Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Λοιπόν εμενα ο γιατρος μου δεν ειναι συμβεβλημενος με εοππυ. Στην αρχή νομιζα οτι πρεπει να παω κ σε γυναικολογο του ικα για να μου γραψει την αδεια. Αλλα με ενημερωσαν οτι η διαδικασία αλλαξε. Αν ο γιατρος ειναι ιδιωτικος οπως ο δικος μου, κ δεν ειναι με εοππυ, οπωσδηποτε περνας απο επιτροπη. Πας κατι χαρτια στο ικα που υπάγεσαι κ περιμενεις...

Χαρα εσυ τι διαδικασια ειχες κανει;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαρα τελεια που ηρεμησες απο συμπτωματα!!!

Αν μπορείς ενημερώσε με τι διαδικασιες εχει η αδεια.ενα μηνα μηνα και εγω..μπορει να την παει ο σύζυγος?ηδη ο υπέρηχος δειχνει πως εχω συσπάσεις...

Πως πληρωνομαστε??

ολη τη διαδικασια την εκανε ο αντρα μου γιατι πανω το χαρτι ελεγε κλινηρης ή κατι παρομοιο δεν θυμαμαι ακριβως.

πηρα το χαρτι απο το γιατρο μου και το πηγα σε γιατρο του ΙΚΑ. απο εκει με εστειλαν στις παροχες.

μετα απο 10 μερες με ενημερωσαν να περασω επιτροπη. εμενα εκει μονο το βιβλιαριο μου ζητησαν δεν ηθελαν υπερηχο. απο εκει πας παλι στις παροχες και σου δινουν ενα χαρτι για τον εργοδοτη. οταν πας πες τους οτι θελεις μονο αυτο το χαρτι για να μην περιμενεις χωρις λογο.

το χαρτι αυτο το πας στον εργοδοτη σου, στο υπογραφει και το ξαναπας στις παροχες του ΙΚΑ. εκει αυτοι χρειαζονται καποια χαρτια αλλα δεν θυμαμαι ποια, μπορεις να τους παρεις ενα τηλεφωνο να τους ρωτησεις.

εκει σου δινουν 2 χαρτια ενα ειναι για εσενα και ενα το πηγαινεις στον εργοδοτη σου. ειναι για την πληρωμη σου.

εμενα το ΙΚΑ θα μου δωσει 150 και τα υπολοιπα θα μου τα δωσει η Πρωτοβαθμια. δεν εχω πληρωθει ομως ακομα για να σου πω με σιγουρια.

αυτα τα λιγα:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

εχει αρκετο τρεξιμο αλλα μπορει και να μην χρειαζεται να περασεις επιτροπη. εγω επρεπε γιατι δικαιουμουνα μονο μεχρι 15 μερες απο τη δουλεια, επειδη ειμαι αναπληρωτρια και το χειμωνα ειχα παρει τις 2...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς γυρισαμε απο τον γιατρο. Η μπεμπα μας ειναι μια χαρα, ολο κουνηματα ηταν στον υπερηχο.

Κ εχω να κανω παλι ενα σωρο εξετάσεις.

Μπράβο στην μπεμπούλα που είναι ζωηρή!

Κι εγώ αύριο πρωί πρωί εξετάσεις... Υπομονή! :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γυρισαμε απο τον γιατρο. Η μπεμπα μας ειναι μια χαρα, ολο κουνηματα ηταν στον υπερηχο.

Κ εχω να κανω παλι ενα σωρο εξετάσεις.

ιιιιιιιι μια χαρά η μπεμπούλα!!!!τέλεια!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!! Πως ειστε;

Επειδή πρωι πρωι με έχουν ζαλισει στα σχολια, μπορείτε να μου πείτε οσες πήγατε προσφατα στο γιατρο ποσα γραμμαρια ειναι το νινι σας;

Εμενα χθες, 16 +3 βγαινει 162 γραμμαρια. Κ μου λεει εδω η πεθερα μου οτι ειναι πολυ μεγαλη κ Μήπως εχω διαβήτη κυησης....

Θα μου πεσουν τα μαλλια μου με αυτα που ακουω. Ξερει καποια κατι;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!! Πως ειστε;

Επειδή πρωι πρωι με έχουν ζαλισει στα σχολια, μπορείτε να μου πείτε οσες πήγατε προσφατα στο γιατρο ποσα γραμμαρια ειναι το νινι σας;

Εμενα χθες, 16 +3 βγαινει 162 γραμμαρια. Κ μου λεει εδω η πεθερα μου οτι ειναι πολυ μεγαλη κ Μήπως εχω διαβήτη κυησης....

Θα μου πεσουν τα μαλλια μου με αυτα που ακουω. Ξερει καποια κατι;

Καλημερα κοριτσι μου.η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τα γρ του μωρου μου απο την τελευταια επισκεψη κ ειναι λιγο δυσκολο να βρω της πρωτης αλλα τα γρ του μωρου σου ειναι φυσιολογικα.120-170γρ περιπου 16-17εβδ.

Ο διαβητης κυησης εμφανιζεται μετα την 20εβδ.λογικα σε κανενα μηνα θα κανεις την καμπυλη

Ειχα διαβητη κυησης κ ενα μεγαλο μωρο που ομως δεν ηταν λογω του διαβητη.μονο ο γιατρος σου ειναι καταλληλος για τετοια συμπερασματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ..ναι είναι λίγο αστείο να κρίνει από γραμμάρια ότι είναι μεγάλο το μωρό. Διαβήτης κύησης εμφανίζετε μετά τον 6ον μήνα. Σήμερα πήρα και εγώ τα αποτελέσματα της 3ώρης καμπύλης. Ήταν πολύ καλά! Η μαία σχολίασε ότι είμαι στα πρόθυρα υπογλυκαιμίας!! Αλλά και πάλι. Μετά τον 6ον μήνα θα δείξει!!!!

Σήμερα από το πρωί που ξύπνησα όλο πεινάω!Οτι και να φάω δεν με πιάνει τόπο!!! Τί να κάνω πιά!!!??? :shock:


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. :)

Η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος μου δεν σχολιασε κατι μου ειπε οτι ολα ειναι τελεια. Τωρα βεβαια ο καθενας λεει τα δικα του.

Εμένα στις 17w0d ήταν 197γρ. Είναι κάπως παραπάνω από το αναμενόμενο , αλλά οκ. Διαβήτη δεν έχω. Έχω μια προδιάθεση, αλλά όταν θα ρθει η ώρα βλέπουμε. Το μέγεθος μπορεί να έχει να κάνει και με το αν είναι ψηλό μωρό ίσως. Παίρνω κσι μια πολυβιταμίνη... τι να πω; Μου αρκεί που είναι καλά και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε. ☺


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,τι κάνετε; Εγώ το βράδυ θα πάω στον γιατρό. Έχουμε καμιά κοπέλα που πάει για vbac?

Να σου πω... έχω κάνει καισαρική λόγω ενός χειρουργείου πέρισυ και φέτος με ρώτησε ο γυναικολόγος αν θέλω να γεννήσω φυσιολογικά ή να πάω κατευθείαν καισαρική. Θα είναι vbac ο φυσιολογικός τοκετός ή είναι καμιά ειδικότερη τεχνική;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...