Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι διαβάζωωωωω!!!!!!

Άρμα δοκίμασε ξανάαααα μας έχει φάει η αγωνία......:D:D:D:D:D

Μακάρι η Ευούλα να "πήρε μπρος"!!!!!!;)\

Κορίτσια εγώ έχω πρόβλημα με το απογευματινο.... Δεν τρώει τίποτα ενώ πεινάει....

Γιαούρτι δεν θέλει με τίποτα πλέον, φαρίν λακτε έτσι κι έτσι (και εγώ θέλω να της την κόψω είναι η αλήθεια), τα κρουασανάκι της Ρίτα που έφτιαξα έφαγε ένα μισό μάλλον) με λίγη μαρμελάδα, με κασεράκι ούτε τα πλησίαζε, ούτε και σκέτα τα έτρωγε, τοστ δεν τρώει, ρυζόγαλο, πίτες που φτιάχνουν η μαμά και η πεθερά με τίποτα, τυροπιτάκια όχι, πίτσα δικιά μας όχι, αυγόφετες όχι..... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩΩΩΩ;;;; Καμιά ιδέα:confused:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eμεις ετσι εχουμε κοψει το 10ατιανο πολυ καιρο τωρα deleni δε θελει μεταξυ του γαλακτος και του μςσημεριανου τιποτα.

Αφου να φανταστειτε τωρα που τρωει το αυγο του το δινω με το μεσημεριανο.

Βεβαια το δικαιολογω διοτι πινει 300+ γαλα στις 10 ε πως να πεινασει ξανα στο ενδιαμεσο και μετα να φαει κια στη 1μιση..

Τεσπα..εσενα τι ωρα τρωει μεσημερι και τι ωρα προσπαθεις να της δωσεις απογευματινο?

Γιαουρτακια με μπαλιτσες απο πανω παιδικα?Τοστακι?Λιγο απο το μεσημεριανο?

Παντως αν δεν πειναει αστην και δωσε της κατι λιγο πριν το βραδινο γαλα εξαλλου εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι πλεον μειωνουν ενα γευμα άλλα παιδακια το απογευματινο και άλλα παιδακια το 10ατιανο ενω καποια άλλα κοβουν το γαλα...

Ααα και κορν φλεικς ειναι καλη λυση εγω του περνω διαφορα τωρα τελευταια του πηρα κατι ολικης cherios νoμιζω τα λενε με μελι

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης μαφινακια?κεικ?κανα μπισκοτακι ή τυρακι στο χερακι?αυτα τα στρογγυλα ειναι ωραια τα babybel και επισης δοκιμασε σαν εσαχτη λυση αυτο το kinder penguin που ειναι στα ψυγειο το λευκο κεκακι με την κρεμα μεσα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρίτα μου με έχει πιάσει το πατριωτικό και δεν θέλω να της δώσω γιαουρτάκι με σοκολατένια δημητριακά...θέλω αν τρώει γιαούρτι να το τρώει κατά το δυνατόν...φυσικό... (είμαι στραβή το ξέρω...:rolleyes:)

Δημητριακά (κορν φλεικς, κουάκερ και διάφορα τέτοια) τρωει μόνο όταν βλέπει εμένα...

Μεσημεριανό τρώει περίπου στην 2 και απογευματινό συνήθως έτρωγε κατά της 6...Γάλα για βραδυνο πίνει στις 9-9.30 και το μεσημέρι δεν τρώει και καμιά τρελή ποσότητα...

Πάντως τις περισσότερες φορές με το που θα ξυπνήσει αρχίζει τα "μαμ μαμ" και δεν ξέρω τι να της δώσω... Τις προάλλες στη μαμά μου δεν 'έτρωγε τίποτα και κατέληξε να τρώει με τον αδερφό μου φασολάδα στις 7 το απόγευμα :shock:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης μαφινακια?κεικ?κανα μπισκοτακι ή τυρακι στο χερακι?αυτα τα στρογγυλα ειναι ωραια τα babybel και επισης δοκιμασε σαν εσαχτη λυση αυτο το kinder penguin που ειναι στα ψυγειο το λευκο κεκακι με την κρεμα μεσα

Κεικ τρώει...δύο μπουκιές (και γλυκό με σοκολάτα μέσα να είναι..) και μετά το θρυμματίζει με το χέρι ή το μπουκώνει σε όποιον βρει δίπλα της...

Για αυτό με βλέπετε και έχω καταπιαστεί με το μαγείρεμα με συνταγές απο το μάσα ...μήπως και βρω κάτι που να τρώει.....:idea:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι εχω δωσει σαρδελακι μου και φυσικα τρελαινετε..

Και κιντερ αυγο εχει φαει(η γιαγια μας το πηρε χμμ)και η διαχειριστρια που πηγαμε προχθες να πληρωσουμε τα κοινοχρηστα τον κερασε σοκολατενιο κεικ και γενικα δεν τρελαινομαι κιολας αφου δεν του δινω συστηματικα απλα τον αφηνω αν τον κερνανε να το τρωει.

Οπως μου ειπε και η παιδιατρος το θεμα ειναι να μη γινει συστημα.

Εγω επιπλον ειχα και ενα φοβο μιας και ημουν αλλεργικη στη σοκολατα μικρη αλλα του τη δοκιμασα και δεν τρεχει τιποτα μια χαρα τη δεχτηκε.

deleni μου δεν δοκιμαζεις τουλαχιστον αυτα τα παιδιακ γιαουρτακια τα βιολογικα του Ολυμπος?μεχρι και τα μπαλακια ειναι απο βιολογικη σοκολατα.

Δε σου λεω να τα δινεις καθε μερα αλλά ειναι μια λυση.

Επισης και το ανθος αραβοσιτου στα ψυγεια των σ/μ τους τραβαει το ενδιαφερον εχω ακουσει αλλά ο δικος μου το εκανε καταπλασμα χαχαχα

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι ?μαλλον τις αρεσει να τρωει λιγο και διαφορετικες γευσεις γιαιτ στην ουσια εκεινη την ωρα δεν πειναει..εμενα αμα και πεινασει και τυρι με ψωμι να του δωσεις το τσακιζει αν δεν πειναει δεν τρωει πανω απο 2 μπουκιες με τιποτα.

Εγω θα ελεγα να της εχεις διαφορα πραγματακια και απλα να τσιμπολογαει δε νομιζω οτι πλεον πρεπει να τηρουμε ακριβεστατο προγραμμα στο φαγητο αφου μπορουν να μας δειξουν ποτε πεινανε..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...