Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!

Ντινάκι μου συλλυπητήρια, να αναπαυθεί η ψυχούλα του! Περαστικά και στο κοριτσάκι σου! Συμφωνώ απόλυτα ότι τίποτα από αυτά δεν είναι κρύωμα, παρά ιωσούλες που μπορεί ακόμα και εμείς να τις μεταφέρουμε και να μη νοσούμε! Επιβεβαιώθηκα σε αυτό από όταν γέννησα τη Μαριαλένα, ότι είχε ο Γιώργος πάντα το κολλούσε, και τώρα που μπορεί να έχει εκείνος ένα συνάχι ή λίγο βήχα, σε 2 μερούλες πάντα μα πάντα θα πιάσει και τη Μαριαλένα δυστυχώς πιο βαριά γιατί δεν έχει αντισώματα!

Σούλα δε μπορείς να πάρεις καθόλου αναρρωτική άδεια? Πόπο αυτά τα σπαστικά που κάνουν με το φαγητό τους και μένα μου τη δίνει!

Αρμάκι τι κάνεις? Μπες να μας πεις τα νέα σου!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

soula είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής, και η γνώμη μου είναι οτι θέλει περισσότερα χάδια και όχι να χτυπάμε χέρια (εγώ είμαι εντελώς αντίθετη, το παιδί μου δεν θέλω να με φοβάται). Η Κάτια μου για περίπου 1 μιση μήνα είχε παράξενη συμπεριφορά, ξύπναγε τα βράδια κτλ. ακόμα και 3 μήνες μετά το ξεκίνημα μου είπανε στον παιδικό μερικά παιδιά δεν έχουν πλήρως προσαρμοστεί. Αυτά που ξεκίνησαν δηλαδή Οκτώβρη, μετά τα Χριστούγεννα θεωρούνταν πλήρως προσαρμοσμένα όλα... Μην ανησυχείς!!!

κωνκων συλληπητήρια! θυμάμαι κι εγώ όταν έχασα τον παππού μου ήμουν παρα πολύ στεναχωρημένη παρόλο που δεν τον έβλεπα συχνά..

όσο για τις σκανταλιές, εγώ της φωνάζω δυνατά και μετά της μουτρώνω για 1-2 λεπτά και έρχεται με αγκαλιές και νάζια και μου λέει οτι δεν θα το ξανακάνει... Γενικά παρόλο που δεν την ακουμπάω ποτέ, έχω ένα υπάκουο σε γενικές γραμμές παιδί. Κλαίει βέβαια από πείσμα αν της πάρω κάτι από τα χέρια ή δεν κάνω το δικό της 1-2-3 φορές τη μέρα αλλά νομίζω πως είναι λογικό σε αυτή την ηλικία.

Επίσης, δεν με αφήνει να τη χτενίσω, να τη λούσω και να της στεγνώσω τα μαλλιά συνήθως. Φοβάται μην πονέσει μην τσούξουν τα μάτια και το στέγνωμα το θέλει χοροπηδώντας στο κρεβάτι μου ! Έχει και μαλλούρα (έχουν φτάσει στη μέση πια) και λέω να της τα κόψω για να ξεμπερδεύω!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Καλη εβδομαδα!!

Ειμαστε καλα ,ο μικρος σχολειο και εγω δουλεια εκανα ενα διαλειμμα και πεταχτηκα σε μια φιλη μου να την εξυπηρετησω για κατι φαρμακα(που θα παει αυτη η ιστορια με την απεργια?)γιατι η ιδια, ο ανδρας της και τα 2 παιδια της ψηνονται στον πυρετο για να στηθουν σε ουρα φαρμακειου και δεν εχουν κανεναν αλλον εδω και μετα εφαγα φρικη...λετε να εχουν καμμια γουρουνογριπη και να κολλησα?Και οχι τιποτα αλλο τα κολλαω ολα στο φτερο πλεον...ουφ αυτο μου ελειπε τωρα...

Αλλα τεσπα τους φιλους μας πρεπει να τους προσεχουμε τι να κανουμε?Ανθρωποι ειμαστε...οτι ειναι να γινει θα γινει.

Σουλιτσα μη βιαζεσαι να την χαραχτηρισεις κακομαθημενη τη μικρη και εγω το κανω συχνα και μετα νιωθω τυψεις.Ειναι η ηλικια τους περιεργη και επιπλεον βιωνουν τεραστια αλλαγη με το σχολειο.

Η προσαρμογη οσο καλη και να ειναι απο αποψη αποχωρισμου τους δημιουργει περιεργες συμπεριφορες.Θα διαπιστωσεις αυτο που σου λεω σε λιγο καιρο που θα προσαρμοστει πληρως.Μη σε ξεγελαει ολα παιζουν το ρολο τους.Και πιο παιδι δεν ειναι κακομαθημενο αλλωστε τη σημερον ημερα?

Οσο για την ξυλιτσα και εγω δεν το κανω οχι για κανενα αλλο λογο απλα γιατι δε θελω να το κανει και αυτος μετα...δε θελω να εχει αυτη την εικονα για την επιλυση των διαφορων και την επιβολη στους αλλους, ομως παραααα πολλες φορες εχω φτασει στα ορια μου και πιστευω καθε γονιος με ατιθασο παιδι.

Παρολα αυτα ο ανδρας μου 2 φορες του τις εχει βρεξει στον πωπο και ειχα συμφωνησει διοτι εκανε πολυ επικινδυνα πραγματα και τα μετρα επρεπε να ειναι δραστικα διοτι απο τιμωριες κτλ εμεις δε χαμπαριαζουμε.

Παν μετρον αριστον.Σε γενικες γραμμες ομως προσπαθω με αυστηρο τονο και αδιαλλακτη σταση να μην περναει το δικο του.

Παντως σε καταλαβαινω...

Κων κων μου περαστικα στη μικρη και συλληπητηρια για τον παππου σου...να ειστε παντα καλα να τον θυμαστε με αγαπη.

Φιλακια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

To καλοριφέρ το έχετε στους 20 όλη μέρα ή μόνο το βράδυ και τη μέρα ψηλότερα;

Eγώ το έχω ανοιχτό όλη μέρα στους 22,5.

εγω τα καλοριφερ τα εχω σταθερα στους 25 γιατι το παιδικο ειναι αρκετα κρυο δωματιο και με αυτη την θερμοκρασια φτανει στο κρεββατι της να εχει 22 το πολυ.δεν σκεπαζοταν αλλα τον τελευταιο καιρο την κραταει πιο πολυ ωρα την κουβερτα.

περαστικα της,η καημενουλα πυρετο...


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Είχα ενα πολύ δυσκολο ΣΚ. Το Σάββατο "εφυγε" ο παππούς μου και πηγα αυθημερον με αεροπλανο στο χωριό γιατί η κηδεία εγινε την ίδια μερα. Τα παιδιά με τον άντρα μου έμειναν εδώ εννοειται.

Η μικρή μου ανεβασε λιγο πυρετούλι χθες 38,2 την εκανα μπανακι αλλά επεσε στο 37,6 για μισή ωριτσα μονο και μετά της εδωσα ντεπον. Δεν εχει ξανακάνει κατι απο χθες το απογευμα.

συμπεθερα μου λυπαμαι...

ελπιζω να μη ξανα ανεβασει η χριστινουλα!


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

soula είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής, και η γνώμη μου είναι οτι θέλει περισσότερα χάδια και όχι να χτυπάμε χέρια (εγώ είμαι εντελώς αντίθετη, το παιδί μου δεν θέλω να με φοβάται)

Να υπενθυμίσω ότι είχε να παει στον παιδικο 1 εβδομαδα γιατι ηταν αρρωστη !!!

Οσο για χαδια πιστεψε με δεν της λείπουν καθολου .

της μιλάω παρα μα πρα πολύ για ολα απο τοτε που ηταν ημερων ακομα .Της εξηγώ πάντα και σπάνια της φωνάζω.Ακομα και οταν θυμωσω παρα πολύ δεν σηκωνω φωνή .Παλι προσπαθω με λόγια και συζήτηση.

Ειλικρινα δεν νομιζω ότι με φοβαται και δεν προκειται να επιτρεψω να συμβει αυτο σε καμμια περίπτωση.

Ευχομαι παντως να ειναι αυτο που λες (το θεμα της προσαρμογής) γιατι εγω δυστυχως πιστευω οτι εχει κακομαθει λογω παπουδογιαγιαδων!

Με το καλο και το μωρακι σου κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

Σουλιτσα μη βιαζεσαι να την χαραχτηρισεις κακομαθημενη τη μικρη και εγω το κανω συχνα και μετα νιωθω τυψεις.Ειναι η ηλικια τους περιεργη και επιπλεον βιωνουν τεραστια αλλαγη με το σχολειο.

Η προσαρμογη οσο καλη και να ειναι απο αποψη αποχωρισμου τους δημιουργει περιεργες συμπεριφορες.Θα διαπιστωσεις αυτο που σου λεω σε λιγο καιρο που θα προσαρμοστει πληρως.Μη σε ξεγελαει ολα παιζουν το ρολο τους.Και πιο παιδι δεν ειναι κακομαθημενο αλλωστε τη σημερον ημερα?

Πιστεψέ με Μαργαριτα μου ειναι κακομαθημενη.

Μπορει να ειναι καλο παιδι αλλα εχει μεγαλο πεισμα και φυσικα οταν ολα τα χατηρια της γινοντια απο παπου και γιαγιαδες πως ειναι δυνατον να μην κακομαθει.

Και προσπαθουμε εγω και ο αντρας μου να σωσουμε οτι σωζεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τα συλλυπητηρια!

Το βραδυ πριν "φυγει" μιλουσε για μενα και τον Κωνσταντίνο:-(. Αχ...μονο καλα εχω να θυμαμαι απο τον παππού μου! Ποτε δεν τον ειδα να θυμωνει με κάποιον ή να βρισει ή να μου πεί "μη".... Εφυγε χωρίς να πονάει, πάντρεψε τα 2 του εγγόνια και είδε και 2 δισέγγονα!

Κων κων μου μπραβο που ξαναρχισε το γαλατακι ο μικρος!!παντως προσεξε μη σου γυρισει λιγο μπουμπερανγκ με το φαι ,αυτο με το γαλα.Διοτι ναι μεν βλεπει τη μικρη και σου ζηταει ,αλλα μπορει να το κανει συστημα και να σου ζηταει σε ασχετες ωρες και δεν ειναι πια η ηλικια τους καταλληλη θεωρω για να τρεφονται με γαλα.Στο λεω γιατι η φιλη μου ετσι την ειχε πατησει και ενα χρονο ο γιος της επινε μονο γαλα και να οι εξετασεις και τα σιδηρα μετα.

Είμαι πολύ χαρουμενη που πίνει γαλα και το βραδυ πλέον... Οσο για τα υπολοιπα που λές σε σχέση με το παιδί μου ειναι λιγααααακι υπερβολικα. Με 150 μλ που πινει με το ζόρι(γιατι ζητάει γαλα και μετά δεν το θελει) δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Και χωρις γαλα σε αυτη την ηλικία που λέει και η giovvana μπορουν αναπτυχθουν και πάλι σωστά. Οταν ομως ενα παιδί δεν τρωει γαλακτοκομικά, σαλατα, λαχανικά και πολλα πολλά άλλα, ότι και να φάει είναι κέρδος. Μιλάω καθαρά και μονο για τον Κωνσταντίνο που υπάρχουν μερες που τη βγάζει με ενα κομματι ψωμί και νερό (ολη τη μερα) και μερες που τρωει κάπως καλυτερα(όχι τρελες ποσοτητες).

Κλείσατε τελικά για τους μαζού? Ηθελα κ εγω να κανονισω για την Κυριακή, αλλά ετσι όπως εγιναν τα πράγματα δε θα ερθει η μαμα μου να μου κρατουσε σπιτι τη μικρή.

Ατάκα της Αλεξάνδρας ''Κρίση, κρίση......δεν νομίζω Τάκη''

Γειά σου Αλεξάνδρα που δε σε αγγιζει η κρίση! Χαχαχαχα απίστευτη!:lol:

Τα δικα μας ιατρικα νεα: ο μπαμπας μας αρρωστος με 38.5 . Πόσα να αντεξει αυτη η μανα , αυτη η συζυγος;;;; Καλο βραδυ

Συνηλθε ο καλός σου? Ο Πάνουλης πως ειναι? Ο γιος της κουμπάρας σου πώς ειναι? Περαστικά σε όλους!

Ημασταν προσκεκλημενοι για σημερα σε εγκαινια ξενοδοχείου στο Λουτρακι Αριδαίας και αποφασισαμε χτες το μεσημερι να αναχωρησουμε και να διανυκτερευσουμε εκει.

Πετρουλα και το χωριό μου ειναι εκεί κοντα. Το Πάσχα συνάντηση στα Λουτρα οκ?:D

Σήμερα εβαλα το νάρθηκα στο χέρι που μου εδωσε ο γιατρος και φυσικα δεν μπορουσα να λειτουργησω.

Η μικρη το σ/κο με εβγαλε εκτός εαυτού.

Ωχ περαστικά σου. Ας σε αφησουν πιά καμια μερουλα να ξεκουραστείς στο σπιτάκι σου.

Οσο για τη μικρή κουράγιο! Ουτε ο δικός μου μας ακουει και οι τιμωρίες δεν πιάνουν μερος. Πολλές φορες τη μερα κλαιει όχι μονο γιατι δεν του κανουμε τα χατιρια αλλά και στο παιχνιδι πάνω οταν δεν μπορεί να καταφερει κατι. Οσο και να εξηγω και να καθομαι μαζι του ηρεμα δεν πιάνει μερος. Οπότε αν φάει καμια στο ποπό του ηρεμεί.

Κωνκων περαστικά στη Χριστίνα σου. Εύχομαι να μην σου κάνει άλλο πυρετό. Μήπως έχει και δοντάκι. Να σου πω όμως την αλήθεια εγώ δεν θα την έβγαζα αφού χτες έκανε πυρετό. Θα περίμενα να δω πως θα εξελιχθεί. Συλλυπητήρια κιόλας.................

Χμ μπορεί να παίζει κανα δοντάκι...:rolleyes: Για τη βολτα που λες, οταν ειναι αρρωστουλικα πάντα τα βγάζω μια βολτα να παρουν καθαρό αερα και ανεβουν λιγακι ψυχολογικά. Και εγω οταν αρρωσταινω μετά τη βολτουλα αισθανομαι καλυτερα. Η παιδιατρος μου το εχει πει βασικά, να τα ντυνω καλα και να τα βγαζω. Εννοειται οταν έχει καλη μερα, όχι με αερα και βροχη.

εγω τα καλοριφερ τα εχω σταθερα στους 25 γιατι το παιδικο ειναι αρκετα κρυο δωματιο και με αυτη την θερμοκρασια φτανει στο κρεββατι της να εχει 22 το πολυ.δεν σκεπαζοταν αλλα τον τελευταιο καιρο την κραταει πιο πολυ ωρα την κουβερτα.

περαστικα της,η καημενουλα πυρετο...

Συμπεθερα βλεπω κανεις καλη καταναλωση στο πετρέλαιο:D.

Παν μετρον αριστον.Σε γενικες γραμμες ομως προσπαθω με αυστηρο τονο και αδιαλλακτη σταση να μην περναει το δικο του.

Ετσι ακριβώς!

Με το που πας σπιτι κατευθειαν στο μπανιο για απολυμανση:tongue:. Τόσο βαριά τους έπιασε η γουρουνογρίπη? Απαπαπα.

Ο Κων. ηταν πολύ καλο παιδάκι σημερα στο σχολείο. Μόνο μια φορά τσίμπησε παιδάκι για σήμερα. :D Ολη μερα μπουρου μπουρου για τους φιλους του στο σχολειο ειμαστε ε, κάτι του έμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερααααα πάνε τα ραντεβου με τους γιατρους.... Η μαμα μου τωρα δεν μπορει να κατεβει... Με βλέπω να πηγαινω με τη Χριστινα στο ενα και στο άλλο μπας και παρει αδεια ο καλός μου....:mrgreen: Στο γυναικολογο θα πάμε 4άδα:lol: να τον αναστατωσουμε λιγακι! Σε επαιρνα τηλ. το Σαββατο αλλα τα ειχες κλειστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντινακι μου συλληπητηρια ..να ειστε καλα να τον θυμαστε ..και μονο που φευγοντας εχοντας δει τα εγγονια του παντρεμενα και δισεγγονα, πιστευω εφυγε ολοκληρωμενος..

Για τιμωρια...εγω εχω χτυπησει το χερακι του χρηστου ,ως αντποινα την περιοδο που μας σαπιζε ολους στο ξυλο ..δεν καταφεραμε τιποτα μιας και εξαγριωνοταν περισσοτερο ..αυτο που καναμε τελικα ηταν αμα εκανε κατι εξωφρενικο ,του τονιζα οτι αυτο που εκανε ηταν πολυ κακο και εφευγα απο το δωματιο και οσο να μου αποσπουσε την προσοχη εγω παρεμενα αδιαφορη ..τελικα ετσι κατι περισσοτερο καταφερα...

Σανσαν μου για συμπτωματα εγκυμοσυνης να σου πω οτι και στις εγκυμοσυνες δεν ειχα κανενα μα κενενα συμπτωμα ..μονο μια κοιλια που μεγαλωνε....περιμενουμε νεα απο τον γιατρο σου!!

Περαστικα σε ολα τα μπεμπακια μας!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κων κων μου εγω δε σου ειπα οτι με το να πιει γαλα το βραδυ πριν κοιμηθει θα γινει κατι κακο ισα ισα..εγω γενικα ειμαι πολυ υπερ του να πινουν το γαλατακι τους οι ανθρωποι γενικοτερα.Και οι ενηλικες ποσο μαλλον τα παιδια(εμεις πινουμε ολοι) φτανει να ειναι σε μια νορμαλ ποσοτητα και να μη γινει συστημα σε ασχετες ωρες.Διοτι ενα παιδακι οπως ο Κωνσταντινος,απο αυτα που περιγραφεις,(αληθεια δεν ηξερα οτι εχετε τοσο θεμα που μπορει να μεινει και ολη μερα νηστικος...)ειναι πολυ ευκολο να ''βολευτει'' στη λυση του γαλακτος και μετα να μην τρωει.Ετσι ακριβως εκανε και το παιδακι που ανεφερα.Απο εκει και περα σαφως με 2 ποτηρια γαλα την ημερα μια χαρα θα ειναι ομως εγω προσωπικα δεν θα ηθελα σε καμμια περιπτωση σε αυτη την ηλικια να μου αντικαταστησει ουτε 2 κουταλιες φαι αν ειναι να θεωρησει οτι ,''ενταξει θα πιω γαλα και θα χορτασω''.Το ανεφερα απλα επειδη ειπες οτι ζητησε και μεσημερι κτλ. Αν αυτο πιστευεις οτι ειναι απιθανο να συμβει τοτε μια χαρα ειστε, σουπερ!

Οσο για τα τσιμπηματα στο σχολειο..καλε εσυ δεν ανησυχουσες πριν λιγες βδομαδες οτι δεν αμυνεται αρκετα?χαχα!

Ειδες? αργα η γρηγορα ολα το σηκωνουν το χερακι τους..και μετα αντε ξανα εμεις το μπουρου μπουρου αλλα για τον αντιθετο λογο αυτη τη φορα...:rolleyes:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σουλα ολα τα παιδια που ξερω ειναι ''κακομαθημενα'' σε αυτη την ηλικια...ενταξει ορισμενες φορες οι παππουδογιαγιαδες το παρακανουν και εμενα που δεν εμεινε σχεδον καθολου μαζι τους θεωρω οτι τον παραχαιδεψαν εστω τις ωρες που τους εβλεπε.Πιστευω ομως οτι ειναι πολυ νωρις για να θεωρουμε με βεβαιοτητα οτι ειναι κακομαθημενα.Ισως απλα καποια παιδια ειναι πολυ επιμονα (και εμεις στην ιδια κατηγορια ανηκουμε).Οποτε αφου ξερουμε την ιδιατεροτητα του χαραχτηρα τους θα το δουλεψουμε οσο μπορουμε και θα στρωσουν..που θα παει?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

soula είναι ακόμα σε φάση προσαρμογής, και η γνώμη μου είναι οτι θέλει περισσότερα χάδια και όχι να χτυπάμε χέρια (εγώ είμαι εντελώς αντίθετη, το παιδί μου δεν θέλω να με φοβάται). Η Κάτια μου για περίπου 1 μιση μήνα είχε παράξενη συμπεριφορά, ξύπναγε τα βράδια κτλ. ακόμα και 3 μήνες μετά το ξεκίνημα μου είπανε στον παιδικό μερικά παιδιά δεν έχουν πλήρως προσαρμοστεί. Αυτά που ξεκίνησαν δηλαδή Οκτώβρη, μετά τα Χριστούγεννα θεωρούνταν πλήρως προσαρμοσμένα όλα... Μην ανησυχείς!!!

Μα τι είναι αυτά που λες; Έχω μείνει άναυδη!!! Δεν είναι δυνατόν να φοαβάται η Ανδριάννα τη Σούλα επειδή της έδωσε μια ξυλιά στα χέρια. Αποκλείεται. Εντάξει, δεν είπαμε να τα σαπίσουμε στο ξύλο, αλλά μια ξυλιά.......ήμαρτον. Ας μην γινόμαστε τόσο φοβικοί. Δεν θα μας μισήσουν, φοβούνται κλπ τα παιδιά μας άμα τα μαλώσουμε όταν κάνουν καμιά σκανταλιά ή κάτι επικίνδυνο. Φαντάσου να το έκανε αυτό η Ανδριάννα σε ξένο σπίτι; Πώς θα ένιωθε η Σούλα; Τώρα όμως που ξέρει ότι ακολουθεί τιμωρία μετά από μια τέτοια συμπεριφορά δεν θα το ξανακάνει.

Για να ξεκαθαρίσω, δεν είμαι υπερ του ''το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο'' αλλά έχω δείρει και εγώ 2-3 φορές φορές την Αλεξάνδρα και πάντα μια ξυλιά στο χέρι. Όποτε όμως έγινε αυτό ποτέ μα ποτέ δεν επανέλαβε αυτό που με εξόργισε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...