Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Αμαν πια δεν καταλαβαινουν οι αναίσθητοι!! Τι να πεις!! Λες κ εχεις υπερδυνάμεις!! Ειπαμε.. Δεν ειμαστε σκλάβοι! Ελλάς στο μεγαλείο σου δεν αλλαζει η νοοτροπία!!!

Καλυτερα που σταματας να ηρεμήσεις να συνεχισεις την εγκυμοσυνη σου χωρις αγχος βεβαια τα χρηματα ειναι ενα θεμα αλλα εναν χρονο άνεργες θα τα καταφερουμε για χαρη του μωρού μας.

Εγω παραιτηθηκα (λευκή απολυση για να μπω οαεδ) την ιδια μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος γιατι μου ειχαν πει ως ορο για δυο χρονια δεν πρεπει να μεινω εγκυος ηταν δλδ ετσι η συμφωνια, μπορουσα βεβαια να μεινω γιατι απαγορεύεται να με απολυσουν αλλα θα ειχα συμπεριφορα άθλια και ψυχολογικο πολεμο οποτε δεν άξιζε σε καμια περιπτωση. Σε καταλαβαινω απολυτως!! Πανω απ ολα η ψυχικη σου ηρεμια και σωματική ξεκουραση το μωρακι σου σε θελει καλα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!

Αγκαλιά με το αιρκοντισιον!! Ουτε να απλώσω ρουχα δεν βγαίνω.

Αυριο εχω την αμνιο Αντε να τελειωνει αυτη η ιστορια.

Mε το καλό κοριτσάρα μου αύριο!!!!να πάνε όλα τέλεια!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ελσακι..

Eve ετσι ημουν στη πρώτη εγκυμοσυνη ειναι εξαντλητικό και σε καταλαβαινω. Εγω κανω εμετους ακομα, και οταν ειναι να κανω εμετο δεν εχω προειδοποιητικά σημάδια οπως ναυτία η λιγούρα, δεν προλαβαινω να παω τουαλετα! Βεβαια δεν ειναι πολλοι δυο αυτη την εβδομαδα. Μιλαμε ολο αλλάζουν τα συμπτωματα σε αυτη την εγκυμοσυνη. Και εχω νεύρα απο προχθες, ποιος εγω που σπανια νευριάζω πολυ. Αχ αυτες οι ορμόνες.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μικρά μεγάλα και αγόράκια!!!

Ntiakana σου εύχομαι να παν όλα καλά με την αμνιο!!!

Anastella μου καλή ξεκούραση, τώρα πια δεν θα στρεσάρεσε λόγο φόρτου εργασίας. Μόνο μπάνια, άπλα και φαί!!!!

Zamia μου καλή, πρόσεχε λίγο με τα βάρη (βέβαια, ποια μιλάει αλλά τεσπα). Προσπαθώ και εγώ να μην πιάνω καθόλου αλλά είναι αναπόφεκτο! Ο γιος μου είναι 16κιλά και τις δουλειές στο σπίτι (κουβά με νερό, κουβά με τα πλυμένα) τα σηκώνω ευθής.!!!

Ήρθαμε και εμεις πίσω απ'την διακοπές μας!!! Λίγες μέρες βρε κορίτσια. Ήθελα κι άλλλοοοοοο!!!! Η χαλκιδική πολύ ωραιά. Το τρίτο πόδι κατάλληλο για οικογένειες με παιδάκια! Περάσαμε πολύ ωραία. Το παιδί μου τρελλάθηκε με τις παραλίες και τα νερά. Αύριο έχω το τεστ γλυκόζης (2 ωρών) και επίσης είναι το μηνιαίο ραντεβού μου. Θα δω το παιδάκι μου πάλι!!!! :) ευτυχώς γτ κακοποίησα λίγο το σώμα μου στις διακοπές και ανησυχώ. Πολύ περπάτημα, λίγες ώρες ξεκούρασης και ύπνου.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Αγκαλιά με το αιρκοντισιον!! Ουτε να απλώσω ρουχα δεν βγαίνω.

Αυριο εχω την αμνιο Αντε να τελειωνει αυτη η ιστορια.

Mε το καλο κοπελα μου!!καλα αποτελεσματα!!

Υπάρχει καμία που να ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ απο ναυτια;

Εγώ δεν μπορώ να ισιώσω ακομα, 16 εβδ.μεθαύριο και εχω ελάχιστη βελτίωση στο θέμα ναυτία..

Εγω εχω ακομη ναυτια....αλλα μεσα στη βδομαδα αντε 3 φορες.....και αυτες μετα το κυριο γευμα...

Καλημέρα κορίτσια μικρά μεγάλα και αγόράκια!!!

Ntiakana σου εύχομαι να παν όλα καλά με την αμνιο!!!

Anastella μου καλή ξεκούραση, τώρα πια δεν θα στρεσάρεσε λόγο φόρτου εργασίας. Μόνο μπάνια, άπλα και φαί!!!!

Zamia μου καλή, πρόσεχε λίγο με τα βάρη (βέβαια, ποια μιλάει αλλά τεσπα). Προσπαθώ και εγώ να μην πιάνω καθόλου αλλά είναι αναπόφεκτο! Ο γιος μου είναι 16κιλά και τις δουλειές στο σπίτι (κουβά με νερό, κουβά με τα πλυμένα) τα σηκώνω ευθής.!!!

Ήρθαμε και εμεις πίσω απ'την διακοπές μας!!! Λίγες μέρες βρε κορίτσια. Ήθελα κι άλλλοοοοοο!!!! Η χαλκιδική πολύ ωραιά. Το τρίτο πόδι κατάλληλο για οικογένειες με παιδάκια! Περάσαμε πολύ ωραία. Το παιδί μου τρελλάθηκε με τις παραλίες και τα νερά. Αύριο έχω το τεστ γλυκόζης (2 ωρών) και επίσης είναι το μηνιαίο ραντεβού μου. Θα δω το παιδάκι μου πάλι!!!! :) ευτυχώς γτ κακοποίησα λίγο το σώμα μου στις διακοπές και ανησυχώ. Πολύ περπάτημα, λίγες ώρες ξεκούρασης και ύπνου.

Γιωτακι μου εκανες τις βουτιες σου?????!!!!!:D:D:D

Πω,πω εσυ κανεις και τετοιες δουλιτσες εεε???εγω δε τα εχω σηκωσει αυτα....τα αφηνω στον συζυγο..:tongue:κανω αλλες κουταμαρες....

παντος απο χθες εχω πονακια....θες για το βαρος που σηκωσα...θες επειδη αλλαζω βδομαδα.....επειδη μεγαλωνει???δεν ξερω τι να πω??:rolleyes:

εχουμε και εμεις αυριο ραντεβου!!!!δεν περνανε οι ωρες.....!!!εχω τρομερο αγχος......δεν ξερω γιατι ειμαι ετσι αυτη τη φορα..ισως επειδη εχουμε να τον δουμε τοσο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

πολυ ζεστη παλι σημερα.. ναναι καλα τα κλιματιστικα!!

αχ αυτα τα βαρη κι εγω ξεχνιεμαι καμια φορα και σηκωνω ..

ntiakana καλα αποτελεσματα!!

anastella καλη ξεκουραση, θα ηρεμισει και το μωρακι σου!

Γιωτα τι ωραια! εκανες και μπανακια?? ειχα παει κι εγω αυθημερον στην Ουρανουπολη περυσι και ηταν πολυ ομορφα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια! Την εκανα την αμνιο, ενα τρύπημα ολο και ολο, ποναει οσο μια ένεση τίποτα δηλαδη, ένιωσα μια πιεση οταν περασε το σάκο η βελόνα. Χειροτερα το περιμενα απο αποψη πόνου. Τίποτα δεν ειναι. Και εχω εναν αμυδρό πονο σαν πονο περιόδου χαμηλα στη κοιλια.

Ο γιατρος πολυ καλος μου πηρε το χερι μου και το τόποθετησε στο δικο του χερι ανάμεσα στο αγκώνα και καρπό και μου ειπε δεν θα μιλησεις καθολου αν πονέσεις πολυ σφίξε μου το χερι. Μιλαμε ανθρωπος.

Τωρα ειμαι ξαπλωμένη και με προσέχουν.

Πρόσεχε με τα βάρη Ζαμια..


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια! Την εκανα την αμνιο, ενα τρύπημα ολο και ολο, ποναει οσο μια ένεση τίποτα δηλαδη, ένιωσα μια πιεση οταν περασε το σάκο η βελόνα. Χειροτερα το περιμενα απο αποψη πόνου. Τίποτα δεν ειναι. Και εχω εναν αμυδρό πονο σαν πονο περιόδου χαμηλα στη κοιλια.

Ο γιατρος πολυ καλος μου πηρε το χερι μου και το τόποθετησε στο δικο του χερι ανάμεσα στο αγκώνα και καρπό και μου ειπε δεν θα μιλησεις καθολου αν πονέσεις πολυ σφίξε μου το χερι. Μιλαμε ανθρωπος.

Τωρα ειμαι ξαπλωμένη και με προσέχουν.

Πρόσεχε με τα βάρη Ζαμια..

Περασε και αυτο καλη μου!!ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα?

Ολα μια χαρα!!!!σε ιδιωτικο γιατρο πηγες η σε δημοσιο νοσοκομειο?

Σου ειπε να καθησεις καθολου ξαπλωμενη?

Δεν ξανακανω βλακειες με βαρος......τα εχω κανει πανω μου.....:(

Link to comment
Share on other sites

'Εκανα τα μπάνια μου ναι, αλλά δεν κάθησα στην άμμο (για αποφυγή τυχόν μολύνσεων). Ούτε στον ήλιο κάθησα για να μην ζαλιστώ. Ούφ ήταν πολύ ωραία!

Ntiakana πότε θα έχεις αποτελέσματα? Ελπίζω όλα να παν καλά.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ χαρα σας!! Ολα καλα με την αυχενική εχθές, μας παίδεψε λιγο με την θέση, αλλα ολα τα αποτελεσματα τέλεια!!! Ενα ροζ να παραγγείλω κ εγω γιατι εχουμε κοριτσάκι! Κ τελικα ΠΗΤ 26/12!!! Εσείς πως είστε κορίτσια μου; ntiakana καλά αποτελέσματα να εχεις μεσα απο την καρδιά μου! Zamia μην σε ξανακούσω να σηκώσεις βάρος, θα σε μαλώσω! Χαχαχα!!! Απο συμπτώματα κορίτσια μου τιποτα. Ούτε στην αρχή ούτε τωρα. Μονο δυσκοιλιότητα!

Link to comment
Share on other sites

Samantha με το καλο η μπεμπουλα σας, ωραια ροζ νεα!

Εγω παλι ελαχιστη ναυτία οταν μενω πολυ ωρα νηστική ομως εδω και δυο τρεις μερες μου εχει καρφωθεί οτι η κοιλια μου μικραίνει και ρωταω συνεχεια τον αντρα μου πως του φαινεται μου λεει ιδια ειναι αλλα εγω την βλεπω πιο ξεφούσκωτη επισης το στηθος ενω ηταν πρησμενο τωρα οχι και τοσο ουτε ποναει η ειναι ευαίσθητο στο άγγιγμα, φοβαμαι μην το εχω χασει και τρέμω να παω στον γιατρο εχω ραντεβου 4/7 αλλα και απο την αλλη να περιμενω τοσο παει πολυ. Δεν ξερω τι να κανω για την ωρα απλα ζω με το αγχος.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ntiakana Μπράβο για την αυχενική! Θα δεις μόλις βγουν τα αποτελέσματα, θα είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα!

Λοιπόν, μόλις μπήκαμε από τον γιατρό. Μου έφυγε ένα βάρος! Ξαναείδαμε την μικρή, η οποία έχει φτάσει πια τα 192 γρ. και όπως πάντα έκανε τα ακροβατικά της. Αυτό το παιδί σε μια φυσιολογική στάση δεν το έχουμε δει! χαχαχα Σήμερα ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω σαν να έκανε κατακόρυφο, μετά γύρισε και καθόταν με το χέρι της πίσω από το κεφάλι και σαν να χαμογελούσε (ο γιατρός το είπε, μην με περάσετε για χαζομαμά! χαχαχα Που είμαι δηλαδή, αλλά μην το κάνουμε και θέμα....) Τελοσπάντων, του είπα και για το άγχος μου της προηγούμενης εβδομάδας και μου είπε όποτε θέλω να πηγαίνω να το βλέπω το μωρό. Επίσης, είναι πολύ πιθανό από την επόμενη εβδομάδα (18+) να αρχίσω να το καταλαβαίνω καλύτερα.

Από κιλά, πήρα μισό κιλό τις 3 εβδομάδες που μεσολάβησαν και συνολικά είμαι -1 κιλό από το βάρος που ξεκίνησα (είχα χάσει λίγα στην αρχή), οπότε μέχρι εδώ καλά. Γενικά, προσέχω γιατί ξεκίνησα με αρκετά κιλά πάνω από το φυσιολογικό μου (περίπου 10) και γιατί είμαι σε επιφυλακή με το ζάχαρο. Όλα οκ όμως.

Β επιπέδου έκλεισα για 25/7 και ενδιάμεσα θα κάνω και μία καμπύλη σακχάρου (νωρίς) λόγω της προδιάθεσης. Να που θα φύγει και ο 4ος μήνας και ούτε που θα το καταλάβουμε.

Να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς τρώτε κατεψηγμένα ψάρια (πχ. βραστόψαρα, γαρίδες) και λαχανικά; Καφέ πίνετε; Κανονικό ή ντεκαφεινέ;

Λόγω της απειρίας μου, μ΄ έχει πιάσει μια τρέλα με τη διατροφή και αποφεύγω τον καφέ και τα γλυκαντικά (πχ. παγωμένο τσάι light, αναψυκτικά light, τσίχλες). Όχι ότι μου λείπουν τρελά, αλλά είμαι περίεργη να δω αν υπερβάλλω.

:D

Καλό απόγευμα!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Samantha με το καλο η μπεμπουλα σας, ωραια ροζ νεα!

Εγω παλι ελαχιστη ναυτία οταν μενω πολυ ωρα νηστική ομως εδω και δυο τρεις μερες μου εχει καρφωθεί οτι η κοιλια μου μικραίνει και ρωταω συνεχεια τον αντρα μου πως του φαινεται μου λεει ιδια ειναι αλλα εγω την βλεπω πιο ξεφούσκωτη επισης το στηθος ενω ηταν πρησμενο τωρα οχι και τοσο ουτε ποναει η ειναι ευαίσθητο στο άγγιγμα, φοβαμαι μην το εχω χασει και τρέμω να παω στον γιατρο εχω ραντεβου 4/7 αλλα και απο την αλλη να περιμενω τοσο παει πολυ. Δεν ξερω τι να κανω για την ωρα απλα ζω με το αγχος.

Μια χαρά τα πας.... Κι εγώ έτσι ήμουν... καταλάγιασαν τα συμπτώματα μόλις μπήκα στον 4ο. Σίγουρα το στήθος είναι λιγότερο ευαίσθητο και μπορεί να μην έχει μικρύνει η κοιλιά σου, αλλά να έχεις ξεφουσκώσει. Είχα περάσει κι εγώ το ίδιο άγχος... Προσπαθούσα να το εκλογικεύσω και δεν μπορούσα. Επειδή μέχρι 4/7 είναι λίγες μέρες, μήπως να τηλεφωνούσες στον γιατρό σου να πας για 5-10 λεπτά να το ακούσεις; Απ΄ ό,τι κατάλαβα σήμερα είναι αναμενόμενο να το κάνουμε αυτό και να αγχωνόμαστε επίσης.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ntiakana Μπράβο για την αυχενική! Θα δεις μόλις βγουν τα αποτελέσματα, θα είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα!

Λοιπόν, μόλις μπήκαμε από τον γιατρό. Μου έφυγε ένα βάρος! Ξαναείδαμε την μικρή, η οποία έχει φτάσει πια τα 192 γρ. και όπως πάντα έκανε τα ακροβατικά της. Αυτό το παιδί σε μια φυσιολογική στάση δεν το έχουμε δει! χαχαχα Σήμερα ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω σαν να έκανε κατακόρυφο, μετά γύρισε και καθόταν με το χέρι της πίσω από το κεφάλι και σαν να χαμογελούσε (ο γιατρός το είπε, μην με περάσετε για χαζομαμά! χαχαχα Που είμαι δηλαδή, αλλά μην το κάνουμε και θέμα....) Τελοσπάντων, του είπα και για το άγχος μου της προηγούμενης εβδομάδας και μου είπε όποτε θέλω να πηγαίνω να το βλέπω το μωρό. Επίσης, είναι πολύ πιθανό από την επόμενη εβδομάδα (18+) να αρχίσω να το καταλαβαίνω καλύτερα.

Από κιλά, πήρα μισό κιλό τις 3 εβδομάδες που μεσολάβησαν και συνολικά είμαι -1 κιλό από το βάρος που ξεκίνησα (είχα χάσει λίγα στην αρχή), οπότε μέχρι εδώ καλά. Γενικά, προσέχω γιατί ξεκίνησα με αρκετά κιλά πάνω από το φυσιολογικό μου (περίπου 10) και γιατί είμαι σε επιφυλακή με το ζάχαρο. Όλα οκ όμως.

Β επιπέδου έκλεισα για 25/7 και ενδιάμεσα θα κάνω και μία καμπύλη σακχάρου (νωρίς) λόγω της προδιάθεσης. Να που θα φύγει και ο 4ος μήνας και ούτε που θα το καταλάβουμε.

Να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς τρώτε κατεψηγμένα ψάρια (πχ. βραστόψαρα, γαρίδες) και λαχανικά; Καφέ πίνετε; Κανονικό ή ντεκαφεινέ;

Λόγω της απειρίας μου, μ΄ έχει πιάσει μια τρέλα με τη διατροφή και αποφεύγω τον καφέ και τα γλυκαντικά (πχ. παγωμένο τσάι light, αναψυκτικά light, τσίχλες). Όχι ότι μου λείπουν τρελά, αλλά είμαι περίεργη να δω αν υπερβάλλω.

:D

Καλό απόγευμα!

Μπραβο καλη μου δοξα το θεο ολα καλα και το μπεμπέ σου ειναι ακροβάτης τι να κανουμε.

Οσο για την διατροφη εφοσον υπαρχει διαβήτης κύησης προσεχε οσο μπορεις σε παρακαλω χωρις υπερβολες, κατεψυγμενα ψαράκια απο γαρίδες εχω φαει σε μακαροναδα δεν εχω ακουσει τιποτα αν κανει η οχι? τα τρωω ολα γενικα εκτος απο γλυκα που τα απεχθάνομαι ελαχιστες φορες εχω φαει παγωτο η μπακλαβά με παγωτο που ολη την ωρα τρωει ο αντρας μου μπροστα μου και τρωω λιγο και εγω.

Απο αναψυκτικά ξερω οτι δεν κανει γενικως αλλα πινω που και που sprite και μπυρα εχω πιει 4-5 φορες.

Καφε καθολου, σε παρακολουθεί αιματολόγος ? σου εχει δωσει διατροφη ειδική που δινουν καμια φορα? να προσεχεις να ειναι πολυ καλα πλυμμενα ολα και καλοψημένα τα κρεατικά.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...