Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πάντως κορίτσια και εμείς στην οικογένεια (από την πλευρά του άντρα μου) είχαμε μωράκι που ήταν 5,5 μηνών και 10 κιλά. Βέβαια η μαμά στην εγκυμοσύνη είχε κάνει ζ'αχαρο και αυτό νομίζω παίζει ρόλο. Τώρα είναι τριών χρονών και δεν ξέρω πόσα κιλά αλλά έχει κομψύνει πολύ.

Πικουλίνα τα μπισκότα βρώμης είναι πολύ όμορφα. Έχω φτιάξει 3ις φορές και τα έχουμε τσακίσει.

Ωραία τα νέα από το Μαράκι μας. Μακάρι η επόμενη βόλτα που θα πάει να είναι για καφέ και η επόμενη φορά στο νοσοκομείο για να γεννήσει.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Βικυ καλά αρχη!!!!!

Σιγουρα υπαρχουν και τα θετικα όμως...αυτα σκέψου και όλα τα υπόλοιπα θα δρομολογηθούν μια χαρα!!!!Λίγο ξενυχτι παραπάνω και καλή διαχείριση του χρόνου...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα αυτο που λες ναι συμφωνω ειναι οντως υπερβολικο...ισως συντρεχουν αλλοι λογοι ομως, ορμονικοι ή θυροειδης..ειναι συχνο φαινομενο και στα παιδια δυστηχως.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βικάκι καλή αρχή. Σίγουρα θα έχεις τους λόγους σου που πηγαίνεις, αλλά που ξέρεις; Μπορεί οι 4ις μήνες να γίνουν 8, οι 8 να γίνουν 12 κ.ο.κ


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικυ στα ελεγα εγω οτι θα σου αρεσει σπιτι και δε με ακουγες...χαχα!

Ολα καλα θα πανε μωρε τι ειναι 4 μηνακια? Κανα παιδικο για τη μικρη σκεφτεσαι?

ναι το σκεφτομαι.με τα ψυχουλα που θα μου μενουν...υπαρχει καποιος να με κατατοπισει σχετικα με ιδιωτικους παιδκους?

ποσο δικιο ειχες!!!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Βικάκι καλή αρχή. Σίγουρα θα έχεις τους λόγους σου που πηγαίνεις, αλλά που ξέρεις; Μπορεί οι 4ις μήνες να γίνουν 8, οι 8 να γίνουν 12 κ.ο.κ

απλα οταν ξεκινας ενα ονειρο,τα εμποδια σε κρατουν πισω...

δεν διαφωνω για το οτι μπορει και να συνεχιστει.αντιμετωπιζω ομως ηδη τον πολεμο των απολυμενων και με το δικιο τους


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Βικυ καλά αρχη!!!!!

Σιγουρα υπαρχουν και τα θετικα όμως...αυτα σκέψου και όλα τα υπόλοιπα θα δρομολογηθούν μια χαρα!!!!Λίγο ξενυχτι παραπάνω και καλή διαχείριση του χρόνου...

ναι τωρα θα αρκουμαι σε 2-3 ωρες υπνο το 24ωρο.γιατι οι 4-5 ηταν πολλες χαχαχα


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντα εχω δικιο...χαχαχαχα!!!!

Να σε κατατοπισουμε βεβαιως αλλα σε τι ?Απο τιμες θεσ/κη δε ξερω...

αθηνα?ποσο περιπου ειναι?

τα παιρνουν με πανες?


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ιδιωτκους ναι τα περνουν γιατι οχι?

Σε δημοσιους παλι τα περνουν με πανα αλλα να ειναι βρεφονηπιακος και οχι παιδικος(εκει δεν περνουν με πανα) αλλα στην ηλικα που ειναι τωρα τα παιδια μας εγω δε θα το προτεινα...δεν κανουν τιποτα στους βρεφονηπιακους τουλαχιστον εδω που ξερω σιγουρα...

Εμας εδω στην περιοχη μας οι ιδιωτικοι παιζουν απο 300-390 ευρω.εμεις δινουμε 340 χωρις σχολικο αλλα τιποτα εξτρα ολα τα αλλα μεσα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3371&Itemid=49

Ριτα εκανα αυτα,γιατι αγοραζω παρομοια απο το φουρνο και μας αρεσουν πολύ. Λεει να τα ψησεις 8-10 λεπτα ,αλλα με το δικό μου φουρνο ήταν αψητα. Τη βρωμη που τη βρίσκουμε; Δεν ειμαστε του υγιεινού γιατι θελουμε να παρουμε πολλα gr ακομα. Η αληθεια ειναι οτι η συνταγη δε μου γεμισε το ματι αλλα δεν ειχα χρονο για ψαξιμο. Ευχαριστω!!!!!!!! Οι καρδουλες μου φαινονται τελειες. Το Σαββατοκυριακο ειναι μερες γλυκων,οποτε θα τα κανουμε.

Βικουλα καλη αρχη. Μη ξενερωνεις ρε παλευες τοσο καιρο γιαυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρα ψαχνεις μπισκοτα...τα cookies μοιαζουν συνηθως αψητα επειδη ειναι μαλακα και εχουν μια αλευριλα...και εμενα δε μου αρεσουν.

Αν κανεις αυτα με τη βρωμη ειναι τραγανα.Βρωμη βρισκες στο σ/μ εκει που ειναι τα κορν φλεικς ή εναλλακτικα βαζεις κουακερ που ειναι και θρεπτικο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα Ρίτα εγώ δεν έχω πειστεί ότι είναι καλύτερα στο σπίτι πάντως! :) :) :) Θα δούμε τι θα λέω σε 3 εβδομάδες βέβαια, σίγουρα η κούραση υπάρχει μεγάλο όμως πράγμα να ξεφεύγει το μυαλό σου έστω και μέσω της δουλειάς!

Βίκη όλα θα δρομολογηθούν μην αγχώνεσαι και ξέρεις, κάθε εμπόδιο για καλό! Κανόνισε κοριτσάκι όμως, μη μειώσεις άλλο τις ώρες ύπνου σου γιατί θα καταρεύσεις στο τέλος!

Όσο για τους σταθμούς, οι δημόσιοι παιδικοί σταθμοί (και όχι βρεφονηπιακοί) δεν τα παίρνουν με πάνα απ' όσο ξέρω, οι ιδιωτικοί πάλι είναι ανάλογα. Δε σου λένε αν φοράει πάνα ή όχι το παιδι, αλλά κάποιοι παίρνουν και πιο μικρά παιδιά και άλλοι πιο μεγάλα! Για τιμές έχει μεγάλη διακύμανση ειδικά Αθήνα με επαρχία! Εμείς σε μια μεσαία κατάσταση που πηγαίνει ο Γιώργος με σχολικό, δεκατιανό και μεσημεριανό είναι 370.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η κουραση σπιτι ειναι μεγαλυτερη(οχι τοσο σωματικη οσο ψυχολογικη) και οντως το μυαλο κολλαει ωρες ωρες αλλα εχει άλλα καλα!!Εσυ Μαρινα μου παει ξεμπερδεψες(τροπος του λεγειν)ξεπεταχτηκαν τα παιδια και μετο καλο να γυρσεις στην εργασια σου!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...