Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ,

Σας διαβασα οσο μπορεσα :oops:.Εχει δουλεια αυτες τις μερες και τρεχω.

Να ευχηθω καλη αρχη στην Βίκυ μας!

Μαρακι μου χαιρομαι πολυ που εισαι σπιτακι σου.Ευχομαι πλεον μονο στην γεννα να χρειαστει ξανα διανυκτερευση.

Μαριζακι μου περαστικα σας.

Αχ Μαρία μου σε ζηλευω.Εχω να κοιμηθω τοσες ωρες δεν ξερω απο ποτε.

Φιλια σε ολες οσες δεν σχολιασα.

Τα δικα μας.

Η μικρη συνεχίζει να βήχει αλλα λεω οκ ουτε δυο μερες πήρε φαρμακα μονο.

Εγώ τελικα χθες δεν πήγα στον γιατρό γιατι είχε κανονισει η καλη μου η πεθερα να την παει ο Ν. στον γιατρο εκείνη οπότε εγω ξεμεινα:evil:

Ελπιζω να μπορεσω να παω σημερα γιατι τα χερια μου εχουν τα χαλια τους.

Να σας πω και τι εκανε χθες το ζουζουνι μου και με κουφανε.

Της διαβαζα ενα παραμυθακι -τραγουδακι.Μην φανταστείτε τιποτα μεγαλο, δυο σειρες ειχε η καθε σελιδα και διπλα εικονα.

Ε μετα απο αρκετα διαβασματα βεβαια το παιρνει μπροστα της και αρχιζει να το λεει.

Μαλιστα γυρνουσε και τις σελίδες και τα ελεγε ακριβως οτι ελεγε σε καθε σελιδα.

Τρελαθηκα .Κουκουβαουυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Χθες πηγα μια βολτα στην εκκλησία και ειδα αφισες απ'εγω που λέγαν για τη γιορτη της Μητέρας! Ρωτησα και μου ειπαν οτι οι Χριστιανοι γιορτάζουν σημερα τη γιορτη της μητερας μαζί με την μεγαλη γιορτη της Υπαπαντης Του Ιησου Χριστού. http://www.cosmo.gr/News/272669.html

Γι' αυτό λοιπόν.....

Χρονια μας πολλά να χαιρομαστε τα παιδακια μας, χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες, χρονια πολλά στη μανουλα μου και ενα μεγαλο ευχαριστω στο Θεό που με αξίωσε να γίνω μαμα!

2172797q8s3nfh8oj.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα μας!

Εχουμε λιγο βηχα τα βραδια. Η μικρή χθες μου εκανε και διάρροια. Ηταν δυσκολο το βραδυ μας.... Με φάγαν τα δρομολογια ολη νυχτα να τρεχω μιά στον Κων. μια στη Χρι. Ελπίζω σημερα να ειμαστε καλυτερα.

Σούλα και Μαρίζα περαστικά.

Deleni μου ευχομαι να πανε ολα καλα με το γαλατακι.

Μαρίνα μου ο βηχας των παιδιων ειχε περασει με τις αντιβιωσεις που πηραν αλλά επανηλθε... Τελικά είχαν γεννεθλια χθες στο σχολείο?

Μαράκι μου χαλαρα εσύ!

Στα περασμενα γεννεθλια του Κωνσταντινου ειχα παει τουρτα στο σχολειο για τα γιορτάσουν και εκεί. Ειχα ρωτησει βεβαια αν μπορώ να φερω τουρτα, αν υπαρχει παιδάκι με αλλεργία και μου δωσαν το οκ για τουρτα χωρις ξηρους καρπους εννοειται. Βέβαια δωρακια, βιντεάκια και αλλα τετοια δεν εχουμε εμείς γιατι ειναι δημοσιο το σχολειο. Ειχα φροντησει να τους παω τη δικη μας φωτογραφ. μηχανη οπότε ειδα πως περάσανε.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τι εκανε χθες το ζουζουνι μου και με κουφανε.

Της διαβαζα ενα παραμυθακι -τραγουδακι.Μην φανταστείτε τιποτα μεγαλο, δυο σειρες ειχε η καθε σελιδα και διπλα εικονα.

Ε μετα απο αρκετα διαβασματα βεβαια το παιρνει μπροστα της και αρχιζει να το λεει.

Μαλιστα γυρνουσε και τις σελίδες και τα ελεγε ακριβως οτι ελεγε σε καθε σελιδα.

Τρελαθηκα .Κουκουβαουυυυυ

Καλα φοβερή! Καλα λενε οτι το μυαλό τους καταγραφει τα πάντα!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα και χρονια μας πολλα να ειμαστε γερες να προσφερουμε οτι καλυτερο στα παιδακια μας!!!

τι κανετε;

σας εχω χασει λιγο σας διαβαζω οποτε μπορω!

να πω περαστικα στους αρρωστουλιδες μικρους μεγαλους!

εμας τα νεα μας τα ιδια ο τιμος με το σχολειο σχετικα καλα εχουμε και λιγα κλαμματα αλλα πιστευω θα τα ξεπερασουμε.

σημερα ειδα και μια ζωγραφια του σ'ενα πινακα που βαζουν ζωγραφιες των παιδιων κι ενα θα σας πω το παιδι μου κανει υπεροχες μουτζουρες!!!!

χαχα κουκουβα κουκουβα!!!!

αρμακι μου πολυ καλα τα νεα σου αντε τωρα ξανα στο νοσοκομειο στον ενατο για να αντικρισεις τον μαγκα!!!

Μαρινα μου τοση φαντασια ο μικρος;δεν νομιζω καπου θα κολλαει ολο αυτο θα δουμε τι θα σου πει σημερα!

ριτα προσοχη με την ρινιτιδα μην γινει πυωδες πολυ ορο και καλο φυσημα!

κωνκων μου πως ειναι η μικρη σημερα;κανει διαροια;

στονε μου καλη η πιτα;τελικα σας πηραν τηλ απο τον παιδικο;

συμπεθερα μου περαστικουλια σας οικογενειακως!!!

σαρδελινα μου πως ειναι Αστερης;

γιοβαννα μου μπραβο στο κοριτσακι σου ειδες τελικα ειναι λεπτεπιλεπτο παιδι!

φιλια σε ολες!!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βικάκι, ξανά-καλή αρχή στη δουλειά κι ένα σου λέω, κάτι καλό θα βγει από αυτή την ιστορία. Πώς πήγε η πρώτη μέρα; Με την άλλη τη δουλειά τί κανονίζεις; Συγγνώμη, έχω χάσει ακόμα μια φορά επεισόδια..., έχει ξεφύγει από χόμπυ κι έχει γίνει δουλειά;;; Πες μουουουου!!!!!!!

φιλακι μου τα εγραψα στην ομαδα μας.ειμαι αναμεσα σε 2 τμηματα και οπου υπαρχει αναγκη θα παω.το καλο ειναι οτι θα εχω ικα.

οσο για το χομπυ μου ναι εγινε επαγγελμα σε λιγο θα ειναι ολα ετοιμα και για αυτο εχω ανοιξει θεμα στην ομαδα και την δικη μας αλλα και την δικη μου.μαζευω γνωμες για το ονομα της ιστοσελιδας που θα ανοιξω.πανε εκει να δεις...

μαρινα εχω πολλη αγωνια να μαθω αν ο γιωργος ολα αυτα τα φανταστηκε...συνεχιζω το διαβασμα


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκι ούτε και εγώ έχω καταλάβει ακόμα... οι εξετάσεις που κάναμε τώρα (δεν είχαμε ξανακάνει) δεν έδειξαν απολύτως τίποτα και η IGE που υποτίθεται ότι δείχνει πόσο αλλεργικό κατά κάποιο τρόπο είναι το παιδί ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά...:roll::roll::roll: Ο νέος παιδογαστρεντερολόγος είπε ότι είχε μια ήπια αλλεργία η οποία στην περίπτωση μας περιμένει ότι στον χρόνο θα έχει φύγει... για να δούμε....

Πικουλίνα μακάρι να το κάναμε στο σπίτι αλλά ο εδώ παιδίατρος δεν είναι για τέτοια....:evil:

Μαρίνα μπράβοοοοοο!!!! Ελπίζω έτσι να πάτε!!!! όσο για την ιστορία.... ποτέ δεν ξέρεις!:cool:

Γιοβάνα μου είδες που άδικα ανησυχούσες;;;;

Σούλα περαστικά! Πήγες τελικά στον γιατρό;

Ρίτα εμάς όταν είδε τον σπαιντερμαν στην τηλεόραση νόμιζε ότι είναι ληστής!!!! (είδαμε τον γαργαληστή πρόσφατα γι αυτό!!!χαχαχαχα)

Καλό βράδυ σε όλες!!!

καλη επιτυχια κοριτσακι μου


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ το κιν μου αγνοειται απο την Παρασκευή..περασαν γιορτες και γενεθλια 2-3 φιλων και δεν καταφερα να επικοινωνησω μαζι τους :cry::cry:

δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο?


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας κοριτσάκια και χρόνια μας πολλά! Δεν το ήξερα αλήθεια ότι η εκκλησία γιόρταζε κι εκείνη την ημέρα της μητέρα!

Λες να την πείραξε κάτι τη μικρή Κωνκωνάκι? Ξυπνούσε το βράδυ επειδή έκανε κακά? Τα έχεις στο ίδιο δωμάτιο?

Ρίτα ο Γρηγοράκης τουλάχιστον έχει πραγματική φιλενάδα, με πραγματική γιορτή! Για να δούμε τα δικά μας τα χαίρια σήμερα! :tongue:

Μαρίιιιιι φτάνει τόσος ύπνος! Θα πάθεις τίποτα!

Βατραχάκι μου είπαμε κάθε αρχή και δυσκολη! Σε λίγο θα ζητάει μόνος του να πάει!

Καλά Σούλα το έχω ξαναπεί ότι η κόρη σου ειναι πολύυυυυ μπροστά!

Μαρίζα πώς πηγαίνεις στη δουλειά καλή μου με τις απεργίες? Αφού δεν ήσουν και καλά καλά έκανες και έμεινες σπίτι!

Εγώ είμαι πιο χαλαρά σήμερα μιας και μικροί μεγάλοι έχομε φαγητό από χτες και κυλιέμαι στα πατώματα με τη μικρή! Που παρεπιμπτόντως χτες είπα να της δώσω αστράκι κοκκινιστό με κοτοπουλάκι μη αλεσμένο (εντάξει είχε διαλυθεί μέσα) και έφαγε έτσι το μισό! Μετά άλεσα το υπόλοιπο! Κάτι είναι κι αυτό!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίζα πώς πηγαίνεις στη δουλειά καλή μου με τις απεργίες? Αφού δεν ήσουν και καλά καλά έκανες και έμεινες σπίτι!
Σήμερα ξύπνησα κανονικά, έκανα τη μισή διαδρομή (αυτοκίνητο παίρνω βρε) κι ύστερα αισθανόμουν λίγο κάπως κι επέστρεψα.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.......ή μάλλον καλησπέρα.

Ρίτα πώς είναι σήμερα ο Γρηγόρης σου; Πήγε κανονικά στο σχολείο του;

Κωνκων τα δικά σου παιδάκια; Συνεχίστηκε η διάρροια της Χριστίνας; Ελπίζω όχι.

Βικάκι καλή αρχή στη δουλειά και καλή επιτυχία με το χόμπι που έγινε δουλειά.:):)

Σούλα είναι καλύτερα η Ανδριάννα; Εσύ; Οι καρποί σε πονάνε; Να πας πάντως στο γιατρό. Έχω και εγώ θέμα με τενοντίτιδα και καταλαβαίνω. Και η Αλεξάνδρα το κάνει αυτό με τα βιβλία και συνήθως τα διαβάζει όλα όταν κάθεται στο γιογιό.:):) Χτες της έλεγα ένα ποιηματάκι (τη μικρή, μικρούλα Μαργαρίτα κλπ) και μέχρι να το μάθει απέξω μου έλεγε να το πω και να το ξαναπώ. Νομίζω δεν θα έχουμε πρόβλημα με τα προφορικά στο σχολείο :):)

Μαρίνα αχ και εμένα μου αρέσει να κυλιέμαι στα χαλιά με την Αλεξλανδρα και να παίζουμε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!!

Γυρισαμε και εμεις!Πηγα να τον παρω κανα μισαωρο νωριτερα σημερα να μην ταλαιπωρηθει πολυ και οι μονες ταλαιπωρες ηταν οι δασκαλες :tongue:

Μια χαρα δειχνει,εχει τη μυξουλα του αλλα πιο παιδι δεν εχει εκει μεσα?Παλι καλα!

Και εμεις με τα προφορικα τα παμε αριστα κοριτσια μου, στα γραπτα μας βλεπω να κοβομαστε στο σχολειο.χαχα!Μπουρου μπουρου ολη μερα...οληηηη μερα!Οληηη μερα!Και νυχτα καμμια φορα :rolleyes:

Σουλα αρχηγοπουλο η μικρη δεν το συζητω!!Εχουν τελεια μνημη!

γιοβαννα καλα ειμαστε!

Βατραχακι αλιμονο, απο ορο αλλο τιποτα.Ειλικρινα δεν πιστευω να ριχνει κανεις αλλος, οσο ορο βαζω εγω...χαχα!Προς το παρον με αυτο το συστημα ειμαστε καλα.

Οσο για τον τιμουλη καθε αρχη και δυσκολη μια χαρα θα τα παει.

Παω να το ταισω γιατι σημερα ειχαν κοτοσουπα και δεν.. τσιμπησε ομως τα ψωμοτυρια του και φυσικα τις ελιτσες του...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ το κιν μου αγνοειται απο την Παρασκευή..περασαν γιορτες και γενεθλια 2-3 φιλων και δεν καταφερα να επικοινωνησω μαζι τους :cry::cry:
δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο?

:cool::cool: (θες να πείς κτ????)

Καλησπέρα!!!

Χρονια πολλά στις μανούλες!!Κι εγω δεν γνωριζα για αυτη τη γιορτη..

Μαρια φυσικα και θα ειναι αισιοδοξος ο γιατρός, αφού ολα πανε απο το καλό στο καλύτερο!!

Ριτα η πίτα εγινε τελεια!!Το φυλλο ειδικα ο κωθρος ηταν ολα τα λεφτα..Η γεμιση ηταν με 4 τυρια αλλά την αλλη φορα θα βάλω μονο φετα και γκουντα,ισως και λίγο ανθοτυρο γιατι με τη γραβιερα εγινε καπως αλμυρη...

Πως ειναι ο μικρος;;Εγω τον ορο τον εχω εντελώς ξεχασμένο...κακώς βεβαια αλλά πάντα το θυμαμαι αφου εχουν κοιμηθει, σε εντελώς ακαταλληλη ωρα

Ηθελα να σε ρωτησω , την εκπομπη της Ψυχουλη (αυτη την ωρα στο ΣΚΑΙ) την βλέπεις ή δεν προλαβαινεις;;Μου αρεσουν πολύ οι συνταγες που παρουσιαζει...

Μαρια θελω κι εγω να λιωσω ετσι..10 ωρες εχω να κοιμηθω απο τα φοιτητικα μου χρονια!!Αληθεια ρε πως τα καταφερες;;;Εσυ....μια νυχτερίδα!!!!

κωνκων περαστικα στη μικρη σου,καμποσο καιρό ταλαιπωρειστε μωρε..

Για τη διαρροια υπαρχουν κπ φακελάκια στα φαρμακεια, εχουμε ξανασυζητησει εδω..να τα εχεις υπόψιν σου αφου φυσικα ρωτησεις και την παιδιατρο σας

Βατραχακι θα το πάρει απόφαση ο Τιμακος,μη νοιαζεσαι..θελει το χρόνο του αυτο το θεμα!!Οσο για εμας κανενα νεο ακομη..επαιρνα σημερα τηλ αλλα μου το γυρνουσε στο φαξ, μαλλον ηταν απασχολημενοι ολοι τους!!

Μαριζα πως ειναι η μικρη;;

Σούλα περαστικα και σε σενα..αυτο με τους γιατρους ρε παιδι μου δεν το 'χεις!!Μια φορα ειπες να πάς και σε πρόλαβε αλλος!!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν την προλαβαινω ποτε...ή μαλλον ισως την προλαβαινω αλλα αυτη την ωρα γυρναει ακομα ο Γρηγορης περα δωθε και δεν καθομαι να δω.Μου το εχει πει ομως και η μαμα μου που ειναι μεγαλη φαν και εχω δει καποιες συνταγες που με ενδιεφεραν στο site.

Μαλιστα εχω τροποποιησει και μερικες ...χαχα!

Οσο για τον ορο και εγω ξεχασμενο τον ειχα για 1 ολοκληρο χρονο....(μονο την πρωτη χρονια βαζαμε αβερτα)περσυ τιποτα, να εβαλα 1 φορα ολο το χρονο(???)...

Αμα μπεις ομως στο χορο της μυξας με το σχολειο, χορευεις.

Αλλα τουλαχιστον ας ειναι μονο αυτο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

την εκπομπη της Ψυχουλη (αυτη την ωρα στο ΣΚΑΙ) την βλέπεις ή δεν προλαβαινεις;;Μου αρεσουν πολύ οι συνταγες που παρουσιαζει...

Πετρουλα μου λες αυτη τη "θεά" που σφίγγεται για να χαμογελάσει και πάλι δεν της βγαίνει???:mrgreen:

Τί φακελάκια είναι αυτά Πετρουλα? Δεν τα ξερω. Θα πάρω όμως πάλι την γιατρο σημερα τηλ. γιατι συνεχίζει. Φοβάμαι μην αφυδατωθεί.

Μαρίνα μου η παιδίατρος μου ειπε οτι μετά απο αντιβίωση συμβαίνει αυτο, 11 μερες επινε αντιβ. το μωρό. Ευτυχώς τα βραδια δεν μου εκανε. Την ημερα μέχρι και στις μασχάλες φτάναν...

Παιξατε για τα καλά σημερα ε? Τελικά δεν ειπες, υπηρχε παρτι χθες ή οχι?

vatraxaki μου θα του περασει γρηγορα πιστευω. Τα περισσοτερα παιδακια αντιδρουν με κλαμα αλλά μολις μπουν μεσα και δουν τα αλλα παιδάκια και τα παιχνιδια, τους περνάει.

Συμπεθέρα μου δεν το ηξερα οτι το προχωρησες το θεμα με τις πανες τόσο πολύ! Αχ μπράβο, χάρικα πάρα πολύ! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...