Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

μελίτα προσπάθησα να της δώσω φρέσκο γάλα και εβαπορέ και η μικρή μου δεν ήπιε καθόλου!!! Αποφάσισα τελικά να συνεχίσω όταν είδα ότι και το ωράριο της δουλειάς με βολεύει. Πριν βέβαια τη θήλαζα περισσότερες φορές μέσα στη μέρα έστω κι από λίγο και χωρίς να το καταλάβω κόπηκαν αυτοί οι θηλασμοί. Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι πρόσφερε εγώ το στήθος και η μικρή δε το αποζητούσε. Τώρα που γυρνάω από τη δουλειά με ψάχνει και επίσης κάποιες φορές πάει να μου σηκώσει τη μπλούζα! Ευτυχώς είμαστε μόνες! :lol:

Εμείς τη βαπτίσαμε 9 μηνών. Βασικά επειδή είναι μεγαλούτσικη θα προτιμούσα κανά 2 μήνες μικρότερη αλλά δε μας βόλευε με την άδεια του άντρα μου.

Κορίτσια χτες είδα ότι η μικρή μου περπατάει στα έπιπλα πάντα συνέχεια όρθια και δεν κάθεται κάτω. Πήγε ακόμη και στις ντουλάπες πλάγια που δεν μπορούσε να κρατηθεί. (Ακόμη απορώ πως μπορεί να σηκώνεται σα τη γατούλα να βάζει την παλάμη στη ντουλάπα και να σηκώνεται!). Γιἀυτό σας ρώτησα μήπως είναι δείγμα ότι θα περπατήσει μόνη.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν πείραζει Δεσποινάκη, είχα καιρό να μπω έτσι κι αλλίως ...

Εμείς σκεφτόμαστε να την βαφτήσουμε τέλη Απριλίου, και έγω δεν ήθελα να την βαφτίσω χειμώνα...Θα την βαφτίσουμε Ζαχαρούλα (το όνομα της πεθεράς μου ,που δεν ζει)και την φωνάζουμε Ζένια.

Οικατ και εμένα το ίδιο κάνει μου ανεβάζει την μπλούζα.

Κάπου διάβασα ότι αυτό ίσως να το κάνουν επειδή τους λείπουμε όταν είμαστε στην δουλέια.Είναι θέμα χρόνου μέχρι να περπατήσει και να την κυνηγάς.

Μελίτα εγώ γύρισα στην δουλεία οταν η μικρούλα μου ήταν 5,5 μηνών ,προσπαθούσαμε να της δώσουμε ξένο γάλα και δεν το ήθελε με τιποτα, προτιμούσε να μένει νηστική από το να πίνει ξένο γάλα. Με το μπιμ΄περό δεν είχε πρόβλημα γιατί της έδινα καμία φορα κιντερτε και μια χαρα το έπινε απλά δεν ξέρω γιατί τόση άρνηση τότε... Τελικά ξένο γάλα ήπιε όταν ήταν 10 μηνών και χρειάστηκε για επαγγελματικους λόγους να φύγω ταξίδι στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

μελίτα προσπάθησα να της δώσω φρέσκο γάλα και εβαπορέ και η μικρή μου δεν ήπιε καθόλου!!! Αποφάσισα τελικά να συνεχίσω όταν είδα ότι και το ωράριο της δουλειάς με βολεύει. Πριν βέβαια τη θήλαζα περισσότερες φορές μέσα στη μέρα έστω κι από λίγο και χωρίς να το καταλάβω κόπηκαν αυτοί οι θηλασμοί. Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι πρόσφερε εγώ το στήθος και η μικρή δε το αποζητούσε. Τώρα που γυρνάω από τη δουλειά με ψάχνει και επίσης κάποιες φορές πάει να μου σηκώσει τη μπλούζα! Ευτυχώς είμαστε μόνες! :lol:

Εμείς τη βαπτίσαμε 9 μηνών. Βασικά επειδή είναι μεγαλούτσικη θα προτιμούσα κανά 2 μήνες μικρότερη αλλά δε μας βόλευε με την άδεια του άντρα μου.

Κορίτσια χτες είδα ότι η μικρή μου περπατάει στα έπιπλα πάντα συνέχεια όρθια και δεν κάθεται κάτω. Πήγε ακόμη και στις ντουλάπες πλάγια που δεν μπορούσε να κρατηθεί. (Ακόμη απορώ πως μπορεί να σηκώνεται σα τη γατούλα να βάζει την παλάμη στη ντουλάπα και να σηκώνεται!). Γιἀυτό σας ρώτησα μήπως είναι δείγμα ότι θα περπατήσει μόνη.

η μικρη ειναι ετοιμη!!!:D:D:D:D:Dαυτο με τις ντουλαπες μου το εκανε μια εβδομαδα πριν περπατησει!!!! ετοιμασου!!!! ειναι μονο θεμα αυτοπεποιθησης πλεον!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραζει Δεσποινάκη, είχα καιρό να μπω έτσι κι αλλίως ...

Εμείς σκεφτόμαστε να την βαφτήσουμε τέλη Απριλίου, και έγω δεν ήθελα να την βαφτίσω χειμώνα...Θα την βαφτίσουμε Ζαχαρούλα (το όνομα της πεθεράς μου ,που δεν ζει)και την φωνάζουμε Ζένια.

Οικατ και εμένα το ίδιο κάνει μου ανεβάζει την μπλούζα.

Κάπου διάβασα ότι αυτό ίσως να το κάνουν επειδή τους λείπουμε όταν είμαστε στην δουλέια.Είναι θέμα χρόνου μέχρι να περπατήσει και να την κυνηγάς.

Μελίτα εγώ γύρισα στην δουλεία οταν η μικρούλα μου ήταν 5,5 μηνών ,προσπαθούσαμε να της δώσουμε ξένο γάλα και δεν το ήθελε με τιποτα, προτιμούσε να μένει νηστική από το να πίνει ξένο γάλα. Με το μπιμ΄περό δεν είχε πρόβλημα γιατί της έδινα καμία φορα κιντερτε και μια χαρα το έπινε απλά δεν ξέρω γιατί τόση άρνηση τότε... Τελικά ξένο γάλα ήπιε όταν ήταν 10 μηνών και χρειάστηκε για επαγγελματικους λόγους να φύγω ταξίδι στο εξωτερικό.

Ωραίο το Ζαχαρούλα αλλά προτιμώ το Ζένια! Και εγώ έβγαλα το όνομα της πεθεράς μου (Ελένη) αλλά την φωνάζουμε Έλενα. Την βατίσαμε όταν ήταν 7 μηνών και το μετάνιωσα επειδή ήταν Ιούλιος και στην εκκλησία στάζαμε από την ζέστη! Το επόμενο λέω να το βαφτίσω τον Μαϊο.

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι και έμενα δεν με ενθουσίαζε το Ζαχαρούλα, ούτε τον άνδρα μου αλλά για συναισθηματικούς λόγους αποφασίσαμε να την βγάλουμε Ζαχαρούλα....ελπίζω να μην μας βρίζει αργότερα...

Εγώ φοβάμαι ότι θα κλαίει πολύ στην βάφτιση...είχαμε πάει σε μια βάφτιση που το κοριτσάκι ήταν 2 χρονών και δεν ήθελε να μπεί στην κολυμπήθρα, τελικά το έβαλαν οι γονείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lidaad κι εγώ δεν την έχω βαπτίσει ακόμη καί ούτε έχω κανονίσει ημερομηνία. Προς τα τέλη Μαίου σκέφτομαι, να δω και με την εκκλησία. Για το όνομα προς το παρόν παίζει το Μιχαέλα, εάν δεν αλλαχθεί τελευταία στιγμή, από το όνομα του μπαμπά μου που δεν ζει. Τώρα για το πως θα αντιδράσει το βλέπω κι εγώ λίγο δύσκολο. Μια μέρα που ήταν κοντά ένας ιερέας και πήγε να την χαιδέψει του έσπρωξε το χέρι προς τα πέρα! Και φυσικά δεν πάει αγκαλιά σε κανέναν ΄αλλον εκτός από τους γονείς της και την γιαγιά της. Έχουμε κλάματα.....

Πήρα το advance να δοκιμάσουμε, καθώς θα είναι και η μητέρα μου εδώ να της το δώσει, ώστε να μην επηρεάζεται από την παρουσία μου. Θα σας πω αποτελέσματα. Λίγο που δοκίμασα εγώ είναι πολύ γλυκό και έχει γεύση βανίλιας. Δεν είχα ξαναπιει κάτι παρόμοιο. Ούτε εμένα παίρνει μπιμπερό και φυσικά δεν θα το ξεκινήσω τώρα. Με το εκπαιδευτικό ποτηράκι ή το απλό ποτήρι. Θα δούμε.

Παρεπιπτόντως, κι εμένα προσπαθεί να ανεβάσει την μπλούζα και της αρέσει να βάζει το χέρι μέσα από την μπλούζα. Κι εμένα μου αρέσει αυτό:)

οικατ πριν ξεκινήσεις δουλειά έκανες καμία δοκιμή με το άτομο που σου κρατάει το μωρό π.χ. να λείψεις όλη τη μέρα σαν να είσαι στη δουλειά?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

αχ δε ξέρω τι θέλω! Βέβαια από το μωρό εξαρτάται κι όχι από μένα! Ελπίζω να περπατήσει γρήγορα και να μάθει και γρήγορα γιατί όταν ξεκινήσουμε για 2ο θα ζοριστώ..... θέλω πολλά; :roll:

μελίτα και μένα μου πρότειναν το advance και το neslac σαν πιο γλυκά. Είχα όμως αποφασίσει να συνεχίσω κι έτσι αγόρασα το 2ο αλλά μένει στο ντουλάπι. Άσε που το μετάνιωσα γιατί είναι και μεγάλης διάρκειας και θα προτιμούσα το 1ο.

Μελίτα το πρωί τη μικρή την κρατάει ο άντρας μου γιατί δουλεύει πάντα απόγευμα. Ευτυχώς είμαστε τυχεροί σε αυτό! Βέβαια θα έχουμε πρόβλημα για μια εβδομαδα που θα τυχει εκτάκτως να είμαστε και οι 2 πρωί αλλά κανονίσαμε να έρθει η πεθερά μου. Ευκαιρία να κάνω και το παιδικό!!! :lol: Σε διαφορετική περίπτωση θα σκεφτόμουν τον παιδικό και όχι γυναίκα γιατί δεν εχω κάποια γνωστή και θα φοβόμουν. Αν έχεις δικό σου άτομο νομίζω ότι επιβάλλεται να γνωρίσει σιγά σιγά τη μικρή και να μείνει αρχικά λίγο μόνη και ν'αυξάνεται αυτό το όριο.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Την δικιά μου θα την κρατάει η μητερα μου και δεν έχουμε πρόβλημα να την συνηθίσει. Απλά έως τώρα δεν την έχει ταίσει ποτέ άλλο άτομο εκτός από εμένα και θα πρέπει να την αφήνω σιγά σιγά μόνη με την γιαγιά να της δίνει την φρουτόκρεμα. Θέλει κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση στο φαγητό καθώς χαζεύει εύκολα και αποσπάται η προσοχή της από το ο,τιδήποτε και δεν τρώει.

Φανταστείτε τι πίνω τώρα! Advance γαλατάκι με χέμο καθώς σκέτο δεν μπόρεσα να το πιώ. Τελικά εγώ θα πιω όλο το λίτρο ή θα το κάνω κρεμούλα γιώτης. Η μπεμπούλα δεν το θέλει με τίποτα.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι και έμενα δεν με ενθουσίαζε το Ζαχαρούλα, ούτε τον άνδρα μου αλλά για συναισθηματικούς λόγους αποφασίσαμε να την βγάλουμε Ζαχαρούλα....ελπίζω να μην μας βρίζει αργότερα...

Εγώ φοβάμαι ότι θα κλαίει πολύ στην βάφτιση...είχαμε πάει σε μια βάφτιση που το κοριτσάκι ήταν 2 χρονών και δεν ήθελε να μπεί στην κολυμπήθρα, τελικά το έβαλαν οι γονείς.

Κι εγώ δεν τον έχω βαφτίσει ακόμα..... Κανονίσαμε ημερομηνία για 15 Μαϊου και ο Θεος βοηθος γιατί προβλέπω πολύ κλάμα!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

με απογοήτευσες που δεν ήπιε ούτε το advance! Ημουν σίγουρη ότι θα το έπινε. Πάντως που το είχα ρωτήσει στο φορουμ μια κοπέλα είπε ότι έκανε 2 εβδομάδες να πιει φρέσκο! Εμένα μου εκανε εντύπωση η δικιά μου. Δοκιμάζει και τρώει τα πάντα. Στο γάλα γιατί είπε όχι; :roll::shock:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοριτσια!

Από τότε που άρχισα πάλι δουλειά δεν έχω πολύ χόνο να γράφω αλλά διαβάζω τα νέα σας για τα νινάκια που μεγαλώνουν και περπατάνε!

ερώτηση προς θηλάζουσες: πόσες φορές θηλάζετε; εγώ πρωί, απόγευμα, βράδυ και μεταμεσονύχτια.

ερώτηση με περπατητές: το μωρό σας πριν να περπατήσει ποια ήταν η συμπεριφορά του; Και από την πρώτη φορά που περπάτησε μόνο του τώρα πέφτει ή όχι; Μπουσουλάει ταυτόχρονα ή αντέχει να είναι συνεχεια όρθιο; Βγαίνετε και έξω ή με το καρότσι; Σας ζάλισα; :lol:

Θηλάζω στις 5:30 το πρωί όταν είναι ανήσυχη γιατί σηκώνομαι στις 5:45 για δουλειά. Η κυρία που την κρατάει της δίνει κατά τις 10 περ. 120 ml φρέσκο γάλα Όλυμπος με νιφάδες βρώμης. Μετά τις 5 που γυρίζω από τη δουλειά τις πρώτες 10 μέρες γατζωνόταν πάνω μου και ήθελε φανατικά να θηλάσει για αρκετή ώρα μάλιστα. Τις 2 τελευταίες μέρες δεν ζήτησε, ίσως επειδή ήταν και ο πατέρας της στο σπιτι και την απασχόλησε μέχρι να φάω τουλάχιστον. Μετά το απογευματινό ο μεγάλος θηλασμός ειναι πάλι γύρω στις 9 πριν τον ύπνο. Τις πρώτες μέρες όμως που πήγαινα στη δουλειά ήμουν όλο το απόγευμα σε διαρκή αναζήτηση στήθους, ευτυχώς το ξεπερνάει σιγά σιγά. Το πρωίνό κλάμα όταν ξυπνάει και δε με βρίσκει και αυτό τείνει να το ξεπεράσει και πολύ χαίρομαι!

Η δικιά μου δε λέει να περπατήσει κανονικά, αν και τα πρώτα βήματα τα έκανε την Πρωτοχρονιά. Περισσότερο μπουσουλάει, και μόνη της κάνει 5-6 βηματα δειλά και μετά κάθεται κάτω. Στηρίζεται όμως και εκείνη όπως είπατε στις ντουλάπες!

Όσο για το σιδέρωμα, δεν προλαβαίνω να σιδερώσω τίποτα, μία στις 15 έρχεται μια καλή κυρία και σιδερώνει ό,τι της εχω έτοιμο...Θα ζητήσω και από την κυρία που την κρατάει να μας σιδερώνει τίποτα!

Επίσης θέλω νας σας μεταφέρω τον ενθουσιασμό μου για αυτή την κυρία που προσέχει τη Δήμητρα: μένει στην πολυκατοικία μας, είναι εξαιρετικός άνθρωπος, την ξέρω πολλά χρονια και αγαπάει το παιδάκι μου τρελλά, της έχει μάθει ένα σωρό λεξούλες (εγώ μόνο το "νάνι" και "μαμ" της έμαθα :-() και της κάνει δωράκια :-D, τη βγάζει φωτογραφίες, την πάει βόλτες μαζί με την κόρη της! Νοιωθω απίστευτα τυχερή γιατί δεν έχουμε γονείς-αδέρφια και δεν υπάρχει κάποιο άλλο άτομο που θα μπορούσα να εμπιστευτώ τη φύλαξή της.

Επεξεργάστηκαν by evi155

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλη χρονια και παλι!! διαβαζω τα νεα σας αλλα τωρα με την δουλεια ειναι λιγο δυσκολο να μπαινω. εμεις δεν εχουμε περπατησει ακομα αλλα 2 βηματακια τα κανουμε αν μας ξεγελασει η μαμα!!! ποια απο σας σκεφτεται να βαφτησει την μικρη της μιραντα??? εγω ετσι λεγομαι και γιορταζω των αγιων παντων, σημασια εχει αν το γιορταζετε εσεις και ετσι το μαθαινουν φιλοι και συγγενεις..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

evi155 όταν της δίνετε το γαλα με την βρωμη δεν χυνεται το μισό κατω? μια φορα που δοκιμασα πασαλειφτηκαμε κι οι δυο.

Σήμερα εχουμε μπουκωμενη μυτη κ μυξούλες κ δεν καθεται με τιποτα να της βαλω φυσιολ. ορο.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλη χρονια και παλι!! διαβαζω τα νεα σας αλλα τωρα με την δουλεια ειναι λιγο δυσκολο να μπαινω. εμεις δεν εχουμε περπατησει ακομα αλλα 2 βηματακια τα κανουμε αν μας ξεγελασει η μαμα!!! ποια απο σας σκεφτεται να βαφτησει την μικρη της μιραντα??? εγω ετσι λεγομαι και γιορταζω των αγιων παντων, σημασια εχει αν το γιορταζετε εσεις και ετσι το μαθαινουν φιλοι και συγγενεις..

Εγώ το σκέφτομαι, λένε την μαμά μου Μιράντα (από το Μυροφόρα). Στο θέμα της γιορτής έχεις ένα δίκιο!!!!

Μάλλον εκεί θα καταλήξουμε, ακόμα το σκεφτόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

evi155 όταν της δίνετε το γαλα με την βρωμη δεν χυνεται το μισό κατω? μια φορα που δοκιμασα πασαλειφτηκαμε κι οι δυο.

Σήμερα εχουμε μπουκωμενη μυτη κ μυξούλες κ δεν καθεται με τιποτα να της βαλω φυσιολ. ορο.

Καλημέρα και περαστικά στα συναχωμένα!

Στην αρχή χυνόταν αλλά τώρα το δίνουμε με κανονικό μεταλλικό κουταλάκι και είναι καλύτερα.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...