Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!

τι κανετε;

εχθες σας εχασα γιατι δεν ημουν στα καλα μου και δεν ειχα ορεξη για τιποτα!

σαρδελινα μου περαστικα στον καλο σου!

Ιωαννα μου κουκλος ο γιος σου!!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα .

Σήμερα και εγω δεν είμαι πολύ στα καλα μου vatraxaki.

Ιωαννα το παιδακι σου ειναι πανεμορφο .Εμείς βγαίνουμε ασχημες φωτο αυτα ποτέ.

Μαράκι χθες με το δόντι ξεχαστηκα και δεν σου ευχήθηκα καλη αρχη στη δουλεια.

Συμπεθέρα περαστικά στον συμπέθερο.Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τη γκρίνια.Ο δικός μου οταν αρρωσταινει ειναι να τα μαζευεις και να φευγεις απο το σπιτι.

Μαργαρίτα η μικρή μου δεν ειναι τοσο προχωρημένη στην ομιλία σαν το Γρηγοράκι αλλα πολλές φορές χρησιμοποιεί τριτο πρόσωπο.

Μαλλον είναι και αυτο στο πρόγραμμα.

Εξαλλου σκεψου πως και εμεις (τουλάχιστον εγω) οταν της λεεω κατι για μενα δεν της λεεω ΄"εγώ" αλλα "η μαμα είπε" "η μαμα αυτό "....οπότε λογικο δεν ειναι να το λενε ετσι και αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Εξαλλου σκεψου πως και εμεις (τουλάχιστον εγω) οταν της λεεω κατι για μενα δεν της λεεω ΄"εγώ" αλλα "η μαμα είπε" "η μαμα αυτό "....οπότε λογικο δεν ειναι να το λενε ετσι και αυτα?

Α σωστα... και εγω ετσι κανω χαχα εμ δικιο εχει το παιδι λοιπν αλλα με εχει ταραξει μιλαμε...μαλλον εχει ανακαλυψει το ''εγω''του..

Τι εχεις σουλιτσα?

Βατραχακι εσυ τι επαθες?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ιωαννα τελειο το αγορακι σου! Κουκλος και αντρακι μαζι! Και τι ωραιο ντυσιμο!!! Να τον χαιρεστε!!!

Βατραχακι, τι επαθες καλε και δεν ησουν στα καλα σου??? Κατσε εδω να σου φτιαξουμε το κεφι!!!

Stone εμεις ακομα απο τις σκαλες δεν εχουμε πεσει, αλλα δεν το βλεπω να αργει. Οποτε βρισκει το πορτακι ανοιχτο τρεχει! Χθες τον αφησα επιτηδες να δω τι θα κανει και ο ατιμος τις ανεβηκε ολες τις σκαλες μονος του! Επισης εχουμε μια σκαλα απο αυτες που ανεβαινεις για να κανεις δουλειες και εχει βαλθει ολη μερα να την ανεβαινει, να φτανει στο τερμα και απο εκει να πεφτει στην αγκαλια μου.

Ριτα εμας μη μας ρωτας για την ομιλια γιατι ειμαστε παααααααρα πολυ πισω ακομα. Λεξεις λεμε λιγες και ποτε δυο μαζι... Εχουμε ακομα πολυ μελλον...

Deleni γι'αυτο πεθαινω για τα κοριτσια! Γιατι ειναι σκερτσοζες! Εμας δεν του κανει καποιο ρουχο αισθηση, παρα μονο τα δικα μας και ειδικα τα παπουτσια του πατερα του που ειναι ικανος να παλευει με τις ωρες για να τα φορεσει και να περπατησει!

Α, και κατι αστειο τωρα που λετε για ρουχα. Οταν ηταν η αδερφη μου 5 χρονων στις γυμναστικες επιδειξεις στο τελος της χρονιας ειχε ντυθει ποντικι. Μια φανταστικη ολοσωμη στολη με κουκουλα και αυτια! Της αρεσε τοσο πολυ που περασε 1 μηνα απο τη ζωη της ντυμενη ποντικος!!!:D:D:D Δεν την εβγαλε απο πανω της τη στολη ολο τον Ιουνιο! Δεν ηθελε να φορεσει ο,τιδηποτε αλλο, εκανε υστεριες! Στο σουπερ μαρκετ, η αδερφη μου ποντικος, στη βολτα το ιδιο, οπου και να πηγαιναμε ηταν ντυμενη ποντικι! Και με μουστακια παρακαλω, απαραιτητα! Τωρα οποτε της το λεμε λεει "Απο μικρη ημουν γμ το παιδια!!!" Η περιπτωση λεμε!!!:D:D:D

Σαρδελακι απομονωσε τον αντρα σου και ας λεπισουμε οτι δε θα κολλησει ο Αστερης!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μαλωσα με τον αντρα μου και ημουν χαλια ειναι και οι ορμονες και με πηρε το παραπονο επρεπε να παω και στη δουλεια γιατι ειχα ραντεβου και ημουν χαλια.


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α σωστα... και εγω ετσι κανω χαχα εμ δικιο εχει το παιδι λοιπν αλλα με εχει ταραξει μιλαμε...μαλλον εχει ανακαλυψει το ''εγω''του..

Τι εχεις σουλιτσα?

Βατραχακι εσυ τι επαθες?

Αχ δεν ξέρω με εχει πιασει ενας πόνο ςστο στομάχι και νιωθω πολυ "κομμενη".

Και εχω και δουλεια ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Ευχαριστω για τα καλα σχολια για τον γιο μου . Να στε καλα και να χαιρεστε και εσεις τα παιδακια σας!!

Χθες πηγαμε και πηραμε καθισμα μιας και περισσευαμε , πηραμε ενα της chicco .Και στην επιστροφη ο Χρηστος κοιμηθηκε και στο σπιτι δεν ξυπναγε με τιποτα ...

Οποτε το ζουζουνι μας κοιμηθηκε απο τις 19,30 εως τις 8 παρα που τον ξυπνησα με το ζορι εγω ..ουτε μπανιο εκανε , ουτε μασκουλες καναμε , ουτε γαλα ηπιε ...αλλα ειχε ενα υπνο το ζουζουνι μου αλλο πραγμα..Προφανως ειχε κουραστει πολυ τις προηγουμενες μερες με το κρυωμα το αγορι μου ..

Πηραμε και το cd gummy bear και εχει μεσα και το tv spot ...Aλλα θα δυσκολευτειτε να το βρειτε ...ηδη εξαντηλθηκε...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα και απο 'μένα.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΟΥΛΑ , όντως και εγώ συγκινήθηκα γιατί παρόλο που έχουμε 6 δόντια επειδή έχει να βγεί καινούργιο δόντι από το Καλοκαίρι με πήραν τα κλαματα γιατί ένιωθα ότι έβγαζε και ο δικός μου.

Τεσπα , κορίτσια και εγώ χάλια είμαι σήμερα, ευτυχώς που έχω άδεια μητρότητας και θα είμαι μαζί με τον ζουζούνο μου.

Πήγαμε τελικά χθες στον γιατρό και μας είπε ότι η αμυγδαλίτιδα έχει σχεδόν φύγει αλλά είναι πολύ χάλια ο μικρός γιατί φαίνεται στην ανάρρωση έπαθε ωτίτιδα, βρογχίτιδα και είμαστε στα πρόθυρα της λαρυγγίτιδας. Η δε μύτη δεν μπορώ να σας πω τι βγάζει απο χθες το απόγευμα . Αφού ο μικρός κυκλοφορεί με μια χαρτοπετσέτα στο χέρι και σκουπίζεται πλέον μόνος του.

Το βράδυ περιττό να σας πω ότι δεν κοιμήθηκε ΚΑΘΟΛΟΥ γιατί δεν μπορούσε να αναπνεύσει καθόλου με τις μύξες, ο βήχας πήγαινε σύννεφο κ.ο.κ. Μας έδωσε augmentin και spiropent να παίρνει για μια βδομάδα και αν παρουσιάσει καμία κρίση λαρυγγίτιδας , να πάρουμε σολντεσανίλ.

Μου σπαράζει η καρδιά κορίτσια γιατί τα ματάκια του είναι κατακκόκινα από τη νύστα και δεν μπορεί να κοιμηθεί. Τώρα τον έβαλα λίγο αφού κοιμόταν στην αγκαλια μου 20 λεπτά αλλά είμαι σίγουρη πως σε λίγο θα πεταχτεί. Το ενθαρρυντικό είναι ότι δεν μου έχει κάνει πυρετό παρά μόνο κάτι δέκατα χθες το απόγευμα.

Ουφ , συγνώμη αν σας ζάλισα ελπίζω το μεσημεράκι που θα ξαναμπώ να είμαστε καλύτερα.

φιλιά σε όλες και πάλι συγχαρητήρια για το ΕΥΑΚΙ.

Υ.Γ Καλές πως τις βάζετε αυτές τις όμορφες εικονίτσες και δεν ξέρω την τρύφλα μου;:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hello girls,

Σας εχασα εχθες λογω του οτι εμεινα σπιτι για γενικη φασινα.

arma καλοριζικο το δοντακι σας..

Την Μινα παντως οταν την ντυνω παει κατεθειαν στον καθρεφτη να κοιταχτει το ψωνιο!

Και οσο για τα υπολοιπα κακη διαθεση,ιωσεις,πεσιματα απο σκαλες κ.α ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΝΑ..


G0kqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βατραχακι ενα να σκεφτεσαι... Ουτε ο πρωτος καυγας ειναι ουτε ο τελευταιος. Θες να σου πω ποσο συχνα τσακωνομαστε με τον αντρα μου, να παρεις λιγο τα πανω σου ρε παιδι μου... Και μη σκας! Ακους εκει! Εγκυος γυναικα τσαμπα φαρμακωνεσαι, αυριο ολα θα ειναι πολυ καλυτερα!:D

Σουλα μου περαστικα! Ελπιζω να μη σε τριγυριζει τιποτα...

Ριτα ο μικρος ειχε πυρετο χθες το πρωι, οπως εγραψα... Εφτασε μεχρι 37,8, αλλα γενικα ανεβοκατεβαινε απο 37,2 μεχρι 37,8. Του δωσαμε ντεπον το μεσημερι για να κοιμηθει ησυχος. Το απογευμα ηταν καλα, βεβαια ειχε παρει ντεπον... Και το βραδυ πριν κοιμηθει του ξαναεδωσα για μην εχουμε νυχτερινο παρτυ. Τωρα ειναι απυρετος, αλλα αν δεν περασει ολη η μερα σημερα ετσι, εγω δεν ησυχαζω. Κοριτσια τι θερμομετρο χρησιμοποιειται γιατι εχω και τη μανα μου ολη μερα να γκρινιαζει πως το ηλεκρτονικο θερμομετρο ειναι ζαβο και να του βαλουμε το κλασσικο, πραγμα που εγω δεν την αφηνω να το κανει, που να χτυπηθει κατω...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κικο μου ταλαιπωρειται το αγορακι σου ...για τις μυξες τωρα ..προσπαθησε πριν κοιμηθεις να του βαζεις μπολικο ορο και στο καπακι otrisalin ..και μετα δωστου να πιει γαλατακι ζεστο- λιγο παραπανω ζεστο απο οτι συνηθως ..θα κοιμηθει τουλαχιστον ενα τριωρο σερι ..αμα παραπονιεται παλι στον υπνο του μετα , παλι γαλατακι ..εμεις ετσι σωθηκαμε...

Αμα πια δυσκολευεται παρα πολυ , βαλτον να κοιμηθει στο καροτσι σε ημικαθιστη θεση


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κικο περαστικα βρε παιδι μου! Σε νιωθω απολυτα! Ειδες που σου εγραψα για τον παιδιατρο της φιλης μου? Αμα θες καμια εξτρα πληροφορια στειλε μου πμ. Ως προς το θεμα της λαρυγγιτιδας προσεχε Κικο, ειναι πολυ υπουλο πραγμα (εγω το εζησα σε ολο του το μεγαλειο...)! Αμα τη νυχτα δεις οτι το μωρο δεν καλοαναπνεει και κανει περιεργο βηχα που βγαινει απο τον λαρυγγα και οχι απο χαμηλα (τους βρογχους εννοω), δωσε αμεσως soldesanil και βγαλτο στο μπαλκονι. Σου ειπε ο παιδιατρος τη δοσολογια, να μην ψαχνεσαι εκεινη την ωρα???


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσα , παντως το πιο αξιοπιστο ειναι το κλασικο θερμομετρο ...μια φορα που ειχαμε παει με 40 πυρετο στο νοσοκομειο το απλο μας εβαλαν και η παιδιατρος σε αυτο επιμενει ...παρολο που αποσυρθηκε..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...