Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, zamia στις 28 μάλλον θα πάω να το δω το μωρακι μας. Άντε να αρχίσουμε να τα νιώθουμε να μας φύγουν οι φοβίες. Και εγώ το ξέρω αυτό για τα μαγιό,να αλλαζουμε δλδ αλλά με φοβησε ο γιατρός,ισως αν πηγαίναμε πουθενά διακοπές να έκανα καμία βουτιά αλλά στις παραλίες της Αττικής δεν νομίζω. Anastella όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου.

Eμεις εχουμε την Παρασκευη....αντε κοντα ειμαστε νατα δουμε!!!:)

Καλα για Αττικη δε το συζηταμε καν για μπανιο...

καλα ειναι προς το Σουνιο αλλα πρεπει να εχεις χρονο για να πας...

το μονο που μας σωζει ειναι διακοπες!!

εγω πιστευω πως αν κανουμε μπανακι και μετα αλλαξουμε κατευθειαν δε θα εχουμε προβλημα;)

Καλημερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ σας παρακολουθω εδω κ πολυ καιρο σε πολλα θεματα. Ειμαι εγκυος περιπου στην 18 εβδομαδα θα γινω κι εγω μανουλα οχι τον δεκεμβρη αλα εχω πητ 29 νοεμβριου.. εφοσον αν ολα πανε καλα. Ξεκινησα με πολυ αγχος την εγκυμοσυνη μου για την πετυχα με εξωσωματικη δευτερη φορα με κατεψυγμενες βλαστοκυστες. Μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν πολυ καλα εκτος απο κατι πονακια που εχω. ομως τις τελευταιες 2 εβδομαδες ειναι παρα πολυαγχωμενη κ θελω την βοηθεια σας κ την εμπειρια σας. Εκανα αυχενικη διαφανεια κ ηταν ολα πολυ καλα.. μετα στον επομενο υπερυχο ειδαμε οτι το μωρο μας ειναι αγορακι χαρηκαμε παρα πολυ αλλα για λιγο γιατι ο γιατρος μου μου συνεστισε να κανω οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση λογω εξωσωματικης παρολι που τα βλεπει ολα φυσιολογικα. Αποφασισαμε να την κανουμε την επομενη δευτερα αλλα φοβαμαι πολυ..να σημειωσω οτι ειμαι 32 χρονων κ μου ειπαν οτιη ηλικια δεν παιζει ρολο..συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα και ευχαριστω εκ των πρωτερων

Στελλι,καλως ηρθες στο παρεακι μας!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να μια χαρα!!Να συνεχιζεις να χαιρεσαι και θα δεις ποσο ολα ειναι καλα!!!:D:D

Χωρις λογο να κανεις αμνιοπαρακεντηση????

Για το harmony σου ειπε ο γιατρος σου??

Θα συμφωνησω και εγω με την Vicky..αν δεν υπαρχει λογος δε θα εκανα τιποτα..

Τι σκεφτεσαι να κανεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ σας παρακολουθω εδω κ πολυ καιρο σε πολλα θεματα. Ειμαι εγκυος περιπου στην 18 εβδομαδα θα γινω κι εγω μανουλα οχι τον δεκεμβρη αλα εχω πητ 29 νοεμβριου.. εφοσον αν ολα πανε καλα. Ξεκινησα με πολυ αγχος την εγκυμοσυνη μου για την πετυχα με εξωσωματικη δευτερη φορα με κατεψυγμενες βλαστοκυστες. Μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν πολυ καλα εκτος απο κατι πονακια που εχω. ομως τις τελευταιες 2 εβδομαδες ειναι παρα πολυαγχωμενη κ θελω την βοηθεια σας κ την εμπειρια σας. Εκανα αυχενικη διαφανεια κ ηταν ολα πολυ καλα.. μετα στον επομενο υπερυχο ειδαμε οτι το μωρο μας ειναι αγορακι χαρηκαμε παρα πολυ αλλα για λιγο γιατι ο γιατρος μου μου συνεστισε να κανω οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση λογω εξωσωματικης παρολι που τα βλεπει ολα φυσιολογικα. Αποφασισαμε να την κανουμε την επομενη δευτερα αλλα φοβαμαι πολυ..να σημειωσω οτι ειμαι 32 χρονων κ μου ειπαν οτιη ηλικια δεν παιζει ρολο..συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα και ευχαριστω εκ των πρωτερων

Καλησπέρα σε ολες, Stelli καλως ηρθες εδω, η αυχενικη διαφάνεια ποσο ηταν θυμασαι νουμερο? εχει βγει η Papp a ? τι πιθανοτητες σου εδωσε ο γιατρος,

Αν επιτρέπετε τι ηλικια εχεις?

Δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις αμνιοπαρακέντηση αν δείχνουν ολα καλα για την ωρα παρε και δευτερη γνωμη γιατρου στην τελικη, κι εγω απο εξωσωματικη στον Τσιριγωτη ειμαι και δεν μιλησε για αμνιοπαρακέντηση καθολου βγήκαν βεβαια καλες η τιμες αυχενικης και Papp-a


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αποδοχη και τις απαντησεις σας.. δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος απλα επειδη εμεινα εγκυος απο εξωσωματικη και πηρα ορμονες και οι ορμονες κανουν 1 με 2 χρονια να φυγουν απι το αιμα ο γυναικολογος μου συνεστησε την αμνιοπαρακεντηση για προληπτικους λογους παρολο που υπεριχογραφικα ολα ηταν φυσιολογικα. Για την εξεταση harmony δεν μου ανεφερε τιποτα ογιατρος μου. Τελικα αποφασισαμε με τον συζηγο μου να την κανουμε κ κλεισαμε ραντεβου για την δευτερα απλα εγω αγχωνομαι πολυ κ φοβαμαι για τι μωρο μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 31 με 1,3 και αριστο Papp-a δεν μου ειπε κανεις για την εξεταση, δεν ξερω τι να πω απο την μια να σου φυγει οποιαδηποτε αμφιβολια απο την αλλη εχει κινδύνους η εξεταση αυτη λιγες πιθανοτητες βεβαια για αποβολη αλλα γιατι να το διακινδυνεύσεις δυσκολα το αποκτήσαμε το μωρο δεν θελουμε κι αλλα. Ευχομαι ολα καλα.που σιγουρα μια χαρα θα ειναι.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες. Επειδή εχω ψιλό αγχωθεί, αυριο μπαίνω στην 16η εβδομάδα, αλλα ακόμα δεν εχω νιώσει το μωράκι. Εσείς το έχετε νιώσει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Επειδή εχω ψιλό αγχωθεί, αυριο μπαίνω στην 16η εβδομάδα, αλλα ακόμα δεν εχω νιώσει το μωράκι. Εσείς το έχετε νιώσει ακόμα;

Τι να σου πω για την περίπτωσή μου... πριν 10 μέρες αισθάνθηκα κάτι σαν κίνηση στην κοιλιά μου, αλλά από την περασμένη εβδομάδα τίποτα. Με άγχωσε το γεγονός, αλλά είναι στην ουσία κάπως νωρίς να είμαστε σίγουρες. Ειδικά εμένα που είναι και το 1ο, από το τέλος του 4ου μήνα και βλέπουμε. Άλλες εγκυούλες αισθάνονται τα μωράκια τους και αργότερα! Ευτυχώς, αύριο θα πάω στο γιατρό και θα την δούμε να κάνει τις βόλτες της κι ας είναι...

Μην αγχώνεσαι! :) Από εδώ και στο εξής αποκτούν κάποιο υπολογίσιμο μέγεθος που να μπορούν να γίνουν αντιληπτά.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Επειδή εχω ψιλό αγχωθεί, αυριο μπαίνω στην 16η εβδομάδα, αλλα ακόμα δεν εχω νιώσει το μωράκι. Εσείς το έχετε νιώσει ακόμα;

Εγω 2 φορες πριν 2 βδομαδες κατι νομιζω πως αισθανθηκα...

πλεον τιποτα....και εγω την Παρασκευη μπαινω στην 16η βδομαδα..εχω ακουσει οτι νωρις...

Καλημέρα κορίτσια,και εγώ το ίδιο,το έχω νιώσει 1-2 φορές ανεπαίσθητα. Και εγώ ανησυχω ειδικά άμα νιώσω κανένα πονο αμέσως το μυαλό μου πάει στο κακό.

Ροζακι περιμενω σαν τρελη την Παρασκευη να παμε και να δουμε οτι ολα ειναι καλα!!!θα ειναι δεν το συζηταμε!αλλα το αγχος εινι αγχος...

εγω οταν νιωθω κανενα πονακι...σκεφτομαι πως ολα ειναι οκ..και με ακουει..αν δεν νιωθω τιποτα εντελως τρελενομαι...

χθες παντος ειχα παλι αναγουλα μετα το μεσημεριανο....και μαλιστα τα πρωινα μια χαλια γευση στο στομα....

Link to comment
Share on other sites

Zamia μου εγώ ανησυχω πολύ συνέχεια,στον γιο μου δεν ήμουν τόσο αγχωμενη, πίστευα ότι τώρα στο δεύτερο θα είμαι χαλαρή τελείως αλλά που.. ίσως επειδή τον σηκώνω και γενικά όλο τρέχω να ανησυχω πιο πολύ,τι να πω.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κανετε;

Στελλι καλως ηρθες και απο μένα.

Χαιρομαι που διαβαζω τα νεα σας κ ειστε ολες καλα.

Εμενα σημερα ηταν η τελευταία μου μερα στη δουλειά. Αυριο θα παω στο γιατρο κ εχω ηδη συνενοηθει να μου γραψει αναρρωτικη λιγες μερες κ μετα ετσι κ αλλιως ειχαμε συμφωνησει με τον εργοδοτη μου να σταματησω.

Κοριτσια δεν αντεχα αλλο, δουλευω περιπου 15 μερες χωρις ρεπο, απο 10 ωρες καθε μερα, κανω περιπου 6 με 7 μασαζ τη μερα κ οταν ζητησα μια κατανοηση επειδη αισθανόμουν δυσφορια η αντιμετωπιση που ειχα ηταν πολυ ασχημη. Στην ουσια ζητησα να μειωσουμε λιγο τα πολλα μασαζ γιατι δεν αντεχα να κανω τοσα πολλα μου είπαν οτι ετσι ειναι αμα σαρεσει κ άρχισαν να με χωνουν πιο πολυ. Κ μαλιστα να κανω κ αλλη δουλεια εξτρα που δεν ηταν δικη μου. Ο γιατρος μου οταν του εξηγησα πως εχει η κατασταση μου ειπε οτι απαγορευεται να κανω τοσα μασαζ καθε μερα γτ δεν κανει να ειμαι τοσες ωρες ορθια ουτε να σκυβω να βαζω δυναμη κτλ. Οταν προσπαθησα με ωραιο τροπο να τους το εξηγησω με κοιταζαν σαν ουφο!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia μου εγώ ανησυχω πολύ συνέχεια,στον γιο μου δεν ήμουν τόσο αγχωμενη, πίστευα ότι τώρα στο δεύτερο θα είμαι χαλαρή τελείως αλλά που.. ίσως επειδή τον σηκώνω και γενικά όλο τρέχω να ανησυχω πιο πολύ,τι να πω.

Σε καταλαβαινω Ροζακι..εγω σημερα σηκωσα κατι..και ητανλιγο βαρυ....εκεινη την στιγμη ενιωσα ενα τραβηγμα..και τωρα εχω κατι πονακια...τα εχω κανει πανω μου....θελω να παω να το δω να ηρεμησω λιγο.....ας κανουμε υπομονη!ολα καλα θα ειναι θα το δουμε:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κανετε;

Στελλι καλως ηρθες και απο μένα.

Χαιρομαι που διαβαζω τα νεα σας κ ειστε ολες καλα.

Εμενα σημερα ηταν η τελευταία μου μερα στη δουλειά. Αυριο θα παω στο γιατρο κ εχω ηδη συνενοηθει να μου γραψει αναρρωτικη λιγες μερες κ μετα ετσι κ αλλιως ειχαμε συμφωνησει με τον εργοδοτη μου να σταματησω.

Κοριτσια δεν αντεχα αλλο, δουλευω περιπου 15 μερες χωρις ρεπο, απο 10 ωρες καθε μερα, κανω περιπου 6 με 7 μασαζ τη μερα κ οταν ζητησα μια κατανοηση επειδη αισθανόμουν δυσφορια η αντιμετωπιση που ειχα ηταν πολυ ασχημη. Στην ουσια ζητησα να μειωσουμε λιγο τα πολλα μασαζ γιατι δεν αντεχα να κανω τοσα πολλα μου είπαν οτι ετσι ειναι αμα σαρεσει κ άρχισαν να με χωνουν πιο πολυ. Κ μαλιστα να κανω κ αλλη δουλεια εξτρα που δεν ηταν δικη μου. Ο γιατρος μου οταν του εξηγησα πως εχει η κατασταση μου ειπε οτι απαγορευεται να κανω τοσα μασαζ καθε μερα γτ δεν κανει να ειμαι τοσες ωρες ορθια ουτε να σκυβω να βαζω δυναμη κτλ. Οταν προσπαθησα με ωραιο τροπο να τους το εξηγησω με κοιταζαν σαν ουφο!!!

Κοριτσι μου το ποσο σε καταλαβαινω δε λεγεται..................μπορει να μην εχουν φτασει τα γαιδουρια στη θεση των δικων σου...αλλα και εμενα με νευρα μου μιλανε και θυμο ωρες ωρες....

Μια χαρα που σταματας!!θα ηρεμησεις!!!!!!!

Μην στεναχωρεις αλλο το σπορακι σου:)!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμαν πια δεν καταλαβαινουν οι αναίσθητοι!! Τι να πεις!! Λες κ εχεις υπερδυνάμεις!! Ειπαμε.. Δεν ειμαστε σκλάβοι! Ελλάς στο μεγαλείο σου δεν αλλαζει η νοοτροπία!!!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...