Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Περάσατε όλες καλά το ΣΚ; Τι κρίμα που αύριο είναι και πάλι Δευτέρα :-(:-(:-( Εμείς περάσαμε καλά χωρίς να κάνουμε κάτι το ιδιαίτερο. Χτες πήγαμε και είδαμε το μελλοντικό μας βαφτιστήρι. Είναι ένας κούκλος με κάτι μαγουλάκια για φάγωμα :o:o:o:o:o Πολύ καλός. Η Αλεξάνδρα πλήρης αδιαφορία για το μπεμπέ. Είναι λέει μικρός ο μπέμπης και δεν μπορεί να παίξει μαζί του. ;););) Σήμερα πάλι μας είχε το αδερφάκι μου τραπέζι γιατί είχε γενέθλια και φάγαμε του σκασμού. Μου αρέσει που κάνω και δίαιτα τρομάρα μου.:mad::mad: Ρίτα έφτιαξα την τάρτα με τα μανιτάρια και το μπέϊκον και άκουσα τις καλύτερες κριτικές :o:o:o:o:o:o

Πετρούλα πολύ ωραία η εκδρομή σας. Ζηλεύω. Θέλω και εγώ ταξιδάκι. Πάντα να είστε καλά κορίτσι μου και να κάνετε τέτοια ταξιδάκια.

Μαρίζα τι άρπαξε μωρέ πάλι το Ναταλάκι; Περαστικά της εύχομαι. Ανεβάζει πολύ πυρετό; Και η Αλεξάνδρα ξεσκεπάζεται το βράδυ και βάζουμε με τον καλό μου ενναλάξ κάθε ώρα ξυπνητήρι για να τη σκεπάζουμε. Βάρβαρο το ξέρω άλλα δεν θέλει υπνόσακο με τίποτα.

Πανμάρ περμένω να δω διαστημόπλοιο :P:p:p:p Να ενημερώσω τον τύπο, κανάλια, εφημερίδες κλπ για να μην ανησυχήσουν. Μπράβο που σας άρεσε το θεατράκι.

Σανσαν άντε να πας στο γυναικολόγο για να δεις και επίσημα τη φακίτσα σου. :o:o:o:o


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Άντε ρε το Ναταλάκι... πώς είναι τώρα? Περαστικά της!!!!

Ορεινή Αρκαδία? Ωραία!!! Πού θα πάτε?

Το θεατράκι μια χαρά! Πολύ ευχάριστο! Όχι καμιά υπερπαραγωγή, αλλά για παιδικό... καλό! Σε σχέση με τον Μάρκο, για μένα ήταν λίγο καλύτερο... Είχε πιο πολύ μουσική...

Η Σοφία... τι να πω! Ξετρελάθηκε!!! Παρόλο που νόμιζε ότι θα ξαναπάμε στον Μάρκο... της άρεσε πολύ!!!!

Ανεβάζει πυρετό στο 3ωρο, πριν έκανε και 39,2...

Χιράδες λέγεται το χωριό της φίλης μου, κοντά στη Μεγαλόπολη, μη φανταστείς κανένα θέρετρο τουριστικό, καμιά σχέση.

Αφού άρεσε στην κόρη σου αυτό μετράει!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει πυρετό στο 3ωρο, πριν έκανε και 39,2...

Χιράδες λέγεται το χωριό της φίλης μου, κοντά στη Μεγαλόπολη, μη φανταστείς κανένα θέρετρο τουριστικό, καμιά σχέση.

Αφού άρεσε στην κόρη σου αυτό μετράει!

Περαστικά ρε Μαριζακι.

Και τα δικα μου ολο το βραδυ ξεσκεπαστα ειναι. Εχουμε ομως το καλοριφερ σε αρκετα υψηλη θερμοκρασια ωστε να μην αγχωνομαστε.

Γινεται χαμος . Και εμεις πριν δυο εδβομαδες πυρετο με συναχι και σε συνεχεια η γαστρεντεριτιδα. Που θα παει θα μεγαλωσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, η ορεινή Αρκαδία είναι υπέροχη Μαρίνα, Διμιτσάνα, Βυτίνα, Λαγκάδα (πολύυυυυυυ κοντά), αλλά ακόμα κι Άγιος Πέτρος, όλα υπέροχα. To χωριο που θα πάμε εμείς είναι εντελώς low profile, αλλά εμείς εκεί την καταβρίσκουμε και συνηθίζουμε να σαπίζουμε στο φαΐ, στον ύπνο κτλ. μια φορά το χρόνο.

Όλα καλά θα πάνε sunsun, απλά δεν το έχεις συνειδιτοποιήσει ακομα κοριτσάκι!!!

Ναι, με την κόρη μου δεν ξέρω τί συμβαίνει..... πολύ αρρωσταίνει...........

Stone, υπέροχο Σ/Κ, περάσατε, πάαααααντα τέτοια σας εύχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και... τα καλύτερα έρχονται!!! Σωστά!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου ολο το βραδυ ξεσκεπαστα ειναι. Εχουμε ομως το καλοριφερ σε αρκετα υψηλη θερμοκρασια ωστε να μην αγχωνομαστε.
Ουγκ. Αυτό λες να κάνω;;;;;; Το κλείνω εγώ το βράδυ... γιατί αλλιώς ιδρώνωωωω.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουγκ. Αυτό λες να κάνω;;;;;; Το κλείνω εγώ το βράδυ... γιατί αλλιώς ιδρώνωωωω.

εμεις κοιμομαστε με κοντομανυκα και τα παιδια ειναι μια χαρα ξεσκεπαστα!!! Εννοειται οτι ξυπναω να τα σκεπασω, αλλα οπως ολα τα παιδια δεν γουσταρουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Για άλλη μια φορά είμαι πολύ γαιδάρα μάνα! Δεν σηκώνομαι ποτέ να τα σκεπάσω, μόνο αν τύχει για κάποιο άλλο λόγο να σηκωθώ! Η Μαριαλένα φοράει έτσι κι αλλιώς υπνόσακο, αλλά φέτος ο Γιώργος που δεν κρατούσε ποτέ σκέπασμα, σκεπάζεται και μόνος του! Μάλλον το πηρε απόφαση ότι αν περίμενε από τη μάνα του θα πάγωνε!

Μαριζάκι μου πολύ ανέβασε μωρέ το Ναταλάκι! Ελπίζω τώρα να είναι καλύτερα! Πάλι καλά που έχει ο άντρας σου άδεια και θα είναι μαζί της αύριο.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω επισης γαιδουρα...δεν εχω σηκωθει ποτε να τον σκεπασω ουτε σε υπνοσακο μπηκε ποτε.

Ο ανδρας μου καμμια φορα σηκωνοταν, αλλα σπανια.

Τεσπα εμεις λυσαμε το προβλημα οπως εχω ξανπει με τα αμανικα γιλεκακια(καζακες)αλλα και αυτες τις εχουμε καταργησει πια...πλεον μονο το καλοριφερ σταθερα στους 20 και αυτο ειναι ολο.Παντως δε πιστευω οτι αρρωσταινουν επειδη κρυωνουν.Ιωσεις ειναι αυτα ..γινεται χαμος!!Που θα παει ?θα καλοκαιριασει.

Γιοβαννα τα ευσημα στη Νατασσα και τη μαμα της για τη συνταγη.Ειναι τελεια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

To καλοριφέρ το έχετε στους 20 όλη μέρα ή μόνο το βράδυ και τη μέρα ψηλότερα;

Eγώ το έχω ανοιχτό όλη μέρα στους 22,5.

Κορίτσια πάω κι αν είναι θα τα ξαναπούμε ελπίζώ να κυλίσει ήσυχα η βραδιά. Πάω να της βάλω θερμόμετρο, ανεβάζει πάλι νομίζω. Πάντως, μόλις της πέφτει ο πυρετός, είναι σε τρελό mood, πριν έφαγε και μπιφτέκια με πατάτες!!!! Ντόινγκ!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα

Περαστικα στο Ναταλακι μας...εχει ταλαιπωρηθει πολυ το κοριτσακι μας ..εγω παντως δεν πιστευω οτι κρυωνει το βραδυ...εμας ο χρηστος κοιμαται μονιμα ξεσκεπαστος..αυτο που κανουμε εμεις ειναι να εχουμε το καλοριφερ ανοικτο το βραδυ και κοιμαμαστε οπως και η πικουλινα με καλοκαιρινα...και επισης σαν γαιδουρομανα και εγω δεν παω να τον σκεπασω ποτε αντε τωρα που ξυπναω με τον μικρο και τον δω τον σκεπαζω..

Το γειτονακι μου βλεπω περασε καλα στις θεατρικες εκδηλωσεις ..

Πετρουλινι τι σουπερ σκ περασατε ???παντα τετοια κοριτσακι ...

Εμεις καλα..ο μεγαλος στο σχολειο και ο μικρος με την μαμα σπιτι ..εχω τον ερμο τον μπαμπα μου προς αναζητηση φαρμακειου για γαλα μιας και ξεμειναμε!!!ο μικρος μας εφτασε αισιως τα 4200!!!!εμπρος στο δρομο που χαραξε ο χρηστος χαχαχα!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Είχα ενα πολύ δυσκολο ΣΚ. Το Σάββατο "εφυγε" ο παππούς μου και πηγα αυθημερον με αεροπλανο στο χωριό γιατί η κηδεία εγινε την ίδια μερα. Τα παιδιά με τον άντρα μου έμειναν εδώ εννοειται.

Η μικρή μου ανεβασε λιγο πυρετούλι χθες 38,2 την εκανα μπανακι αλλά επεσε στο 37,6 για μισή ωριτσα μονο και μετά της εδωσα ντεπον. Δεν εχει ξανακάνει κατι απο χθες το απογευμα.

Για το αν κρυωνουν τα παιδιά το βραδυ που λέτε...και τα δικά μου ειναι ξεσκεπαστα και σηκωνομαι 1-2 φορες για να τα σκεπασω. Και το καλοριφερ μερα νυχτα στους 20 βαθμους. Δε νομιζω να κρυωνουν. Ολα αυτά (βηχας, μυξουλες, πυρετος) νομιζω ειναι ιωσουλες, αλλες πιο ελαφριες και αλλες πιο δυνατες.

Ντίνα πώς ειναι ο Πανουλης?

filaki πώς ειναι η μικρή με τον πυρετό?

Αντε να βγει το φαϊ μου, να βγουμε καμια βολτα με τη μικρή να πάρει καθαρό αερα, αφου το ΣΚ το περασε μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα.

Λοιπόν η δική μου αρχισε πολύ μα πολύ ωραια.

Σήμερα εβαλα το νάρθηκα στο χέρι που μου εδωσε ο γιατρος και φυσικα δεν μπορουσα να λειτουργησω.

Οπότε καποια στιγμη ρίχνω τον καφέ μου πανω στα καλωδια του υπολογιστή και παθαμε ένα ωραιο βραχυκύκλωμα.

Πριν λίγο λυθηκε το πρόβλημα.

Αφου δεν καηκαμε παλι καλα.

Να ευχηθώ περαστικα στα αρρωστούλικα.

Πετρούλα μου και εγώ ζηλευω .Μπράβο σας παντως που κανετε τις βολτίτσες σας.

Εγω με το μικρο τυρρανο δεν το τολμαω.

Η μικρη το σ/κο με εβγαλε εκτός εαυτού.Εχει εξελιχθεί σε ένα κακομαθημενο πρωτης ταξεως .

Το αποκορύφωμα την Κυρικαή το μεσημέρι.Ηταν στο σπίτι ολο το πρωι ο ξαδερφός της που είναι και ο κολλητός της και παιζανε.Εγω χαλί να με πατησουν ότι θελανε το ειχανε.

Εφτασε η ωρα του φαγητού , καθόταν ομορφα ομορφα και ετρωγε μεχρι που αποφασισε ότι δεν θελει άλλο.

Και δινει μια με το χερι της και αναποδογυρίζει το πιατ με την ψαροσουπα επανω μου στο χαλι στον καναπε.:mad:

Κορίτσια νευρίασα τοσο που της χτύπησα το χερι.:-(

Φυσικα εγινα χαλια !Και ακομα στεναχωριέμεια γιατι δεν μου αρεσει καθόλου να χτυπαω.Αλλα πραγματικα σας μιλαω βγηκα εκτος εαυτου.

Το βραδυ επίσης ηταν νευρική και φτασαμε να κοιμηθούμε στις 2 !!!!

Δεν ξερω που θα βγει ειλικρινα.

Αυτά κα ομορφα τα δικα μας.

Σημερα την ξύπνησα για να παει παιδικο.Ειδωμεν!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνουν τα αρρωστούλικα μας; Χειμώνας με ιώσεις είναι κορίτσια. Που θα πάει; Θα περάσει.

Κωνκων περαστικά στη Χριστίνα σου. Εύχομαι να μην σου κάνει άλλο πυρετό. Μήπως έχει και δοντάκι. Να σου πω όμως την αλήθεια εγώ δεν θα την έβγαζα αφού χτες έκανε πυρετό. Θα περίμενα να δω πως θα εξελιχθεί. Συλλυπητήρια κιόλας.................

Joa μπράβο στο μπεμπουλίνι σου!!! Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου. :P:p

Σούλα και εμένα μου είχε δώσει ναρθηκάκι ο γιατρός το οποίο το φοράω όποτε μπορώ μόνο στο σπίτι. Στο γραφείο με τίποτα για΄τι δεν μπορώ να λειτουργήσω. Όσο για την Ανδριάννα σου, καλά έκανες και τη μάλωσες. Και εγώ σε κάτι τέτοια μαλώνω. Όλα και όλα. Πρέπει να μάθουν να έχουν κοινωνική συμπεριφορά. Μην νιώθεις τύψεις.

Φιλάκι πώς είναι σήμερα το Ναταλάκι σου; Κάνει άκομα πυρετό;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...