Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Ζamia είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου,εχουμε ήδη ένα αγοράκι. Αχ βρε κορίτσια και εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από κάποια τραβηγματα στην μήτρα και γι αυτό ώρες ώρες ανησυχω. Χαρά η ωρα η καλη. Βρε κορίτσια αύριο το μεσημέρι μας έχουν καλέσει σε μία βάφτιση αλλά τώρα με τον καύσωνα δεν ξέρω τι να κάνω,να πάμε ή όχι.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ζamia είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου,εχουμε ήδη ένα αγοράκι. Αχ βρε κορίτσια και εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από κάποια τραβηγματα στην μήτρα και γι αυτό ώρες ώρες ανησυχω. Χαρά η ωρα η καλη. Βρε κορίτσια αύριο το μεσημέρι μας έχουν καλέσει σε μία βάφτιση αλλά τώρα με τον καύσωνα δεν ξέρω τι να κάνω,να πάμε ή όχι.

Θα μπορούσες να πας, αλλά σίγουρα να αποφύγεις να σταθείς στον ήλιο. Αν μπορείς, βρες ένα σκιερό μέρος να κάτσεις και να έχεις μαζί σου νερό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες!

Πολλή ζέστη σήμερα,ε; Πήγαμε νωρίς νωρίς στην παραλία... δροσίστηκε λίγο ο μπαμπάς μας και γυρίσαμε πριν πιάσουν οι μεγάλες ζέστες! Εσείς πώς περνάτε;

Ανθούσα Γιώτα ήθελα μέρες να σου απαντήσω για την υπέροχη Χαλκιδική. Έχω περάσει 2-3 καλοκαίρια στην Ουρανούπολη. Έχω αγαπήσει το 3ο πόδι της Χαλκιδικής. :D Θα σας αρέσει πολύ! Τόσο οι παραλίες μέσα στην Ουρανούπολη είναι φανταστικές όσο και αυτές σε κοντινή απόσταση , όπως τα Νέα Ρόδα και η Ιερισσός. Η αγαπημένη μου είναι η Κομίτσα (θα την βρείτε πριν μπείτε στα Νέα Ρόδα, πηγαίνοντας από Ουρανούπολη) - http://www.dimosaristoteli.gr/gr/beaches/komitsa . Οπωσδήποτε θα πήγαινα και στο νησάκι απέναντι από την Ουρανούπολη, την Αμμουλιανή, το οποίο κατοικείται, έχει αρκετά ταβερνάκια και συνδέεται με τακτικά δρομολόγια με την Τρυπητή (περιοχή ελάχιστα χλμ έξω από την Ουρανούπολη). Πολύ όμορφα είναι και τα μικρότερα νησάκια, τα Δρένια (ακατοίκητα), δίπλα στην Αμμουλιανή, στα οποία πηγαίνεις με ιδιωτικό βαρκάκι που μπορείτε να νοικιάσετε στην αρχή της παραλίας της Ουρανούπολης. Βέβαια, πριν 10χρ. που πήγα δεν ήταν καθόλου οργανωμένα και κουβαλούσες ομπρέλες κτλ ο ίδιος, οπότε ίσως και να μην είναι ιδανικά λόγω της εγκυμοσύνης σου. Για φαγητό μπορείτε να πάτε στον Κρητικό, πολύ πολύ καλό φαγητό, χρειάζεται να κάνετε κράτηση τις ώρες αιχμής. :D Ενδιαφέρον αξιοθέατο είναι και η αγιορείτικη μονή (Μονή Ζυγού - http://www.dimosaristoteli.gr/gr/sights/moni-zygou ) που ανακαλύφθηκε πριν μερικά χρόνια: βρίσκεται στο τέλος του δρόμου (λίγα μέτρα πριν το σύνορο με το Άγιο Όρος) και αρχικά αποκαλύφθηκε με ανασκαφή. Πλέον, θα την έχουν αναδείξει πιστεύω. Είναι και η μοναδική που βρίσκεται εκτός Αγίου Όρους και μπορείς να πας κι εσύ.

Ένα είναι σίγουρο: θα χαρείτε μπάνιο και καλό φαγητό! Πόοοοοοοοσο ζηλεύωωωω!!!!! χαχαχαχα

Σας φιλώ όλες!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες!

Πολλή ζέστη σήμερα,ε; Πήγαμε νωρίς νωρίς στην παραλία... δροσίστηκε λίγο ο μπαμπάς μας και γυρίσαμε πριν πιάσουν οι μεγάλες ζέστες! Εσείς πώς περνάτε;

Ανθούσα Γιώτα ήθελα μέρες να σου απαντήσω για την υπέροχη Χαλκιδική. Έχω περάσει 2-3 καλοκαίρια στην Ουρανούπολη. Έχω αγαπήσει το 3ο πόδι της Χαλκιδικής. :D Θα σας αρέσει πολύ! Τόσο οι παραλίες μέσα στην Ουρανούπολη είναι φανταστικές όσο και αυτές σε κοντινή απόσταση , όπως τα Νέα Ρόδα και η Ιερισσός. Η αγαπημένη μου είναι η Κομίτσα (θα την βρείτε πριν μπείτε στα Νέα Ρόδα, πηγαίνοντας από Ουρανούπολη) - http://www.dimosaristoteli.gr/gr/beaches/komitsa . Οπωσδήποτε θα πήγαινα και στο νησάκι απέναντι από την Ουρανούπολη, την Αμμουλιανή, το οποίο κατοικείται, έχει αρκετά ταβερνάκια και συνδέεται με τακτικά δρομολόγια με την Τρυπητή (περιοχή ελάχιστα χλμ έξω από την Ουρανούπολη). Πολύ όμορφα είναι και τα μικρότερα νησάκια, τα Δρένια (ακατοίκητα), δίπλα στην Αμμουλιανή, στα οποία πηγαίνεις με ιδιωτικό βαρκάκι που μπορείτε να νοικιάσετε στην αρχή της παραλίας της Ουρανούπολης. Βέβαια, πριν 10χρ. που πήγα δεν ήταν καθόλου οργανωμένα και κουβαλούσες ομπρέλες κτλ ο ίδιος, οπότε ίσως και να μην είναι ιδανικά λόγω της εγκυμοσύνης σου. Για φαγητό μπορείτε να πάτε στον Κρητικό, πολύ πολύ καλό φαγητό, χρειάζεται να κάνετε κράτηση τις ώρες αιχμής. :D Ενδιαφέρον αξιοθέατο είναι και η αγιορείτικη μονή (Μονή Ζυγού - http://www.dimosaristoteli.gr/gr/sights/moni-zygou ) που ανακαλύφθηκε πριν μερικά χρόνια: βρίσκεται στο τέλος του δρόμου (λίγα μέτρα πριν το σύνορο με το Άγιο Όρος) και αρχικά αποκαλύφθηκε με ανασκαφή. Πλέον, θα την έχουν αναδείξει πιστεύω. Είναι και η μοναδική που βρίσκεται εκτός Αγίου Όρους και μπορείς να πας κι εσύ.

Ένα είναι σίγουρο: θα χαρείτε μπάνιο και καλό φαγητό! Πόοοοοοοοσο ζηλεύωωωω!!!!! χαχαχαχα

Σας φιλώ όλες!

Με λιγα λογια σαν την Χαλκιδική δεν εχει! Χαχα


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια σαν την Χαλκιδική δεν εχει! Χαχα

Δεν είμαι από εκεί, ούτε από τη Θεσσαλονίκη. Η Χαλκιδική όμως είναι από τα ομορφότερα μέρη στην Ελλάδα. Υπάρχουν όμως και πολλά άλλα! :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι ακριβως ειναι, παντου ειναι τοσο ομορφα, αν και την Χαλκιδική την λατρευω ειναι ενας ευλογημένος τοπος τα εχει ολα.

Αχ ποτε θα ερθουν οι διακοπες δεν παλευεται η Αθηνα και οι 40 βαθμοί!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!τι κανουν οι κοιλιτσες??:-) :-)

Ζεστη...και μαλιστα πολυ..

Εκανε μπανακι καμια κοιλιτσα??:-)

Έκανα μια κοιλιτσο-εμφάνιση χθες το πρωί, αλλά δεν βούτηξα (είχε πάρα πολύ κόσμο και δεν μου γέμιζε το μάτι για καθαριότητα....).

Η ζέστη συνεχίζεται και σήμερα. Πολύ νερό και ανεμιστήρας, περιμένοντας το μεσημεριανό φαγητό μας.

Σε αυτή τη φάση νομίζω φαίνομαι σαν να έχω παραφάει παρά έγκυος... χαχαχα


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , πολύ ζέστη, όλη μερα έχουμε τα κλιματιστικά αναμμένα. Εμένα ο γιατρος μου είπε να μην κανω μπάνιο στη θάλασσα για τυχόν κολπιτιδες. Αυτό με την κοιλιά βρε κορίτσια,εγω νομίζω ότι φαίνεται και σε όποιον το λέμε μου λέει που το έχεις καλέ; Απογοήτευση εγώ :P Αχ να περάσουν οι μέρες να πάω να δω ότι είναι καλά το μωρό μας γιατί δεν το νιώθω και ανησυχω.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκουλες μου. Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Εχω μερες να μπω γτ δεν ειμαι καλα. Εχω πιεστει πολυ με τη δουλεια εχουν γινει παρα πολλα αυτες τις μερες κ εχω απογοητευτει πολυ. Δουλευα κ ολο αυτο το 3ημερο με τη ζεστη κ δεν ειμαι στα καλυτερα μου. Θα σας τα πω καποια αλλη στιγμη. Σας φιλω ολες μια μια, καλο βραδακι.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια , πολύ ζέστη, όλη μερα έχουμε τα κλιματιστικά αναμμένα. Εμένα ο γιατρος μου είπε να μην κανω μπάνιο στη θάλασσα για τυχόν κολπιτιδες. Αυτό με την κοιλιά βρε κορίτσια,εγω νομίζω ότι φαίνεται και σε όποιον το λέμε μου λέει που το έχεις καλέ; Απογοήτευση εγώ :P Αχ να περάσουν οι μέρες να πάω να δω ότι είναι καλά το μωρό μας γιατί δεν το νιώθω και ανησυχω.

Ροζακι και εγω δεν την παλευω με την ζεστη..αλλα ουτε με το κλιματιστικο συνεχεια...με πιανει ημικρανια..:roll:

Εμενα ο ντοκτορ μου ειπε να αλκαζω συνέχεια μαγιό και οτιδε υπαρχει προβλημα..βεβαια στο πισω μερος του μυαλου εχω και τις κολπιτιδες...θελει πολυ προσοχη..

Ποτε εχεις ραντεβου?

Και εγω θελω να παω να το δω..δεν αντεχω αλλο..τωραπου μου σταμάτησαν οι αναγουλες ουτε εγω νιωθω κατι και αγχωνομαι..αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα!!θα δεις ολα καλα θα ειναι!!

Καλησπέρα γλυκουλες μου. Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Εχω μερες να μπω γτ δεν ειμαι καλα. Εχω πιεστει πολυ με τη δουλεια εχουν γινει παρα πολλα αυτες τις μερες κ εχω απογοητευτει πολυ. Δουλευα κ ολο αυτο το 3ημερο με τη ζεστη κ δεν ειμαι στα καλυτερα μου. Θα σας τα πω καποια αλλη στιγμη. Σας φιλω ολες μια μια, καλο βραδακι.

Αναστελλα τι σε κανουν βρε κοριτσι μου???υπομονη..νομιζω σε λιγο σταματας τη δουλεια..

Ποτε εχεις γιατρο?πως εισαι απο συμπτωματα?

Καλη δυναμη με τη δουλεια σου...

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER.....................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ..................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ..........08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28.........20/12

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????

MARIADI.....................01/01/17

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, zamia στις 28 μάλλον θα πάω να το δω το μωρακι μας. Άντε να αρχίσουμε να τα νιώθουμε να μας φύγουν οι φοβίες. Και εγώ το ξέρω αυτό για τα μαγιό,να αλλαζουμε δλδ αλλά με φοβησε ο γιατρός,ισως αν πηγαίναμε πουθενά διακοπές να έκανα καμία βουτιά αλλά στις παραλίες της Αττικής δεν νομίζω. Anastella όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ σας παρακολουθω εδω κ πολυ καιρο σε πολλα θεματα. Ειμαι εγκυος περιπου στην 18 εβδομαδα θα γινω κι εγω μανουλα οχι τον δεκεμβρη αλα εχω πητ 29 νοεμβριου.. εφοσον αν ολα πανε καλα. Ξεκινησα με πολυ αγχος την εγκυμοσυνη μου για την πετυχα με εξωσωματικη δευτερη φορα με κατεψυγμενες βλαστοκυστες. Μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν πολυ καλα εκτος απο κατι πονακια που εχω. ομως τις τελευταιες 2 εβδομαδες ειναι παρα πολυαγχωμενη κ θελω την βοηθεια σας κ την εμπειρια σας. Εκανα αυχενικη διαφανεια κ ηταν ολα πολυ καλα.. μετα στον επομενο υπερυχο ειδαμε οτι το μωρο μας ειναι αγορακι χαρηκαμε παρα πολυ αλλα για λιγο γιατι ο γιατρος μου μου συνεστισε να κανω οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση λογω εξωσωματικης παρολι που τα βλεπει ολα φυσιολογικα. Αποφασισαμε να την κανουμε την επομενη δευτερα αλλα φοβαμαι πολυ..να σημειωσω οτι ειμαι 32 χρονων κ μου ειπαν οτιη ηλικια δεν παιζει ρολο..συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα και ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Στελλι μικρη εισαι(βεβαια η ηλικια ειναι απλα ενα νουμερο),η αυχενικη σου ηταν καλη,ευρυματα δεν εχετε,γιατι να μπεις στη διαδικασια της αμνιοπαρακεντησης;βεβαια κ στην αυχενικη πιθανοτητες ειναι.δε σου αποκλειει κανεις οτι δε θα εισαι εσυ η 1/τοσες χιλιαδες.γιατι δεν κανετε το harmony που ειναι μη παρεμβατικο;προσωπικα με αυτα που λες δε θα εκανα τιποτα.ελα κ στιςανουλες νοεμβριου.εγω εχω πητ 26/11.καταλαβαινω τη λαχταρα σου κ την αγωνια σου αφου μπηκες κ στη διαδικασια της εξωσωματικης αλλα πραγματικα δεν αξιζει.ηρεμησε κ απολαυσε την εγκυμοσυνη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...