αναποδα και ανεβαινε οπου ηθελε μη σου πω πριν καν περπατησει...ειναι τα ατιμα πολυ εφευρετικα.

Ναι αλλα εναι αγόρι και ετσι επρεπε να κανει !!!!!!!!!!!!!

Εμενα που δεν τα εκανε το αγορι και τα κανει το κορίτσι;;;;

Που ειναι η θηλυκοτητα της οεο;;;

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολύ προσεκτική και εχει μαθει να κατεβαινει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου οι ευχές κ οι προσευχές σας έπιασαν! Είμαι σπιτάκι μου με το Ευάκι μου!

Και χωρίς συσπάσεις!

Δεν σας γράφω πολλά γιατί έχω το κοριτσάκι μου κοντά μου..

Σας φιλώ όλες κ για ακόμα μία φορά σας υπερευχαριστώ που είστε κοντά μου..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Αρμάκι!!!!!! Ελπίζω τώρα μόνο στον τοκετό να ξαναδείς το μαιευτήριο!!!!!;)

Βίκυ μη σε παίρνει απο κάτω καλέεεε!!! Μια χαρά θα είναι, δε σε φοβάμαι εσένα θα τα καταφέρεις!!!!!

Ρίτα ο Γρηγόρης είναι ειδική κατηγορία απο μόνος του!!!:D:D:D Το ξεχνάς αυτό νομίζω;)

Πικουλίνα και η Αναστασία έτσι ήταν...αγριοκάτσικο!:tongue: Ο μικρός μας έχει βγει λίγο.... τεμπελάκος!!!!:-P:razz:

Εμείς είμαστε καλύτερα.... νομίζω!:cool:

Φιλιά πολλά!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε Άρμα μου φαντάζομαι θα είσαι μέσα στην τρελή χαρά που είσαι με το κοριτσάκι σου και πάλι! Ζούλα την λίγο κι από μας!

Μπράβο ρε Ντελενάκι που πήρατε τα πάνω σας!

Τα βλέπω τα κορίτσια να τους καβαλάνε τους άντρες όπως το βλέπω δηλαδή! :)


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Αρμάκι!!!!

Κορίτσια, εγώ το λέω σε πολλούς και δεν με πιστεύουν... τα κοριτσάκια σ'αυτές τις ηλικίες είναι πολύ πιο διαολάκια απ'ότι τα αγοράκια!!!

Προσωπικά, όποιο αγοράκι αντίστοιχης ηλικίας ή και λίγο μεγαλύτερο συγκρίνω με την Σοφία (από φίλους, αδέρφια, ξαδέρφια κ.λ.π.) η Σοφία είναι πολύ πιο ζωηρή... Ελπίζω ότι μεγαλώνοντας να ηρεμήσει!!! χαχαχα!

Όσο για τα κιλά που λέγατε, ο γιος του ξεδέρφου μου, γεννήθηκε τέλος Ιουλίου 2010, 4.350 (περίπου), τώρα που είναι 6 μηνών είναι σχεδόν 10 κιλά και πιστέψτε με, η μαμά του είχε μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς κανένα πρόβλημα...

Βικάκι, χωρίς να έχω άποψη από παιδικούς (μιας και την Σοφία δεν την στέλνω ακόμη) θα σου έλεγα κι εγώ να το ψάξεις το θέμα... Στην γειτονιά μου, ο πιο φθηνός ιδιωτικός παιδικός που υπάρχει είναι 420? ο μήνας χωρίς φαγητό και σχολικό!!!!!

Σήμερα είχε έρθει ο νονός της Σοφίας σπίτι... και κάποια στιγμή αποφάσισαν ο μπαμπάς της και ο νονός της να παίξουν... και βρήκαν το τέλειο παιχνίδι... είχαν κάτσει σε απόσταση περίπου δύο μέτρων ο ένας από τον άλλο και την πετούσαν!!!! Η Σοφία, βέβαια, είχε ξετρελαθεί (δωσ' της τούμπες, ακροβατικά και πετάγματα και πάρ' της την ψυχή!). Δεν ήθελε να σταματήσουν... αλλά είναι παιχνίδι αυτό? Παιδί είχαν! Όχι μπάλα!!!!

Της έφερε και αποκριάτικη στολή και ένα πάνινο σφυρί που κάνει "μποινγκ" όταν χτυπάς... Οπότε η κόρη μου θα ντυθεί για πρώτη φορά στην ζωή της "άνοιξη"!!! Μ'ένα πολύχρωμο φορεματάκι και... φτερά στην πλάτη!!! (μπορείτε να φανταστείτε ότι δεν τα έβγαζε από πάνω της... φορούσε της πυτζάμες της και έβαζε και τα φτερά από πάνω!!! χαχαχαχα!)

Αυτά.... πολλά φιλιά σε όλες!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Αρμακι welcome back!!!η επομενη επισκεψη στο μαιευτηριο απο Απριλη και μετα!!ακους μπεμπη???

Εμεις ειμαστε καλα...ο χρηστος χαιρει ακρας υγειας οπως και το μπεμπακι ..μονο που το μικρο εχει μπερδευτει και εχει κανει την μερα νυχτα...ολη μερα σαπιζει και το βραδυ το ματι γαριδα...βεβαια δεν κλαιει(φοβερο...αν ακουμε την φωνη του 2 φορες την μερα!!!)αλλα κανει νιαρ νιαρ ...ηρθε και ο πατερ και μας εδωσε την μιση ευχη σαν καλη χριστιανη...το μπεμπακι αισιως φτανει τα 4 κιλα!!!!

Μαρακι φανταζομαι η σοφια χαρα με τα φτερα χαχαχα!!!και ο χρηστος τρελενεται για πεταγματα..αν χρειαστουν και αλλη μπαλα σας τον δανειζουμε..

Αν θυμαμαι καλα δεν εχουμε αρρωστα μωρακια και ετσι να συνεχισουμε...

Βικακι εμεις παιδικο πληρωνουμε 350 ευρω με σχολικο-μεσημεριανο και δεκατιανο αλλα πληρωνουμε και τον Αυγουστο που ειναι κλειστος και 200 ευρω ετησιως για γραφικη υλη!!!

Μακια και καλο μηνα!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Μπράβο ο μπεμπούλης Ιωάννα!!!! Έτσι να συνεχίσει...για τα κιλά, όχι τον ύπνο!!!!:D:D:D:D

Εμείς είμαστε καλά, περνάμε πάλι μια φάση άρνησης με τον παιδικό...απο χθες το βράδυ έκλαιγε για σήμερα αλλά...οκ τελικά το ξεπέρασε σήμερα το πρωί!:rolleyes:

Μαρία πως είσαι σήμερα; Το Ευάκι σου;

Πανμαρ.... τι να πω...και μένα ο αδερφός μου και ο άντρας μου έκαναν κάτι παραπλήσιο όταν ήταν μικρότερη αλλά τώρα ευτυχώς η Αναστασία έχει γίνει μεγάλος χ#$ης οπότε τα κόψανε!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κορίτσια ξεκίνησε δίαιτα ο άντρας μου....δεν μπορώ να φάω ή να μαγειρέψω τίποτα....:evil: Θέλω ένα γλυκάκι (άντε τέτοια τρώω στη ζούλα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:) ή ένα μπισκοτάκι απο αυτά της Ρίτας.....:-D:-D Τι θα κάνω οεο;;;;;:tongue::tongue::tongue:

Καλό μήνα σε ολες!!!

αααα ξέχασα...μάλλον την επόμενη Τετάρτη θα μπούμε να κάνουμε πρόκληση στον Γιαννάκη!!!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Αχ μοναξιές και τρέξιμοοοοοοο!

Τα παιδάκια μου βηχουν και τα δύο και εγώ φυσικά. Μολις τσάκισα ενα κομμάτι μιλφεϊγ για να πάρω δυνάμεις:mrgreen:.

Συμπεθέρα μου εδώ κοντά που εχω ιδιωτικο παιδικο σταθμό εχει 350 ευρω το χωρίς σχολικό και χριστουγεννα και πασχα +150 ευρω. Υπάρχουν περιπτωσεις που δέχονται στον δημοσιο παιδικό σταθμό παιδάκια με πάνα, οπως π.χ. η δική σας περίπτωση. Δεν χάνεις κάτι να πας απο κοντα και να μιλήσεις με την υπευθυνη. Στον Ευοσμο που πηγαινει την κορη του ενας φιλος μας ειναι στα 200 ευρω το μήνα αν θυμαμαι καλά. Καλη αρχη στη δουλειά, όλα θα πάνε καλα θα δείς!

Μαράκι μου καλως ηρθες. Ραντεβου στο Μητερα μόλις μπείς στον 9ο έτσι? Ειπαμε ειναι κοντα και με βολευει να ερχομαι, αλλά μη σου γινει συνήθεια:mrgreen:.

πανμαρ ωραίο παιχνιδι βρε! Φοβάμαι πάρα πολύ. Και του δικου μου του αρεσει πολύ αυτο το παιχνιδι, λέει του μπαμπά του "ελα μπαμπα κάνουμε αλλου φα πακ":mrgreen:. Α ωραια στολή θα εχει το Σοφακι! Αντί για ραβδι θα κρατάει το σφυρί???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...