Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Samantha μου, αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μετά απο απροσεξία, να φανταστείς είχα πάρει και το χάπι της επομένης. Η πρώτη εγκυμοσύνη όμως, μετά από 9 δακρύβρεχτους μήνες ήρθαν τα καλά νέα!!! Εσύ???

Μιλας σοβαρα?????ηταν γραφτω παιδι μου να μεινει!!τι να λεμε!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω εχω μια ταση υποθυροειδισμου. Και τον Νοέμβριο που επισκέφτηκα τον ενδοκρινολόγο μου ειχε πει οτι αν θα θελήσουμε να κανουμε παιδάκι θα πρεπει με χάπι να ρίξουμε λιγο μια τιμή για να βοηθήσουμε την σύλληψη. Εχω και πολυκυστικες ωΟθηκες εν τω μεταξύ. Έξ ου και τα κιλα μου. Ετσι κάναμε μια προσπάθεια τον Φεβρουάριο που δεν απέδωσε, και τον Μάρτιο αποφάσισα να παρω το χάπι για τον θυρεοειδή και ηρθε το μικρο μας ανθρωπάκι!!! Και να εξομολογηθώ οτι ειχα τρελό άγχος πριν ακομα ξεκινήσουμε τις προσπάθειες λόγω αυτών των 'προβλημάτων'!

Link to comment
Share on other sites

Καλως τες τις καινούριες μανούλες!!! τελικά ήμαστε πολλές που θα πάρουμε το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο φέτος!!!

Ντεμη πώς και θα κάνεις την Κυριακή την αυχενική??? που θα την κάνεις??

Ζαμιακο για καλό κ για κακό φάε κανά μισάωρο πριν μια σοκολατίτσα γιατί θυμάμαι μια ξαδέρφη μου την είχε στείλει ο γιατρός να φάει σοκολάτα κ της είπε να πάει μετά από μισή ώρα! οπότε να είσαι έτοιμη!

ρε κορίτσια πως ξεχωρίζετε ότι είναι τα μπεμπάκια κ δεν είναι στομάχι ή κάτι άλλο???? κ γω έχω κάτι γουργουριτά αλλά δεν καταλαβαίνω από τι!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τον πρωτο μηνα προσπαθειων εμεινα εγκυος. Ετσι κ στην κορη μου. Ειπαμε κ στις δυο περιπτωσεις ξεκιναμε κ οποτε ερθει κ στις δυο φορες ημουν χαλαρη γενικα δεν το περιμεναμε να πιαστει το σπορακι.

Ειχαμε κανει κ το σεπτεμβριο μονο κατι προσπαθειες αλλα δεν προεκυψε κατι κ ημουν σιγουρη κ στεναχωρηθηκα πολυ. Κ ετσι τον μαρτη που ξεκινησαμε δεν εβαλα τον εαυτο μου στη διαδικασια οτι θα μεινω εγκυος ευκολα οπως στην κορη μου για να μην στενοχωρηθω παλι και τσουπ εγινε το θαυματακι


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια,

δεν προλαβαινω να μπω καθολου στο σάιτ να γραψω, με τα παιδια, τα σχολεια, δουλεια και κυριως τις ναυτιες που ακομα κρατάνε (ειμαι στα μειον 6 κιλα απο τους εμετους) πού χρόνος. Τελειωσαμε με αυχενικη την περασμενη εβδομαδα, ομως σκεφτομαι να κανω και αμνιο σε λιγο καιρό καθοτι οι νεοι μοριακοι καρυοτυποι σου δινουν πληροφοριες για δεκαδες συνδρομα και όχι μονο 3 που φαινονται με καποια πιθανοτητα υπερηχογραφικα. Αγορακι μαλλον, και 9/12. φιλακια:P:p

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας διαβάζω, απλα λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να γράψω. Καλώς ήρθαν τα νέα μέλη κ με το καλό τα μωράκια μας!

Γεννάει καμια στο ΡΕΑ;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ξεκινήσαμε να προσπαθούμε πριν 1,5 χρόνο. Πάνω στο 5μηνο έμεινα έγκυος, αλλά ήταν μια βιοχημική κύηση -όπως μου εξήγησαν. Το είχα πάρει πολύ βαριά γιατί ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη και γιατί για λίγες μέρες, μέχρι να αρχίσουν όλα να στραβώνουν, αισθανθήκαμε γονείς. Τελοσπάντων, συνειδητοποιήσαμε και οι δύο πόσο πολύ θέλαμε να αποκτήσουμε παιδιά και αρχίσαμε να ψαχνόμαστε. Εγώ ήδη ήξερα ότι είχα ένα ινομύωμα, αλλά μέχρι εκείνη τη στιγμή όλοι οι γιατροί μου έλεγαν ότι εάν δε με ενοχλεί, καλύτερο θα ήταν να μην το πειράξω. Μετά από αναμονή πολλών μηνών και εξετάσεων, πήρα την απόφαση να το αφαιρέσω και νομίζω ήταν από τις καλύτερες αποφάσεις που έχω πάρει ως τώρα. Χειρουργήθηκα τον περασμένο Νοέμβριο με ανοικτό χειρουργείο, με μια μικρή απογοήτευση και στεναχώρια γιατί είχα ακούσει ότι θα έπρεπε μετά να περιμένω 6-8 μήνες για να μείνω έγκυος και ήμουν ήδη 38 χρ.. Τέλος Ιανουαρίου, ξαναπήγα στο γιατρό μου για την πρώτη μετεγχειρητική εξέταση. Και τότε άρχισε η τύχη να μου χαμογελά. :) Ο γιατρός μου μας είπε ότι όλα ήταν άριστα και μας έδωσε το πράσινο φως να ξεκινήσουμε προσπάθειες. Πήγα σε ενδοκρινολόγο να ρυθμίσω την TSH, που είχε πάρει την ανηφόρα, και ταυτόχρονα πήρα βιταμίνη D3 (είχα μεγάλη έλλειψη και δεν το ήξερα), σελήνιο και φυλλικό οξύ. Αρχές Μαρτίου ήμουν ήδη έγκυος! Πολύ άγχος και αγωνία και πάνω απ΄ όλα μεγάλη επιφύλαξη μέχρι να δώ ότι η εγκυμοσύνη αυτή προχωρούσε. ΚΑΘΕ ραντεβού και ΚΑΘΕ υπέρηχος ήταν μια ανακούφιση για μένα. Μετά την αυχενική της περασμένης εβδομάδας και τη λήψη τροφοβλάστης, έχω αρχίσει επιτέλους να χαίρομαι για αυτό το μωρό. Αύριο θα πάμε να την ξανακούσουμε και να την ξαναδούμε! :D:D:D:D

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε σε λίγους μήνες τα μωράκια μας!

Σας φιλώ πολύ πολύ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειχαμε μια παλλινδρομη τον Ιανουάριο μετα απο 5 μηνες προσπαθειών. Εκανα αποξεση 28 Γεναρη, ειχα μια περίοδο τον Μαρτιο κ τελος! Εμεινα παλι εγκυος πολυ γρήγορα.

Σαμανθα και εγω εχω προβλημα με τον θυροειδη...κ επρεπε να πάρω χαπι κ δεν το ηξερα.

Pipi, εμενα μαλλον ιδεα μου ηταν...!

Κοριτσια, σημερα φαγαμε ολοι μαζι με τους γονεις του αντρα μου κ η κουνιαδα μου που εχει ηδη ενα παιδακι 7 χρονών, αρχισε να μου λεει ιστοριες για το πως γεννησε κ μου τα έλεγε τοσο φοβερα που με ελουσε κρυος ιδρωτας στο τραπέζι!!! Αφού ο αντρας μου τους ελεγε να σταματήσουν.... Κ αυτοι γελούσαν.. Τι να πεις. Πολύ αστειο!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως τες τις καινούριες μανούλες!!! τελικά ήμαστε πολλές που θα πάρουμε το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο φέτος!!!

Ντεμη πώς και θα κάνεις την Κυριακή την αυχενική??? που θα την κάνεις??

Ζαμιακο για καλό κ για κακό φάε κανά μισάωρο πριν μια σοκολατίτσα γιατί θυμάμαι μια ξαδέρφη μου την είχε στείλει ο γιατρός να φάει σοκολάτα κ της είπε να πάει μετά από μισή ώρα! οπότε να είσαι έτοιμη!

ρε κορίτσια πως ξεχωρίζετε ότι είναι τα μπεμπάκια κ δεν είναι στομάχι ή κάτι άλλο???? κ γω έχω κάτι γουργουριτά αλλά δεν καταλαβαίνω από τι!!!

Μενω Κρητη και ο γιατρος που την κανει,μου εκλεισε ραντεβου για Κυριακη!!!Μαλλον εχει πολλη δουλεια και δουλευει και τις Κυριακες!!!!Κοριτσια εγω εκανα προσπαθειες απο τον Ιανουαριο του 14,με πολυκυστικες και χωρις ωορηξιες....Αλλαξα 2-3 γιατρους,μεχρι που βρηκα αυτον που εχω τωρα...!!!Με την πρωτη δικη του προσπαθεια,με προκληση ωορηξιας,τα καταφεραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσαρες μουυυυυυ!!!!!ολα τελεια!!!δοξα το θεο!!!!(οι αιματολογικες αυριο)

Ερχεται ο γαμπρος!!!!

Αγορακι!!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Γιωτα βαψε με μπλε!!!:-) :-) :-)

Μπράβο αγάπη!!!!!!με το καλό!!!! άντε να μπει κι άλλο χρώμα στο πινακάκι!!!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μουυυυυυ!!!!!ολα τελεια!!!δοξα το θεο!!!!(οι αιματολογικες αυριο)

Ερχεται ο γαμπρος!!!!

Αγορακι!!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Γιωτα βαψε με μπλε!!!:-) :-) :-)

Μπράβο τέλεια!!! Κ εμενα με πήρανε πριν απο λίγο απο το ιατρείο κ βγήκαν κ εμενα οι αιματολογικές μου κ σε συνδυασμό με την αυχενική, μου είπανε πως έχω πολυ καλα ποσοστά!!!!

Δε ρώτησα ποσο, θα πάρω τις εξετάσεις στα χέρια μου 10 του μήνα που έχω ραντεβού!!! Τοτε θα μάθω κ το φύλο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μουυυυυυ!!!!!ολα τελεια!!!δοξα το θεο!!!!(οι αιματολογικες αυριο)

Ερχεται ο γαμπρος!!!!

Αγορακι!!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Γιωτα βαψε με μπλε!!!:-) :-) :-)

Πόσο τέλεια!!!!! Μπράβο! ☺

Με το καλό ο γαμπρός!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...