Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Despoina συγχαρητήρια!!! Τί ωραία!!!

Πολύ χαίρομαι κι εγώ με τα απρόσμενα! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!

Κουράγιο και υπομονή με τη μικρή, θα ηρεμήσει μόλις βγούνε αυτά τα 2-3 και αφού είναι όλα μαζί ίσως να ναι και καλύτερα.

Καλά κι εμείς με την περίοδο δεν το προσέξαμε και έτσι ήρθε η μικρή απρόσμενα αλλά είχαμε ενθουσιαστεί τόσο! Προς το παρόν για δεύτερο είμαστε σε δίλημμα: να κάνουμε ή όχι, τώρα ή αργότερα;;;

vassiliki Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Κορίτσια γεία σας, και η δικία μου υποφέρει με τα δόντια της και εμένα δεν καλοτρώει αλλά πίνει πολύ γάλα ευτυχώς και αυτό που κάνει είναι να τρίβει την κόρα στα δόντια της.

Προχθές το βράδυ ξύπνησε μέσα στα κλάματα, με κλειστά μάτια αλλα εκλαιγε πολυ και δεν μπορούσαμε να την ηρεμήσουμε. Φοβήθηκα μηπως έχει πυρετό΄αλλα δεν είχε, την αλλαξα αλλα παλι συνεχισε να κλαιει οσπου ησυχασε στην αγκαλία μου. Οποτε έχω καταληξει οτι ή τα δοντια της ηταν ή έβλεπε εφιάλτη. (Ετσι λεει ο ανδρας μου οτι εβλεπε ότι εφυγε ο μπαμπας της και εκλαιγε και του λεω ότι πιο πιθανον είναι να εβλεπε ότι ο μπαμπας της λεει βλακειουλες )Σας έχει συμβει αυτο ποτε?

lidaad ακριβώς τα ίδια έχουμε κι εμείς από το Σεπτέμβριο, και παρατήρησα ότι αυτά τα ξυπνήματα με απαρηγόρητα κλάματα συνήθιως ακολουθούνται από νέα δοντάκι...υπομονή!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπεραα!!! τι κανετε???

πηρα και τα αποτελεσματα της χοριακης...3690 (ή 3960 κατι τετοιο δεν θυμαμαι!!!)..πηρα και τη γιατρο μου και κλεισαμε ραντεβου για τη δευτερα..ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι ψιλοανησυχω..εχω συνεχεια πονακια και τη μελινα ολη μερα αγκαλια...τωρα βρηκε και αυτο να θελει αγκαλιες συνεχεια!!! ρε γαμωτο....ζορικα τα πραγματα...

εφακι εσυ τι κανεις με τις αγκαλιες???

Άντε! μακάρι να πάνε όλα καλά. Εγώ θα σκάσω μέχρι να μας πεις το φύλο...!!!!

Με τις αγκαλιές και εγώ μια απ' τα ίδια. Έρχεται συνέχεια από πίσω μου και μου λέει "μα!" - δηλ. ότι θέλει να με φιλήσει. Σκύβω, με φιλάει και με απλώνει τα χεράκια της για να την πάρω αγκαλιά, κι αν κάνω ότι σηκώνομαι χωρις να την έχω αγκαλιά αρχίζει και τσιρίζει...!!! Είναι λιγο ζόρικα! Και επειδή έχει μεγαλώσει η κοιλιά μου, όταν την παίρνω αγκαλιά την βάζω στον γοφό μου και μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να πονάω λιγάκι!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα παρατήρησα ότι και μένα η δικιά μου τις τελευταίες μέρες δεν τρώει όσο έτρωγε. Επίσης έχει σάλια, συνέχεια κάτι βάζει στο στόμα και μάλλον είναι καινούριο δόντι. Επίσης τη νύχτα lidaad είχαμε λίγες φορές ξύπνημα με κλάμα, μάλλον από δόντι (παλιότερα έτσι μου είχε πει και η παιδίατρος). Πάντως έχω διαβάσει ότι τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία αρχίζουν να μην τρώνε αρκετά αλλά ..... επιζούν δηλαδή να μην ανησυχούμε. Όσο για τις αγκαλιές δες στο άλλο φόρουμ για μωρό και εγκυμοσύνη προτείνουν κάποιες λύσεις τα κορίτσια...

Καλωσήρθες Βασιλική στην παρέα μας! Όλο και μεγαλώνουμε! Τον Ψαθά δε τον γνωρίζω, ρώτα στο φόρουμ το άλλο.

Ευη δε το συζητώ για την πρώτη ερώτηση θα κάνετε 2ο παιδί αλλά το πότε θα εξαρτηθεί και από σας..... αποφασίστε και ξεκινήστε! Και γω θέλω 2ο άμεσα θα έλεγα αλλά ακόμη δε ξεκινήσαμε, άστε που με πιάνει και η μέση μου πλέον με τη μικρή και παίρνω ντεπόν να μου περάσει.... :-( που να μείνω κι έγκυος! Δε θα ξέρω τι να κάνω!!!! :-(

Μελίτα κάθε μέρα βγάζω τη δικιά μου εκτός κι αν βρέχει. Εδώ βέβαια δεν έχουμε το κρύο που έχετε εσείς ούτε χιόνια αλλά της βάζω σκουφάκι, γάντια, καλσόν, μποτάκια και βουρ για βόλτα!


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν τα μωράκια σας? και τα έμβρυά σας?

Εμείς είμαστε καλά. Μόλις απόψε ανακάλυψα ότι έσκασε και άλλο δοντάκι, κάτω δεξιά. Γι αυτό και έχει μεγάλη φαγούρα, σάλια και θέλει να θηλάζει.

Τι θα κάνετε τις Απόκριες? Θα τα ντύσετε καρναβαλάκια? Εγώ της πήρα μια στολή πριγκίπησσας, δεν την δοκιμάσαμε ακόμη αλλά πιστεύω να μην της είναι μεγάλη. Πιστεύω οτι φέτος οι στολές είναι για την χαρά των γονιών, να καμαρώσουμε τα μικρά μας και να τα βγάλουμε φώτος, και από του χρόνου θα μπορούν να καταλαβαίνουν και τα ίδια και να χαίρονται. Ανυπομονώ να την ντύσω.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνουν τα μωράκια σας? και τα έμβρυά σας?

Εμείς είμαστε καλά. Μόλις απόψε ανακάλυψα ότι έσκασε και άλλο δοντάκι, κάτω δεξιά. Γι αυτό και έχει μεγάλη φαγούρα, σάλια και θέλει να θηλάζει.

Τι θα κάνετε τις Απόκριες? Θα τα ντύσετε καρναβαλάκια? Εγώ της πήρα μια στολή πριγκίπησσας, δεν την δοκιμάσαμε ακόμη αλλά πιστεύω να μην της είναι μεγάλη. Πιστεύω οτι φέτος οι στολές είναι για την χαρά των γονιών, να καμαρώσουμε τα μικρά μας και να τα βγάλουμε φώτος, και από του χρόνου θα μπορούν να καταλαβαίνουν και τα ίδια και να χαίρονται. Ανυπομονώ να την ντύσω.

μια χαρά είμαστε αν και σήμερα που πήγαμε βόλτα με το αμάξι και είχε λίγες στροφές για πρώτη φορά έκανε εμετούλι... :-( Από δω και περα έτσι θα είναι; Σκέφτομαι να της πάρουμε ανάποδο κάθισμα για από δω και πέρα επειδή είναι περισσότερο ασφαλές αλλά τι θα γίνει με το ζάλισμα και τα ποδαράκια; :-(

και η δικιά μου έβγαλε 2 νέα από πάνω δεξιά κι αριστερά δίπλα στα 4 που είχε. Γι'αυτό και η γκρινίτσα το βράδυ.

Εγώ πέρσι της είχα πάρει μια νεράιδα και μια μάγισσα :oops: αλλά μόνο για το σπίτι. Δεν την είχα βγάλει έτσι ντυμένη. Για φωτό περισσότερο αλλά μάλλον ταλαιπωρία ήταν για τη μικρή. Φέτος μάλλον μάγισσα θα τη ντύσω.

Βρε κορίτσια τόσο καιρό έλεγα να πάω την κούνια της μικρής στο παιδικό και τώρα το ξανασκέφτομαι μήπως να την κρατήσω λίγο ακόμη; Εν τω μεταξύ έχει έρθει και η πεθερά μου και φτιάχνω το παιδικό.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Οικατ εμείς πηραμε καθισματακι καινουριο και την πρωτοχρονια ενω πηγαιναμε στο Λαγονησι εκανε εμετο γιατι ζαλιστηκε στις στροφες στην βαρκιζα, αλλα τωρα καθεται μια χαρα.

Εγω θα ηθελα να την ντυσω πασχαλιτσα.....

Μελίτα μεχρι πόσο θα την θηλάζεις; Ξένο γάλα πίνει;

Εγώ δεν ξερω τι να κανω, θα φυγουμε ταξιδι στο εξωτερικο για 4 μερες όποτε λογικα θα κοπεί το γαλα ,θα παρω βεβαια το θηλαστρο αλλα ...σιγουρα θα μειωθει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, εχουμε καιρο να μπουμε και να μαθουμε νεα σας!!εμεις ειχαμε τρεχαματα τελευταια, κολησε η μικρη απο τον αντρα μου ιωση, μολις ειχε κανει και το εμβολιο και δεν ηταν στα κεφια της, εβγαζε και δοντι παραλληλα και απο χαρες και πανυγυρια που ειμασταν συνηθως ειχαμε δραματα. για 4 βραδια συνεχομενα δεν κοιμηθηκε καθολου δεν ετρωγε τιποτα, γαλα με το ζορι 30 γρ.μονο χαμομηλι. 8 μερες ειχε διαρκεια το κακο, τωρα ειναι καλυτερα αλλα το προγραμμα της εχει χαλασει εντελως με τον υπνο το βρισκουμε σιγα σιγα αλλα το φαγητο ειναι δυσκολο, ειναι σαν να μην πειναει ποτε!! παντως εχει δυο ακομα δοντακια επανω που εχουν μισοβγει τοσο που βαζει την οδοντογλυφιδα του μπαμπα της αναμεσα και τον κοροϊδευει.


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια,

Οικατ εμείς πηραμε καθισματακι καινουριο και την πρωτοχρονια ενω πηγαιναμε στο Λαγονησι εκανε εμετο γιατι ζαλιστηκε στις στροφες στην βαρκιζα, αλλα τωρα καθεται μια χαρα.

Εγω θα ηθελα να την ντυσω πασχαλιτσα.....

Μελίτα μεχρι πόσο θα την θηλάζεις; Ξένο γάλα πίνει;

Εγώ δεν ξερω τι να κανω, θα φυγουμε ταξιδι στο εξωτερικο για 4 μερες όποτε λογικα θα κοπεί το γαλα ,θα παρω βεβαια το θηλαστρο αλλα ...σιγουρα θα μειωθει..

Βασικά κι εγω ειχα απορία εαν ζαλιζονται τα μωρα και απο οτι βλέπω όντως.

Προσωπικά θα ήθελω να την θηλάζω εως την ημερα που θα μου πει δεν θελω αλλο γαλα τετοιο :( αλλά θέλω να κάνω δυο επεμβάσεις φέτος και κάποια στιγμή θα πρεπει να το ξεκινήσω. Ισως μετα τον απριλιο που θα μπορούμε να πηγαίνουμε βολτες κ να την απασχολώ γιατι τωρα που ειμαστε σπιτι ολο γαλα κ γαλα λεει.

Όσον αφορα για τον παιδίατρο ειχα παει τελευταία όταν εκλεισε χρόνο κ μου ειπε να ξαναπαω όταν γίνει 15 μ - τον αλλον μήνα - για να κανουμε εμβόλιο.

Εσεις συνεχίζετε να πηγαινετε καθε μήνα?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις τα ιδια..μετα το χρονο στους 15 για το MMR.

Μιας και πιασατε κουβεντα για τα καθισματακια να ρωτησω κατι??Εχω βρει ενα πολυ ωραιο καθισματακι της Recaro το οποιο στο Λητω εχει 300 ευρω και βρηκα ενα σαιτ στην Αμερικη που το εχει 180 και λεω να το παρω μεσω ιντερνετ. επειδη ομως ειναι αμερικη μπορει να καθυστερησει ή ακομα χειροτερα να κολλησει στο τελωνειο, ψαχνω καποιο ευρωπαικο σαιτ..μηπως ξερετε κανενα???

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας 15 μηνών για MMR!!!!

Δέσποινα,

εδώ έχει RECARO

http://www.pingpong-online.com/

http://www.pramworld.co.uk/category/307/Recaro_Group_1_Car_Seats

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02/?filter=brand.RECARO

απλά για το ping pong διαβάζω πολλά αρνητικά πλέον (εγώ παρηγγειλα το quinny του Κωνσταντίνου απ αυτό, δεν αντιμετώπισα κάτι)

τα άλλα δυο είναι οκ δοκιμασμένα και με πολύ καλα λόγια!!

Κι εγω είναι να παραγγείλω μάλλον ένα απο τα δυο

αυτό (εδω έχει 200€)

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.03/1674287

ή αυτό(εδώ έχει νομίζω 250 περίπου)

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.02.03/1676037

μεγάλη διαφορά!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις τα ιδια..μετα το χρονο στους 15 για το MMR.

Μιας και πιασατε κουβεντα για τα καθισματακια να ρωτησω κατι??Εχω βρει ενα πολυ ωραιο καθισματακι της Recaro το οποιο στο Λητω εχει 300 ευρω και βρηκα ενα σαιτ στην Αμερικη που το εχει 180 και λεω να το παρω μεσω ιντερνετ. επειδη ομως ειναι αμερικη μπορει να καθυστερησει ή ακομα χειροτερα να κολλησει στο τελωνειο, ψαχνω καποιο ευρωπαικο σαιτ..μηπως ξερετε κανενα???

Despoina εγώ είχα παραγγείλει το britax king plus από το pingpong-online.com και μου ήρθε μετά από ένα μήνα. Εχει τα χαμηλότερα μεταφορικά αλλά έρχεται οδικώς γι αυτό και καθυστερεί τόσο. Εάν το βιάζεσαι έχω ακούσει ότι το olivers στέλνει πιο γρήγορα με 40 λίρες μεταφορικά (ακριβή διευθυνση δες στο agores meso internet στο φορουμ.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και εμεις τον Μαρτιο θα παμε παλι παιδιατρο!

Εμεις πηραμε το Romer της Britax 420 ευρω απο το Λητω αλλα είναι καλο.

Αχ! Μελιτα μου και εμενα ολο με γδυνει για να θηλασει...Εσυ της δινεις και ξενο γαλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...