Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεσποινα πηγες στη γιατρο; ακουσατε καρδια ή ειναι νωρις;

πηγα αλλα δεν ακουσαμε ακομα καρδουλα ειναι πολυ νωρις. Μονο το σακο ειδαμε.Ολα καλα μεχρι τωρα και θα ξαναπαω σε 2 εβδομαδες για να ακουσουμε το μπουπ μπουπ!!:D:D

ελπιζω να πανε μια χαρα ολα..εχω λιγο αγχος να πω την αληθεια...και ρε γαμωτο δυστυχως ξεκινησαν οι εμετοι...πολυ νωρις αυτη τη φορα:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και εμεις τον Μαρτιο θα παμε παλι παιδιατρο!

Εμεις πηραμε το Romer της Britax 420 ευρω απο το Λητω αλλα είναι καλο.

Αχ! Μελιτα μου και εμενα ολο με γδυνει για να θηλασει...Εσυ της δινεις και ξενο γαλα;

Προσπάθησα να της δωσω φρεσκο γαλα αλλά δεν το πίνει.

Σήμερα που τη θήλασα μόνο 2 φορές όλη μέρα δεν έφαγε σχεδόν τίποτα, εκτός από λίγο σπανακόρυζο από τον πατέρα της. Ακόμα και το γιαούρτι που της αρέσει δεν το έτρωγε. Τυχαίο δεν ξέρω.

Για όσα παιδάκια περπατάνε, τα βάζετε έξω να περπατήσουν? εγώ σκέφτηκα να την αφήσω κάτω σε ένα κατάστημα που πήγαμε το πρωί αλλά πως να την κατευθύνω να πηγαίνει όπου πάω εγώ κι όχι όπου θέλει εκείνη? Ιδού το ερώτημα, αργότερα δηλαδή θα πηγαίνει όπου να ναι κ θα πρέπει να την ακολουθώ? πως τα κανουμε να μας ακολουθούν?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

πηγα αλλα δεν ακουσαμε ακομα καρδουλα ειναι πολυ νωρις. Μονο το σακο ειδαμε.Ολα καλα μεχρι τωρα και θα ξαναπαω σε 2 εβδομαδες για να ακουσουμε το μπουπ μπουπ!!:D:D

ελπιζω να πανε μια χαρα ολα..εχω λιγο αγχος να πω την αληθεια...και ρε γαμωτο δυστυχως ξεκινησαν οι εμετοι...πολυ νωρις αυτη τη φορα:-(:-(:-(:-(:-(

Εμένα που δεν λένε να σταματήσουν, τι έχεις να πεις? Σ' αυτήν την εγκυμοσύνη έχω βγει τελείως off!!! Το επόμενο παιδί θα το κάνω όταν πάνε τα άλλα δύο πανεπιστήμιο. Τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμείς έχουμε και 14 μηνών εμβόλιο, μάλιστα θα το κάνουμε αύριο. Το Varilrix (αν το γράφω σωστά), μας το έγραψε η παιδίατρος σαν συμπληρωματικό.Και 15 μηνών το MMR.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!και μεις δεν εχουμε αποφασισει για το καθισμα, εχω διαβασει οτι καλυτερα το παιδι πρεπει να κοιτα την πλατη του καθισματος και οχι μπροστα ξερετε κατι τετοιο?? επισης απο νοεμβρη καναμε το γεναρη εμβολιο και εχουμε το φλεβαρη παλι. ο καθε γιατρος εχει το συστημα του?? δεν ειναι το ιδιο για ολους??τι ειναι το mmr??

παντως με το φαγητο και μεις ετσι ειμαστε σαν να ειναι σε διαιτα τα εχει μειωσει ολα στο μισο, εκτος το γαλα..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

εγκυούλες της παρέας οι εμετοί δείχνουν ότι πάει καλά η εγκυμοσύνη οπότε σκεφτείτε θετικά! :lol:

Εφακι τι συμπληρωματικό εμβόλιο είναι αυτό; Τι κάνει;

Εμείς εμβόλιο κάναμε το Δεκ και τώρα τον Ιουνιο. Το mmr είπαμε για 2 χρονών. Το ζήτησα εγώ όπως και ό,τι εμβόλιο δεν επείγει να πάει μετά τα 2 έτη και γιαυτό το κενό εξάμηνο.

mira mother και γω διάβασα για τα ανάποδα καθισματάκια αλλά μετά το εμετούλι της μικρής το ξανασκέφτομαι αλλά νομιζω πρωτα η ασφάλεια. Δεν έχουμε ξεκινήσει ψάξιμο ακόμη αλλά θα ήθελα ένα τέτοιο.

μμρ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21019

Επεξεργάστηκαν by oikat

7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

μολις διαβασα για το μμρ και αγχωθηκα πολυ!! πως συνεχιζουν και το κανουν αφου υπαρχουν αυτες οι αντιδρασεις??γιατι δεν γινεται το καθενα μονο του και πρεπει να γινουν ολα μαζι?? πραγματικα δεν ξερω τι να κανω θα μιλησω και με τον παιδιατρο αλλα πραγματικα ειναι τοσο επικινδυνο? τι να πω??


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

μολις διαβασα για το μμρ και αγχωθηκα πολυ!! πως συνεχιζουν και το κανουν αφου υπαρχουν αυτες οι αντιδρασεις??γιατι δεν γινεται το καθενα μονο του και πρεπει να γινουν ολα μαζι?? πραγματικα δεν ξερω τι να κανω θα μιλησω και με τον παιδιατρο αλλα πραγματικα ειναι τοσο επικινδυνο? τι να πω??

και που να δεις αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32648 και γενικότερα http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Το ίδιο προβληματισμένη είμαι και γω αλλά τα κάνω. :roll:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

και που να δεις αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32648 και γενικότερα http://parents.org.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Το ίδιο προβληματισμένη είμαι και γω αλλά τα κάνω. :roll:

Μερικές φορές δεν θέλω ούτε να διαβάζω μερικά τέτοια αλλά δεν μπορούμε και να εθελοτυφλούμε... Θα προσπαθήσω να καθυστερήσω το MMR γιατί μου το γράψανε από το ΙΚΑ για τους 15 μήνες.

Την περασμένη Παρασκευή πήγαμε να κάνουμε το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας, αφού μας τόνισε η παιδίατρος ότι είναι σημαντικό. Η παιδίατρος του ΙΚΑ όμως μου είπε αυτολεξεί:

"Αυτό το είδος μηνιγγίτιδας για το οποίο εμβολιάζονται τα παιδιά δεν υπάρχει στην Ελλάδα !!!:shock:"

"Και τότε γιατί το κάνουμε???" τη ρωτάω

"Ε, δεν ξέρεις καμιά φορά, μπορεί να τύχει. Όταν βρεθεί το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα που υπάρχει εδώ θα διατεθεί στην αγορά και θα το κάνουμε !!!"

Τώρα κορίτσια τί να πω, ότι τα τρυπάμε άδικα τα μωράκια μας !:confused:

Επεξεργάστηκαν by evi155

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τελικά δεν το κάναμε το εμβόλιο, η παιδίατρος μου είπε ότι λάθος μου το γράψανε στο ΙΚΑ (πηγαίνω σε εξωτερική παιδίατρο και στο ΙΚΑ μόνο για εμβόλιο). Μου είπε ότι αυτό είναι το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς και θα το κάνουμε 2-2,5 χρονών.

Το MMR θα το κάνουμε τώρα τελικά (14 μήνες κλείσαμε την Πέμπτη). Την Δευτέρα πάμε για Mantoux να δούμε πως θα αντιδράσει και μου είπαν ότι μέσα σε 48 ώρες (δηλ.Τετάρτη) γίνεται το κανονικό εμβόλιο.

Και οι μετρήσεις μας είναι: 85εκ. ύψος, 10,650 βάρος. Πολύ αργά δεν μεγαλώνουν τώρα? Είχα συνηθίσει να παίρνει 1-1,5 κιλό τον μήνα και 4-5 πόντους και μου φαίνεται παράξενο.

Η παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 150-200 γραμμάρια τον μήνα και όχι παραπάνω και για ύψος 1-2 εκατοστά είναι καλά (βέβαια και παραπάνω δεν μας πειράζει καθόλου!!!).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ντυθήκατε καρναβαλια? πηγατε πουθενα?

η δικια μου ειναι αρρωστούλα, ενω περίμενω να της περασει τι μπούκωμα στη μυτη η καταροη, χθες βραδι εντελώς ξαφνικά μετα το μπάνιο είχε φοβερη ανησυχια, εκανε 3 φορες εμετό κ την νυχτα εφτασε 38 πυρετό, ο οποιος συνεχίζεται κ σημερα.

Το κακό είναι οτι ξεκινησα την παρασκευη δουλεια κ αυριο θα λειπω με αποτελεσμα να μεινει νηστική αφού όταν αρρωσταίνει μονο θηλάζει. Πόσο λέτε να κρατησει?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ντυθήκατε καρναβαλια? πηγατε πουθενα?

η δικια μου ειναι αρρωστούλα, ενω περίμενω να της περασει τι μπούκωμα στη μυτη η καταροη, χθες βραδι εντελώς ξαφνικά μετα το μπάνιο είχε φοβερη ανησυχια, εκανε 3 φορες εμετό κ την νυχτα εφτασε 38 πυρετό, ο οποιος συνεχίζεται κ σημερα.

Το κακό είναι οτι ξεκινησα την παρασκευη δουλεια κ αυριο θα λειπω με αποτελεσμα να μεινει νηστική αφού όταν αρρωσταίνει μονο θηλάζει. Πόσο λέτε να κρατησει?

Βρε μελιτα μου παλι αρρωστουλα ειναι η μικρη??? περαστικα της!!!

Δεν πινει καθόλου αντλημενο γαλα με μπιμπερο??? πως θα τη βγαλει αυριο αρρωστη και νηστική???

ελπιζω να κρατησει πολυ λιγο αλλα πραγματικα δεν νομιζω οτι μπορει να σου απαντησει κανεις..η γιατρος τι σου ειπε???γιατι εχει και εμετους??

Link to comment
Share on other sites

evi ρώτησα την παιδίατρο για τη μηνιγγίτιδα που λες και είπε ότι όντως έχει εξαλειφθεί και δεν υπάρχει αλλά το κάνουμε γιατί μπορεί να επανέλθει! :shock: τι να πω; τζάμπα τα κάνουμε πολλά από αυτά. Μόνο παρενέργειες να μην έχουν!!!!

Η παιδίατρος μας βρήκε μια χαρά! 81,5 ύψος και 12300 κιλάκια!!! :shock::mrgreen: Λόγω βάρους μου είπε ότι δεν περπάτησε ακόμη αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα αφού κάνει τα υπόλοιπα.

Μελίτα δε μπορείς να πάρεις άδεια; Αν κρίνω από τη δικιά μου ειδικά τώρα που έλειπα και γω και ο άντρας μου, μ'εψαχνε και θήλαζε περισσότερο. Θα πλαντάξει η μικρή στο κλάμα και στην πείνα. Οπως λεει και η Δεσποινα δεν πίνει αντλημένο;

Δεν ντυθήκαμε ακόμη καρναβαλάκια. Ισως την επόμενη Κυριακή.

Βρε κορίτσια τώρα που δουλεύουμε τι άδεια δικαιούμαστε αν αρρωστήσει το μωρό μας; Παίρνουμε από τη δικιά μας κανονική - αναρρωτικη;


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εχθες ειχαμε παει σε μια επισκεψη και η μικρη εκανε τα πρωτα της βηματακια, λιγο για να φτασει την μαμα λιγο τον μπαμπα λιγο την γιαγια, τα καταφεραμε! ουφ επιτελους να φτιαξουμε και εμεις περπατοπιτα..

εμεις την τσικνοπεμπτη ντυθηκαμε γατουλες! το τζουτζουκακι μου ηταν κουκλακι.

με τα κιλακια βρε κοριτσια δεν εχουμε φτασει ακομα τα δεκα βεβαια μεσολαβησε και το κρυωματακι της αλλα παροτι φαινεται ζουμπουρλη ειναι 9,5 κιλα, πως γινεται?? υψος δεν την εχω μετρησει αλλα πρεπει να ειναι 78??με επιφυλαξη το λεω..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...