Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Η παιδίατρος μας βρήκε μια χαρά! 81,5 ύψος και 12300 κιλάκια!!! :shock::mrgreen: Λόγω βάρους μου είπε ότι δεν περπάτησε ακόμη αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα αφού κάνει τα υπόλοιπα.

Μπουμπούκι σκέτο!!!!

Μια χαρά σας βρίσκω!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!!

ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εχθες ειχαμε παει σε μια επισκεψη και η μικρη εκανε τα πρωτα της βηματακια, λιγο για να φτασει την μαμα λιγο τον μπαμπα λιγο την γιαγια, τα καταφεραμε! ουφ επιτελους να φτιαξουμε και εμεις περπατοπιτα..

535717w8ncug7r45.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα κάναμε το Mantoux και περιμένουμε να δούμε πως θα πάει. Την Τετάρτη έχουμε το MMR.

Ουφ! άντε να φεύγει και αυτό....!!!

εφακι ευχαριστουμε!!

εγω περιμενω την αλλη βδομαδα να παω για το εμβολιο και να ρωτησω για το μμρ και ολες τις αποριες που εχω με τα εμβολια.θα μεταφερω και εγω οτι δεν ειναι επειγον και απαραιτητο μετα τα 2 χρονια γιατι με οτι εχω διαβασει για ολα αυτα ειναι αληθεια οτι εχω στρεσαριστει αρκετα..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

melita τι κανει η μικρή σου;

mira συγχαρητήρια! Καλά τρεχάματα! Άντε τώρα να περπατήσουμε και μεις!

Εφάκι πως πήγε το μαντού; Πόνεσε; Κάπου διάβασα ότι όταν είναι να στείλεις το παιδί παιδικό κοιτάνε το βιβλιάριο να δουν πότε έγινε το μαντού και πρέπει να είναι μέσα στο χρόνο. Δε ξέρω αν συμβαίνει σε όλους.

mira ενημέρωσε μας τι θα σου πει η παιδίατρος αν και υποπτεύομαι ότι θα σου πει δεν υπάρχει πρόβλημα, το ιντερνετ δεν προσφερει σοβαρη ενημέρωση κλπ κλπ...... πάντως βρε κορίτσια για τη μηνιγγίτιδα θα μπορούσαμε να την κάνουμε μετά το έτος αφού δεν υπάρχει ως αρρώστια.... απορώ γιατί το κάναμε εμείς όταν επέμενα να κάνουμε τα ακρως απαραίτητα.... θα είμαι πιο προσεκτική στο 2ο αν και τότε θα ακούω ότι η μικρη θα πηγαινει παιδικό και θα φέρνει διάφορα στο σπίτι.... :evil:

δεσποινάκι που χαθηκες βρε; ξεκουραζεσαι ε; τωρα το εχεις αναγκη!:lol:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά πήγε το μαντού. Ούτε κοκκινίλες, τίποτα δεν ενφάνισε η μικρή σχεδόνδεν φαίνεται το τσίμπημα.

Δεν πόνεσε καθόλου η μικρή, δεν έκλαψε. Η ένεση γίνεται στο δέρμα πολύ επιφανειακά, δεν μπαίνει μέσα όπως το εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εχθες ειχαμε παει σε μια επισκεψη και η μικρη εκανε τα πρωτα της βηματακια, λιγο για να φτασει την μαμα λιγο τον μπαμπα λιγο την γιαγια, τα καταφεραμε! ουφ επιτελους να φτιαξουμε και εμεις περπατοπιτα..

εμεις την τσικνοπεμπτη ντυθηκαμε γατουλες! το τζουτζουκακι μου ηταν κουκλακι.

με τα κιλακια βρε κοριτσια δεν εχουμε φτασει ακομα τα δεκα βεβαια μεσολαβησε και το κρυωματακι της αλλα παροτι φαινεται ζουμπουρλη ειναι 9,5 κιλα, πως γινεται?? υψος δεν την εχω μετρησει αλλα πρεπει να ειναι 78??με επιφυλαξη το λεω..

Καλημέρα κορίτσια! Μπράβο mira mother! Καλή περπατόπιτα :-)))

Στο ύψος και στα κιλά ειμαστε στα ίδια κυβικά νομίζω, αλλά η δικιά μας δε πρέπει να έχει φτάσει τα 9.500 κιλά.

Επίσης ντυνόμαστε κι εμείς γατάκι ή μάλλον λεοπαρδαλάκι :-)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

συνεχίζουμε την απεργία πείνας. Το πρωί με την μητέρα μου έφαγε 10 κουτ.τραχανά και αυτό ήταν όλο. Βέβαια και το απόγευμα με εμένα μόνο θήλαζε και δεν ήθελε τίποτα άλλο. Η παιδίατρος μου είπε ότι πέρασε μια ελαφριά γαστρεντερίτιδα.

Ακόμη έχει μπουκωμένη μύτη, ερεθισμένο αυτάκι και ξεκινήσαμε προσπαν και οτριβιν. Για να δούμε.

Η ζυγαριά έδειξε δυστυχώς 9440 από 9350 πριν 2 μήνες. Εκατοστά δεν καθόμαστε με τίποτα να μας μετρήσει η γιατρός. Αναρωτιέμαι σε ένα μήνα που είναι το mmr πως θα την κρατήσω να της το κάνω. Θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο.

Υπομονή!!! είπε η γιατρός. Αλλά προς το παρόν ούτε λόγος για αποθηλασμός αφού με το θηλασμό ζούμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βγαλαμε και αλλο δοντι 7 στο συνολο τωρα 4 πανω και μολις εσκασε σημερα το 3ο κατω- εχω μια απορια.....γιατι δεν ξερω αν το κανει μονο ο δικος μου, καθε φορα πριν βγαλει δοντι παθαινει βρογχιτιδα το εχετε ξανακουσει αυτο;η το παθαινουν και τα δικα σας μωρα; αφου αυτη την φορα δεν τον πηγα στο γιατρο λεω δοντι θα'ναι και ετσι και εγινε.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βγαλαμε και αλλο δοντι 7 στο συνολο τωρα 4 πανω και μολις εσκασε σημερα το 3ο κατω- εχω μια απορια.....γιατι δεν ξερω αν το κανει μονο ο δικος μου, καθε φορα πριν βγαλει δοντι παθαινει βρογχιτιδα το εχετε ξανακουσει αυτο;η το παθαινουν και τα δικα σας μωρα; αφου αυτη την φορα δεν τον πηγα στο γιατρο λεω δοντι θα'ναι και ετσι και εγινε.....

Βρογχιτιδα????:confused::confused::confused::confused: Τι λες ρε παιδι μου??? Αυτο και αν ειναι ταλαιπωρια!!! Εμεις μονο μυξες ειχαμε (αλλα πολλες μυξες λεμε) στα 2 και μοναδικα δοντια που εχουμε βγαλει μεχρι τωρα...

Τι κανετε???Εχω καιρο να μπω αλλα δεν προλαβαινω καθολου..δεν νοιωθω και καλα με τις αναγουλες οποτε οταν εχω λιγο ελευθερο χρονο κοιμαμαι...

Η μικρη με εχει τρελανει...σκαρφαλωνει παντου και χοροπηδαει σαν το μουρλο.. το οτι δεν εχει φαει ασχημα τα μουτρα της ακομα ειναι θαυμα...Εχουμε και θεμα με τον υπνο γιατι απο τα Χριστουγεννα που αρρωστησε για 10 μερες την ειχαμε παρει στο κρεβατι μας και τωρα μου ξυπναει συνεχεια στην κουνια και δεν κοιμαται αν δεν την παρω μαζι μας... και ολη νυχτα με κλωτσαει!!!! Αντε να δουμε πως θα τα βγαλουμε περα τωρα ετσι που τα καταφεραμε...πφφφφ...

Απο κιλακια μαλλον κοντευουμε τα 10 (9,5 ηταν στο χρονο) και ποντακια γυρω στα 74...στρουμπουλουλα!!!

Περα απο τη γκρινια μου παντως να πω οτι ειμαι πολυ πολυ περηφανη για το μαιμουδακι μου...συνεννοουμαστε τελεια πια...καταλαβαινει οτι και να της πω...Της λεω παμε να αλλαξουμε πανα???και παει μονη στην αλλαξιερα

Παμε για μπανιο???Παει στο μπανιο και στη διαδρομη γδυνεται!!!χαχαχα!!!

Παμε για μαμ???Παει στην κουζινα και προσπαθει να σκαρφαλωσει στο καρεκλακι!!! Και πολλα αλλα!!!

Απο κουβεντουλες οι καινουριες μας ειναι κοιλιά!!! (κοιγιά) (τη δειχνει κιολας) τάτα (γάτα) , μπανια (μπανανα) παπαγια (παπαγαλος) και κακά... και τα κλασικα μαμα, μπαμπας, μαμ, κουνια , γιαγια και τάσα (Νατασα!!η θεια...) Πολυλογουυυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααααααα εσεις κανετε πολλα πραγματα εμεις εχουμε γινει επαγγελματιες μποξερ και οι 2 συνεχεια με μελανιες σκοτωνονται στο ξυλο και τα εχω παιξει δεν αφηνει ο ενας τον αλλον ησυχο ουτε λεπτο αφου ολοι με σταματανε και με ρωτανε τι επαθε ο μικρος........"μεγαλος αδερφος" απανταω εγω αλλα και εκεινος δινει οσες παιρνει τι να κανω δεν ξερω συνεχεια τον διαιτητη κανω

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε το MMR την Τετάρτη και μέχρι στιγμής όλα καλά. Η παιδίατρος μου είπε ότι σ' αυτό το εμβόλιο ο πυρετός εμφανίζεται μετά από 8 μέρες και κυμαίνεται γύρω στο 38-40. Νομίζω ότι θα πάθω υστερία αν δω 40 στο θερμόμετρο μιας και η μικρή μου δεν έχει κάνει ποτέ πυρετό. Για να δούμε...

Δέσποινα πως τα πας? Ζόρικα ε? Εγώ έχω τον υπέρηχο Β' επιπέδου την Παρασκευή 19 στην Θεσσαλονίκη και από εκεί αφού μου επιβεβαιώσουν ξανά ότι είναι κοριτσάκι, θα αρχίσω να φτιάχνω το παιδικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα.

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω χρόνο να γράψω.

Καταρχήν, κουράγιο στις εγκυούλες κι εγώ αυτά σκέφτομαι και δεν το τολμώ.

Εμείς από τότε που ξεκίνησα δουλειά και κυρίως από την Κυριακή έχουμε αλλάξει τα ωράρια ύπνου. Κοιμάται κατά τις 1 το βράδι και ξυπνά 10.30 με 11 το πρωί. Κοιμάται ξανά καμμια ώρα 1 με 2 και μετά όπως είναι φυσικό νυστάζει ξανά κατά τις 6.30 με 7 το απόγευμα και ξανακοιμάται όπως τώρα που συμπληρώνει ΄1,5 ώρα ύπνου. Και εγώ δεν ξέρω τι ώρα θα κοιμηθεί το βράδι. Αναρωτιέμαι μήπως το ντεπόν και το προσπάν σιρόπια που έπινε της προκαλούσαν υπνηλία. Άλλά από σήμερα τα κόψαμε αν και είναι ακόμη μπουκωμένη.

Δέσποινα δεν γνώριζα ότι τα νεα δοντάκια μπορεί να προκαλέσουν μυξούλες γιατί και εμένα έχει βγάλει πρόσφατα νέο δόντι και μετά προέκυψε το μπούκωμα.

Μακαρι να περάσει σύντομα όμως γιατί έχει κόψει φρουτόκρεμα και αυγό που έτρωγε έστω και με το ζόρι. Δυσκολεύεται να μασήσει αφού παίρνει ανάσα από το στόμα και πνίγεται εύκολα όταν δεν της αλέθω τα φαγητά.

Δυστυχώς με τέτοιο καιρό και όντας μπουκωμένη δεν θα βγούμε έξω καρναβαλάκια. Ίσως την ντύσω σπίτι για φωτογραφίες.

Εσείς θα τα πάτε σε κανα παιδικό πάρτυ?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! και εμεις εχουμε χαλασει το προγραμμα του υπνου, εκει που κοιμοταν ολο το βραδυ, ξυπνουσε για ενα γαλα στις 7-7,30 και κοιμοταν ξανα μεχρι τις 9,30 τωρα ξυπνα την νυχτα και κανει παρτυ μονη της. τραγουδαει παιζει με τις κουκλες κανει φωνουλες και αμα βαρεθει φωναζει για γαλα!! στο ποδι η μανουλα ολο το βραδυ.. νομιζω ομως οτι ειναι φυσιολογικο μεχρι τους 18 μηνες να χαλαει λιγο το προγραμμα τους, λιγο κανα δοντι, λιγο που μεγαλωνουν και αλλαζουν συνηθειες, λιγο απο ολα. περιμενω και εγω το ραντεβου με τον γιατρο γιατι αγχωθηκα βρε κοριτσια με το μμρ και ολα αυτα που διαβασα. περνουμε και ιντεραλ απο τον 3 μηνα (εχει ενα αιμαγγειωμα και βοηθα να μην μεγαλωσει αλλο) και φοβαμαι ακομα πιο πολυ για τον συνδυασμο εμβολιου ιντεραλ.

ουφφφφφ!!!:-(:sad: τι περνουν οι μανουλες???????:(


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή κορίτσια...

με τον ύπνο και σε μας πάλι το πάει αργά τις τελευταίες μερες. Άλλη φάση; Ουφ! Το πήρα απόφαση όμως!

Επίσης έχει λίγες μέρες που αρνείται να βάλει το μπουφάν για να βγούμε έξω. Μόλις το φορέσουμε όλα μια χαρα. Το αυγό δε το τρώει γι'αυτό της το βάζω μέσα στο τοστ. Κατα τ'άλλα μια χαρά. Δοκιμάζει νέες γεύσεις και δε λέει ποτέ όχι. (εκτός του ξένου γάλακτος)

Κάτι σχετικά μακρινό. Ανάσταση τι θα κάνετε; Θα πάτε με τα μικρά έστω κι αν κοιμούνται;


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...