Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Mama δεν γκρινιάζω αφού το έγραψα κιόλας,,,:tongue::tongue:

Maraki το βιοφυσικό προφίλ το κάνω κάθε εβδομάδα στο ιατρείο απλά τώρα θα το κάνω κ στο μαιευτήριο,,, nst + υπέρηχος = βιοφυσικό προφίλ

Και σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε,,θα το ξαναγράψω: θέλω να γίνω ελεφαντάκι:tongue:

1428569wlhrs2c1zm.gif


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mama δεν γκρινιάζω αφού το έγραψα κιόλας,,,:tongue::tongue:

Maraki το βιοφυσικό προφίλ το κάνω κάθε εβδομάδα στο ιατρείο απλά τώρα θα το κάνω κ στο μαιευτήριο,,, nst + υπέρηχος = βιοφυσικό προφίλ

Και σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε,,θα το ξαναγράψω: θέλω να γίνω ελεφαντάκι:tongue:

1428569wlhrs2c1zm.gif

Όχι ελεφαντάκι μου δεν είπα ότι γκρινιάζεις απλά το ζητούμενο είναι να γεννήσουμε. Τώρα πως αυτό είναι άλλη κουβέντα. Και εγώ που φαίνομαι τόσο ψύχραιμη με το θέμα της καισαρικής αυτή τη φορά φοβάμαι. Αλλά δεν το λέω γιατί πρέπει να είμαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά.


ttb5baa.aspx

Νικόλας 30/06/2005

Μάξιμος 27/01/2009

Η ζωή μου ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Όχι ελεφαντάκι μου δεν είπα ότι γκρινιάζεις απλά το ζητούμενο είναι να γεννήσουμε. Τώρα πως αυτό είναι άλλη κουβέντα. Και εγώ που φαίνομαι τόσο ψύχραιμη με το θέμα της καισαρικής αυτή τη φορά φοβάμαι. Αλλά δεν το λέω γιατί πρέπει να είμαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά.

Όχι βρε αγαπούλα μη λες τέτοια εσύ!!!!!!! Από σένα περιμένουμε κουβέντες του στυλ { " κορίτσια μην τρελαίνεστε, πάω για την τρίτη καισαρική,,χαλαρώστε,,μια απλή διαδικασία είναι,,, θα με θυμηθείτε κ.α"}

:tongue::tongue::tongue:

Πάω να κάνω ένα μπανάκι γιατί είμαι σαν κοιμισμένο,,,,να φάω ένα παγωτάκι να δροσιστώ κ να επανέλθω στο κρεβατάκι παρέΑ με το λαπτοπάκι!!!!!!!!

Ελπίζω να σε πετύχω αργότερα

Υ.Σ Όποια μανούλα χτυπάει αντιπηκτικές να φανερωθεί να μου λύσει μια απορία παρακαλώ:D


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλουμπιτσες!!!!

Αγγελικουλα το ξεπεταξες τον παιδαρο????? αντε να μπει η αδελφουλα σου να μας πει τα νεα!!!

τα αλλα κοριτσακια μας τι κανουν?

Βιργινακι πως πας?

Βανιλλα δωσε παρον, που εισαι?????

λοιπον σας κερναω διαδυκτιακο εκμεκ, σημερα κλεινουμε 3 χρονια γαμου, τα οποια περασαν πολυ ωραια αλλα και με πολυ τρεξιμο για να καταφερουμε να εχουμε αγκαλιτσα την αλλη εβδομαδα το μικρο μας θαυματακι!!!!!!!!!!!!!

σε περιμενουμε καραμελιτσα, να μας γεμισεις το σπιτι και την ζωη μας...

Αντρουλη μου σε λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα εχουμε και εμεις επέτειο! Επίσης 3 χρονια γάμου!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Αγγελική με το καλο κοριτσάκι μου. Με ένα πόνο!!!!!!!!!!!!!!11

Κουκλες σας στέλνω την αγάπη μου. Υποφέρω απο ημικρανια και πάω να ξαπλώσω!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα κ Μαρακι να ζησετε να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ πλυμμηρισμενοι απο παιδικα χαμογελα !!!!!

Μαρακι ευχαριστουμε για το γλυκακι !

Κτερινακι περαστικα αγαπη !!!

Μαματοπολινα σ ευχαριστω πολυ αντε κ συ μ'εναν πονο !!! η κ κανεναν ! χιχι!!

Βανιλακι !!! Ρε σουργελο εδω εκανα εγω καισαρικη κ ειπα ολα οκ !!! Τι σκας λεμε ? αφου ειναι ολα οκ !!! Να σημερα ας πουμε τιποτα δεν θυμιζει χειρουργειο!!!

κ μολις σημερα το μεσημερι ελεγα του αντρα μου πραγματι δεν θυμαμαι τι ενιωσα στην καισαρικη κ ουτε καν θυμαμαι πως ηταν η επισκληριδιος !!!! τελικα ισχυει κ σας ορκιζομαι δεν το πιστευα ! οσο περναει ο καιρος αυτα σβηνουν ! μενει μονο το θαυμα !!!

Επισης εχω να πω οτι ειμαι τρελλα ευτυχισμενη γιατι ανεβηκα το πρωι στη ζυγαρια κ τα κιλα + 12 εχουν αξαφανιστει ως δια μαγειας !!!! αχαχαχ!!! μαλλον ευθυνεται ο θηλασμος !

Λετε να χασω κ τα υπολοιπα που τραβαω πανω μου 2 χρονια τωρα ? καμια 10αρια αν εχανα ευτυχισμενη θα μουν κ παλι!!!

Η κοιλιτσα ομως ειναι ακομα κρεμμασμενη αλλα ειπε ο αγιατρουλης μετα απο 40 μερες θα επανελθει τελειως το σωμα γιατι θα μαζεψει κ η λεκανη ! θα ρρθει παλι μεσα !!!

αυτα φευγω σφαιρα πρεπει να ταισω !!!

η μπεμπα με εκανε να εκτελω χρεη αγελαδας λεμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα εχουμε και εμεις επέτειο! Επίσης 3 χρονια γάμου!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

κατερινακι μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ!!!!!!!!!!

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!:D:D

Βιργινακι, εφυγαν τα κιλα??? τι ελπιδα ειναι αυτη που μαε δινεις???

αντε μακαρι και εμεις τοσο γρηγορα..

τι τρως?

βανιλακι ελεφαντακι... πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

μαρακι εφυγαν σφαιρα !

οταν ηρθα σπιτι απο το μητερα επειδη ειχα παθει αυτο το πρηξιμο ημουν 3 φορες σαν εγκυος, ζυγιστηκα κ δεν ειχα χασει γραμμαριο !

εφυγαν μετα μεσα σε μια βδομαδα ! ειλικρινα !

τρωω κανονικα παιδι μου απλα λιγοτερο απο την εγκυμοσυνη γιατι δεν πειναω τοσο !!!!

κ τολμω να πω οτι τρωω καθε μερα γλυκο η παγωτο !!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι οι θηλες σου? σου περασαν οι πληγουλες?

βρηκα διπλα στο φορουμ ενα θεματακι για πληγωμενες θηλες?

θες να το βρω να στο στειλω?

Link to comment
Share on other sites

icon1.gifΠληγωμένες θηλές

Οι πληγωμένες θηλές πονούν υπερβολικά και είναι συχνό σύμπτωμα των πρώτων ημερών του θηλασμού, καθώς είναι αποτέλεσμα της λανθασμένης τοποθέτησης του μωρού στο στήθος από την, συνήθως, άπειρη μητέρα. Χαρακτηριστικά, ο πόνος είναι φριχτός μόλις αρχίσει το μωρό να θηλάζει και μαλακώνει σε λίγα λεπτά. Ενδιάμεσα των θηλασμών δεν πονάτε.

Εάν κάτι τέτοιο συμβεί σʼ εσάς ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες, απευθυνθείτε στο ιατρείο, στο κατάστημα “Περί θηλασμού” (2310-242727), στο Σύνδεσμο Θηλασμού Ελλάδας (La Leche League) ή σε Πιστοποιημένες Συμβούλους Θηλασμού και Γαλουχίας ΙBCLC και κρατήστε την πίστη σας: όσο κι αν πονάτε, όσο κι αν λείπουν ολόκληρα κομμάτια από τη θηλή σας, σε ελάχιστες μέρες θα γίνετε τελείως καλά και θα χαρείτε το μωρό και τη μητρότητα.

Στάση θηλασμού:

  • Διορθώστε τη στάση του μωρού και τον τρόπο που πιάνει στο στήθος:Τοποθετήστε το μωρό στην αγκαλιά σας, κοιλιά με κοιλιά. Το κεφάλι του μωρού πρέπει να μη στρίβει σε σχέση με το σώμα του την ώρα που θηλάζει. Το στόμα του πρέπει να είναι διάπλατα ανοιχτό ώστε να αγκαλιάζει όχι μόνο τη θηλή, αλλά και τη θηλαία άλω, δηλαδή το σκούρο τμήμα γύρω από τη θηλή. Εάν πονάτε πολύ αλλά δεν έχετε ακόμη ορατές πληγές στη θηλή ή γύρω της, και μόνο αυτό το μέτρο μπορεί να σταματήσει το πρόβλημα.
  • Μη βγάζετε ποτέ το μωρό από το στήθος χωρίς το σωστό χειρισμό (με το δάχτυλό σας να γλιστρήσει στο στόμα του).
  • Μη χρησιμοποιείτε επιθέματα στήθους του εμπορίου.
  • Μην «καθαρίζετε» τις θηλές σας με νερό, σαπούνι, οινόπνευμα, βορικό οξύ ή οποιοδήποτε άλλο σας προτείνουν. Το γάλα σας και το σάλιο του μωρού πρέπει να μείνουν στην θηλή για να την επουλώσουν.

Κάντε τα εξής:

  • Αφήνετε το γάλα σας με το σάλιο του μωρού να στεγνώσει επάνω στις θηλές μετά από κάθε θηλασμό.
  • Βάζετε πολύ τακτικά (κάθε 15-30 λεπτά) μητρικό γάλα στις θηλές και αφήνετε τες να στεγνώσουν στον αέρα.
  • Χρησιμοποιείστε λανολίνη στις θηλές (κρέμες Purelan ή Lansinoh).
  • Χρησιμοποιήστε σπαθόλαδο κάθε 1 ώρα.
  • Χρησιμοποιήστε κηραλοιφή: 1 γεμάτο κουταλάκι του γλυκού κερί μέλισσας, λιωμένο σε 150 ml βιολογικό ελαιόλαδο. Η λανολίνη, το σπαθόλαδο και η κηραλοιφή δεν χρειάζεται να αφαιρεθούν από τη θηλή πριν θηλάσει το μωρό.
  • Χρησιμοποιήστε φακελάκια μαύρου τσαγιού. Τα βρέχετε, τα στύβετε και τα βάζετε επάνω στις θηλές για 5 λεπτά 5-10 φορές την ημέρα. Καλό θα είναι να είστε ξαπλωμένη.
  • Ειδικά αν οι πληγές είναι ορατές και μεγάλες, αγοράστε ειδικά «προστατευτικά θηλής» (Medela) ή «ανατομικές καλύπτρες στήθους» (Avent), ή φτιάξτε κάτι αντίστοιχο με δυο σουρωτήρια για τσάι.

Γενικά μέτρα:

  • Μη φοράτε συνθετικά εσώρουχα και ρούχα.
  • Τρώτε 3 κύρια γεύματα και 2 μικρά ενδιάμεσα π.χ. για βραδινό όχι 1 φρούτο, αλλά κανονικό γεύμα. Η δίαιτά σας πρέπει να περιλαμβάνει κρέας, λαχανικά και φρούτα.
  • Μην τρώτε ζάχαρη, γλυκά και άσπρο ψωμί. Εμποδίζουν την επούλωση.
  • Κοιμηθείτε το μεσημέρι και ξαπλώστε νωρίς το βράδυ.
  • Αν πονάτε πολύ χρησιμοποιήστε ψευτοθηλές.
  • Αν δεν αντέχετε άλλο τον πόνο, σταματήστε προσωρινά το θηλασμό. Αντλείστε το γάλα σας και δίνετε το με μπουκάλι. Η άντληση δεν πονά όσο ο θηλασμός και, με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν πονά καθόλου. Οι θηλές σας θα επανέλθουν πολύ σύντομα. Στη συνέχεια θα θηλάσετε χωρίς πόνο για όσο καιρό θέλετε.

Πόνος στη θηλή κατά τη διάρκεια αλλά κυρίως ενδιάμεσα των θηλασμών, που αντανακλά στο θωρακικό τοίχωμα.

Εάν εμφανίζετε τέτοιο πόνο και η θηλή σας δε φαίνεται πληγωμένη, μάλλον έχετε μυκητίαση. Ο πόνος μπορεί να αντανακλά προς το θωρακικό τοίχωμα και να αισθάνεστε σαν να σπάζουν γυαλιά μέσα στο στήθος. Η θηλή μπορεί να μην εμφανίζει καμία βλάβη ή να φαίνεται σαν «ωμό κρέας». Σε αυτή την περίπτωση, κάντε τα παρακάτω:

Μην τρώτε ζάχαρη.

Καθαρίζετε τις θηλές μετά από κάθε θηλασμό με ξυδόνερο.

Απευθυνθείτε στο Ιατρείο, στο Σύνδεσμο Θηλασμού Ελλάδος ή σε πιστοποιημένους Συμβούλους Θηλασμού και Γαλουχίας.

ΑΝΝΑ ΠΑΤΣΟΥΡΟΥ – ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ – ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

πηγη: peri thilsmou

http://ariadni144.wordpress.com/cate...C%CF%8C%CF%82/

Link to comment
Share on other sites

να σας κάνω να γελάσετε??? Χθες είχα τη μπέμπα αγκαλιά και δίπλα μου τον Γιάννη. Μου ζητάει να την πάρει αγκαλιά και εγώ του τη δίνω. Ξαφνικά βλέπω το χέριi του να πατάει μαλακά το στέρνο της. Του λέω" Μη Γιάννη μου εκεί. Να, χάιδεψε την στα πόδι". Ο Γιάννης εκει..Πατούσε, πατούσε. Του ξαναλέω "Αγαπουλα μου στα ποδαράκια της να την πιάνεις". Και γυρίζει με κοιτάει, την ξαναπατάει και λέει "Μαμα δεν παιζει"!!!! Κάλε την πέρασε για παιχνίδι????Σε λίγο θα μου φέρει και μπαταριές να της βάλω. πέθανα στα γέλια!!!!!!!:mrgreen::mrgreen:

maraki ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!! ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ!!!

VIRGI τα εχασες βρε θηριο???Εγω εχω αλλα 5, αλλα νιωθω οτι κόλλησα!Α! να τρως καλή μου. Ο θηλασμος θελει +500 θερμιδες ημερησίως!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρακι συγνωμη ταιζα τη μπεμπα η οποια εχει κολλησει πανω μου σαν βδελλα! χαχαχαχαχαχαχα!!!! το λουλουδακι μου ποσο πολυ το αγαπαω! να το ξερει ???

ευχαριστω για το ποστ!!! με την υπομονη μου κ το πεισμα μου να μην σταματησω τα καταφεραμε! η μπεμπα εμαθε τι πρεπει να πιανει οποτε ολα ειναι τελεια!!! δεν ποναω πια!!!!!!!!!!!!!!

κατερινακι απιστευτος ο μικρος σου!!!

καλε ναι τις παιρνω αυτες τις εξτρα θερμιδες ενοια σου! αφου σου λεω τρωω γλυκα!!! χαχαχα!! αχ ναι τα χασα τα ρημαδια πανευκολα! εσυ εισαι μινιατουρα δεν εχεις αναγκη!! εγω κουβαλαω πολλα απο εξωσωματικη κ ορμονες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε αγαπούλα μη λες τέτοια εσύ!!!!!!! Από σένα περιμένουμε κουβέντες του στυλ { " κορίτσια μην τρελαίνεστε, πάω για την τρίτη καισαρική,,χαλαρώστε,,μια απλή διαδικασία είναι,,, θα με θυμηθείτε κ.α"}

:tongue::tongue::tongue:

Πάω να κάνω ένα μπανάκι γιατί είμαι σαν κοιμισμένο,,,,να φάω ένα παγωτάκι να δροσιστώ κ να επανέλθω στο κρεβατάκι παρέΑ με το λαπτοπάκι!!!!!!!!

Ελπίζω να σε πετύχω αργότερα

Υ.Σ Όποια μανούλα χτυπάει αντιπηκτικές να φανερωθεί να μου λύσει μια απορία παρακαλώ:D

Επανείλθα και εγώ στην απογευματινή βάρδια του μαγαζιού.

Πήγα έφτιαξα ποδόνυχο (καρπουζί χρώμα), αύριο έχω το περιβόητο ραντεβού στο κομμωτήριο και Πέμπτη αποτρίχωση.

Όσο για το θέμα της καισαρικής πραγματικά δεν είναι τίποτα. Φανταστείτε το λέω εγώ που είχα τη φήμη ότι δεν αντέχω τον πόνο και γέννησα με ολική όχι εσείς που έχετε την "πολυτέλεια" της επισκληριδίου!!!! Μη φοβάσαι τίποτα Βανιλάκι. Όλα θα πάνε καααααλάααα!!!!!!!!

Βιργινάκι τέλεια η αίσθηση του να διώχνεις τα κιλά από πάνω σου. Και τα δικά μου και στις δύο εγκυμοσύνες "έφυγαν" μέσα σε ένα Σαββατοκύριακο και χωρίς να θηλάζω.

Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και τώρα γιατί σε αυτή την εγκυμοσύνη ξεκίνησα με +15 από τα κανονικά μου κιλά. Ευτυχώς που έχω πάρει γύρο στα 7 από την αρχή.

Βέβαια έχω ορκιστεί στον εαυτό μου ότι με το που θα γεννήσω θα το ράψω το στοματάκι μου γιατί δεν πάει άλλο. Εδώ είμαστε και θα δείξει.

Κατερινάκι να τα χιλιάσετε κουκλίτσα μου να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να γεράσετε παρέα με πολλά εγγονάκια. Είδες που ο μικρός σου σιγά σιγά βρίσκει το δρόμο του με τη μπέμπα? Υπομονή!!


ttb5baa.aspx

Νικόλας 30/06/2005

Μάξιμος 27/01/2009

Η ζωή μου ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Katerina κι εσείς επέτειο??? Να είστε αγαπημένοι/ερωτευμένοι και να χαίρεστε την οικογένεια που δημιουργήσατε:D:D

Τι γέλιο έριξα με τον μικρό σου καλέ???

Maraki το αποθήκευσα το άρθρο για τον θηλασμό για παν ενδεχόμενο!!

Virgi όταν σας είχα γράψει για τα κιλά που θα χάσουμε με δουλεύατε:mad::mad:αχ και βιάζομαι αλλιώς θα έψαχνα το ποστ μου εκείνο

Mamatopolina καρπουζί ε???? χμμμμ δροσερό και γευστικό:tongue:

Κι εγώ θα ξανακλείσω ραντεβουδάκι για μαλλί και ίσως για ένα πέρασμα γρήγορο αποτριχωτικό!!!

Αλήθεια στην καισαρική σου κάνουν κλύσμα??? σε ξυρίζουν???


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Υ.Σ Όποια μανούλα χτυπάει αντιπηκτικές να φανερωθεί να μου λύσει μια απορία παρακαλώ:D

καλησπερασαααα

Παρουσα, εγγυος και χτυπάω και αντιπηκτικες ;) ( εκτός κι αν θες κάποια ήδη μανούλα....)

Μαράκι και Κατερινακι να χαίρεστε την επέτειο σας και τα αντρακια σας!!!

Μαράκι με το καλό η καραμελιτσα σου :) και Κατερινα να χαίρεστε μαζί τα βλασταρακια σας και καλό σαραντισμο :)

Mamatopolina, τρελαινομαι για το καρπούζι χρωμα!!!!! Κι εγώ έτσι τα κάνω το καλοκαίρι ;)

Virgi μου μια χαρά τα έχετε βρει με την κορούλα σου...έφυγαν ήδη και τα κιλά, μια Χαρούλας σε βρίσκω! Άντε και στα δικά μας ;)

Αγγελικουλα μου, τώρα θα κρατάς αγκαλιτσα το μωρακι σου!!! Εύχομαι να πηγαν όλα καλά....περιμένουμε νέα σου.

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια πως είναι;

Εγώ εδώ...στην αναμονή!

Ζεσταινομαι πολύ, νιώθω φουσκωμενη και σήμερα δεν είμαι στα κέφια μου...είναι και ησυχη η μικρή...δεν μου κάνει παρέα :(

αύριο το πρωί θα πάω για nst στη γιατρό κι ελπιζω να έχουμε καμία εξέλιξη ;)

καλό απόγευμα σε όλες!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Katerina κι εσείς επέτειο??? Να είστε αγαπημένοι/ερωτευμένοι και να χαίρεστε την οικογένεια που δημιουργήσατε:D:D

Τι γέλιο έριξα με τον μικρό σου καλέ???

Maraki το αποθήκευσα το άρθρο για τον θηλασμό για παν ενδεχόμενο!!

Virgi όταν σας είχα γράψει για τα κιλά που θα χάσουμε με δουλεύατε:mad::mad:αχ και βιάζομαι αλλιώς θα έψαχνα το ποστ μου εκείνο

Mamatopolina καρπουζί ε???? χμμμμ δροσερό και γευστικό:tongue:

Κι εγώ θα ξανακλείσω ραντεβουδάκι για μαλλί και ίσως για ένα πέρασμα γρήγορο αποτριχωτικό!!!

Αλήθεια στην καισαρική σου κάνουν κλύσμα??? σε ξυρίζουν???

Όλα κανονικότατα σου τα κάνουν Βανιλάκι. Δεν γλυτώνεις τίποτα.


ttb5baa.aspx

Νικόλας 30/06/2005

Μάξιμος 27/01/2009

Η ζωή μου ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...