Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

καλό μήνα κορίτσια!!!

Έκανα την ευχενικη διαφάνεια σήμερα το πρωί, δεν βγήκε καλή είναι στα 3χιλ δηλαδή 1:61 για σύνδρομο νταουν και με έστειλε να κάνω την papp-a. Με την οποία θα βγει το τελικό ποσοστό και θα μας πει ο γιατρός το αργότερο τη δευτέρα αν θα κάνω ή όχι αμνιοπαρακεντηση. Έχω αγχωθεί...

Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνω την αμνιοπαρακεντηση γιατί δεν θέλουμε να παίξουμε με τις πιθανότητες!!

Δεν μπορώ να χαρώ βρε κορίτσια παρόλο που έμαθα ότι κατά 90 % ότι είναι αγόρι αυτό που έλεγε και το ένστικτο μου!

Το μόνο που με απασχολεί είναι να πάνε όλα καλά..

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, ολα καλα! Θετική σκέψη να 'χεις.bΘα κανεις την αμνιο, απλα μετα λίγη προσοχή για λίγες μέρες και ολα καλα!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κ καλο μηνα γλυκές μου!

Ντιακανα μην αγχωνεσαι οσο μπορεις, ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ολα μια χαρα. Να πω με το καλο ο γιος λοιπόν;;;

Κοριτσια κ εγω κοιμάμαι καθε βραδυ απο τις 9.30 με 10 παρα. Πολυ ύπνος μιλαμε.

Μαριαντι καλως μας ηρθες παλι.

Γιωτα αυτο το εχω διαβασει κ εγω σε καποιο αγγλικο σάιτ, κ νομιζω ειδικα στο εξωτερικό ειναι πολυ διαδεδομενο. Λεγεται hypnobirth. Ειναι πολυ ενδιαφερον.

Οι υπόλοιπες τι κανετε; πως ειστε;

Εμεις αυριο εχουμε την αυχενικη. :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ntiakana μακάρι να παν όλα καλά για σένα και το παιδάκι σου. Χθές συγκεκριμένα μιλούσα με μια κοπέλα που γεννά τον άλλο μήνα και έχει μια κόρη 5 χρονών. Μου έλεγε πως στην κόρη της ο γιατρός που της έκανε την αυχενική της είπε 100% ότι το παιδί θα έχει σύνδρομο. Όμως δεν έκανε ούτε αμνιοκέντηση γιατί ο γυναικολόγος της δεν έβρησκε λάθος ούτε στον ρινικό οστό, ούτε λάθος απόσταση του αυχένα. Τελικά η κόρη της είναι μια χαρά. Μακάρι να είναι και για σένα το ίδιο :)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο μηνα γλυκές μου!

Ντιακανα μην αγχωνεσαι οσο μπορεις, ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ολα μια χαρα. Να πω με το καλο ο γιος λοιπόν;;;

Κοριτσια κ εγω κοιμάμαι καθε βραδυ απο τις 9.30 με 10 παρα. Πολυ ύπνος μιλαμε.

Μαριαντι καλως μας ηρθες παλι.

Γιωτα αυτο το εχω διαβασει κ εγω σε καποιο αγγλικο σάιτ, κ νομιζω ειδικα στο εξωτερικό ειναι πολυ διαδεδομενο. Λεγεται hypnobirth. Ειναι πολυ ενδιαφερον.

Οι υπόλοιπες τι κανετε; πως ειστε;

Εμεις αυριο εχουμε την αυχενικη. :)

Μαζί σου στον ύπνο!!! Ο άνδρασ μου λέει ότι αυτή την περίοδο βλέπει ότι ταινία θέλει γιατί εγώ δεν θα συμφωνούσα με την επιλογή!!! χεχε

Τυχαίνει να είναι φίλη μου αυτή που το κάνει. Στον γιο μου δεν ένιωσα την ανάγκη να κάνω μαθήματα μαζί της γιατί νόμιζα ότι ήμουν ετοιμη για τα πάντα. Και το σημαντικότερο ότι δεν φοβόμουν. Τώρα όμως με πιάνουν κάτι περίεργες σκέψεις για την καισαρική. Την είδα χθές και μου είπε να αποφασίσω τί θέλω (ολική ή επισκληρίδιο) και να το δουλέψουμε ανάλογα!!! Ουυυφ!!! Αυχενική εγώ από δευτέρας!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ntiakana Το όριο είναι 3,5 χιλ. Πολλά υγιή μωράκια έχουν αυχενική μεγαλύτερη και από 3,5 χιλ. Όλα τα υπόλοιπα είναι οκ; Ρινικό οστό κτλ. ;

Να κάνεις αμνιοπαρακέντηση, αν είναι αυτό που θέλεις. Για τον ίδιο λόγο έκανα κι εγώ τροφοβλάστη με άριστη αυχενική. Δεν μπορούσα να σκέφτομαι ότι πρόκειται για πιθανότητες. Δεν μπορώ να σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί κι εγώ αγχωμένη ήμουν. Σίγουρα, όμως, ως προς τη διαδικασία της αμνιοπαρακέντησης (που έχει πολλές ομοιότητες με την τροφοβλάστη και χαμηλότερο κίνδυνο αποβολής), έχω να σου πω ότι αν φροντίσεις να πας σε ένα γιατρό έμπειρο, η διαδικασία θα σου φανεί απλή και δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Όλα καλά θα πάνε! Λίγη υπομονή μέχρι την αμνιο/ση.:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ θα με ενδιέφερε κ μενα κατι τετοιο...

Μηπως ξερεις τι παίζει απο λεφτα;

Ειμαι κ φοβιτσιαρα. :P

Δεν έχω ιδέα. Να μην είναι ένα τριαντάρη (το πιο λίγο) την φορά? Θα πάω από βδομάδας και θα σου πω. Αν και η τιμή δεν θα ναι στανταρ γιατι εγώ κύπρο και φιλη μου, εσύ εκεί τι επιλογές έχεις? Βρήκες κάποιον/κάποια που κάνει τα μαθήματα?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει μια μαια που κάνει και αυτό. Το σκέφτομαι να ζητήσω πληροφορίες.

Αλλα εχω ηδη κανονισει μαθηματα ανωδυνου τοκετού, που θα τα κανω δωρεαν.

Αλλα αληθεια σκεφτομαι πολυ σοβαρά να ρωτησω κ για αυτο.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια έχασα εξελίξεις!!!καινούρια κορίτσια,αυχενικές,κακότροποι άνθρωποι...όλα μαζί

δεν κάνω δίαιτα κάνω διατροφή για το σάκχαρο που μου έχει δώσει η ενδοκρινολόγος λόγω προδιαβήτη που ανακάλυψα πριν την κύηση(κάποιο κορίτσι μου ζήτησε τη δίαιτα....)

αυχενική την Παρασκευή και ανυπομονώ και αγωνιώ και εύχομαι να πάνε όλα καλά...

περιμένω τα αποτελέσματα από τις κ/ες κολπικού...

όσο για τους κακότροπους???αρκετά πολύπλοκη είναι η ζωή μας....δεν μας χρειάζεται ένα επιπλέον....μακριά μας οι κακότροποι και αρνητικοί άνθρωποι....ξου, που λένε και στο χωριό μου...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER.....................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ..........08/12

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΑΓΟΡΙ

MISSPRINCESSK.........11/12

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙ +

PIPI_K .......................13/12

ANTHOUSA YIOTA........15/12

PANATHEO..................18/12

ELSAKI26....................21/12

SAMANTHA..................22/12

XARA11 ......................24/12

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????

MARIADI.....................01/01/17


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει μια μαια που κάνει και αυτό. Το σκέφτομαι να ζητήσω πληροφορίες.

Αλλα εχω ηδη κανονισει μαθηματα ανωδυνου τοκετού, που θα τα κανω δωρεαν.

Αλλα αληθεια σκεφτομαι πολυ σοβαρά να ρωτησω κ για αυτο.

Έχεις ξεκινήσει ήδη μαθήματα ανώδυνου τοκετού;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!!! ντιακάνα εγώ μιας κ δεν έχω κάνει ακόμα την αυχενική οι αριθμοί που λες δεν μου λένε τίποτα απολύτως κ δεν έχω άποψη καμία...όμως απότι βλέπω κ τα υπόλοιπα κορίτσια λένε ότι δεν είναι κάτι αφού οι εξέταση η άλλη βγήκε φυσιολογική..οπότε θετική σκέψη κ φυσικά να κάνεις οτιδήποτε άλλο μπορείς ώστε να νιώσεις εσύ μια μεγαλύτερη σιγουριά! όλα θα πάνε καλά! θα δεις!!! αισιοδοξία για να την νιώθει κ ο ΓΙΟΚΑΣ σου!!!!!!! άντε να τα τα δυο αγοράκια της παρέας...προς το παρόν!!!!!!

τα φιλιά μου σε όλες!!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...